Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Konto usunięte na żądanie

Rafał zajrzyj do mnie w dziennik jest tam trochę info.

 

Poniżej zdjęcia z weekendowego horroru jaki nam przypadł - ku przestrodze.

Tak się kończy z źle zaprojektowanym kominkiem

 

PRZED

 

IMG_5319.JPG

 

PO

 

IMG067.jpg

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witojcie!!!

 

mam takie pytanie ile was kosztowało

zrobienie

Instalacji elektrycznej A-Z wraz ze skrzynką i podłączeniem (mam ofertę za 7000, 9000, 11000zł)

 

Oraz instalację tylko Wod-Kan z materiałami!

bo mi powiedzieli " zoboczymy ile robty przy tym bedzie ..."

 

dzięki za pomoc!!

... przy okzazji szukam taniej bramy garażowej do G2!!

kolor ciemny orzech!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witojcie!!!

 

mam takie pytanie ile was kosztowało

zrobienie

Instalacji elektrycznej A-Z wraz ze skrzynką i podłączeniem (mam ofertę za 7000, 9000, 11000zł)

 

Oraz instalację tylko Wod-Kan z materiałami!

bo mi powiedzieli " zoboczymy ile robty przy tym bedzie ..."

 

dzięki za pomoc!!

... przy okzazji szukam taniej bramy garażowej do G2!!

kolor ciemny orzech!

 

Heniuś trudno porównywać koszty instalacji bo nie każdy robi dokłądnie tak jak w prpojekcie, a nawet mało kto.

Ja też sporo pozmieniałam i za instalację elektryczną + alarmową + RTV i SAT + internet zapłaciłam 13 tys. zł. Nie wiem czy coś Ci to pomoże. Z mojego doświadczenia wynika, że lepiej wziąc elektryka który pomoże i doradzi a nie tylko takiego który zrobi jak w projekcie, no chyba że się samemu ma o tym jakieś pojęcie - ja nie mam. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

w starostwie powiatowym zaczęli wałkować nasz projekt... no i oczywiście mamy pierwsze uzupełnienia i poprawki do zrobienia - np na mapie kabelek z prądem od skrzynki do domu to nie przyłącze prądu (bo to jest od słupa do skrzynki) tylko proponowany przebieg linii prądu - ideogram. itp, itd... ;)

 

między innymi mamy załączyć projekt "katalogowy" przydomowej oczyszczalni ścieków, jakikolwiek. zastanawiam się czy coś takiego wystarczy: http://allepomocnik-hosting.gcsoft.pl/users/anonymous_s2/2012-06/2012-06-02_11;51;42/BIO.JPG

Ma ktoś z was może jakiś taki projekt katalogowy?

 

pozdrawiam

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aroz75 o zuzyciu pisalam w poscie 7133 (zbiorcze zestawienie za 12 m-cy) a o ustawieniach pare postow powyzej post 72496. ustawienie p.zamr +3st. , na pewno zmienialam krzywa grzewcza i jakies inne parametry (dzis juz nie pamietam, musialabym wejsc w ustawienia serwisowe). teraz jedynie musze zmienic ustawienie pompy w kotle - zmniejszyc obroty ze 100 na 75% o ile sie da. mam za duzy przeplyw wody w grzejnikach i czasem szum jest strasznie wkurzajacy. na razie sprobuje to ustawic na piecu a jak sie nie da, to chyba bedzie koniecznosc zamontowania dodatkowej pompy albo jakiegos regulatora przeplywu - o ile cos takiego istnieje ;)

 

 

Witam

 

Piszesz że zuzycie podajesz w poście 7133 ale coś się tu nie zgadza bo w tym poscie tego nie ma, mozesz sprawdzić?

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

między innymi mamy załączyć projekt "katalogowy" przydomowej oczyszczalni ścieków, jakikolwiek. zastanawiam się czy coś takiego wystarczy: http://allepomocnik-hosting.gcsoft.pl/users/anonymous_s2/2012-06/2012-06-02_11;51;42/BIO.JPG

Ma ktoś z was może jakiś taki projekt katalogowy?

 

pozdrawiam

mC

 

Hej Michał - my mamy oczyszczalnie ale nie musieliśmy robić żadnego projektu katalogowego - na etapie pozwolenia nie wiedzialeiśmy nawet jaką dokładnie oczyszczalnie wtedy wybierzemy (biologiczną czy drenażową). Musieliśmy za to uwzględnić ją w adaptacji - architekt wrysowywał oczyszczalnie na tej mapie co budynek i to było to co musiało być w projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał - jeszcze o tej oczyszczalni sprostowanie bo mnie tu mąż poprawia - nie załatwialiśmy czegoś co się dokładnie nazywa "projekt katalogowy" ale dostalismy od producenta oczyszczalni cos a la dokumentacje techniczna i dokładnie wyspecyfikowany model oczyszczalni jaki zostanie zastosowany. Na postrawie tej dokumentacji projektant z uprawnieniami wod-kan wykonał projekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy potrzebuję pomocy w wyborze firan do wykuszu rododendrony 6N mamy styl nowoczesny i myślałam o takich firanach z obciążeniem ale co z tymi bocznymi szybami zostawić je gołe:)? u nas to bedzie wyjście na taras więc by sie przydały firany z możliwością przesunięcia a może macie jakies inne ciekawe rozwiązanie? czekam na fotki

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Moi drodzy potrzebuję pomocy w wyborze firan do wykuszu rododendrony 6N mamy styl nowoczesny i myślałam o takich firanach z obciążeniem ale co z tymi bocznymi szybami zostawić je gołe:)? u nas to bedzie wyjście na taras więc by sie przydały firany z możliwością przesunięcia a może macie jakies inne ciekawe rozwiązanie? czekam na fotki

Pozdrówka

 

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?45548-wykusz-firany-rolety-zasłony-dekoracja-okna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał - jeszcze o tej oczyszczalni sprostowanie bo mnie tu mąż poprawia - nie załatwialiśmy czegoś co się dokładnie nazywa "projekt katalogowy" ale dostalismy od producenta oczyszczalni cos a la dokumentacje techniczna i dokładnie wyspecyfikowany model oczyszczalni jaki zostanie zastosowany. Na postrawie tej dokumentacji projektant z uprawnieniami wod-kan wykonał projekt.

 

 

ooo i teraz jest zgodnie :) mielismy tak samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...