Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

widzę, że coraz więcej osób buduje bądź zaczyna budować rodo6.

od początku budowy prowadzimy sobie taki szczegółowy kosztorys ile kasy na co idzie.

jak ktoś jest zainteresowany to mogę przesłać tylko podajcie mi adres w prywatnej wiadomości. Sam spędziłem kupe czasu przeglądając forum za kosztami poszczególnych etapów :(

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Oczekuję obecnie na pozwolenie naszego RODO6.

Mam nadzieję, że rozpoczniemy budowę na przełomie kwiecień-maj.

La_bruijta byłbym bardzo wdzięczny za pomoc gdybym mógł otrzymać twój kosztorys zwłaszcza, że jestem jeszcze na etapie poszukiwań.

Mój adres [email protected] z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja proponuje aby podawać też ilości materiałów gdyż podanie samej kwoty za ile się wybudowało może być mylące gdyż ceny zmieniają się a jeżeli podacie ile poszło wam np. cegieł, betonu, ile wyszło m2 elewacji, tynków to każdy nawet za rok będzie mógł sobie obliczyć koszt budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzewo dach 10m 9000 pln

robocizna dach+rynny 12500 pln powierzchnia 240 m kwadrat.

dachowka bogen z rynnami foliami taśmami 25 000 pln brutto

 

kominy schidel 2 kpl. 5000 pln

 

robocizna pod dach 32 tys , niektóre barany wołałay 58 tys !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

cegła porotherm 2000szt 8,90 /szt brutto 22 000 pln maj 2007 w listopadzie było 6,80/szt ..... 6000 zł taniej !!!!!!!!!! spekuła !!!!!!!

 

 

szukać nawet dalej bo was obedrą ze skóry!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

najważniejsze kierownik budowy ...........zapłacie mu i 3tys pln , a dobry fachura zaoszczędzi wam i 20 tys pln na inwestycji

bo architekci to tylko do rysowania dobrzy

:roll:

:evil:

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawajcie koszty etapów na forum a nie prywatnie to w końcu forum dla ludzi dobrej woli a nie dla sobiegrajków

 

u mnie wyszło 200 .000 pln rok budowy 2007 firma + materiał ,porotherm 25 ,dachówka bogen ze szwabii

 

podaje ceny bez okien i działki zdjecia w starszych postach

Sławku to co podałeś to jakieś ogólniki nic wiele nie mówiące. W tej liście którą zaproponowałem przesłać jest nawet wyszczególnione paliwo do traktora za 50 zł, zszywki czy pół kilo gwoździ! Poza tym w excelu jest to w bardziej zjadliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...