Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jak kupilas szambo to chyba dostalas do niego jakies paiery, certyfikat, lub deklaracje zgodnosci? bo to jest to wlasnie o co pytasz

 

Dobrze powiedziane, JAKIEŚ dokumenty dostałam, ale czy wszystkie potrzebne? Tego nie jestem pewna, nie mam nic na temat szczelności. Myślałam, że oświadczenie kierownika wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, mam pozwolenie na budowę szamba. Więc co mam zgłaszać?

 

Jak masz pozwolenie to nie masz problemu. :) Ja miałem w opracowaniu projektu zapis, że przyłącza zewnętrzne nie są w jego zakresie i będą wykonane w drugim etapie. W związku z tym ani PNB nie obejmowało szamba ani nie miałem osobnego pozwolenia, a ze zgłoszeniem się zagapiłem.

 

Sorry za brak precyzyjnych sformułowań ;)

Edytowane przez michur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze powiedziane, JAKIEŚ dokumenty dostałam, ale czy wszystkie potrzebne? Tego nie jestem pewna, nie mam nic na temat szczelności. Myślałam, że oświadczenie kierownika wystarczy.

 

 

ja dostalam do swojego atest higieniczny stwierdzajacy szczelnosc i zgodnosc z normami higienicznymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie oczyszczalni ja miałem bardzo ogólne informacje na dwóch stronach w pozwoleniu na budowie (dołączyła je projektantka adaptująca). Przy odbiorze nie dodawałem innych certyfikatów, oświadczeń kierownika, czy protokołów powykonawczych. Jak mnie w Inspektoracie zapytano o papiery, to powiedziałem mu, że wszystko jest w pozwoleniu. Zrobił dziwną minę, otworzył na tych stronach i powiedział, że powinno być dobrze... i chyba było, albo nie chciało im się drążyć tematu :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Co do szamba potwierdzam, że jak je miesiąc temu montowałem otrzymałem certyfikat szczelności- facet od razu mi zakomunikował, że będzie mi potrzebny przy odbiorze. O pozwolenie występowałem jednocześnie z PNB domu gdyż tak mi doradziła Pani od adaptacji.

 

Zmieniając temat- namieszaliście mi z tymi pompami ciepła. Byłem dziś u gościa (taki nasz miejscowy "zrób to sam"), który taką pompę zrobił mojemu szwagrowi chodzi już 5 lat i jest ok. Koszt dla naszego domu to ok 12000- 13000 zł + 2 studnie (jedną już mam) + zasobnik na CWU. Teraz mam dylemat hm...

 

Znalazłemciekawy pomysł na dolną ubikację :)

 

http://img.wiocha.pl/images/3/4/34eb927641cb067750a3cfda82e72151.jpg

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Panowie

a co myślicie o ociepleniu stropu wełną

15cm + 15cm??

Da się tak?? bezpiecznie?? żeby mi sufit na głowę nie spadł!

nic nie znalazłem w necie na tem temat..

 

Co do ceny to mam ekipę za 35zł

robocizna cała do malowania!

 

tyle to zaleca producent wełny- my dajemy 15 super-maty w krokwy i 10cm uni-maty w stelaż.

 

Co do ocieplenia to mam pytanie, a raczej dwa:

1. Jak ocieplaliście skosy to do samego szczytu dachu czy do sufitu poddasza a "strych' po podłodze?

2. mam zamiar ocieplić w lutym ale w marcu/kwietniu robię tynki i wylewki- oczywiście folia będzie położona- robił ktoś ocieplenie przed tynkami/wylewkami?

 

Ważna sprawa do kogoś na tym forum (nie pamiętam dokładnie ale chyba Brygida&....) widziałem, że macie rozprowadzenie ciepła od kominka w kanałach usytuowanych w posadzce.- daj znać tu lub na priv bo mam o to kilka pytań.

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ocieplenia to mam pytanie, a raczej dwa:

1. Jak ocieplaliście skosy to do samego szczytu dachu czy do sufitu poddasza a "strych' po podłodze?

2. mam zamiar ocieplić w lutym ale w marcu/kwietniu robię tynki i wylewki- oczywiście folia będzie położona- robił ktoś ocieplenie przed tynkami/wylewkami?

 

my ocieplalismy do szczytow plus "strych" po podlodze.

 

odradzam ocieplenie przed tynkowaniem, masakryczna ilosc wody sie wykrapla, pojdzie ci to wszystko w welne, a po co problem. daj teraz domkowi sie przesuszyc a ocieplenie zrob po tynkach i wylewkach. u nas tynki byly w marcu a welna w czerwcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...