Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

z tą jakością nie ma też co przesadzać.

Czasami wydaje się 10000 zł więcej, a oszczędza się na tym 100zł w ciągu roku - to nie ekonomiczne.

i tutaj mam pytanie: czy warto z ekonomicznego punktu widzenia instalowac kolektory słoneczne? bo licząc, że koszt instalacji i materiału wynosi ok 10 000 i powiedzmy będą one sprawnie pracować 20 lat (i tylko do podgrzewania wody bieżącej przez 9 mc-y w roku) to wychodzi:

10000zł/(20*9) = 55,55 zł

czy one zaoszczędzą powyżej 55 zł na miesiąc? 110 zł na dwa miesiące?- nie jestem przekonany. Dodając do tego stratę z tytułu zamrożenia 10 000 zł.

Ale wracając do jakości to trzeba też zdać sobie sprawę, że te nasze domy mają za zadanie wytrzymać tylko te 50 lat. czyli Nas :) . Po tym czasie będą prawdopodobnie będą mało atrakcyjne :). To tak jak miałbym dostac dom od swojej babci. napewno nie zamieszkałbym w nim, remont to szkoda robić, jedyne co to zburzyc i postawić nowy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że coraz więcej osób buduje bądź zaczyna budować rodo6.

od początku budowy prowadzimy sobie taki szczegółowy kosztorys ile kasy na co idzie.

jak ktoś jest zainteresowany to mogę przesłać tylko podajcie mi adres w prywatnej wiadomości. Sam spędziłem kupe czasu przeglądając forum za kosztami poszczególnych etapów :(

Pozdrawiam.

 

Strasznie się cieszę bo sama tez chcialam prowadzic taki raport, szukam cen na forum ale sa to jak dla mnie za bardzo ogolne informacje. Dobrze ze pozwoliles podpatrzec jak to wyglada u was. Tak wiec prosze o przesłanie na [email protected]

 

PS. Tak samo jak nikt sie nie wypowiada na temat kredytu. Wyglada na to ze wszyscy buduja za gotówke :) Zartuje oczywiscie ale powaznie my bedziemy leciec na kredycie mamy odlozona mala sumke ale mysle ze to bedzie na adaptacje projektu i papierkowe sprawy i moze os w sprawie przylaczy bo mamy nieuzbrojona dzialke. Jesli ktos moze to powiedzcie kiedy zalatwiac kredyt?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

La_bruijta Ja jestem zwolenniczką kolektorów słonecznych i myślę,

że opłaca się w nie zainwestować, choćby ze względów ekologicznych.

Gdzieś na forum widziałam coś o refundacji przez gminy 50% kosztów

instalacji solarów.

 

 

aniak25 Kredyt można dostać po otrzymaniu

pozwolenia na budowę. Ja właśnie wypełniam formularze

on-line Firm Doradztwa Kredytowego.

Zainspirował mnie ostatni Murator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i o ile pamiętam to było pisane o kredycie we wcześniejszych stronach tego wątku- musisz sobie przeglądnąć.

Jesli ktos moze to powiedzcie kiedy zalatwiac kredyt?

najlepiej wtedy gdy CHF stoi wysoko :).

a tak na poważnie to my też na kredycie jedziemy :( niestety.

Papiery załatwialiśmy w lipcu zeszłego roku.

Braliśmy pod uwagę dwie opcje:

1. kredyt w zł z dopłatą od państwa.

2. kredyt we CHF.

Wzięliśmy we CHF w pkobp. procent to już nawet nie pamiętam ile to było ale chyba 1,22 % + Wibor 3m, czyli teraz razem to ok 3,98%.

podzieliliśmy na 3 transze. przy drugiej i trzeciej transzy potrzeba aby ktos z banku podjechał i zobaczył czy wyrabiacie się z planem założonym przy składaniu wniosku. bez faktur. opłata za takie odwiedziny to 80 zł.

kredyt ubezpieczony - w momencie gdyby ktoś z nas dwoje pracę stracił to ubezpieczyciel dopłaca połowę raty przez chyba rok.

w zasadzie bank niczego się nie czepia i nie robi trudności. godny polecenia.

na razie nie nadzialiśmy się na jakieś nieprzewidziane opłaty. Wszystko od ręki mamy, a co najważniejsze to mówią mi PRAWDĘ - oczywiście trzeba też wiedzieć o co się pytać bo sami z inicjatywą nie wyjdą aby klient wszystko miał czarno na białym wyszczególnione :). Jedynym właściwie minusem w tej ofercie była karta kredytowa którą "musieliśmy"wziąć żeby procenty pomniejszyć.

Więcej już chyba nie pamiętam, ale gdyby ktoś miał konkretne pytanie to może sobie przypomnę. przejrzyjcie też inne wątki na tym forum - mi były bardzo pomocne.

o i jeszcze moge poradzić: przy rozmowach z bankami bądź pośrednikami bądźcie upierdliwi. szczególnie z wynalazkami takimi jak expander (pominę kompetencję tych ludzi bo szkoleni oni są bardziej w psychologii społecznej jak w usługach finansowych) - będą Wam chcieli przy okazji kredytu wcisnąć fundusze czy lokaty. wyliczać jakieś procenty wzięte z kosmosu (bo to są zawsze zakładane - optymistyczne), koniec końców wyjdzie, że zadłużając się po same uszy, na 30 lat, w banku którego na oczy nie widzialiście - zyskacie :).

Nie ma się co oszukiwać, banki muszą na nas zarobić - my jedynie możemy tylko zmniejszyć ten ich zysk wybierając najlepsza ofertę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneciatz1

niestety moja gmina to sto lat za murzynami jest (znaczy się w komunie pozostała i takie zasady tam obowiązują). Wójt to nic nie słyszał o takim czymś jak refundacja :(.

Jego terminologia kończy się na słowie koperta albo załatwić.

Zresztą z tego co wiem to rzadko która gmina refunduje takie cuda (pewnie tyle samo gmin ma plan zagospodarowania przestrzennego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie budowniczowie Rodo 6!

 

Powracamy po dłuższej przerwie... załatwialiśmy sprawy z projektantem, parę negocjacji z firmami wykonawczymi, uzgodnienia materiałów... ale jest efekt !! :lol: do piątku bedziemy mieli pozwolenie na budowę!! :D To już mały kroczek naprzód...

Zdecydowaliśmy sie na budowanie z cegły keramzytowej ..

Jeśli ktoś z Was buduje z keramzytu to dajcie znać, chciałbym poznać opinie

La_bruijta i anna kaszkur - dzięki za koszty stropu... żelbetowy czy teriva wychodzi podobnie, zatem My chyba wybierzemy terivę..szybciej się robi ,lepsze własności akustyczne, trza mieć mniej stempli...

Acha, La_bruijta... jeśli to nie sprawi kłopotu to prześlij kosztorys budowy na [email protected]..

Remle... jestem pod wrażeniem Waszego wnętrza.. Brawo.

Pozdrawiamy

 

adam i Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna może jakiś racjonalny powód dlaczego ja pusta głowa nie wpadłam na to żeby zrobić od razu rolety podtynkowe d ookien??? :cry:

 

Wogole to jestem zalamana cenami w woj. mazowieckim. Za ocieplenie naszego rodo z materiałem (styropian 12 cm) Pan na dziś krzykną 35 tysiecy (z opaskami wokół okien)

 

Pamietacie ile Was kosztowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...