Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dzieki, moze i czasu szkoda ale jak mam meczyc sie w rodosie to wole spelnic jedne z kolejnych marzen :D co ciekawe glownie zalezy mi na ogrodzie, w takim otoczeniu nie moze nie wyjsc:rolleyes:

 

Wszystkim rodkowiczom zycze wesolych i spokojnych Świat, niech Wasze budowy szybko posuwaja sie do przodu, obyscie mieli jak najmniej problemow z wykonawcami, a takze zycze udanych wyborow i pierwszych Swiat w nowych domach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dzieki, moze i czasu szkoda ale jak mam meczyc sie w rodosie to wole spelnic jedne z kolejnych marzen :D co ciekawe glownie zalezy mi na ogrodzie, w takim otoczeniu nie moze nie wyjsc:rolleyes:

 

Wszystkim rodkowiczom zycze wesolych i spokojnych Świat, niech Wasze budowy szybko posuwaja sie do przodu, obyscie mieli jak najmniej problemow z wykonawcami, a takze zycze udanych wyborow i pierwszych Swiat w nowych domach :)

 

TAR a przepraszam co Ci się nie podoba w Twoim obecnym ogrodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR: mam takie jedno pytanko, mamy te same piece Junkersa, problem w tym,że ten mój jest jakoś tak ustawiony,że grzeje praktycznie jak chce. Często dogrzewam dom kominkiem. Mimo tego,że mam temperaturę na pogodówce ustawioną np. na 21 stopni, czujnik wewnętrzny wskazuje temp. 23 stopnie,to piec dalej grzeje.Chyba powinien wtedy się wyłączyć?jak jest u Ciebie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR: mam takie jedno pytanko, mamy te same piece Junkersa, problem w tym,że ten mój jest jakoś tak ustawiony,że grzeje praktycznie jak chce. Często dogrzewam dom kominkiem. Mimo tego,że mam temperaturę na pogodówce ustawioną np. na 21 stopni, czujnik wewnętrzny wskazuje temp. 23 stopnie,to piec dalej grzeje.Chyba powinien wtedy się wyłączyć?jak jest u Ciebie?

 

a na czym ustawiacie tę temp. 21 st.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,dokładnie,mam dodatkowy sterownik w pokoju, piec podczas grzania CWU podgrzewa tylko wodę z zasobnika, ja mam podłogówkę na dole i grzejniki na górze, problem w tym, że w mojej okolicy 2 serwisantów Junkersa to "wielkiej klasy fachowcy" i są tak zajęci,że do byle korekty ustawień nie chce im się przyjeżdżać, jakbym zadzwonił,że piec się zepsuł (jest na gwarancji) ,to przyjechaliby na drugi dzień,bo za taką robotę Junkers im dobrze zapłaci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Pytanie co rozlacza ów sterownik pokojowy. Bo jeśli piec ma ustawione, że ma trzymać temp. wody CWU na poziomie 55stC a Pompka od cyrkulacji chodzi cały czas do tego Pompka od podlogowki etc. to i temp. Na piecu spada więc się odpala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli zakladajac "dom" mozemy potraktowac mieszkanie to bedzie nasze 4 miejsce na ziemii a dom drugi i chcialabym by byl ostatnim :D dzialka prawie 1600 m2 o cenie nie chce pisac na forum ale nie byla zabiajajaca jak za taka dzialke z uzbrojeniem (prad, woda, gaz, kanaliza)i w dobrym miejscu w otoczeniu lasow i nowych ladnych domow oraz dobrym dojazdem.

 

a ja juz nie chce schodow, skosow itp. parterowka bedzie ok. no i mlodsi nie jestesmy a plecy coraz mocniej dokuczaja

 

Gratuluję decyzji o budowie!

Ja marzę o tym, żeby zacząć na wiosnę. Tylko boję się, że finansów nie wystarczy.... Ale jesteśmy coraz bliżej...

Pozdrowionka!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Mamy zamiar budować dom, od samego początku poszukiwania projektu podobał mi się Rodendron6, ale wczoraj znajdując i czytając to forum nabrałam mnóstwo wątpliwości. Myślę, że jest on mało funkcjonalny. Przestał podobać mi się wykusz i kuchnia. dodam, że jesteśmy sporą rodzinką na dzień dzisiejszy mamy dwóch synów 13 i 10 oraz w drodze są bliźniaki. Salon jest mały, kuchnia wydaje się ciasna patrząc na wasze wnętrza i wolałabym mieć stół bliżej kuchni. Może ktoś doradzi fajniejszy projekt. Dodam, że lubię styl rustykalny, więc nowoczesne projekty odpadają. Marzę o takim ciepłym, wiejskim, zwykłym domu, bez udziwnień, zatem prosta bryła i przede wszystkim funkcjonalność. Proszę życzliwych o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Mamy zamiar budować dom, od samego początku poszukiwania projektu podobał mi się Rodendron6, ale wczoraj znajdując i czytając to forum nabrałam mnóstwo wątpliwości. Myślę, że jest on mało funkcjonalny. Przestał podobać mi się wykusz i kuchnia. dodam, że jesteśmy sporą rodzinką na dzień dzisiejszy mamy dwóch synów 13 i 10 oraz w drodze są bliźniaki. Salon jest mały, kuchnia wydaje się ciasna patrząc na wasze wnętrza i wolałabym mieć stół bliżej kuchni. Może ktoś doradzi fajniejszy projekt. Dodam, że lubię styl rustykalny, więc nowoczesne projekty odpadają. Marzę o takim ciepłym, wiejskim, zwykłym domu, bez udziwnień, zatem prosta bryła i przede wszystkim funkcjonalność. Proszę życzliwych o pomoc.

 

Mam wersje z jednym garażem. Powiększyłem salon o gabinet i tego zabiegu nie żałuję. Szkoda, że nie zamieniłem miejscami drzwi tarasowych z oknem, wtedy ustawienie mebli byłoby mniej problematyczne. Ciężko powiedzieć, czy żałuję wyboru - raczej nie, ale dzisiaj wybierałbym dom zupełnie w innych kategoriach. Rodo jest ładny, urzekł mnie jego wygląd zewnętrzny. W środku ma dobre rozmieszczenie pokoi na piętrze. Jednak dół wydaje mi się za mały... brakuje pomieszczenia gospodarczego, większego garażu, pralnio suszarni. Może w wersji z dwoma garażami dałoby się to wszystko pomieścić. Sami musicie zdecydować.

 

Dzisiaj szukałbym czegoś parterowego, z lepszym salonem w którym spędzałbym dzień (teraz siedzimy w gabinecie - pokoju nad garażem). Z dużym garażem i pomieszczeniem do którego mógłbym się dostać od strony ogrodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten projekt nie jest taki najgorszy przy paru zmianach jest calkiem funkcjonalny. ma relatywnie duzo sypialni przy swej wielkosci i one wcale nie sa takie male, rodek ma tez dosc spore i latwo ustawne lazienki.

w przeciwienstwie do mWilQa mam wejscie od ogrodu do garazu poprzez pomieszczenie gospodarcze (choc wiekszosc robi tam kotlownie) kotlownie mam zgodnie z projektem i tam tez jest pralnia - ale ja mam gaz wiec bylo latwo i czysto. kiedy szukalam projektu niewiele z nich spelnialo warunki planu zagospodarowania, do tego wymiary dzialki. wiec rodek byl najlepszym na owa chwile projektem.

 

dzis mamy nowe plany, nowa dzialke i nowy projekt, bardziej przemyslany i odpowiadajacy naszym potrzebom - oczywiscie tez uwagledaniajacy pare solidnych zmian pod katem naszego uzytkowania i doswiadczen w rodku. no i oczywiscie parterowka :)

 

gratym nikt za was projektu nie wybierze, musicie uwzglednic plan zagospodarowania lub wz, wielkosc i usytuowanie dzialki, przeszukac cala baze projektow uwzgledniajaca wasze konkretne potrzeby. a jak juz zacznie cos sie wylaniac, to moze wtedy zwroc sie o pomoc, zeby inni dostrzegli plusy i minusy danego projektu. najlepiej jednak zaloz swoj wlasny watek, w ktorym chetni mogliby wam pomoc :)

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Jestem już przekonana, że Rodo nie spełnia naszych oczekiwań. Wiem, że musimy sami zdecydować, działkę mamy 1000m2, więc możemy poszaleć, ale nie chodzi nam również o wybudowanie kolosa, który potem trzeba utrzymać, a po latach opustoszeje bo dzieci się wyprowadzą. ale juz dzisiaj wiem na pewno, że rodo ma dla nas stanowczo kiepski dolny układ. Analizujemy już zupełnie inny projekt i trzeba wybrać się w końcu do architekta i zobaczyć co on jako ekspert zaproponuje. Pozdrawiam wszystkich Rodendronów i życzę wszystkiego dobrego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Jestem już przekonana, że Rodo nie spełnia naszych oczekiwań. Wiem, że musimy sami zdecydować, działkę mamy 1000m2, więc możemy poszaleć, ale nie chodzi nam również o wybudowanie kolosa, który potem trzeba utrzymać, a po latach opustoszeje bo dzieci się wyprowadzą. ale juz dzisiaj wiem na pewno, że rodo ma dla nas stanowczo kiepski dolny układ. Analizujemy już zupełnie inny projekt i trzeba wybrać się w końcu do architekta i zobaczyć co on jako ekspert zaproponuje. Pozdrawiam wszystkich Rodendronów i życzę wszystkiego dobrego.

 

Podrzuć linka do projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.dobredomy.pl/projekt/atlantyda/lustro może to będzie ten, po kilku istotnych zmianach, przeniesienie klatki schodowej, powiększenie salonu, pozbycie się spiżarki w tym miejscu, adaptacja pokoju nad garażem, kotłownia za garażem, elewacja jednolita, dwie lukarny małe na tyłach. Napisałam maila do projektanta, czekam na odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratym bez obrazy ale nie podoba mi sie, salonik z jadalnia, pokoiki - wielkosci blokowej, 3 lazienki??? po co w takim mikrym domku? nie jestem pewna czy to lepszy wybor jak rodek:rolleyes: nie podoba mi sie tez ten asymetryczny dach. jezeli szukacie czegos w podobnym stylu to spojrzcie na ten projekt, wg. mnie godny uwagi jesli nie chce sie parterowki :) :

 

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-kiwi-n/m4dc3fc099895b,2273

 

lub ktorys z tych z muratora - mnie osobiscie bardzo sie podoba http://projekty.muratordom.pl/search_results.htm?q=wariantowy&t=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, my budujemy rodo6 g2, w którym dokonaliśmy kilku zmian, które (moim zdaniem) znacznie poprawiły jego funkcjonalność:

1."wyciągnęliśmy "ściany salonu, rezygnując z wykusza , czyli uzyskaliśmy dzięki temu prawie kwadratowy salon i dużo większą kuchnię - nie musieliśmy rezygnować ze spiżarni (wg mnie mogliśmy jeszcze nieco wysunąć ten salon, ale i tak jest dużo lepiej, niż w projekcie)

2. wejście do spiżarni jest "przelotowe", czyli od strony kuchni i od strony wiatrołapu - dzięki temu zakupy wylądują od razu w spiżarni - nie nosimy ich przez salon :wiggle:

3.Zostawiliśmy dolny pokój, jednak przenieśliśmy wejście do niego tak, aby było vis a vis drzwi wejściowych do domu

4. w wiatrołapie mamy wnękę na piec gazowy - nie mamy kotłowni, natomiast na tyłach garażu wydzieliliśmy pomieszczenie gospodarcze, obok którego znajdują się drzwi prowadzące do ogrodu

5 . U góry po kilku zmianach udało nam się stworzyć nad garażem sypialnię z garderobą oraz pralnię, do której wchodzi się przez łazienkę

6.ponadto mamy tam jeszcze 2 ogromne pokoje, które, gdybyśmy mieli taką potrzebę można podzielić nawet jeszcze na mniejsze pomieszczenia (zmieniliśmy nieco wejścia do nich oraz rozstawienie okien), 1 nieco mniejszy pokój i 2 dodatkowe garderoby ( jedna z nich spokojnie mogłaby "robić" za mały gabinet, ale my wolimy mieć tam garderobę:)

7.łazienka górna chyba bez zmian w stosunku do oryginału, jedynie znajdują się w niej drzwi wejściowe do pralni, do której z uwagi na różnicę poziomów schodzi się po 2 drewnianych schodkach

Także moim zdaniem jest to projekt, który ma potencjał, jednak trzeba chcieć go dostrzec :)

Pozdrawiam wszystkich "Rododendronowiczów" :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.dobredomy.pl/projekt/atlantyda/lustro może to będzie ten, po kilku istotnych zmianach, przeniesienie klatki schodowej, powiększenie salonu, pozbycie się spiżarki w tym miejscu, adaptacja pokoju nad garażem, kotłownia za garażem, elewacja jednolita, dwie lukarny małe na tyłach. Napisałam maila do projektanta, czekam na odpowiedź.

 

tutaj metrażowo salon raczej większy niż w rodo nie jest. my zrobiliśmy kilka zmian, aby nasz rodo miał większy salon i trochę inną kuchnię - mianowicie powiększyliśmy wykusz i zamieniliśmy miejscami kuchnię z gabinetem (jedyna wada to słynne "noszenie zakupów" skrajem salonu ;) ). i przy okazji zmiejszyliśmy komin przy kominku do 2 kanałów co pozwoli cofnąć kominek na ścianę. za spiżarkę posłuzy jakoś przestrzeń pod schodami.

dodatkowo podwójny garaż daje możliwość zrobienia fajnej garderoby-prasowalni a nawet pralni nad garażem (kolejna dyskusyjna sprawa to pranie na piętrze, ale przynajmniej nigdzie nie trzeba biegać z ciuchami bo mamy wszystko na tym piętrze - i pralnie i szafę...).

 

rodek idealny nie jest, ale my lepszego nie znaleźliśmy ;p dodam, że też docelowo myślimy o większej rodzince więc te wszystkie pokoje się przydadzą :) a parterówki z tego co mi się zdaje przy tej samej powierzchni użytkowej są droższe (i budowa i grzanie...).

 

 

pozdro

michalC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...