Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

a parterówki z tego co mi się zdaje przy tej samej powierzchni użytkowej są droższe (i budowa i grzanie...).

 

niekoniecznie tak jest, wlasnie robie kosztorys na moj new projekt i mimo, ze dom metrazowo wiekszy, dach wiekszy to koszty wyjda porownywalne (oszczednosci na balkonach, balustradach, schodach, kominach :) nie mowie ze bedzie to 1:1 ale nawet jakby koszty parterowek byly wyzsze to maja jedna podstawowa zalete - nie maja tych cholernych schodow :D Po 2,5 roku od zamieszkania serdecznie ich nienawidze:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

niekoniecznie tak jest, wlasnie robie kosztorys na moj new projekt i mimo, ze dom metrazowo wiekszy, dach wiekszy to koszty wyjda porownywalne (oszczednosci na balkonach, balustradach, schodach, kominach :) nie mowie ze bedzie to 1:1 ale nawet jakby koszty parterowek byly wyzsze to maja jedna podstawowa zalete - nie maja tych cholernych schodow :D Po 2,5 roku od zamieszkania serdecznie ich nienawidze:evil:

 

no tak, jest kilka punktów oszczędności. ja zwróciłem uwagę na duży dach i fundamenty... ;)

 

mam pytanko z innej beczki. chodzi o prąd na budowie. ostatnio zrobili nam skrzynkę w której wisi tylko pęk kabli. dostałem list, że muszę wypełnić wniosek o gotowości instalacji przyłączanej - domyślam się, że to nastąpi jak zbudowany będzie dom. pytanie jak sobie załatwić prąd na budowę (pomijam uśmiechy do sąsiada, bo to ostateczność ;) ).

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz podpisac umowe na dostawe pradu, najpierw na prad budowlany a jak bedziesz mial juz prad w budynku + oswiadczenie elektryka to mozesz zmienic na normalna taryfe

 

a co do parterowki to jest jeszcze kilka oszczednosci ktorych nie wymienilam, pomijajac fakt, ze chyba jest mniejsze ryzyko schrzanienia i fuszerki przez wykonawcow. do tego łatwiej i szybciej wykonac instalacje - jeden poziom i jeszcze pare innych plusow wiec summa summarum wyjdzie podobnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
musisz podpisac umowe na dostawe pradu, najpierw na prad budowlany a jak bedziesz mial juz prad w budynku + oswiadczenie elektryka to mozesz zmienic na normalna taryfe

 

a co do parterowki to jest jeszcze kilka oszczednosci ktorych nie wymienilam, pomijajac fakt, ze chyba jest mniejsze ryzyko schrzanienia i fuszerki przez wykonawcow. do tego łatwiej i szybciej wykonac instalacje - jeden poziom i jeszcze pare innych plusow wiec summa summarum wyjdzie podobnie :)

 

No, podpisać umowę i czekać jak w naszym przypadku 3 lata (do złącza 200m)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o parterówkach wyobrażenie mam takie (może błędnie), że przy takiej samej ilości pokoi jak w pięrtrusach niestety sporo miejsca marnuje się w nich na ciągi komunikacyjne. No i ta powierzchnia zabudowy - nie zawsze jest gdzie poszaleć. Np. w naszym przypadku (piwnice) po podłogach jest prawie 300m^2 co dałoby 1/3 powierzchni działki. Do tego przepisowe odległości od granic, jakiś podjazd czy placyk postojowy i pozostaje mikro ogródek... tak, że 15-20a działki to pewnie jakieś sensowne minimum dla takiej zabudowy.

Rodek pod tymi względami jest bardzo kompaktowy, a schody przerobione na spocznikowe całkiem wygodne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o parterówkach wyobrażenie mam takie (może błędnie), że przy takiej samej ilości pokoi jak w pięrtrusach niestety sporo miejsca marnuje się w nich na ciągi komunikacyjne. No i ta powierzchnia zabudowy - nie zawsze jest gdzie poszaleć. Np. w naszym przypadku (piwnice) po podłogach jest prawie 300m^2 co dałoby 1/3 powierzchni działki. Do tego przepisowe odległości od granic, jakiś podjazd czy placyk postojowy i pozostaje mikro ogródek... tak, że 15-20a działki to pewnie jakieś sensowne minimum dla takiej zabudowy.

Rodek pod tymi względami jest bardzo kompaktowy, a schody przerobione na spocznikowe całkiem wygodne :-)

 

Ech ja mam spocznikowe, drewniane na betonowej konstrukcji i nie ustrzegło mnie to od zjechania po nich.

 

P.S. a kto zjechał, ten wie, że parterówka jest super :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o parterówkach wyobrażenie mam takie (może błędnie), że przy takiej samej ilości pokoi jak w pięrtrusach niestety sporo miejsca marnuje się w nich na ciągi komunikacyjne. No i ta powierzchnia zabudowy - nie zawsze jest gdzie poszaleć. Np. w naszym przypadku (piwnice) po podłogach jest prawie 300m^2 co dałoby 1/3 powierzchni działki. Do tego przepisowe odległości od granic, jakiś podjazd czy placyk postojowy i pozostaje mikro ogródek... tak, że 15-20a działki to pewnie jakieś sensowne minimum dla takiej zabudowy.

Rodek pod tymi względami jest bardzo kompaktowy, a schody przerobione na spocznikowe całkiem wygodne :-)

 

kazde rozwiazanie ma plusy i minusy, dla mnie schody to glowny minus, sensowne rozplanowanie ciagow komunikacyjnych nie musi byc wcale gorszym rozwiazaniem niz klatka schodowa w ktorej nic nie ustawisz. i w parterowkach skosow nie ma a jak robisz lany / terriva strop to i karton-gipsow robic nie trzeba :D

 

Ech ja mam spocznikowe, drewniane na betonowej konstrukcji i nie ustrzegło mnie to od zjechania po nich.

 

P.S. a kto zjechał, ten wie, że parterówka jest super :D

 

dokladnie, ja zjechalam i do dzis mam blizne po zszywaniu i problemy ze sciegnami, to glowny powod zmiany. i nie wazne czy spocznik ja zjechalam z tych 4 schodeczkow wyzej;) i wystarczylo by stracic przytomnosc i pozostawic odbicie schodow na plecach:sick:

podczas letniej burzy zdarzyla mi sie awaria swiatla gdy wlasnie bylam na schodach, to jak dziecko na pupie zjezdzalam powolutku. i to sie zdarza doroslym a jak dziecko tak gruchnie, az strach pomyslec:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz coś nie tak z wymiarami stopni? Albo impreza była zbyt mocno zakrapiana ;-)

 

Ja na trzeźwo się do nich nie zbliżam :)

 

A tak na poważnie, jakie by schody nie były, to jak się w skarpetach po nich lata, to problemem nie jest stromość stopnia czy też jego wielkość, a śliskość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj pierwszy wypadek zdarzyl sie po 20 m-cach od zamieszkania a ten bardziej dokuczliwy w skutkach rowno w dwulecie :D wiec tak jak pisze wszystko jeszcze przed toba ::p choc nie zycze:no:

 

coz, lepsze stluczone poopsko niz rozwalona glowa ;) niemniej wspolczuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR współczuję i nie zazdroszczę...

ja sporo czasu mieszkałem w domu ze schodami i niby wiem na co się piszę, choć obawiam się np o moją córkę i nie mam pojęcia jak miałaby przyjść do naszej sypialni (pokój nad garażem) po 4 schodkach ze swojego pokoju (prawdopodobnie ten obok łazienki górnej). no ale teraz są nianie i inne bajery ;)

 

z kolein w rodzinie też mamy przykład, że schody to czasem spory problem: wujek mojej żony z endoprotezą na górę wchodzi chyba tylko jak idzie spać... no ale ja na razie jestem "wyleczony" z piwnicy a poddasze użytkowe biorę w ciemno ;p

 

u nas sprawy idą naprzód! dziś odwiesiłem postępowanie w sprawie wydania PNB bo udało sie w końcu zebrać papiery... oby to była ostatnia "tura" - jeśli tak to możemy liczyć w przyszłym tygodniu na wydanie PNB :)

 

przy okazji czy ktoś może polecić konkretnego KIER-BUDa z okolic trójmiasta?

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

TARcia jest sprawa- Rekuperator.

Napisz ile kosztowała cię sama instalacja (same rury + robota wewnątrz- bez GWC). Masz projekt tego reku? Dasz zalookać na maila?

 

My dziś znowu popracowaliśmy :) wywiercona już druga studnia (spustowa do pompy ciepła), zamurowałem okno i drzwi za garażem- będzie tam kotłownia i sauna w połączeniu z garażem już widzę, że to będzie ulubione miejsce w domu :0

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/sauna.jpg

 

No i mamy styropian decyzja zapadła na Knauf Xtherm 031- jeśli pogoda da to w sobotę zaczynamy kleić.

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Co do sauny - na chwilę obecną wreszcie znalazłem dla niej miejsce- w następnej kolejności wezmę się za kosztorys ale myślę, że "Tymi ręcyma Robione" zamknę się w 10 000- szkoda że do komina trochę daleko bo zrobiłbym opalaną drzewem- bo piec elektryczny jest prądożerny.

Piec 6KW kosztuje ok 1500 zł

Swierk skandynawski to koszt 45,00 zł/m2 x ok 12m2= 540zł + reszta pierdół (konstrukcja, izolacja, sterownik, drzwi szklane, etc)

Można poszaleć i zrobić z drewna cedrowego ale to już 230,00 zł/m2

 

oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie wszystko będzie jak trzeba bo przydałoby się jeszcze pomieszczenie na odpoczynek, kibel, prysznic może jakoś zmieszczę- ale dobre i to.

 

Drzwi zewnętrzne zlikwidowałem, żeby z kotłowni nie zrobić graciarni na kosiarki i inne graty. Będzie budynek gospodarczy (bo my rolnicy i musimy go postawić). Aczkolwiek jak zostawiłem tam dziś śrubokręt zacząłem tego żałować jak trzeba było grzać dookoła domu- ale trudno klamka zapadła.

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

myślałem. Koszty droższy- trzeba dysponować nieco większym pomieszczeniem gdyż izolacja musi wynosić ok 15cm na jednej ścianie. Miałem w planie ją zrobić w budynku gospodarczym, który może na wiosnę zacznę stawiać ale na logikę - w domu będę trzymał kosiarkę, a w gospodarczym saunę :)

Dzięki temu ten budynek postawię w nisko budżetowej konstrukcji (z przęseł betonowych i z zewnątrz styropian, dach konstrukcja lekka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...