Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Konto usunięte na żądanie
Myślę, że te 10 tysięcy to tak sporo górką podałem. Sauna na podczerwień to zupełnie inna bajka- taką to i w salonie można postawić- jeśli o mnie chodzi wolę tradycyjną fińską albo rosyjską banię. Jednak te z allegro chińskiej produkcji z wątpliwej jakości Atestem zdecydowanie odradzam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

:)

No tam byłoby super bo - blisko do łazienki, sauna w samym skosie, a ten obszar pokoju z drzwiami na taras jako taki przedsionek i odpoczynek. Zimą wyjście na mróz (balkon). Problemem może być kratka odprowadzająca wodę lub też pot :) Ogólnie miejsce lux- ja bym gonił kota do garażu :)

No i podstawowe pytanie czy często korzystasz z sauny?

 

 

Czy poratuje ktoś projektem rekuperatora dla rodoska- albo napisze gdzie ma wyloty, a gdzie czerpnie powietrza?

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Jako, że 2 studnia wypadła od frontu budynku muszę ostro pokopać i myślałem aby zakopać ok 100mb rury fi100 do reku na zasilanie.

A wewnątrz gdzie masz kanały zasysające a gdzie wylotowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salon - wyciag w scianie pomiedzy kuchnia i salonem (podlaczony wcinka do wyciagu kuchni) - nie do okapu ten jest jako niezalezny, nawiew nawiewnik wielostrumieniowy pod podciagiem ten pomiedzy lazienka a kominkiem

lazienka wyciag w scianie nad wc pion do gory przy szachcie kanalizy (nie mam komina), kuchnia zabudowa pod sufitem wyciag, odprowadzenie do pionu zabudowanego w kominie,

u gory:

pokoj nad garazem nawiew i wyciag w suficie podwieszanym, pokoj nad kuchnia nawiew w suficie podwieszanym, pokoj nad wykuszem nawiew i wyciag w suficie podwieszanym, maly pokoj nawiew w suficie podwieszanym, garderoba wyciag w suficie podwieszanym, lazienka gorna wcinka do pionu wyciagu z lazienki dolnej wyprowadzenie da strych do centrali, kotlownia - grawitacyjny nawiew/wyciag w scianie, garaz nawietrzaki 2 szt. w scianie

 

reasumujac w kuchni mam wyciag z centrali plus niezaleznie okap. czyli jak gotuje pracuje okap + wentylacja, jak nie gotuje dziala tylko wentylacja z reku w kuchni. wiatrolap - grawitacyjnie poprzez podcisnienie przez szczeline drzwi salonu

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

No tam byłoby super bo - blisko do łazienki, sauna w samym skosie, a ten obszar pokoju z drzwiami na taras jako taki przedsionek i odpoczynek. Zimą wyjście na mróz (balkon). Problemem może być kratka odprowadzająca wodę lub też pot :) Ogólnie miejsce lux- ja bym gonił kota do garażu :)

No i podstawowe pytanie czy często korzystasz z sauny?

 

 

Czy poratuje ktoś projektem rekuperatora dla rodoska- albo napisze gdzie ma wyloty, a gdzie czerpnie powietrza?

 

Żona siedziałaby cały czas, ja też chętnie spędzałbym tam czas :D

Póki co nie mam planów na ten pokój. Wcześniej myślałem o połączeniu z sypialnią i zrobieniu tam mega garderoby.

Ktoś wie jakie to ilości wody/potu odchodzą z sauny? Może ten problem da się jakoś rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Kamienie polewasz wodą więc pod piecem trzeba by zrobić jakieś naczynie na łapanie tego co nie zdąży wyparować- można też w kamieniach umieścić takie małe naczynie gliniane (gliniane raczej pęknie ale takie z materiału odpronego na różnice temperatur) wówczas do niego będziesz lał wodę. Z potem to żartowałem bo dużo nie będzie :) aczkolwiek trochę pocieknie x kilka osób to trochę będzie kapać ale myślę, że nie będzie tego więcej jak w łazience po kąpieli więc dasz terakotę i po saunowaniu mop i będzie dobrze. Na forum jest temat o saunie ludzie piszą że sauna o wym. 2 x 1,8 wychodzi tymi ręcami ok 6 tysięcy

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?102543-Budowa-sauny-krok-po-kroku

A to pomieszczenie ładnie można by zaadoptować na saunę. Oczywiście musi być dobrze wentylowane.

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

My właśnie startujemy z papierologią w okolicach Poznania. Po 1000-cach przejrzanych projektów wybraliśmy RODO6 (A) lustro. Martwi mnie jednak salon, chciałabym zamienić kuchnie z gabinetem i przesunąć lub zlikwidować główny komin z kominkiem - pytanie czy ktoś z forumowiczów dokonywał podobnych zmian? Zależy mi na powiększeniu powierzchni, która wg. projektu jest kuchnią, a ja chciałabym mieć tam kącik TV ale o wymiarach min. 4x4m. Oczywiście skrytki nie będzie, a i jeszcze jedna zmiana jest przewidziana zamiana tego wypustu z 3 oknami na zwykłe okno i tego narożnego kuchennego okna na zwykłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Wprawdzie w Czerwcu 2012 rozpocząłem budowę mojego Rodka (dom w Rododendronach 6W) ale forum obserwuję od dłuższego czasu i okazało się bardzo przydatne w pewnych kwestiach. Sam projekt trochę przerobiłem: dobudowałem garaż, klatkę schodową mam w innym miejscu i wymiary też trochę się różnią z oryginałem (jakby ktoś chciał jakieś fotki to mogę wrzucić). I tutaj pojawia się pytanie: w jaki sposób najlepiej zaizolować balkony? Czy przed zrobieniem izolacji pasuje zamontować balustradę? Czy to jest duży problem jeżeli balkon,strop nad wykuszem obecnie nie jest w 100% szczelny(dom jest na razie w stanie surowym), czy odpowiednia izolacja załatwi sprawę i w przyszłości nie będę musiał np. skrobać grzyba nad wykuszem. Z góry dzięki za wskazówki i pozdrawiam wszystkich forumowiczów! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
zamiany kuchni z gabinetem dokonała Mariola nick "eniac" na projekcie fajnie to wyglądało. Komin możesz dać od piętra (u mnie w dzienniku masz pokazane co i jak) ale przesunięcie będzie kłopotliwe bo komin stoi tuż przy ścianie nośnej, na której opiera się podciąg więc to jest nie do ruszenia. Rozważ rozciągnięcie domu o grubość tego wykuszu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas po likwidacki gabinetu, przenieśmy komin i kominek na ścianę łączącą dom z kotłownią ( kotłownię przenieśliśmy za garaż). W ten sposób zyskaliśmy sporo miejsca w salonie, a w miejscu gdzie był gabinet będzie kącik kominkowy. Jest jeszcze jeden plus kominy od kotlni i od kominka są przy sobie i z jednej strony budynku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas po likwidacki gabinetu, przenieśmy komin i kominek na ścianę łączącą dom z kotłownią ( kotłownię przenieśliśmy za garaż). W ten sposób zyskaliśmy sporo miejsca w salonie, a w miejscu gdzie był gabinet będzie kącik kominkowy. Jest jeszcze jeden plus kominy od kotlni i od kominka są przy sobie i z jednej strony budynku.

To fajny pomysł i na taki nie wpadłam :), mam kilka pytań czy udało się zlikwidować zupełnie tą ścianę gabinetu, wystarczył podciąg czy macie słup? i czy ścianka od kuchni (ta z kominkiem w projekcie) została taka sama czy ją zmniejszyliście?

Widzę, że budujecie troszkę inną wersję Rodo6, mnie się strasznie spodobała ta wersja 6A gdzie są duże x2 okna w każdym pokoju na poddaszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiany kuchni z gabinetem dokonała Mariola nick "eniac" na projekcie fajnie to wyglądało. Komin możesz dać od piętra (u mnie w dzienniku masz pokazane co i jak) ale przesunięcie będzie kłopotliwe bo komin stoi tuż przy ścianie nośnej, na której opiera się podciąg więc to jest nie do ruszenia. Rozważ rozciągnięcie domu o grubość tego wykuszu.

 

Niestety nie potrafię odnaleźć dziennika budowy " eniac" na forum :sick:, więc będę bardzo wdzięczna za pomoc np.z linkiem :))

A domu rozciągnąć niestety nie mogę :( ogranicza mnie mała działka i powierzchnia zabudowy max 132m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...