Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

mWilQ dzięki za wyceny - ciężko mi było znaleźć te z późniejszych robót - na pewno się przyda :)

 

lokmen - a co musi spełniać instalacja elektryczna aby takie sterowanie można sobie później podłączyć? instalacja w gwiazdę? potem przełączniki od światła to są tylko triggery do tego sterownika?

 

i przy okazji: czy 2500zł za kierownika budowy to dobra cena? działa wg. zasady "nie podpsisuje jak nie zobaczy" - no i wiadomo, że sprawdza czy wszystko jest zgodnie ze sztuką.

 

pozdro

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mWilQ dzięki za wyceny - ciężko mi było znaleźć te z późniejszych robót - na pewno się przyda :)

 

lokmen - a co musi spełniać instalacja elektryczna aby takie sterowanie można sobie później podłączyć? instalacja w gwiazdę? potem przełączniki od światła to są tylko triggery do tego sterownika?

 

i przy okazji: czy 2500zł za kierownika budowy to dobra cena? działa wg. zasady "nie podpsisuje jak nie zobaczy" - no i wiadomo, że sprawdza czy wszystko jest zgodnie ze sztuką.

 

pozdro

mC

 

Żaden problem, tylko miej na uwadze, że to mocno orientacyjne. Ocena średniej jakości materiału zawsze jest subiektywna.

 

Co do instalacji, to najwygodniej robić w gwiazdę, później wybór systemów i rozwiązań jest spory.

 

Co do kierbuda, to za aktywnego myślę rozsądna kwota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Co do instalacji, to najwygodniej robić w gwiazdę, później wybór systemów i rozwiązań jest spory.

.

 

Dodatkowo do włączników trzeba dać przewody sterujące tzw. domofonowy lub jak niektórzy dają - skrętkę.

 

Cena kierownika potwierdzam- rozsądna. Nasz wziął 1600 ale raczej mało patrzy, a bardziej podpisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylacje zatkałem w łazienkach. W salonie mam osobną, ale nie wiem jak ma mi ona uratować tyłek przed kominkiem - kompletnie się na tym nie znam. Kominiarz zwrócił mi uwagę, że w kominach murarze powinni zrobić przestrzał na wylot, tak aby wiatr miał inną drogę niż ta do pomieszczeń. Na logikę zrozumiałe - od góry jest zamurowany, z boku jest dziura, więc jak dmucha, to dmucha do środka. Gdyby dziury były dwie, to by wiatr miał wyjście, ewentualnie dmuchałoby ze zdwojoną siłą :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Perfekcyjna Pani domu radzi, że na parujące lustro najlepiej jest je posmarować pianką do golenia- potwierdzam działa :)

Problem przy zatkanych ciągach wentylacyjny jest większy w przypadku korzystania z piecyka gazowego z otwartym paleniskiem, wówczas wypala się tlen z pomieszczenia a nie napływa nowy i wtedy dochodzi do tragedii. Jeśli masz kominek zamkniętyi doprowadzone do niego pow. z zewnątrz to nie powinno być problemu. Za to może pojawić się "Borowik szlachetny" na narożach :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylacje zatkałem w łazienkach. [..]

 

A jak, za przeproszeniem, robisz kupę to jak sobie radzisz z efektami ubocznymi? ;-)

 

Grawitacyjna wentylacja nie działa prawidłowo jeśli do pomieszczenie nie ma innego dopływu powietrza. Po to mamy otwory lub podcięcia wentylacyjne w drzwiach, żeby sobie tamtędy świeże powietrze dociągnąć z pomieszczenia sąsiedniego, w którym np. w oknie jest zamontowany nawiewnik.

Żeby sobie sprawdzić czy to jest główna przyczyna problemu trzeba otworzyć gdzieś w pobliżu okno/drzwi na dwór (małopol: pole) i po chwili sprawdzić czy wentylacja nam ciągle dmucha czy już ciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak, za przeproszeniem, robisz kupę to jak sobie radzisz z efektami ubocznymi? ;-)

 

Grawitacyjna wentylacja nie działa prawidłowo jeśli do pomieszczenie nie ma innego dopływu powietrza. Po to mamy otwory lub podcięcia wentylacyjne w drzwiach, żeby sobie tamtędy świeże powietrze dociągnąć z pomieszczenia sąsiedniego, w którym np. w oknie jest zamontowany nawiewnik.

Żeby sobie sprawdzić czy to jest główna przyczyna problemu trzeba otworzyć gdzieś w pobliżu okno/drzwi na dwór (małopol: pole) i po chwili sprawdzić czy wentylacja nam ciągle dmucha czy już ciągnie.

 

Zdrowe odżywianie, oczyszczony organizm i nie ma efektów ubocznych ;)

Tak na poważnie, to nie ma z tym jakiś szczególnych problemów.

 

Większy problem zapachowy miałem jak odpaliłem ogrzewanie i mi woda z syfonów odparowała.

Mam dwie kabiny i z jednej prawie nie korzystam, więc trzeba pamiętać, żeby co jakiś czas odkręcić kran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...