Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Właśnie, ja się ostatecznie jeszcze nie zdecydowałam na żaden model ale muszę zamówić w przyszłym tygodniu. Spodziewam się ceny za 10 par drzwi taką jak mWilQ albo i więcej, chociaż wszystkie otwory mam typowe.

 

A może jeszcze ktoś na forum może napisać coś o swoim wyborze drzwi wewnętrznych.

 

To przy takiej cenie wolałbym drewniane. Osobiście wolę styl klasyczny, a takie drzwi dodają ciepła we wnętrzach, chociaż moi sąsiedzi domek mają nowoczesny, wybrali podobnie jak ja, tylko w kolorach jasnych, prawie naturalnych, zmniejszyli szybki i są zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja mam typowki, ale spojrzalam teraz na koszty wykonczeniowki. i drzwi kosztowaly dokladnie 5700 brutto, ja niestety z racji zawodu mam tendencje do poslugiwania sie wartosciami netto stad te ok. 5000. choc uwazam, ze to i tak dobra cena, ale budowalismy sie w zlotym okresie gdzie materialow bylo w brod i mozna bylo ladnie ponegocjowac. do dzis jednak nie zamontowalismy drzwi przesuwnych szklanych pomiedzy kuchnia i salonem, a teraz to juz nie ma wcale sensu :D

 

Kurde ja budowałem w podobnym okresie i już złoty nie był :D Pewnie też drugi koniec Polski zrobił swoje. No nic, życzę przy drugim domku takich samych cen, a nawet niższych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przy takiej cenie wolałbym drewniane. Osobiście wolę styl klasyczny, a takie drzwi dodają ciepła we wnętrzach, chociaż moi sąsiedzi domek mają nowoczesny, wybrali podobnie jak ja, tylko w kolorach jasnych, prawie naturalnych, zmniejszyli szybki i są zadowoleni.

 

mWilQ Ja też wolałabym drewniane ale stolarze u których pytałam mają 5 modeli na krzyż które robią, nic nie byłam w stanie wybrać. Mogą zrobić takie jakie chcę ale już za inną cenę. Niestety czynnik finansowy na obecnym etapie wykańczania domu i mnie muszę brać mocno pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mWilQ i TAR napiszcie ile czeka się po złożeniu wszystkich potrzebnych dokumentów do odbioru budynki i co to właściwie jest za dokument? Decyzja?

 

Czeka się ustawowo, ale ile dokładnie to nie pamiętam - coś koło 30 dni. Tzn tyle czasu ma PiB na wniesienie zastrzeżeń.

 

Sprawdziłem na szybko w necie - to 21 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mWilQ i TAR napiszcie ile czeka się po złożeniu wszystkich potrzebnych dokumentów do odbioru budynki i co to właściwie jest za dokument? Decyzja?

 

Po 21 dniach (kalendarzowych) od złożenia zawiadomienia o zakończeniu budowy w PINBie masz "milczącą zgodę" na użytkowanie.

Jak chcesz mieć papierek to trzeba jeszcze złożyć wniosek dodatkowo (przynajmniej tak jest u nas).

 

Ja właśnie dziś taki papierek odebrałem :rolleyes: nazywa się to "Zawiadomienie" i w treści ma informację, że po sprawdzeniu dokumentacji budynek przyjęto do użytkowania.

Edytowane przez michur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
5600 za drzwi :) u nas wychodzi, że za drzwi zapłacimy jakieś 15 000 (9 par drzwi) - przyjmując, że za takie pol-skone z ościeżnicą trzeba dać 1500 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz drzwi drzwiom nierowne, moje nie kosztowaly tyle przed rabatem. a ja wtedy akurat nie patrzylam na ceny tylko na okleiny, chcialam konkretnie dab bielony (wtedy na topie wenge byly) wiec wybor mialam ograniczony.

i jak pisalam nie jest to zadne wielkie WOW, drzwi jak drzwi, po prostu sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam sobie projekt i zastanawiam mnie sprawa (już tu jakiś długi czas temu poruszana) - mianowicie chodzi o ściankę kolankową. Ile macie warstw pustaków? W projekcie są 3 - pytanie czy kiedyś nie były to tylko 2? Czy niestety, żeby mieć w miarę funkcjonalnie to trzeba do 4 podnieść?

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w temacie drzwi.

 

Mamy DRE Premium 2 dąb szary ryfla ( z podcięciem) w liczbie 8 (jedne 90, reszta 80), ościeżnice regulowane. Kupiliśmy je w lutym zeszłego roku, dostaliśmy rabat 15% i zapłaciliśmy za wszystko 6647zł (razem z klamkami -koszt klamek-557zł). Z tym, że wzięliśmy bez montażu, czyli z 23% VATem, który sobie odpiszemy (nie cały rzecz jasna).

Drzwi jak drzwi, są spoko, tylko straszne klamki wybraliśmy, takie kanciaste, które już wiele siniaków mi nabiły. Mój brat kupił sobie PORTA, i myślę, że są solidniejsze i takie "szlachetniejsze", ale być może to kwestia koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80

U mnie drzwi zew. Agmar, typ chyba Turpis - kolor niestandardowy, w cenie zwykłego; dogadałem się bezpośrednio z kierownikiem produkcji bo dilerzy co najwyżej palcem ... w nosie kiwną. Nalatałem się, nadzwoniłem, ale mam je w końcu w kolorze stolarki okiennej (sosna oregońska). Na razie tylko są wstawione od pół roku więc nic więcej nie mogę napisać/polecić prócz tego że są ciężkie i na oko solidnie wykonane.

Pomału też rozglądamy się za drzwiami wewnętrznymi. Będziemy kupować 10 szt. - jeśli ktoś chce drewniane 100%, to wew. właśnie z Agmaru koszt ok. 13.500 PLN (na gotowo, z montażem, 8%). Do piwnicy i garażu zainwestowaliśmy w drzwi metalowe z Porty. Wracając do wew. to poszukamy coś tańszego, ale nie z wypełnieniem a la "plaster miodu". Muszę przetrzepać producentów pod kątem cen. Wybór o dziwo mamy skromny, bo chałupa będzie klasyczna, nie podoba nam się nowoczesny design (ostre zakończenia, kanciaste, itp.) a większość drzwi na rynku ma proste formy - szukamy czegoś delikatnego, klasycznego, np. Porta Madryt czy jak im tam było...

Aha, jak ktoś szuka tanich drzwi, to mój kolega który przesiał rynek, kupił w firmie Unidoor czy jakoś tak (pod Częstochową). Bardzo tanie, ale jak sam stwierdził: jak kopnie, to noga najprawdopodobniej zostanie w drzwiach : ) Po dwóch latach użytkowania w jednych z drzwi odlatuje mu klamka - słabo mocowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam sobie projekt i zastanawiam mnie sprawa (już tu jakiś długi czas temu poruszana) - mianowicie chodzi o ściankę kolankową. Ile macie warstw pustaków? W projekcie są 3 - pytanie czy kiedyś nie były to tylko 2? Czy niestety, żeby mieć w miarę funkcjonalnie to trzeba do 4 podnieść?

 

Witam wszystkie RODODENDRONY 6!

Ja mam po podniesieniu 3 bloki, więc tak jak mówi kolega TAR chyba zmienili projekt.

Dodam jeszcze, że cieśla trochę wyciągnął mi okap dachu bo stwierdził, że jak zrobi tak jak jest w projekcie przy podniesionej ścianie będzie kiepsko wyglądało z zewnątrz.

A jak poniesiesz do czterech pustaków to prawie ci znikną skosy, ja przy 3 blokach+wieniec+murłata teraz stoję prawie przy kolnkowej (oczywiście z głową przy deskach między krokwiami bo nie mam jeszcze wełny),

a z zewnątrz domek będzie strasznie wysoki- jak nie wydłużysz dachu (z kolei jak za daleko wydłuzysz to chyba będzie wystawał za obrys balkonów co też wyba będzie średnio wyglądało.

Pozdrawiam.

Ja właśnie czekam na okna ok. luty-marzec i potem instalacje i tynki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam specjalnych zdjęć tylko drzwi tylko takie robione przy okazji focenia czegoś innego.

Może Ci się przydadzą:

 

IMG_2605.JPG

 

IMG_2602.JPG

 

IMG_2601.JPG

 

IMG_2673.JPG

 

IMG_2742.JPG

 

Michur piękne drzwi:) my mamy takie same;) tylko kolor może ciemniejszy. Prośba czy mógłbyś zdradzić ile kosztowały cie schody i poręcz? i podać namiary na wykonawce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80mariusz80 ja też mam drzwi Agmar ale model Lantra. Niestety po pół roku muszę je reklamować, skrzydło wygieło się do środka i zrobił się tzw. banan, szpary ok 5-6mm, czuć jak wieje. W swoim domu unikałam drewna jak ognia, choć ładnie wygląda ale z użytkowaniem koszmar. Zdecydowałam się tylko na drzwi zewn drewniane i już załuję. Zobaczę jak przebiegnie reklamacja:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...