Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Za ocieplenie naszego rodo z materiałem (styropian 12 cm) Pan na dziś krzykną 35 tysiecy (z opaskami wokół okien)

 

Pamietacie ile Was kosztowało?

kurcze ja mam zamiar w tym roku ocieplić ale te 35 tyś?!

dom ma 160 m2 ścian (bo na tyle pustaka poszło).

jeden metr3 styropianu to jakieś powiedzmy 145 zł.

jeden metr3 daje nam 8,33 m2 pokrycia ściany styropianem.

160/8,33=19,20 - tyle metrów3 nam potrzeba styropianu na całe ocieplenie.

19,20*145=2784 zł - tyle kosztuje steropian.

analogicznie: klej do styropianu, klej do siatki, siatka i tynk (przykładowy-akrylowy za 100 zł - 15 kg)

daje to:

500 zł + 720zł +300+ 3000zł (odpowiednio)

GRAND TOTAL = 7300 zł

 

Dwóch do trzech sprawnych chopów do elewacji i zajmie im to tydzień.

zarobił ktoś 10 000 w tydzień?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie

Nie odzywalem sie od dlugiego czasu, ale ciagle sledze Wasze postepy i nie moge sie doczekac kiedy i ja bede sie mogl czyms pochwalic. Z racji iz za jakies 1,5 miesiaca beda mi stawiali sciany a potem dach mam pytanie do osob ktore przeszly juz przez ten etep. Moje pytanko dotyczy ocieplenia, czy wykonujecie przejscie scianki kolankowej do polaci dachowej wg projektu (niestety nie mam teraz mozliwosci dodania zdjec z projektu - chodzi mi o strony dzie pokazany jest przekroj domu) - czyli ocieplenie poddasza przechodzi w zewnetrzne ocieplenie sciany kolankowej, a konstrukcja dachu wsparta jest jedynie na zelbetonowych slupkach. Wyczytalem ostatnio w Muratorze ze wlasnie w ten sposob ma sie budowac aby ograniczyc ucieczke ciepla ze scian przez dach (latwo to zaobserwowac na dachach podczs zimy - widoczne mniejsze poklady sniegu bezposrednio nad murem).

Zastanawialem sie czy wykonawcy nie maja z tym problemow - ja buduje sys. gospodarczym i mam nadzieje ze moj gosc od murarki wie o co biega...

 

moze uda mi sie wieczorkiem dodac zdjecia to Ci co nie wiedza o co chodzi bez problemow sie domysla.

Pozdro i czekam na odpowiedzi.

 

P.S.

La_bruijta prosze rowniez o pliczek z zestawieniem finansowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Udało nam sie trochę popchnąć sprawy do przodu. Jednak nie robimy stropu żelbetowego. Mąż woli Terrivę. Firma budowlana za stan surowy ( fundamenty, ściany zewnętrzne, działowe, dach, schody wewnętrzne i zewnętrzne, tarasy

chce 38 tysięcy (garaż dwustanowiskowy). Myślimy, że jest to cena przystępna.

Chcemy zamówić bloczki fundamentowe 3,44 za sztukę i stal 2,44 za mb.

Dzisiaj mamy zamiar złożyć zamówienie. W hurtowni powiedziano nam że ceny od 1 marca mają skoczyć o 10-15%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę forum RODO 6 od dłuższego czasu i jestem pod wrażeniem postępów w budowie domów. Ja jestem na etapie zakupu działki, ale już podpatruję wasze rozwiązania projektowe i co niektóre mi się bardzo podobają. Nieśmiało proszę doświadczonych i zaawansowanych rododendronowiczów 6 o praktyczne wskazówki.Zastanawiam sie jakie macie odczucia co do tego czy likwidować okno w kuchni od strony wykuszu bo kuchnia wtedy jest bardziej ustawna bądż czy są zadowoleni z ustawności kuchni ci którzy tego okna nie zlikwidowali.

Zastanawiam się nad opcjami:

1) zosawić tak jak jest w projekcie tzn. 2 okna + drzwi od wiatrołapu (rozwiązanie remle)

2)zostawić 2 okna i zlikwidować drzwi od wiatłołapu i chodzić do kuchni przez salon (takie rozwiązanie ma chyba wiolcia)

3) zostawić jedno większe okno w kuchni likwidując mniejsze i zostawić drzwi

Proszę o praktyczne wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!

michel - czym Ty faszerujesz tych swoich pracowników? takie przyspieszenie mają jak o po jakimś dopalaczu :wink:

 

u nas:

odbieramy adaptację projektu w poniedzialek i myślimy złożyć o pozwolenie na budowę...mam nadzieję,że zdążymy ją otrzymać do kwietnia!!!!

 

Mela30 - u nas kuchnia przedstawia się następujaco:

- zostawiamy tylko jedno wejście - to od salonu

- likwidujemy jedno okno - to przy wykuszu

- przenosimy spiżarkę - i w niej będzie wstawiona właśnie nasza lodówka

 

a tak a propos zapraszam do mojego dziennika - tam opisałam zmiany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałam we wcześniejszych postach niektórzy a Was zrezygnowali ze stropu żelbetowego na Terrivę,w związku z czym mam kilka pytań:

- czy zmianę stropu nanosiliście na projekt?

- czy wymagało to osobnego opracowania, wyliczeń wytrzymałościowych?

- czy terrivę mocowaliście na podciągu z projektu, czy też ścianki działowe zmienialiście na nośne i na nich opieraliście strop?

- czy pozbywaliście się wówczas słupów?

 

Tyle na temat stropu, materiały już zaczynają drożeć. Bloczki fundamentowe o 10 % z 3,80zł. Niestety hurtownia w której kosztują 3,44 chce 300zł za transport, przy czym za jednym razem zabiera tylko 900 bloczków, czyli przestaje się opłacać.

 

michellrzeczywiście postępy godne pozazdroszczenia. Moi znajomi mieli problemy z dojazdem do działki już po wysypaniu dojazdu gruzem, uroki przedwiośnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michell super postepy! Byle tak dalej! Trzymam kciuki cały czas!

 

Co do kuchni to teraz z perspektywy użytkowania nie wyobrażam sobie wchodzenia do niej tylko przez salon - bardzo często kursuje spiżarnia-kuchnia czy spiżarnia-łazienka (schowek gosp.) lub kuchnia-garaż (przynoszenie zakupów).

Kuchnia się użytkuje super, wszelkia ustawność sprzętów mi pasuje. Teraz uważam, że zamurowanie tego mniejszego okna w niczym nie przeszkadza, kuchnia niewiele straci na jasności, a zyska na ustawności (choć mnie to nie przeszkadza - fajnie mieć blaty robocze pod oknem :wink:

Wszystkim nowym foumowiczom zyczę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...