Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ja wole wiatrolap zamkniety oddzielony drzwiami od salonu, czasem jak maz zostawi otwarte drzwi i wychodzi / wraca z bialym to zimno okrutne daje po gnatach, nie jest to przyjemne, jak dzieci beda ciagle wchodzic i wychodzic na dwor (jak to dzieci sie kreca) to odczujecie wyrazniej otwarty wiatrolap, do tego bardziej brud nosi sie do salonu, to nieuchronne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja wole wiatrolap zamkniety oddzielony drzwiami od salonu, czasem jak maz zostawi otwarte drzwi i wychodzi / wraca z bialym to zimno okrutne daje po gnatach, nie jest to przyjemne, jak dzieci beda ciagle wchodzic i wychodzic na dwor (jak to dzieci sie kreca) to odczujecie wyrazniej otwarty wiatrolap, do tego bardziej brud nosi sie do salonu, to nieuchronne.

 

Dodam jeszcze, że jak mamy wiatrołap zamknięty to otwierając drzwi obcy nie widzi tego co jest w salonie. Dla mnie to też ważna kwestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możecie powiedzieć coś na temat drzwi Gerda? firma ma renomę, ale jak to jest w praktyce? ceny modeli podstawowych dość znośne i można wybrać podobne na przód i tył, ale nie mam porównania jakościowego... dodam, że raczej nie myślimy o drzwiach drewnianych.

 

 

mam też jeszcze pytanie co do prądu. mamy skrzynkę i teraz nawet na prąd budowlnay musimy mieć papier o gotowości instalacji do odbioru. moje pytanie to czy muszę najpierw zrobić rozdzielnie budowlaną i ktoś mi podbije, że mam tą instalację? tylko nie rozumiem czy ta rozdzielnia ma teraz na tym mrozie i śniegu stać? wolałbym, żeby mi ten licznik już podłączyli a rozdzielnię się zrobi pierwszego dnia budowy... jak to było u was?

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możecie powiedzieć coś na temat drzwi Gerda? firma ma renomę, ale jak to jest w praktyce? ceny modeli podstawowych dość znośne i można wybrać podobne na przód i tył, ale nie mam porównania jakościowego... dodam, że raczej nie myślimy o drzwiach drewnianych.

 

 

mam też jeszcze pytanie co do prądu. mamy skrzynkę i teraz nawet na prąd budowlnay musimy mieć papier o gotowości instalacji do odbioru. moje pytanie to czy muszę najpierw zrobić rozdzielnie budowlaną i ktoś mi podbije, że mam tą instalację? tylko nie rozumiem czy ta rozdzielnia ma teraz na tym mrozie i śniegu stać? wolałbym, żeby mi ten licznik już podłączyli a rozdzielnię się zrobi pierwszego dnia budowy... jak to było u was?

 

mC

 

U mnie zanim pojawiły się skrzynki przy działce musiałem kupić i postawić skrzynkę przy najbliższym słupie z energią. Papiery załatwiał elektryk, on też kontaktował się z pogotowiem energetycznym w celu podpięcia skrzynek do istniejącej instalacji. W energetyce musiałem złożyć dokumenty (teraz nie pamiętam jakie), podpisać umowę i dopiero mogłem korzystać z prądu budowlanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Też mam gerde w bloku i jestem zadowolony nawet bardzo.

Co do prądu musisz zobaczyć jak masz w warunkach.

 

U mnie żeby założyli licznik muszę założyć zabezpieczenie nadmiarowe za licznikiem, a przed tablicą główną.

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam gerde w bloku i jestem zadowolony nawet bardzo.

Co do prądu musisz zobaczyć jak masz w warunkach.

 

U mnie żeby założyli licznik muszę założyć zabezpieczenie nadmiarowe za licznikiem, a przed tablicą główną.

 

ok, dzięki. jestem już umówiony z gościem z uprawnieniami, ale rzeczywiście muszę przejrzeć warunki. na pewno musimy postawić jakąś mini-rozdzielnię, pytanie co jeszcze piszą w warunkach właśnie...

 

a co do drzwi to po głębszym zastanowieniu wydaje mi się, że jakiś b. stary model właśnie Gerdy jest u moich rodziców (muszę to sprawdzić przy wizycie ;) ). co bardziej pamiętam to to, że były zamawiane bez progu i bez montażu i był problem ze szczelnością - tyle, że teraz jest gruba uszczelka i na pewno nic się z nimi nowego nie dzieje, nie opadają, nie wypaczają się itd...

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za informację. Zapadła decyzja że na zewnątrz. Schodów jeszcze nie ma więc będą odpowiednio duże.

 

Jeszcze jedno pytanie. Odnośnie ocieplenia poddasza między krokwiami. Mam krokwy (czy jak to się pisze) ok 16, 17 cm z rozrzutem tartaku.

Jaką grubą wełnę daliście między krokwy - 15, czy 18 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za informację. Zapadła decyzja że na zewnątrz. Schodów jeszcze nie ma więc będą odpowiednio duże.

 

Jeszcze jedno pytanie. Odnośnie ocieplenia poddasza między krokwiami. Mam krokwy (czy jak to się pisze) ok 16, 17 cm z rozrzutem tartaku.

Jaką grubą wełnę daliście między krokwy - 15, czy 18 cm.

 

Miejscami szło 15+15, ale najczęściej 15+10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejscami szło 15+15, ale najczęściej 15+10.

 

rozumiem, że 15 w krokwie a drugie 15 na zakładkę w stelarz od regipsów?

 

przy okazji zrobiłem pierwszą wycenę okien, bo skłaniam aby kupić je już teraz w zimowej promocji. w znanym na pomorzu megabudzie, 3 szyby, 6 komorowe, ciepła ramka i kilka jeszcze bajerów (kilka okien lekko większych, ale za to bez tych w garażu) wyszło prawie 21 tyś z montażem. z tego co czytałem wyceny tu na forum to sporo... ale same drzwi na taras, powiększone, przesuwane z niskim progiem kosztuję pona 5tyś... myślałem też, że oni mają okna avante, ale piszą, że Krispol.

 

mC

Edytowane przez michalc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

My za okna na profilu Gaelan i okucia Winkhaus Auto Pilot, 3 szyby, ciepła ramka i ciepły montaż zapłaciliśmy 14600- drzwi przesuwnych nie mamy tyle, że te na tarasie otwierają się razem ze słupkiem. Zwróć uwagę na szklenie bo niektórzy producenci dają cieńsze szyby 3mm podczas gdy reszta daje 4mm.

 

Pozdrawiamy w zimowym klimacie:)

 

P1040291.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Zastanów się nad tym przesuwnymi drzwiami- są ładne, drogie ale ładnie wyglądają jak otwór okienny ma ze 3m szerokości- to co jest w oryginale jest za wąsko (moim zdaniem zaznaczę). W przypadku gdy szkrzydła otwierają się ze słupkiem możesz otworzyć oba skrzydła i masz 2m szeroki prześwit- przy przesuwnych otwiera się tylko połowa- reszta jest stała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no my mamy poszerzone podczas adaptacji do 2.7m, więc skrzydło by miało 1,35. ale to i tak mniej niż w rozwiązaniu jak u ciebie. u nas możemy też zamówić 3 skrzydła, w tym 2 otwierane bez słupka i jedno nieotwierane. w najgorszym razie możemy też zmniejszyć do oryginału okno ;) zobaczymy jak to będzie wpływać na cenę....

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My za okna 5 komorowe z pakietem 3 szybowym dostaliśmy następujące wyceny:

Profil rehau - 13.000

profil brugmann - 14.000

Oknoplast kraków, profil veka 17.500

Podane ceny obejmują montaż.

Mam pytanko czy ktoś na forum posiada ( w miarę aktualny) kosztorys od sso do stanu deweloperskiego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...