Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

lokmen - ano się należy ;) nie dość, że cena, to i profil nam się najbardziej podoba - same zalety ;) dzięki za cynk!

 

myśleliśmy o kluczykach w pokojach dla dzieci - dla bezpieczeństwa. rozumiem, że dochodzi jeszcze kwestia "antywłamaniowa"?

 

kluczyk do klamki od 50 do 80zł sztuka - zależy jaka klamka ;)

 

TAR: sprawdź czy wasz futrzak do kluczyka nie sięga? ;)

 

mC

Edytowane przez michalc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

przycisk tez jest dla bezpieczenstwa i dla antywlamu, choc jak zlodziej bedzie chcial wejsc to szybe zbije i po klopocie, to takie troche zludne poczucie bezpieczenstwa, my mamy przyciski i dzieci nas odwiedzajace testowaly otwieranie okien z przyciskiem, wszystko gra i buczy - mialy problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopinam szczegóły tej oferty na okna i mam małą zagwostkę z oknem w kuchni (co prawda mamy zamienioną miejscami z gabinetem, ale do obliczeń sprawa się ma tak samo jak w normalnej kuchni ;) ). mianowicie myśleliśmy o blacie połączonym z parapetem - zatem zakładam, że onko powinno się zaczynać na standardowych dla szafek kuchennych 87cm i sięgać 230cm (czyli kończyć się tak jak w projekcie) - czyli wysokość okna powinna mieć 143cm. też tak to liczyliście? też tak wam wyszło? czy może powinienem odjąć 3cm grubości blatu? help :)

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopinam szczegóły tej oferty na okna i mam małą zagwostkę z oknem w kuchni (co prawda mamy zamienioną miejscami z gabinetem, ale do obliczeń sprawa się ma tak samo jak w normalnej kuchni ;) ). mianowicie myśleliśmy o blacie połączonym z parapetem - zatem zakładam, że onko powinno się zaczynać na standardowych dla szafek kuchennych 87cm i sięgać 230cm (czyli kończyć się tak jak w projekcie) - czyli wysokość okna powinna mieć 143cm. też tak to liczyliście? też tak wam wyszło? czy może powinienem odjąć 3cm grubości blatu? help :)

 

mC

 

Co prawda nie jestem jeszcze na tym etapie ale z tego co czytam to dolna rama okna jest przeważnie 5cm wyżej niż otwór - 3cm to listwa podparapetowa i 1,5-2cm luz montażowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopinam szczegóły tej oferty na okna i mam małą zagwostkę z oknem w kuchni (co prawda mamy zamienioną miejscami z gabinetem, ale do obliczeń sprawa się ma tak samo jak w normalnej kuchni ;) ). mianowicie myśleliśmy o blacie połączonym z parapetem - zatem zakładam, że onko powinno się zaczynać na standardowych dla szafek kuchennych 87cm i sięgać 230cm (czyli kończyć się tak jak w projekcie) - czyli wysokość okna powinna mieć 143cm. też tak to liczyliście? też tak wam wyszło? czy może powinienem odjąć 3cm grubości blatu? help :)

 

mC

 

U mnie wychodzi 87cm razem z blatem.Blat ma wchodzić kolo 1cm pod ramę okna ale okaże się w praniu;)

 

https://picasaweb.google.com/111604530212538739847/DomWRododendronach6P?authkey=Gv1sRgCMzn96COpZDCggE#

Edytowane przez piniaS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie nie (choc moge sie mylic) , musisz sobie teraz sprawdzic na jakiej wysokosci masz otwor jezeli na 87 cm dolna krawedz to jak dojda wylewki itp. to otwor bedzie na ok. 65 cm . moze to banal ale moj sasiad niestety mial takich "fachowcow" a sam tez sie nie znal i mial okienko dla krasnoludka :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie moi Drodzy! Ja mam pytanie troszkę z innej beczki, a za razem powiązane z Muratorem i naszym Rodoskiem.

Otóż: Czy korzystał ktoś z Was z pomocy doradcy kredytowego przy staraniu się o kredyt hipoteczny? Słyszeliśmy, że należy wystrzegać się Expandera i Open Finance, ponieważ przeważnie są powiązane kapitałowo z konkretnym bankiem i jego ofertę "wciskają". Korzystamy również z porad na Forum kredytowym http://www.forum-kredytowe.pl i właśnie odpowiadającego tam na pytania Pana zapytałam o możliwość współpracy. Pan Łukasz współpracuje z Murator Finanse (nie są powiązani z nikim kapitałowo) i z jego postów na forum wydaje się być kompetentnym doradcą. Czy miał ktoś z naszych forumowiczów do czynienia z Murator Finanse?

Z góry przepraszam za takie "wtrącenie" na forum, ale nigdzie w necie nie mogę znaleźć o nich opinii, podczas gdy o OF i Ex aż "kipi".

Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc/ opinię :)

Pozdrawiam ciepło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie moi Drodzy! Ja mam pytanie troszkę z innej beczki, a za razem powiązane z Muratorem i naszym Rodoskiem.

Otóż: Czy korzystał ktoś z Was z pomocy doradcy kredytowego przy staraniu się o kredyt hipoteczny? Słyszeliśmy, że należy wystrzegać się Expandera i Open Finance, ponieważ przeważnie są powiązane kapitałowo z konkretnym bankiem i jego ofertę "wciskają". Korzystamy również z porad na Forum kredytowym http://www.forum-kredytowe.pl i właśnie odpowiadającego tam na pytania Pana zapytałam o możliwość współpracy. Pan Łukasz współpracuje z Murator Finanse (nie są powiązani z nikim kapitałowo) i z jego postów na forum wydaje się być kompetentnym doradcą. Czy miał ktoś z naszych forumowiczów do czynienia z Murator Finanse?

Z góry przepraszam za takie "wtrącenie" na forum, ale nigdzie w necie nie mogę znaleźć o nich opinii, podczas gdy o OF i Ex aż "kipi".

Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc/ opinię :)

Pozdrawiam ciepło!

 

ja korzystałem z Open finance, ale potem poszedłem też do niezależnego (chyba) Notusa. Ostatecznie i tak chyba stanie na ofercie przedstawionej w Openie, czyli ich pokrewnym GetinBanku. Opinie ma słabe, ale dali najlepsze warunki i jeszcze załapaliśmy się na RNS. Niby ciągle czekamy na info od Notusa, bo wnioski poszły do KB i Aliora, ale coś się nie odzywają, warunki były gorsze a czas ucieka...

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszyłem się, że ukazał się przetarg na przyłącze :( tymczasem został unieważniony. Tak więc czekamy dalej :(

 

współczucia...

 

u nas z prądem idzie powoli do przodu: czekam na wycenę rozdzielni budowlanej. straszą mnie, że skrzynka musi jakies tam normy spełniać - no ale głupio by było jak by gniazdka zalało.. ;)

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie moi Drodzy! Ja mam pytanie troszkę z innej beczki, a za razem powiązane z Muratorem i naszym Rodoskiem.

Otóż: Czy korzystał ktoś z Was z pomocy doradcy kredytowego przy staraniu się o kredyt hipoteczny? Słyszeliśmy, że należy wystrzegać się Expandera i Open Finance, ponieważ przeważnie są powiązane kapitałowo z konkretnym bankiem i jego ofertę "wciskają". Korzystamy również z porad na Forum kredytowym http://www.forum-kredytowe.pl i właśnie odpowiadającego tam na pytania Pana zapytałam o możliwość współpracy. Pan Łukasz współpracuje z Murator Finanse (nie są powiązani z nikim kapitałowo) i z jego postów na forum wydaje się być kompetentnym doradcą. Czy miał ktoś z naszych forumowiczów do czynienia z Murator Finanse?

Z góry przepraszam za takie "wtrącenie" na forum, ale nigdzie w necie nie mogę znaleźć o nich opinii, podczas gdy o OF i Ex aż "kipi".

Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc/ opinię :)

Pozdrawiam ciepło!

 

My korzystaliśmy z Notusa ale koniec końców znaleźliśmy najlepszą ofertę samodzielnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kredytach dodam, że warto jedną ofertę brać do innego banku, tak żeby ten drugi mógł się wykazać konkurencyjnością.

Doradcy są różni, niektórzy mają możliwości i są nieźle zorientowani. Inni tak jak już ktoś wspomniał wciskają ofertą, z której mają najwięcej profitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

My też chodziliśmy i spotykaliśmy się z "doradcami" ostatecznie poszedłem sam do PekaoSA powód?- brak ukrytych prowizji dla doradcy.

Przykład:

Wzięliśmy 200 000 i dostaliśmy 200 000. Od tych 200 000 żadnych dodatkowych opłat typu prowizje, ubezpieczenia, etc. Musiałem tylko mieć polisę na życie, na dom i ok 200 zł opłaty w księgach wieczystych + 180zł wycena nieruchomości - to wszystko.

 

U "doradców" w każdej ofercie od tych 200 000 zabierali ok 8 000 na jakieś głupie opłaty czyli ewidentnie widać, że to kasa od banku dla doradcy... Ogólnie mówiąc szkoda na nich czasu. Gadanie, że wszystko za was załatwią jest głupotą gdyż co za różnica czy wszelkie dokumenty zaniesiesz do banku czy do "doradcy". My kredyt załatwiliśmy (od 1-ej wizyty do podpisania umowy) w ok 3 tygodnie (ok 4 wizyt w banku).

 

TAR przetarg unieważniony na podstawie art. bla bla bla jakiegoś wew. regulaminu- BEZ PODANIA PRZYCZYNY. Widocznie wygrał nie ten co miał wygrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...