Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moja łazienka to na razie wstepny projekt. Co wy na to? Bo żona zachwycona jest a Ja nie mogę się zdecydować.

 

[ATTACH=CONFIG]166634[/ATTACH]

 

Co jest obok wc? Wykorzystujesz od strony salonu przestrzeń pod schodami? Nie chcesz minimalnie odsunąć kibelka od ściany? Dla faceta takie miejsce mało komfortowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest obok wc? Wykorzystujesz od strony salonu przestrzeń pod schodami? Nie chcesz minimalnie odsunąć kibelka od ściany? Dla faceta takie miejsce mało komfortowe.

 

 

uwazam jak dla mnie tamto miejsce nietrafione. no chyba, ze wszyscy sa wzrostu siedzacego psa :p ten sam zamiar mialam u siebie dopoki nie poustawialam kartonow i nie zobaczylam, ze nawet przy moim 160 cm strasznie niewygodnie a glowa nie koniecznie cala by zostala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wc jest pod schodami bo jest tam 196 cm ja mam 185 więc spokojnie wystarczy. Przestrzeń pod schodami będzie dostępna od strony łazienki będą tam małe drzwi przesuwne dwuskrzydłowe. A kibelek jest blisko ściany bo geberit jest zabudowany w ścianie żeby nie zajmować przestrzeni w tej małej łazience.DSC03765.jpg

Edytowane przez kojak139
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to troche inaczej zrozumialam rysunek, lazienka jest calkiem spora ja akurat wc mam na tej samej scianie ale na drugim jej koncu -tyle ze nie mam tam komina. zaluje, ze bidetu obok nie zrobilam choc to jest do nadrobienia. Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wc jest pod schodami bo jest tam 196 cm ja mam 185 więc spokojnie wystarczy. Przestrzeń pod schodami będzie dostępna od strony łazienki będą tam małe drzwi przesuwne dwuskrzydłowe. A kibelek jest blisko ściany bo geberit jest zabudowany w ścianie żeby nie zajmować przestrzeni w tej małej łazience.[ATTACH=CONFIG]166777[/ATTACH]

 

Hmmm no dobra, masz stelaż wbudowany w ścianę, a nie dało się go wbudować ze 30 cm w prawo? Wygodniejszy dostęp do wnęki pod schodami i wygodniejsza pozycja na tronie. Co do samej ściany, to u mnie pomysł trafiony, do sufitu mam dość wysoko, kolega 195cm wzrostu głową nie szorował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Stałem się posiadaczem projektu "Dom w Rododendronach 6A" - jestem na etapie adaptacji projektu i baaaardzo intensywnie zastanawiam się nad kształtem wykusza/wykuszu, zastanawiam się nad zmianą jego kształtu na prostokątny i oszklony w całości. Może ktoś mógłby podzielić się swoimi uwagami. Nadmieniam, że będę budował w okolicach Wrocław/Strzelin i nie ukrywam, że z wielką przyjemnością zobaczyłbym jak w środku wygladaja rododendrony 6 - czy coś w projekcie zwiększyć/zmniejszyc itp. Zamierzam ogrzewać dom i CWU pompą ciepła - tutaj ttez proszę o uwagi. PC, którą mam na oku to PC firmy Buderus lub Nibe o mocy odpowiednio 7,3/8 KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
W kwestii zmian najlepiej poczytaj ten wątek bo dość często pojawiały się różne propozycje i przemyślenia-dużo tego ale warto bo można kilka ciekawych rozwiązań zobaczyć. Co od mocy pompyto nie wiem czy 8KW nie będzie za mało-u mnie będzie 10KW tyle, że w systemie woda-woda, której sprawność jest najwyższa. Ale o tym jak to działa to za jakiś rok się wypowiem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Jakoś strasznie rozciągnięte te zdjęcia bo te a łazienka taka szeroka to nie jest. I te wszechobecne LEDy, które po roku zaczynają mrugać... Jakoś nie przemawia to do mnie. Kolorystyka ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lokmen - dzięki za dobrą rade co by przelecieć 464 strony aby zorientować się w zakresie zmian:cool: Pisząc poprzednia wiadomośc miałem nadzieję na jakąś konkretną odpowiedz/podpowiedz...Lokmen a jaką markę PC wybrałeś i jakie źródło pionowe/poziome??

Może ktoś konkretnie podpowie - bo najpowazniej rozważam zmianę kształtu wykusza/wykuszu. Może ktoś w woj. dolnoślaskim mógłby pokazać nam zbudowane rodka 6?????

Jeszce jedno wchodzę do dziennika budowy TAR i nie mogę zobaczyć umieszczonych tam zdjęc.....kto podpowie jak obejrzeć te fotki??

acha i jeszcze jedno czy do adaptacji projektu konieczna jest mapka do celów projektowych (od geodety)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podpowiem :) fotek nie zobaczysz, bo przedwczoraj wszystkie usunelam. zreszta i tak tam byly tylko ogrodowe. zaczynamy powoli przygotowania do budowy innego domu wiec stary dziennik bedzie komentarzownikiem do nowego dziennika i nowej budowy. zdjec wnetrz na fm nie udostepniam.

 

o zmianach nie musisz czytac wszystkich stron wystarczy wpisac odpowiednie haslo w wyszukiwarce watku np. "zmiany". a temat byl juz kilka razy tak walkowany, ze pewnie nikomu znowu nie chce sie o tym pisac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
lokmen - dzięki za dobrą rade co by przelecieć 464 strony aby zorientować się w zakresie zmian:cool: Pisząc poprzednia wiadomośc miałem nadzieję na jakąś konkretną odpowiedz/podpowiedz...Lokmen a jaką markę PC wybrałeś i jakie źródło pionowe/poziome??

Może ktoś konkretnie podpowie - bo najpowazniej rozważam zmianę kształtu wykusza/wykuszu. Może ktoś w woj. dolnoślaskim mógłby pokazać nam zbudowane rodka 6?????

Jeszce jedno wchodzę do dziennika budowy TAR i nie mogę zobaczyć umieszczonych tam zdjęc.....kto podpowie jak obejrzeć te fotki??

acha i jeszcze jedno czy do adaptacji projektu konieczna jest mapka do celów projektowych (od geodety)??

 

Przeczytałem wszystkie- przyznam, że oczy bolą ale cóż...

 

Trochę Ci ułatwię:

 

1. OKNA

Wyceny okien wersja 2G rok 2012

2. DACH

Wyceny pokrycia dachowego wersja 2G rok 20212

3. TYNKI WEWNĘTRZNE

A. Rododendron 6 + wylewane skosy (tzw drugi strop)

B. Rododendron 6 P i Tutaj również Rododendron 6 P

C. Rododendron 6 G2- bez sufitu w garażu i łazience

4. TYNKI ZEWNĘTRZNE- powierzchnia, koszty, etc.

A. W rododendronach 6 wersja z 1 garażem

B. Ceny za robociznę + Materiał

5. Inne rozwiązania związane z projektem.

BUDOWA KOMINA OD 1go PIĘTRA

Projekt stropu TERIVA dla Rodo 6 G2

6. KOSZTY BUDOWY SSO

W Rododendronach 6 G2

 

Tak do adaptacji potrzebne są mapy do celów projektowych od geodety bo na tych mapach (które potem pójdą wraz z resztą dokumentów do starostwa) architekt nanosi wszystkie bajery: dom, złącze, bramę, szambo, etc. - tu podpowiem, że najlepiej na etapie występowania o pozwolenie na budowę domu wystąpić też o pozwolenie na budowę szamba (o ile nie masz kanalizacji). 2 w 1

 

Pompę ciepła będę miał robioną przez znajomego, będzie działała w systemie woda-woda czyli mam 2 odwierty: z jednego ciągnę wodę do drugiego ją oddaję. Wiem, że ten system nie jest tak niezawodny jak kolektory pionowe, czy poziome ale koszt mojej instalacji PC zamknie się w 15000. Więcej trzeba wydać na same odwierty przy typowych kolektorach np. 4 odwierty po 80m to wydatek ok 24000.

 

Co do wykuszu, o którym myślisz to na pewno fajna sprawa ale: droga i straszne straty ciepła. Pompa ciepła nie generuje takiej temperatury w obiegu jak tradycyjne piece więc decydując się na nią trzeba oszczędzać na miejscach gdzie to ciepło ucieka.

 

Z mojego przykładu dodam, że na początku byłem sceptykiem co do rekuperatora. ok 20go wchodzą go robić i niestety dużym błędem było robienie 3 kominów do typowej wentylacji.

To tyle jak coś to pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lookmen - serdeczne podziekowanie za podpowiedź....ja planuję wybudowac jeden komin na porzeby kominka....tez zastanawiam sie nad rekuperatorem, ale te koszty - rekuperator pomaga bardziej efektywnie wykorzystać ciepło z PC i daje możliowość klimatyzacji/chłodzenia latem. a co Ty kolego o tym myślisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...