Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak dla mnie to też drogo

My myślimy że za 250000-270000 to już zamieszkamy,

w obecnej chwili mamy SSZ + elektryka i kosztowało nas to ok 130000

więc myśląc optymistycznie - ma się udać:yes:

 

Zależy co zaplanujesz podczas wykańczania domu. U mnie np elektryka i centralne to był jeden z największych kosztów ok 100 tyś. Domek już dawno pochłonął pół miliona, a jeszcze troszkę wydatków mnie czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pytanie z innej beczki .....może ktos z Was Koledzy/Koleżanki dysponuje zestawieniem kosztów za materiały z rozbiciem na etapy budowy tj. stan zero to tyle, parter, itd. byłbym wdzięczny. A może ktoś zamawiał kosztorys z Archonu - to podpowie czy warto?

A co do moich wycen to są takie jakie są....niestety za dużego wyboru pośród ekip budowlanych nie mam, więc będę musiał wybrac spośród ich ofert, chyba, że ktoś mógłby polecić ekipę dobrą i za rozsądną cenę w okolicach Wrocławia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lokmen: u nas zima jakby się zastanawia czy wrócić czy odejść ;) ogólnie nawet jak w gdańsku już śniegu nie ma to 20km pojedziesz na kaszuby i zima. w gdańsku +5 a na wieżycy śmigają na nartach (jak akurat się nie budujesz wczesną wiosną to ma to swoje zalety ;) ).

 

pytanie z innej beczki .....może ktos z Was Koledzy/Koleżanki dysponuje zestawieniem kosztów za materiały z rozbiciem na etapy budowy tj. stan zero to tyle, parter, itd. byłbym wdzięczny. A może ktoś zamawiał kosztorys z Archonu - to podpowie czy warto?

A co do moich wycen to są takie jakie są....niestety za dużego wyboru pośród ekip budowlanych nie mam, więc będę musiał wybrac spośród ich ofert, chyba, że ktoś mógłby polecić ekipę dobrą i za rozsądną cenę w okolicach Wrocławia.

 

wyślę Ci na pw moje zestawienie SSO z materiałami (rozumiem, że to bez materiałów doszło do ciebie?). jeśli ktoś jeszcze by chciał to dajcie znać.

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki .....może ktos z Was Koledzy/Koleżanki dysponuje zestawieniem kosztów za materiały z rozbiciem na etapy budowy tj. stan zero to tyle, parter, itd. byłbym wdzięczny. A może ktoś zamawiał kosztorys z Archonu - to podpowie czy warto?

A co do moich wycen to są takie jakie są....niestety za dużego wyboru pośród ekip budowlanych nie mam, więc będę musiał wybrac spośród ich ofert, chyba, że ktoś mógłby polecić ekipę dobrą i za rozsądną cenę w okolicach Wrocławia.

 

Podeślij na moją prywatną skrzynkę lokalizacje budowy i termin kiedy chcesz zaczynać. Zorientuję się czy mój wykonawca ma wolny termin w tym czasie. Jednego rododendrona postawił :) Budował kilka domów moim znajomym, u mnie na osiedlu poprawiał dwie budowy i mimo małych niedociągnięć wszyscy sobie chwalą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, my budujemy naszego rodka w okolicach Wieliczki. Jesteśmy na etapie SSZ, zrobiliśmy już trochę instalacji m.in. elektrykę. Myślimy powoli o tynkach wew. Kiedy zakładaliście drzwi wejściowe przed czy po tynkach. Pozdrawiam wszystkich:yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, my budujemy naszego rodka w okolicach Wieliczki. Jesteśmy na etapie SSZ, zrobiliśmy już trochę instalacji m.in. elektrykę. Myślimy powoli o tynkach wew. Kiedy zakładaliście drzwi wejściowe przed czy po tynkach. Pozdrawiam wszystkich:yes:

 

Ja z oknami, ale decyzja mało trafiona. Za dużo troglodytów przewinęło się przez budowę i niestety ślady swoich poczynań widać zarówno na skrzydle jak i na ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z oknami, ale decyzja mało trafiona. Za dużo troglodytów przewinęło się przez budowę i niestety ślady swoich poczynań widać zarówno na skrzydle jak i na ścianie.

 

nam gość od okien proponował montaż drzwi zew. bramy garażowej i okien jednego dnia - ze stanu SSO zrobić SSZ ;) ale właśnie mam wątpliwości czy to dobry pomysł... inna sprawa, że drzwi tymczasowe to niepożądani goście sforsują w małą chwilkę....

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nam gość od okien proponował montaż drzwi zew. bramy garażowej i okien jednego dnia - ze stanu SSO zrobić SSZ ;) ale właśnie mam wątpliwości czy to dobry pomysł... inna sprawa, że drzwi tymczasowe to niepożądani goście sforsują w małą chwilkę....

 

mC

 

Zależy od okolicy. U nas niektórzy sąsiedzi mieli tymczasowe zbite z desek i przetrwały do tynków. Znam przypadki z innej strony Wrocławia gdzie dwa razy robiono podejście do okien i dwa razy komplet został skradziony. Po tych incydentach człowiekowi odechciało się budowy.

 

P.S. ja robiłem całość, bo przy oknach z roletami i bramie garażowe za które zapłaciłem z góry drzwi za 2,5 tyś. dostawałem gratis. Fakt oszczędność jest, ale zapał do współpracy prysł w momencie przekazania kasy. Teraz jak już wcześniej pisałem sam muszę wszystko wyregulować.

Edytowane przez mWilQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma w ktorej zamowilismy i drzwi i okna, drzwi tymczasowe (metalowe) dawala nam na okres do zamontowania tych docelowych, ja zakladalam tylko 2 swoje zamki, wiec zbytnio nie mialam nad czym sie zastanawiac. wiekszosc wykonawcow daje taka mozliwosc. jest to na pewno wygodniejsze i bezpieczniejsze niz drzwi zbijane z dech z klodka na skobel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma w ktorej zamowilismy i drzwi i okna, drzwi tymczasowe (metalowe) dawala nam na okres do zamontowania tych docelowych, ja zakladalam tylko 2 swoje zamki, wiec zbytnio nie mialam nad czym sie zastanawiac. wiekszosc wykonawcow daje taka mozliwosc. jest to na pewno wygodniejsze i bezpieczniejsze niz drzwi zbijane z dech z klodka na skobel.

 

Ja takiej propozycji nie usłyszałem, a odwiedziłem chyba sześciu sprzedawców. To, że nie usłyszałem nie znaczy, że opcji nie było... ja po prostu o tym nie wiedziałem, a nikt nie raczył zaproponować. Morał z tego taki... mając wiedzę z forum warto swoje oczekiwania przedstawić podczas rozmowy i nawiązywaniu współpracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to jakos samo naturalnie wyszlo, ze zapytalam o drzwi tymczasowe. wiesz jak jest jak nie pytasz to nie mowia bo jakby nie bylo dla takiej firmy to koszt dodatkowy. a jak klient nie jest upierdem to po co mowic :D ja naleze do tej niechlubnej kategorii upierdliwcow:lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pytałem, ale też nie brałem takich ofert. Zresztą miałem wrażenie, że z racji wieku nie byłem przez niektórych sprzedawców traktowany poważnie. U jednego sprzedawcy po 15 minutach oglądania profili grzecznie musiałem zapytać, czy komuś zechce się ruszyć tyłek do klienta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Też miałem dylemat z drzwiami zewnętrznymi- ostatecznie zadecydowaliśmy, że kupię tymczasowe metalowe w markecie budowlanym za 340 zł (później wykorzystam je do kotłowni), a docelowe drzwi będą na samym końcu montowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki .....może ktos z Was Koledzy/Koleżanki dysponuje zestawieniem kosztów za materiały z rozbiciem na etapy budowy tj. stan zero to tyle, parter, itd. byłbym wdzięczny. A może ktoś zamawiał kosztorys z Archonu - to podpowie czy warto?

A co do moich wycen to są takie jakie są....niestety za dużego wyboru pośród ekip budowlanych nie mam, więc będę musiał wybrac spośród ich ofert, chyba, że ktoś mógłby polecić ekipę dobrą i za rozsądną cenę w okolicach Wrocławia.

 

Kosztorys poszedł na maila,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nam gość od okien proponował montaż drzwi zew. bramy garażowej i okien jednego dnia - ze stanu SSO zrobić SSZ ;) ale właśnie mam wątpliwości czy to dobry pomysł... inna sprawa, że drzwi tymczasowe to niepożądani goście sforsują w małą chwilkę....

 

mC

 

My planujemy montaż okien i drzwi garażowych jednego dnia. Drzwi wejściowe po zakończonych głównych pracach, ze względu na doświadczenia o których piszecie ;)

Planujemy wstawić metalowe które później przeniesiemy do kotłowni (o ile będą się jeszcze nadawały )

Edytowane przez Ratki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...