Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

My planujemy montaż okien i drzwi garażowych jednego dnia. Drzwi wejściowe po zakończonych głównych pracach, ze względu na doświadczenia o których piszecie ;)

Planujemy wstawić metalowe które później przeniesiemy do kotłowni (o ile będą się jeszcze nadawały )

 

też tak spróbujemy zrobić, korzystając z doświadczeń forumowych :) pytanie czy otwór drzwiowy wejściowy jest taki sam jak ten między kotłownią i garażem? (głównie chodzi o szerokość).

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego niestety nie wiem, a na działkę w najbliższym czasie nie pojadę. Dopiero za 2 tyg montaż okien.

Najprawdopodobniej między garażem a kotłownią są węższe więc będziemy coś dorabiać na czas robót przy otworze wejściowym

 

w projekcie kotłownia 80x200 a wejściowe 100x210, czyli tak łatwo nie będzie ;)

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam byłem w pewnej firmie i tak mi wycenili robocizne za postawienie Rodka 6. Poziom 0 13.922zł, ja postawiłem go za 3900 murarz + 900 koparka.

[ATTACH=CONFIG]169766[/ATTACH]

 

Wycena w miarę szczegółowa, ale kwoty trochę za wysokie. Nie wiem czy metraż oni sobie sami liczyli, czy skąd go brali, bo mam wątpliwości.

Ciężko porównywać wyceny firmy z robotą powiedzmy we własnym zakresie. Może odbiegający przykład, ale to jakbyś wsiadł do taksówki i zapłacił za dojazd do celu 50zł, po czym stwierdził, że ten dystans rowerem albo z buta można zrobić taniej (za darmo). Jeśli to firma to ma pracowników, sprzęt, uprawnienia, ubezpieczenia, szkolenia bhp itd. W kilka osób robi robotę ekspresowo. Takie czynniki brałeś pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się tam nie spieszy, tak dla porównania poszedłem do firmy. Teraz już mam rozeznanie po ile i za co. Póki co za oknem leży śnieg i nie wiadomo kiedy będzie odwilż bo cały czas pada.

 

Co jakiś czas na forum przewijają się kwoty za różne etapy budowy - nie trzeba chodzić do wykonawców :)

P.S. pamiętaj, że dobre ekipy nie czekają, są rezerwowani i mają sporo terminów do przodu zajętych.

Dobrym rozwiązaniem jest spacer po osiedlu / wiosce / miasteczku i rozmowa z ludźmi, którzy dopiero się pobudowali i przeprowadzili.

Przy okazji dowiesz się do jakich hurtowni warto zaglądać, a których najlepiej się wystrzegać, dostaniesz polecanych wykonawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które mają salon powiększony o gabinet- jak macie rozplanowane oświetlenie w saloonie?

 

plafon centralnie w dawnym gabinecie

plafon w wykuszu

centralnie w salonie w jednej linii z ww. plafonami żyrandol x5

kinkiet na lewo od drzwi tarasowych

kinkiet na ścianie z klatką schodową

podświetlenie ledowe szachtu wokół całego salonu

podświetlenie ledowe wnęki na drewno obok kominka

podświetlenie ledowe wnęki na telewizor

podświetlenie dwóch wnęk w zabudowie rtv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Dzięki.

zaplanowałem w części tv na środku, za telewizorem LED, nad stołem w jadalni zwisająca lampa z sufitu, 3 kinkiety (na lewo od drzwi balkonowych, na prawo i na ścianie pomiędzy kuchnią a jadalnią). Zastanawiałem się czy aby nie za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

zaplanowałem w części tv na środku, za telewizorem LED, nad stołem w jadalni zwisająca lampa z sufitu, 3 kinkiety (na lewo od drzwi balkonowych, na prawo i na ścianie pomiędzy kuchnią a jadalnią). Zastanawiałem się czy aby nie za mało.

 

Mam jeszcze wysoką lampę podłogową :)

Nie robiłem jeszcze ledów, bo nie mam teraz na to kasy, jest tylko instalacja ukryta w szachcie.

To co napisałem wyżej daje sporo możliwości, nie odczuwam braku oświetlenia.

Do klimatu mam kinkiety, przy stołach plafony, środkowy żyrandol używam sporadycznie.

 

Zresztą ja sporadycznie przesiaduję w salonie. Dla mnie najważniejszym pomieszczeniem - gabinetem, jest pokój nad garażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w saloonie mam 6 kinkietow i 5 wiszacych lamp + 1 wiszaca w korytarzyku przy lazience z tej samej serii.

oswietlenie zrobione strefowo by zapalc tylko w tym miejscu w ktorym siedzimy. najczesciej korzystamy z lamp i kinkietow w "dawnym" gabinecie tam mamy sofy i tv lub z lampy w wykuszu - gdzie mamy jadalnie. mam gdzies w domu rozrysowane oswietlenie. aaaa i jeszcze w suficie powieszonym mam 5 halogenikow (tych nie uzywam) i jedna zabudowe k-g mam podswietlona ledami. tam stoja trawki lub inne sezonowe zielonosci i sa podswietlone od dolu dla efektu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...