Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

michalc, a zima dziś nawrotkę zrobila u nas no nie? jutro ma jeszcze dopadać ;)

 

ano zrobiła - przez noc z 10-15cm śniegu dopadało, ale temp +4.... geodecie pewnie śnieg nie będzie super przeszkadzać, ale potem może być różnie. koparka ma być już jutro... liczę na doświadczenie i rozwagę p. Jacka ;)

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kotłownia- zalezy czym bedziesz w nie palic. Jesli gazem to moze zostac jak w oryginale. Jedli węgiel to musi isc za garaz.

 

my mamy (mieć) gaz, więc została po staremu.

 

inne zmiany u nas to powiększenie garażu o 0.5metra, trochę większy wykusz, żeby powiększyć salon - bo nie mogliśmy sobie pozwolić na rezygnację z gabinetu na dole, likwidacja tylnej lukarny i balkonu (w małym pokoju będą tylko okna połaciowe). reszta to drobiazgi, jak np wielkości okien - a to już zależy kto co lubi ;)

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michur piękne drzwi:) my mamy takie same;) tylko kolor może ciemniejszy. Prośba czy mógłbyś zdradzić ile kosztowały cie schody i poręcz? i podać namiary na wykonawce?

 

witam ,super klatka schodowa interesuje mnie jak przerobić klatkę w rodo 6 zeby uniknąć zabiegów czy możesz podpowiedzi lub przesłać zdjęcie z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,super klatka schodowa interesuje mnie jak przerobić klatkę w rodo 6 zeby uniknąć zabiegów czy możesz podpowiedzi lub przesłać zdjęcie z góry dzieki

 

Ustal jak szeroki potrzebujesz spocznik i na ile pozwalasz schodom żeby wyszły na salon. Następnie sprawdź maksymalną wygodną dla Ciebie wysokość i szerokość stopnia. Rozrysuj na kartce i daj wykonawcy do realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ława 50cm X 30cm X 61m (obwód) = 9,15 m3 (wersja z pojedynczym garażem, na rogach liczone jest tak jakby podwójnie beton ale także na stopę pod filary trzeba wlać trochę więc się zrównoważy)

fundament natomiast mam szeroki na 25cm - tyle co szerokość poro 25 - nie ma potrzeby lać więcej. wysokość natomiast 90cm.

nawiasem mówiąc brat mojego szwagra wpakował w fundament chyba 48 m3 betonu! - też można :)

ja za kubik betonu płaciłem 185 zł netto + pompa oczywiście. I taka jest teraz u nas cena betonu. Kraków widocznie jest droższy lub mniejsza konkurencja.

ten piach natomiast na zasypanie fundamentów to może być taki brudny (czyli z domieszką ziemi) - wyjdzie taniej.

Kasia i Darek

to zależy czy decydujecie się na przeniesienie kotłowni. bo jeśli nie to trzeci komin to tylko dodatkowy wydatek - i to spory wydatek!! bo trzeba liczyć cegły, klinkier, droga robocizna bo murarze za kominy sobie inaczej liczą (byle kto się tego nie podejmie) no i kleje do klinkieru, a co najważniejsze - uszczelnienie tego żeby nam się nie lało przez dach! na szczęście mam to już za sobą :)

My też zamurowaliśmy wejście do kuchni od wiatrołapu - rozwiązanie niezbyt to dobre ale jedyne jeśli chce się mieć bardziej ustawną kuchnię nie rezygnując ze spiżarki.

Dołu bym nie podnosił o pustaka bo dom straci na wyglądzie. gorę tak.

Filar trzeba jeden zlikwidować - myśmy tego nie zrobili bo wahaliśmy się nad tym pokojem. teraz żałujemy.

Pozdrawiam.

witam,

można wiedzić jaki filar nalerzy zlikwidować tez jeszcze jestem przed budową rodo 6

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane fotki

domek z przodu z dachem w całej okazałości

http://lh4.ggpht.com/cynamonowy/SCCTN2OsN-I/AAAAAAAADAs/5mqyjgkYGAM/s800/IMGP0339.JPG

widok od strony przyszłego ogrodu

http://lh3.ggpht.com/cynamonowy/SCCTJmOsN9I/AAAAAAAADAk/FjLVT-5xY2w/s800/IMGP0331.JPG

pokój

http://lh6.ggpht.com/cynamonowy/SCCTdWOsOCI/AAAAAAAADBM/3hQ1Rl6wveI/s800/IMGP0350.JPG

widok na wejście do pokoju nad garażem i wejście do łazienki plus fragment klatki schodowej

 

http://lh3.ggpht.com/cynamonowy/SCCTmmOsOEI/AAAAAAAADBc/noHoatOBqx0/s800/IMGP0353.JPG

i może jeszcze widok z klatki schodowej na hmmm ścinaki

 

http://lh6.ggpht.com/cynamonowy/SCCTSWOsN_I/AAAAAAAADA0/ey7ae9R_JVg/s800/IMGP0341.JPG

witam ,

pytanie czy macie kotłownie przeniesiona do garażu czy wtedy komin wychodzi w gabinecie ?

dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Dołu bym nie podnosił o pustaka bo dom straci na wyglądzie. gorę tak.

Filar trzeba jeden zlikwidować - myśmy tego nie zrobili bo wahaliśmy się nad tym pokojem. teraz żałujemy.

Pozdrawiam.

 

Jaka jest różnica wizualna dla domu z podniesionym parterem lub piętrem- żadna :)

 

 

O likwidacji "filaru" pewnie mowa o zlikwidowaniu 1 z 2 w salonie. Jeśli myślicie o likwidacji gabinetu na parterze to lepiej jeden wywalić, a zostawić ten przy schodach.

My podnieśliśmy parter i teraz w perspektywie rekuperatora nie żałuję bo mam gdzie pakować rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O likwidacji "filaru" pewnie mowa o zlikwidowaniu 1 z 2 w salonie. Jeśli myślicie o likwidacji gabinetu na parterze to lepiej jeden wywalić, a zostawić ten przy schodach.

 

dodam, że w naszym projekcie, kupionym w połowie zeszłego roku już nie było tego słupa, więc i go likwidować nie było trzeba ;)

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20130225_164249.jpg

 

tak - na razie - prezentuje się nasz wykop. na działce jest lekki spadek, no i pełno gliny...

 

ile wam poszło metrów sześciennych/ton żwiru do zasypania budynku? jakie mieliście ceny? na razie znalazłem 10m^3 = 20ton = 1 transport za 250PLN - szukać dalej? (dosłownie dalej bo to jest w najbliższej żwirowni ;) ).

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długiej lekturze postanowiłem się przywitać.

Tydzień choroby na coś się przydał. Człowiek leżąc w łóżku miał możliwość przejrzenia 400 stron tego wątku.

Planujemy budowę z żoną i 7 miesięczną córą (pewnie ona będzie głównym inwestorem, kierownikiem robót itp:yes:) Po dogłębnej lekturze muszę przyznać, że mamy akurat ten rok na dokładne przygotowanie się do budowy (jakby to wogóle było możliwe) Czy zechcecie polecić jakieś sprawdzone ekipy ze śląska do fundamentów i murowania ścian?

Cóż nie ukrywam że pozytywna zazdrość mnie zżera za tą waszą wiedzę. Sam nie wiem czy nie porywam się z motyką na słońce z budową nie mając za dużego pojęcia o budownictwie.

Pozdrawiam wszystkich i życzę pomyślności w budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...