Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zadając pytanie powinieneś wspomnieć chociażby o tym, że nie masz spiżarki. Dlatego napisałem o zmianach, żeby podkreślić, że każde odstępstwo od oryginalnego projektu powoduje inny układ mebli.

 

Napisz czy odsunąłeś troszkę okno od wykusza. Gdybyś przeczytał wątek, to dowiedziałbyś się, że większość osób na ścianie z wykuszem gdy pozostaje okno, ustawia lodówkę. Od niej idzie blat roboczy pod oknem, zakręcający na dłuższą ścianę. Ja mam na wysokości większego okno zlew i sobie to rozwiązanie chwalę, Za zlewem mam jeszcze kawałek blatu roboczego na potrawy, które robię w piekarniku. U mnie nie ma spiżarki, a wejście do kuchni jest w jej miejscu, więc w linii prostej kończę z meblami. Ostatni element to słupek z piekarnikiem i mirofalą. Z wiszących szafek mam jedną obok piekarnika i narożnikową pomiędzy oknami. W moim przypadku kuchnia jest pomniejszona o szafę w wiatrołapie. Na plecach szafy mam szafkę z indukcją i nad nią okap. Drzwi mam pomniejszone, żeby zasłonić ten mebel.

 

Dziekuje za odpowiec.Tak zgadza sie zle sformułowałem swoje pytanie za co przepraszam ;) tez myślałem nad podobym rozwiazaniem ,z oknami nic nie robiłem gdyz człowiek nie zastanawiał się wtedy nad tym gdzie bedą meble stały a teraz powoli robi sie kłopot :( tez myslimy nad zlewem nad duzym oknem chociaz zona nie jest do konca przekonana do tego pomysłu. Jesli nie byłby to jakis kłopot to może wysłałbyś mi z 2 lub 3 zdjecia by zobaczyc jak to wyglada,jesli to nie kłopot ale wstawił na forum? Moj e-mail [email protected] z góry dziękuje . My zastanawiamy sie czy wchodzac z korytaza po prawej stronie (gdzie miała byc spizarka)dac pierwsza kuchenke jakis blat i w rogu dać zlew a nie nad samym duzym oknem no a lodówke własnie po lewej stronie małego okna tylko nie mierzyłem czy sie zmiesci ,ewentualnie przesunac okno to trogi koszt taniej wyjdzie chyba podkuc scianke ktora dzieli kuchnie i salon mam z pustaka 24 takze mysle ze nie żuci sie za bardzo w oczy jak od kominka pójdzie 24scianka o koło okna(lodówki)bedzie np.12 scianka tak by lodówka weszła. Chciałem zaznaczyc ze mam lustrzane odbicie gdyż zapomniałem wspomniec ,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiec.Tak zgadza sie zle sformułowałem swoje pytanie za co przepraszam ;) tez myślałem nad podobym rozwiazaniem ,z oknami nic nie robiłem gdyz człowiek nie zastanawiał się wtedy nad tym gdzie bedą meble stały a teraz powoli robi sie kłopot :( tez myslimy nad zlewem nad duzym oknem chociaz zona nie jest do konca przekonana do tego pomysłu. Jesli nie byłby to jakis kłopot to może wysłałbyś mi z 2 lub 3 zdjecia by zobaczyc jak to wyglada,jesli to nie kłopot ale wstawił na forum? Moj e-mail [email protected] z góry dziękuje . My zastanawiamy sie czy wchodzac z korytaza po prawej stronie (gdzie miała byc spizarka)dac pierwsza kuchenke jakis blat i w rogu dać zlew a nie nad samym duzym oknem no a lodówke własnie po lewej stronie małego okna tylko nie mierzyłem czy sie zmiesci ,ewentualnie przesunac okno to trogi koszt taniej wyjdzie chyba podkuc scianke ktora dzieli kuchnie i salon mam z pustaka 24 takze mysle ze nie żuci sie za bardzo w oczy jak od kominka pójdzie 24scianka o koło okna(lodówki)bedzie np.12 scianka tak by lodówka weszła. Chciałem zaznaczyc ze mam lustrzane odbicie gdyż zapomniałem wspomniec ,pozdrawiam.

 

To jest ściana nośna i nie powinno się jej odchudzać. Jeśli nie jesteś w stanie przesunąć okna na obecnym etapie to lodówkę przerzuciłbym na ścianę z wiatrołapem i od niej bym zaczynał. Jeśli byłoby miejsce, to obok zrobiłbym słupek z piekarnikiem i mikrofalą (nie wiem czy teraz piekarnik ze swoimi zabezpieczeniami może być obok lodówki, ale kilka takich rozwiązań już widziałem. Nie mam też w głowie wymiarów i nie wiem czy za lodówką i słupkiem z piekarnikiem mieści się pełnowymiarowy blat, jeśli tak, to pociągnął bym zabudowie aż do ściany frontowej (widziałem u niektórych ciekawą żaluzję podnoszoną do góry) Kolejno blat roboczy, zlew, w narożniku płyta z okapem i następny blat roboczy. Jeśli nie masz wymagań co do ilości szafek, to przy drugim blacie można zrobić wnękę na krzesełko i traktować to jako mały stolik do pracy lub do posiłków.

 

P.S. moje zmiany mocno odbiegają od oryginalnego projektu i raczej tutaj nie pomogą. Kiedyś wysyłałem projekt mebli, ale nie wiem gdzie go mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Moja kuchnia wyszła tak:[ATTACH=CONFIG]177397[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]177398[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]177399[/ATTACH]

 

Czesc miło Cie tu spotkac i dzieki za wstawke zdjec ,my własnie identycznie myslimy nad rozmieszczeniem mebli w kuchni ;)gdyz kuchenka musi byc blisko komina ,tylko nie wiem jak z ta lodówka bedzie czy sie zmiesci ale mysle ze tak,bardzo ładna kuchnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Moja kuchnia wyszła tak:[ATTACH=CONFIG]177397[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]177398[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]177399[/ATTACH]

 

fajna kuchnia, chociaż my myślimy o bardziej tradycyjnym wyglądzie :) za to mam pytanie jak się sprawdza blat połączony z oknem? nie wiemy na którą wersję się zdecydować a jak tylko zima odpuści :( trzeba będzie w dzień dwa ostatecznie zadecydować.

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kuchnia ładna chociaż ja wybrałam troszeczkę inne rozwiązanie. Blat nie jest połaczony z parapetem, zlew w oknie, słupek z piekarnikiem i mikrofalą miedzy przejsciem z salonu a oknem , lodówka we wnęce przy kominie, płyta grzewcza po prawej stronie przy wejściu do kuchni od strony wiatrołapu ( oczywiście zrezygnowaliśmy ze spiżarki), szafki wiszące tylko dwie ( nie chciałam na siłę zawalać kuchni) ...... jak tylko znajdę chwilkę i zeskanuje projekt to go wrzucę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kuchnia ładna chociaż ja wybrałam troszeczkę inne rozwiązanie. Blat nie jest połaczony z parapetem, zlew w oknie, słupek z piekarnikiem i mikrofalą miedzy przejsciem z salonu a oknem , lodówka we wnęce przy kominie, płyta grzewcza po prawej stronie przy wejściu do kuchni od strony wiatrołapu ( oczywiście zrezygnowaliśmy ze spiżarki), szafki wiszące tylko dwie ( nie chciałam na siłę zawalać kuchni) ...... jak tylko znajdę chwilkę i zeskanuje projekt to go wrzucę :)

 

 

 

Witam tez ciekawe rozwiazenie,tylko jakoś nie widze tej lodówki w tym miejscu a ten słupek z piekarnikem itp.to drogi koszt bo jeszcze sie nie orientowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Czesc miło Cie tu spotkac i dzieki za wstawke zdjec ,my własnie identycznie myslimy nad rozmieszczeniem mebli w kuchni ;)gdyz kuchenka musi byc blisko komina ,tylko nie wiem jak z ta lodówka bedzie czy sie zmiesci ale mysle ze tak,bardzo ładna kuchnia.

 

Czemu kuchenka musi być blisko komina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Zaczynamy budowę domku i czy mógłby nam ktoś podesłać kosztorys lub napisać ile was wyniósł stan surowy otwarty? ceny się troszkę zmieniły. Dzięki

 

Jest tu troszke do pisania ;) może nie bedzie to prawidłowa kolejnośc ale cena koncowa bedzie ta sama .

1)Wykop +geodeta 3 wizyty 4tyś.

2)gruszka beton na wszystko 9.600zł

3)gotowy komin i kanały wentylacyjne 6tyś

4}drzewo (deski,stęple itp)około 3tyś

5)materiał (beton,farby gwożdzie,pustaki itp.)40tyś

6)murarz +pomocnik i inne fuchy których nie mogłem zrobic sam ok.23tyś.

7)drzewo konstrukcja dachu niecałe 8tyś.

8)cieśla (szkielet +obicie deskami i papą )4tyś.

9)zbrojenie na ławy i tu nie jestem pewien czy tylko ławy czy na ławy i stropy 2.500zł

10)bloczki cementowe (piwnica)4tyś

Zycze powodzenia w budowie,zastanówcie sie nad oknami czy oby napewno chcecie tyle takich duzych okien no i w kuchni małe okno przesuńcie sobie troszkę by kuchnia była bardziej obstawna w meble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Jeśli mowa o oknach to dziś zastanowiłbym się nad poszerzeniem okien z przodu domu bo oryginalne jakoś są małe względem przedniej ściany. Różnice widać na fotce:

1. Oryginał:

 

20130307_155831.jpg

 

2. z poszerzonymi oknami:

 

20130307_155831.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...