Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich nowych budowniczych! I życzę ogromu sił, cierpliości i ... szczęścia. Powodzenia!

 

U nas już KONIEC. To chyba moje ostatnie zdjęcia :roll: bo w tym tygodniu przeprowadzka - oczywiście będę podglądać jak Wam idzie (i szczególnie kibicować Michell). Co prawda jeszcze nie wszystko skończone na 100%, ale reszta będzie się robić "w trakcie", bo nie jest niezbędna. Pozdrawiam!!!!

Kuchnia - jeszcze jutro zamontują witraże i małe wąskie szafeczki łączące okap z płytą grzejną.

http://images34.fotosik.pl/130/4c2ffbd6cae3530f.jpg

http://images32.fotosik.pl/130/4cb90e5afe1b8e4b.jpg

http://images27.fotosik.pl/151/812c8de7fc76ae0b.jpg

 

Remle mam pytanie: czy zmienialas wymiar okna w kuchni na ścianie z piekarnikiem? Wydaje mi sie wezsze niz w projecie. Czy zwezalas przejscie pomiedzy jadalnia a kuchnia? Przyznaje sie bez bicia ze chcialam troche sciagnac od Ciebie aranzacje kuchni.

My po dlugich poszukiwaniach projektu w listopadzie zdecydowalismy sie na rododendrony 6. W lutym otrzymalismy pozwolenie na budowe a w kwietniu ruszamy z budowa. Jak tylko beda jakies efekty na dzialce bedziemy wklejac fotki. Na razie dziekujemy wszystkim za watek i mnostwo rad ktore wykorzystalismy w naszym projekcie

 

pozdrawiam

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również poczyniliśmy pewne postępy. Mamy już prąd i tynki. W przyszłym tygodniu wchodzi instalator C.O..I tu pojawia się problem bo nie mam jeszcze pieca ani do gazu ani na paliwo stałe (zakładamy 2 -asekuracyjnie) nie mogę zdecydować się na producenta i typ. Do gazu pewnie Vitodens 222 a ten drugi to nie wiem, za dużo doradców dookoła.

 

 

 

pozdrawiam pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga&Marcin miło mi, że Wam się kuchnia podoba :D co do wymiarów okien to wszystkie są w domu zmienione - spowodowane jest to podwyższeniem domu o jeden pustak, by zachować proporcje powiększyliśmy okna i wydłużyliśmy dach. Obecnie to okno w kuchni o które wytasz ma 1,60x0,85.

Przejście z kuchni do salonu jest wg projektu, ale trochę pomniejszyła go ta niska ścianka zakrywająca płytę grzejną od strony salonu (ta z kamienia). Pozdrawiam

 

Dla całej reszty serdeczne pozdrowienia! Co u was słychać? Jak postępy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remle

Pytajac rowniez o proporcje itd. o ile wydluzyliscie dach i o ile powiekszyliscie okna, czy wszystkie o ta sama wartosc? Jesli nie to czy mozesz podac ktorei o ile?

Zostaly zwiekszne tylko te na parterze czy te na poddaszu rowniez?

Na razie nie mam pytan, nie wiem jak dlugo... hihi :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramle - czy likwidując słup na dole musiałeś zastosować podciąg o wysokości ok 50 cm ? Bo tak powiedział architekt. Czy masz może inne rozwiązanie? Jak możesz to podpowiedz coś. [email protected].

 

Ps. ramle - na tym forum jesteś guru

:roll:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remle to ja też za ciosem, czy mozesz wrzucic jeszcze fotke zrobiona w kuchni od strony naroznika miedzy oknami na plyte grzewcza i tą ścianke z kamienia. Czy dobrze mi sie wydaje ze masz wneke od korytarza i plyta plus okap sa "wcisniete" w kuchnie.

 

PS: faktycznie co byśmy zrobili bez iebie na forum to nie wiem, rzecierasz szlaki i rozwiewasz wątpliwości, bardzo dziekuję :)

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! :oops: Ale mam rumieńce :oops: guru się jednak nie czuję :wink: za to chętnie pomogę, choć nie wszystkim bo na kilka pytań nie znam odpowiedzi :roll:

Namtar wszystkie okna zostały wydłużone o 20cm, a dach "na oko" - teraz dach z jednej strony ma 19 rzędów dachówek (ruppceramika, kasztan) na domie

Alcet nie mam zielonego pojęcia :roll: napewno został zmieniony cały strop, były dołożone belki :roll: wyślę zaraz Ci zdjęcia zmian w projekcie - to sam zobaczysz

Aniak proszę bardzo :D i dobrze Ci się wydaje - mamy w wiatrołapie wnękę (zabudowana szafa), a od strony kuchni jest płyta grzejna, okap i szuflady :wink:

http://images26.fotosik.pl/171/eb999809bdabe126.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga&Marcin miło mi, że Wam się kuchnia podoba :D co do wymiarów okien to wszystkie są w domu zmienione - spowodowane jest to podwyższeniem domu o jeden pustak, by zachować proporcje powiększyliśmy okna i wydłużyliśmy dach. Obecnie to okno w kuchni o które wytasz ma 1,60x0,85.

Przejście z kuchni do salonu jest wg projektu, ale trochę pomniejszyła go ta niska ścianka zakrywająca płytę grzejną od strony salonu (ta z kamienia). Pozdrawiam

 

Dla całej reszty serdeczne pozdrowienia! Co u was słychać? Jak postępy?

 

remle dziekuje za odpowiedz :)

Jednak mnie oko geodety nie mylilo i okno jest wezsze o 5 cm niz w projekcie. Napisz prosze jaka masz odleglosc od scianki konstrukcyjnej oddzielajacej jadalnie od kuchni do okna. Obawiam sie bowiem ze bez zwezenia tego okna tak jak jest u ciebie bedzie za wasko na slupek szafek z piekarnikiem.

Jeszcze jedno pytanie - czy nie brakuje ci w kuchni jakiegos kacika jadlanego, sniadaniowego? To jedyny minus jaki znalazlam w twojej aranzacji kuchni. Ale moze to nie jest az tak dotkliwe. Jak to wyglada z perspektywy mieszkanca?

 

pozdrawiam i gratuluje pieknego domku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie zakończyłem po 16 miesiącach całą procedurę dotyczącą papierów. W związku z tym można zacząć :)

Co prawda nie 6 a 8 ale Rododendrony, różnią sie nie znacznie, dlatego też od dłuższego czasu czytam i podziwiam wasze dokonania. No i oczywiście na początek mam pytanie do osób z grodu Kraka i okolic : potrzebna jest sprawdzona ekipa do stanu surowego. Rozglądałem się na tzw białej liście ale nic nie znalazłem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario2408 - :o :o :o co jajęło Ci aż 16 miesięcy?[/color]

 

Aż tyle potrzebował Wydzaił Architektury na wydaie WZ (13 miesięcy) a te 3 kolejne to adaptacja projektu i pozwolenie na budowe. Ale w Krakowie podobno to normalka. Teraz mam problem z ekipą która miała wznosić mury podniosła się z ceną i trzeba szukać kogoś nowego, no i materiały też masakra ceny podniosą na wszystko, ale pocieszam się tym że miesiąć góra dwa poleci to wszystko w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i materiały też masakra ceny podniosą na wszystko, ale pocieszam się tym że miesiąć góra dwa poleci to wszystko w drugą stronę.

marzenia :)

moja rada z poprzedniego sezonu: kupuj co się da! bo miesiąc, dwa ceny będą frunąć w górę i utrzymają się do końca sieprnia. niestety :(

 

michell:

ta rura kamionka w kominie w salonie to jest przewód spalinowy od kominka?

ona ma przekrój 150mm a do kominka to trzeba minimum ok 200mm (ja mam kwadrat 210X210).

zorientuj się żebyś nie miał później kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...