Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

gartuluję fajnego rodosa :)

 

u nas tynki z robocizna+materiał to ok 18zł/m2.

 

co do hydrauliki to mamy na razie tylko zgrubne oszacowania, ale i specyficzną konfigurację:

- cały dom podłogówka (bez garażu), 4 grzejniki

- piec gazowy kondensat

- hydrofor

 

wyceny mieliśmy dwie robocizna + materiały na ok 40tyś...

 

mC

dzięki :)

planujesz w całym domu płytki pod tą podłogówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Konto usunięte na żądanie

Podliczyłem Twoje wydatki i wychodzi mi drogo.

Dopiero co zakończyłem robić hydraulikę i materiał z robocizną (same instalacje) zamknąłem w 20 000 w tym podłogówka cały dom, odkurzacz centralnyi instalacja wod-kan.

pozycja "pompa ciepła 9 300 zł" możesz napisać cuś więcej bo za taniość widzę :)

Jeśli to nie pomyłka i będziesz miał pompę ciepła to wydawanie na kolektory słoneczne 14 tysi jest bez sensu w dodatku będą Ci działały od kwietnia do może października. Moim zdaniem tańszym i lepszym rozwiązaniem grzania wódy będzie pompa-ciepła powietrzna.

 

Michalc zastanów się nad tymi grzejnikami w garażu. Jeśli w całym domu będziesz miał podłogówkę to temp. pracy cieczy ustawisz sobie na piecu i w cały układ idzie taka sama temp- nie musisz stosować mieszaczy i dodatkowych pomp w szafach etc. Jak dasz te grzejniki to na grzejnik temp. z układu podłogówki nie wystarczy bo będzie za niska i wówczas będziesz musiał kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podliczyłem Twoje wydatki i wychodzi mi drogo.

Dopiero co zakończyłem robić hydraulikę i materiał z robocizną (same instalacje) zamknąłem w 20 000 w tym podłogówka cały dom, odkurzacz centralnyi instalacja wod-kan.

pozycja "pompa ciepła 9 300 zł" możesz napisać cuś więcej bo za taniość widzę :)

Jeśli to nie pomyłka i będziesz miał pompę ciepła to wydawanie na kolektory słoneczne 14 tysi jest bez sensu w dodatku będą Ci działały od kwietnia do może października. Moim zdaniem tańszym i lepszym rozwiązaniem grzania wódy będzie pompa-ciepła powietrzna.

 

Michalc zastanów się nad tymi grzejnikami w garażu. Jeśli w całym domu będziesz miał podłogówkę to temp. pracy cieczy ustawisz sobie na piecu i w cały układ idzie taka sama temp- nie musisz stosować mieszaczy i dodatkowych pomp w szafach etc. Jak dasz te grzejniki to na grzejnik temp. z układu podłogówki nie wystarczy bo będzie za niska i wówczas będziesz musiał kombinować.

 

Lokmen

Pompa o której mowa to pompa ciepła powietrzna do podgrzewania wody użytkowej

kosztorys który przedstawiłem jest troszkę nie czytelny bo nie jest rozdzielona opcja ogrzewania grzejnikowego a podłogowego. Podłogówka jest wyceniona na cały dom plus jedno pomieszczenie w piwnicy (pralnia).

Domek mam z piwnicą więc też materiału wychodzi więcej.

Wycena którą przedstawiłem jest pierwszą jaką dostałem.

 

Wspomniałeś że cały dom masz w podłogówce masz zatem wszędzie płytki?

Gratuluję postępu prac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
na parterze płytki a na piętrze i w pokoju n/garażem panele- uprzedzając pytanie - odpowiadam, że nie będzie to przeszkadzało podłogówce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :)

planujesz w całym domu płytki pod tą podłogówkę?

 

nie, w salonie deska np barlinecka czyli 3 warstwowa albo inne panele podłogowe. kumpel np ma fajną podłogę z bambusa prasowanego (czy jakoś tak ;) )

z koeli na piętrze wykłądziny. kiedyś trzeba było dobierać odpowiednie wykładziny ale ostatnio w komforcie sprzedawca mi powiedział, że każda z ich wykładzin się nadaje do podłogówki :)

 

płytka lepiej przewodzi ciepło ale obecnie jest cała gama możliwości ;)

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalc zastanów się nad tymi grzejnikami w garażu. Jeśli w całym domu będziesz miał podłogówkę to temp. pracy cieczy ustawisz sobie na piecu i w cały układ idzie taka sama temp- nie musisz stosować mieszaczy i dodatkowych pomp w szafach etc. Jak dasz te grzejniki to na grzejnik temp. z układu podłogówki nie wystarczy bo będzie za niska i wówczas będziesz musiał kombinować.

 

jest to pewien problem... garaż to w końcu garaż i grzejnik na temperaturze podłogówki powinien wystarczyć. poza tym grzejniki drabinki do łazienek z grzałkami - no ale w zimie chodziłyby też na temp podłogówki. ponoć ręcznik wysuszy....

z kolei się naczytałem że ciepła podłoga w garażu wspomaga postępowanie korozji w aucie jak się z solą w zimie wjedzie.

podsumowując: tak źle i tak nie dobrze ;)

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Ale garaż suchy migiem w zimie :) a samochód i tak zeżre rdza...

Z tymi wykładzinami to michale nie byłbym taki pewny, że nie będą blokowały podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas poza tym "chwila nieuwagi" i parter jest :)

wszystko wygląda bardzo fajnie, tylko panowie zrobili drzwi z garażu do łazienki (w naszych planach wprost pod prysznic) zamiast do schowku pod schody ;)

a w szystko przez to, że schody mają dwa biegi a w naszym projekcie jest 1000 rysunków zastępczych a decyzja o dostępie pod schody zapadła już na budowie. jak będzie strop do się drzwi "przesunie" ;)

20130326_173017.jpg20130326_173029.jpg20130326_174730.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale garaż suchy migiem w zimie :) a samochód i tak zeżre rdza...

Z tymi wykładzinami to michale nie byłbym taki pewny, że nie będą blokowały podłogówki.

 

w domu u rodziny w pokojach dzieci jest wykłądzina przy podłogówce już kilka łądnych lat. zimno nie mają, pytanie jak rachunki za gaz ;) zobaczymy, zanim na górę będziemy kupować wykładzinę to jeszcze sporo czasu minie ;)

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--michalc--- Chyba pochodzimy z tych samych stron ;)bo z tego co sie dowiaduje to u mnie tez tynki+robocizna i materiał to 18zł posadzki 22ł bede brał ekipę z Żukowa robili u brata i było ok,nawet duzo doradzili jeszcze przed pracami co warto poprawić.

 

tak, te same rejony :)

 

my jeszcze szukamy ekip tych po SSO - będziemy lawirować między jakością i ceną ;) może zdradzisz skąd brałeś pokrycie dachu, kto układał i ile to kosztowało?

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, te same rejony :)

 

my jeszcze szukamy ekip tych po SSO - będziemy lawirować między jakością i ceną ;) może zdradzisz skąd brałeś pokrycie dachu, kto układał i ile to kosztowało?

 

mC

 

 

Dachówke kupowałem w Koscierzynie jutro dam znać od kogo i ile kosztowało gdyż nie pamiętam jak firma się nazywa i ile to kosztowało materiał i robocizna ,ale ekipa była z polecenia szefą sklepu ,tak jakby podwykonawcy tego sklepy. Po mnie brał ich moj brat to wynegocjowaliśmy lepszą cenę za robociznę bo rozmawialismy bezpośrednio z nimi a nie przez własciciela sklepu.Można chłopaków polecić jesli jesteś z okolic Koscierzyny. Do brata dojeżdzali około 20km codziennie ale czy jeżdzą dalej to nie wiem ,ceny za materiał są różne każdy miał inna cene ale robocizna to każdy miał podobna cene .Jutro dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie......mój wniosek o PNB juz złożony - zakładany start budowy k- kwietnia poczatek maja......Ekipa do budowy rodosa 6A do SSZ juz jest. Pierwsza FVat za Porotherm już też czeka na mnie - udało mi sie kupić Porotherm 25 Winenbergera za 4,40 PLn. Bloczki negocjuje - planuje zakup Bloczków betonowych z Betard-u. Mam pytanie do Szanownych Koleżanek i KOlegów w zakresie ilośći i specyfikacji stali do zbrojenia fundamentów - ewentualnie jakas rada co do spposobu zakupu stali itp.

acha jeszcze u mnie się waży kwestia co do wyboru POMPY CIEPŁA ( glikol-woda czy bezpośredniego parowania)

Kolejna kwestia : może ktoś z Was robił przeglą obecnych ofert banków w zakresie Kredytó hipotecznych

Pozdrawiam iprzy okazjiŚwiąt Wielkiej Nocy - Wszystkiego najlepszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie......mój wniosek o PNB juz złożony - zakładany start budowy k- kwietnia poczatek maja......Ekipa do budowy rodosa 6A do SSZ juz jest. Pierwsza FVat za Porotherm już też czeka na mnie - udało mi sie kupić Porotherm 25 Winenbergera za 4,40 PLn. Bloczki negocjuje - planuje zakup Bloczków betonowych z Betard-u. Mam pytanie do Szanownych Koleżanek i KOlegów w zakresie ilośći i specyfikacji stali do zbrojenia fundamentów - ewentualnie jakas rada co do spposobu zakupu stali itp.

acha jeszcze u mnie się waży kwestia co do wyboru POMPY CIEPŁA ( glikol-woda czy bezpośredniego parowania)

Kolejna kwestia : może ktoś z Was robił przeglą obecnych ofert banków w zakresie Kredytó hipotecznych

Pozdrawiam iprzy okazjiŚwiąt Wielkiej Nocy - Wszystkiego najlepszego

 

Bloczki wyceń sobie zarówno w Betardzie (chociaż nie wiem czy teraz obsługują detalistów), jak i przez hurtownie, która w Betardzie będzie miała większy próg rabatowy. Ilości stali w głowie nie mam, ale polecę BSK Return SA ze Swojczyckiej. Kilka lat temu nikt we Wrocławiu nie był w stanie przebić ich cen. Transportu własnego nie mają, ale dają numer do kierowcy, który się pod nich podłączył.

 

Jak będziesz robił obchód po bankach to:

- zweryfikuj czy nie masz jakiś głupich zaległości typu niespłacona rata za szczoteczkę do zębów

- sprawdź, które banki w obecnej chwili w ogóle udzielają kredytu hipotecznego (pośrednicy często mają taką wiedzę)

- przygotuj 3-4 komplety dokumentów i uderz do kilku placówek jednocześnie

- pamiętaj, że każde odpytanie banku o zdolności klienta, obniża Twoją wiarygodność

- każdą ofertę możesz negocjować i od tego dużo zależy, nie bój się mówić o konkurencji, niech im też zależy na pozyskaniu klienta

- szczególną uwagę zwróć na zapisy informujące o wcześniejszej spłacie kredytu (czy nie ma opłat)

- dopytaj czy są wizytacje na budowie przed wypłatą transzy i czy są płatne

- dopytaj czy aneksy do umowy są płatne i ile kosztują

- przemyśl kwestię waluty, sprawdź po jakim kursie i w jakiej walucie będziesz później spłacał dług

- dopytaj o obowiązkowe ubezpieczenie, które przepisujesz na bank

- dopytaj o wszystkie koszta poboczne (np. taki DB ma dobrą ofertę, ale dodaje kartę za 25zł miesięcznie)

- przelicz wszystkie oferty poboczne, związane z programami oszczędnościowymi, które obniżają marżę

- jeśli będą wymagane operaty szacunkowe, to ustal kto za nie płaci (po podpisaniu umowy, niech bank pokrywa koszta)

- pamiętaj, że informacja od konsultanta w banku jest nic nie warta, może Ci wmawiać, że masz zdolność, że dokumenty są kompletne itd, ale decyzja zawsze należy do analityka (bo to on bierze odpowiedzialność). Jeśli zaczną Cię zwodzić, to odpuść, znam sytuację, że wszystko było idealnie, do momentu, aż analitycy placówek jednego z banków otrzymali informacje z góry "blokujemy wszystkie hipoteki" - wtedy zaczyna się tragedio komedia.

 

ogólnie to powodzenia życzę :)

Edytowane przez mWilQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z was niedawno wykonywał hydraulikę w raz z instalacja wodno kanalizacyjna w rodku i może podzielić się kosztami będę wdzięczny.

 

ja dostałem taką wycenę, robić będę koło lipca:

 

Instalacja cieplej i zimnej wody, kanalizacja 17szt

(materiały + montaż) wykonana w systemie zgrzewanym PP 6460zł.-

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Kto z was niedawno wykonywał hydraulikę w raz z instalacja wodno kanalizacyjna w rodku i może podzielić się kosztami będę wdzięczny.

 

Zakończyłem 2tyg temu.

 

Całkowity koszt instalacji wod-kan, centralnego odkurzacza i 100 % podłogówka w całym domu kosztowało wraz z materiałem 20 000

Rurki zgrzewane.

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloczki wyceń sobie zarówno w Betardzie (chociaż nie wiem czy teraz obsługują detalistów), jak i przez hurtownie, która w Betardzie będzie miała większy próg rabatowy. Ilości stali w głowie nie mam, ale polecę BSK Return SA ze Swojczyckiej. Kilka lat temu nikt we Wrocławiu nie był w stanie przebić ich cen. Transportu własnego nie mają, ale dają numer do kierowcy, który się pod nich podłączył.

 

Jak będziesz robił obchód po bankach to:

- zweryfikuj czy nie masz jakiś głupich zaległości typu niespłacona rata za szczoteczkę do zębów

- sprawdź, które banki w obecnej chwili w ogóle udzielają kredytu hipotecznego (pośrednicy często mają taką wiedzę)

- przygotuj 3-4 komplety dokumentów i uderz do kilku placówek jednocześnie

- pamiętaj, że każde odpytanie banku o zdolności klienta, obniża Twoją wiarygodność

- każdą ofertę możesz negocjować i od tego dużo zależy, nie bój się mówić o konkurencji, niech im też zależy na pozyskaniu klienta

- szczególną uwagę zwróć na zapisy informujące o wcześniejszej spłacie kredytu (czy nie ma opłat)

- dopytaj czy są wizytacje na budowie przed wypłatą transzy i czy są płatne

- dopytaj czy aneksy do umowy są płatne i ile kosztują

- przemyśl kwestię waluty, sprawdź po jakim kursie i w jakiej walucie będziesz później spłacał dług

- dopytaj o obowiązkowe ubezpieczenie, które przepisujesz na bank

- dopytaj o wszystkie koszta poboczne (np. taki DB ma dobrą ofertę, ale dodaje kartę za 25zł miesięcznie)

- przelicz wszystkie oferty poboczne, związane z programami oszczędnościowymi, które obniżają marżę

- jeśli będą wymagane operaty szacunkowe, to ustal kto za nie płaci (po podpisaniu umowy, niech bank pokrywa koszta)

- pamiętaj, że informacja od konsultanta w banku jest nic nie warta, może Ci wmawiać, że masz zdolność, że dokumenty są kompletne itd, ale decyzja zawsze należy do analityka (bo to on bierze odpowiedzialność). Jeśli zaczną Cię zwodzić, to odpuść, znam sytuację, że wszystko było idealnie, do momentu, aż analitycy placówek jednego z banków otrzymali informacje z góry "blokujemy wszystkie hipoteki" - wtedy zaczyna się tragedio komedia.

 

ogólnie to powodzenia życzę :)

 

Serdecznie dziękuję za cenne rady - wezmę je po uwagę.....Ale już pierwszy problem architekta, który twierdzi, ze strop terriva nie bedzie najlepszym rozwiązaniem bo trzeba doplanowac podciągi itp. POmocy!!!!Może ktoś cosik podpowie....Nadmieniam, że ten architekt to kolega,.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Kolejna kwestia : może ktoś z Was robił przeglą obecnych ofert banków w zakresie Kredytó hipotecznych

 

Braliśmy kredyt na przełomie listopada/grudnia. Zacząłem od internetu jest taka strona http://www.forum-kredytowe.pl/f133/

Dalej idąc tropem kredytów spotkałem się z doradcą kredytowym. W zasadzie spotkanie może i merytoryczne ale powiem szczerze wszystkie oferowane propozycje zawierały okołokredytowe opłaty typu ubezpieczenia, prowizje etc. krótko mówiąc bierzesz 200 000 i zanim je dostaniesz zabierają Ci ok 8000 do nawet 10000 w zależności od banku. Przez przypadek poszedłem do pekao sa i zostałem. Warunki dostałem porównywalne z ofertami które miałem. Wycena nieruchomości kosztowała 160 zł i to jedyna opłata, którą ponieśliśmy- poza opłatą w księgach wieczystych i podatkiem od czynności prawnych. Czyli bierzesz 200 000 i tyle dostajesz. Trochę kłopotliwy był kosztorys z rozbiciem na transze gdyż trzeba to sobie dobrze rozplanować. Ale jak w naszym przypadku było zakończyliśmy 2 transzę i nie była dokończona 1 pozycja to w zamian zrobiliśmy coś z 3 transzy w podobnych pieniądzach. Na tą chwilę zero problemów, spotkania z Panią z banku miłe i przyjemne- w dodatku cały czas w kontakcie. Ze swojej strony polecam.

 

Terriva

 

wydrukuj i daj koledze.

 

DSC_1474_.jpg

Nadmienię że to nie moje, a należy do założycielki tego tematu Remle.

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...