Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Braliśmy kredyt na przełomie listopada/grudnia. Zacząłem od internetu jest taka strona http://www.forum-kredytowe.pl/f133/

Dalej idąc tropem kredytów spotkałem się z doradcą kredytowym. W zasadzie spotkanie może i merytoryczne ale powiem szczerze wszystkie oferowane propozycje zawierały okołokredytowe opłaty typu ubezpieczenia, prowizje etc. krótko mówiąc bierzesz 200 000 i zanim je dostaniesz zabierają Ci ok 8000 do nawet 10000 w zależności od banku. Przez przypadek poszedłem do pekao sa i zostałem. Warunki dostałem porównywalne z ofertami które miałem. Wycena nieruchomości kosztowała 160 zł i to jedyna opłata, którą ponieśliśmy- poza opłatą w księgach wieczystych i podatkiem od czynności prawnych. Czyli bierzesz 200 000 i tyle dostajesz. Trochę kłopotliwy był kosztorys z rozbiciem na transze gdyż trzeba to sobie dobrze rozplanować. Ale jak w naszym przypadku było zakończyliśmy 2 transzę i nie była dokończona 1 pozycja to w zamian zrobiliśmy coś z 3 transzy w podobnych pieniądzach. Na tą chwilę zero problemów, spotkania z Panią z banku miłe i przyjemne- w dodatku cały czas w kontakcie. Ze swojej strony polecam.

 

Terriva

 

wydrukuj i daj koledze.

 

DSC_1474_.jpg

Nadmienię że to nie moje, a należy do założycielki tego tematu Remle.

 

 

Serdeczne dzięki Kolego - jak zawsze można na Ciebie liczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Braliśmy kredyt na przełomie listopada/grudnia. Zacząłem od internetu jest taka strona http://www.forum-kredytowe.pl/f133/

Dalej idąc tropem kredytów spotkałem się z doradcą kredytowym. W zasadzie spotkanie może i merytoryczne ale powiem szczerze wszystkie oferowane propozycje zawierały okołokredytowe opłaty typu ubezpieczenia, prowizje etc. krótko mówiąc bierzesz 200 000 i zanim je dostaniesz zabierają Ci ok 8000 do nawet 10000 w zależności od banku. Przez przypadek poszedłem do pekao sa i zostałem. Warunki dostałem porównywalne z ofertami które miałem. Wycena nieruchomości kosztowała 160 zł i to jedyna opłata, którą ponieśliśmy- poza opłatą w księgach wieczystych i podatkiem od czynności prawnych. Czyli bierzesz 200 000 i tyle dostajesz. Trochę kłopotliwy był kosztorys z rozbiciem na transze gdyż trzeba to sobie dobrze rozplanować. Ale jak w naszym przypadku było zakończyliśmy 2 transzę i nie była dokończona 1 pozycja to w zamian zrobiliśmy coś z 3 transzy w podobnych pieniądzach. Na tą chwilę zero problemów, spotkania z Panią z banku miłe i przyjemne- w dodatku cały czas w kontakcie. Ze swojej strony polecam.

 

Terriva

 

wydrukuj i daj koledze.

 

DSC_1474_.jpg

Nadmienię że to nie moje, a należy do założycielki tego tematu Remle.

Witam ja równiez ubiegam sie o kredyt na wykonczenie domu ,na 100tyś w PKO SA. porównywałem kilka banków i oni mają najmniejsze opłaty dodatkowe ,wiem że będe musiał załozyc u nich konto,mimo ze mam ok 15lat konto w Millenium to PKO daje lepszą oferte,tylko nie wiem jakie beda opłaty za prowadzenie konta (karty)nie pytałem nie pomyslałem o tym.Co ciekawe od kwoty 100tys mam im oddac 3,25% za STAWKA UBEZPIECZENIA OD SKUTKOW UTRATY PRACY co wychodzi 3,250zł +150zł za kontrolę (beda dwie ) i 200zł wycena nieruchomosci.Prowizji nie biorą.Ogólnie jest problem gdy sie nie ma zdolności kredytowej ale jest też współkredytobiorca i jeśli ma dobre zaplecze finansowe to można zrezygnować z tego ubezpieczenia o utrate pracy. Biore kredyt na 15 lat ,rata okolo 890-910zł zależy od stopy procentowej.W wtorek po Swietach składam wniosek.Po trzech latach mozna splacić szybciej kredyt jesli wygra sie w lotto i nie ma dodatkowych kosztów Do trzech lat 0,5% doliczają do reszty spłaty kredytu.Takie info udzielił mi doradca Banku .Nie brałem radcy by mi pomógł doradzić oni też biorą 1-1,5% od wartosci kredytu. Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Konto jest bezpłatne jest opłata 5zł/ kartę ale jeśli zapłacisz nią 2x w miesiącu to bezpłatnie

Jeśli chodzi o ubezpieczenie od utraty pracy u nas nie było wymagane z uwagi na to że wartość nieruchomości znacznie przekraczała wartość kredytu.

Zapomniałem jeszcze dodać, że trzeba mieć ubezp. na życie i dom do wartości kredytu co najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem 2tyg temu.

 

Całkowity koszt instalacji wod-kan, centralnego odkurzacza i 100 % podłogówka w całym domu kosztowało wraz z materiałem 20 000

Rurki zgrzewane.

 

Jestem po wycenie firmy, która proponuje mi wykończenie pod klucz. Hydraulika parter w podłogówce, góra grzejniki cały materiał wraz z piecem na eko groszek, instalacja wodno kanalizacyjna wycenili mi na 31 tyś. Co sądzicie o tej wycenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braliśmy kredyt na przełomie listopada/grudnia. Zacząłem od internetu jest taka strona http://www.forum-kredytowe.pl/f133/

Dalej idąc tropem kredytów spotkałem się z doradcą kredytowym. W zasadzie spotkanie może i merytoryczne ale powiem szczerze wszystkie oferowane propozycje zawierały okołokredytowe opłaty typu ubezpieczenia, prowizje etc. krótko mówiąc bierzesz 200 000 i zanim je dostaniesz zabierają Ci ok 8000 do nawet 10000 w zależności od banku. Przez przypadek poszedłem do pekao sa i zostałem. Warunki dostałem porównywalne z ofertami które miałem. Wycena nieruchomości kosztowała 160 zł i to jedyna opłata, którą ponieśliśmy- poza opłatą w księgach wieczystych i podatkiem od czynności prawnych. Czyli bierzesz 200 000 i tyle dostajesz. Trochę kłopotliwy był kosztorys z rozbiciem na transze gdyż trzeba to sobie dobrze rozplanować. Ale jak w naszym przypadku było zakończyliśmy 2 transzę i nie była dokończona 1 pozycja to w zamian zrobiliśmy coś z 3 transzy w podobnych pieniądzach. Na tą chwilę zero problemów, spotkania z Panią z banku miłe i przyjemne- w dodatku cały czas w kontakcie. Ze swojej strony polecam.

 

Terriva

 

wydrukuj i daj koledze.

 

DSC_1474_.jpg

Nadmienię że to nie moje, a należy do założycielki tego tematu Remle.

Odnośnie kredytu podpisaliśmy w tym tygodniu w BGŻ 150 tys. na 20 lat marża 1,1w zamian konto i karta oraz prowizja 2% rata ok 950 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Jestem po wycenie firmy, która proponuje mi wykończenie pod klucz. Hydraulika parter w podłogówce, góra grzejniki cały materiał wraz z piecem na eko groszek, instalacja wodno kanalizacyjna wycenili mi na 31 tyś. Co sądzicie o tej wycenie.

 

Jaki piec, jakie grzejniki - bo to co napisałeś to za ogólne informacje.

Przy okazji nakłoń tego gościa który Ci dał ofertę żeby jeszcze zjechał ze swoich rabatów w hurtowni. Bo oni nie dość że łupią cię na robocie to jeszcze dostają niezłą kasę w hurtownii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem 2tyg temu.

 

Całkowity koszt instalacji wod-kan, centralnego odkurzacza i 100 % podłogówka w całym domu kosztowało wraz z materiałem 20 000

Rurki zgrzewane.

 

lokmen ile masz punktów tego odkurzacza? mi wychodzi przy wężu 9m, że wystarczą 3 (1 na dole i 2 na górze). zastanawiam się czy warto robić skoro i tak w najbliższej pięciolatce nie kupimy jednostki centralnej...

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

U mnie jest 6 punktów:

w garażu, na parterze , w pokoju nad garażem, i na piętrze są gniazda do rury

w kuchni i wiatrołapie jest zrobiona szufelka.

Pewnie też od razu nie kupię jednostki centralnej ale instalacja jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 6 punktów:

w garażu, na parterze , w pokoju nad garażem, i na piętrze są gniazda do rury

w kuchni i wiatrołapie jest zrobiona szufelka.

Pewnie też od razu nie kupię jednostki centralnej ale instalacja jest.

 

a co to jest ta szufelka?

 

edit:

już widzę.. :

 

mC

Edytowane przez michalc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wycenie firmy, która proponuje mi wykończenie pod klucz. Hydraulika parter w podłogówce, góra grzejniki cały materiał wraz z piecem na eko groszek, instalacja wodno kanalizacyjna wycenili mi na 31 tyś. Co sądzicie o tej wycenie.

 

Brat buduje podobny dom o tym samym metrażu i z piecem też płacił około 30tyś ja bede wiedział za miesiac co jak i za ile także na ta chwile nie wiem,sam obserwuje co inni piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

mWilQ nie wszystkie mają. Beam ma.

Zresztą odkurzacz wisi w rogu garażu, a przy podwójnym garażu byłoby kłopotliwe podłączanie. Gniazdo mam na środku pomiędzy samochodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alienmc
czy zaznaczony na zdjęciu słup musi być w tym miejscu zgodnie z projektem? Chciałbym pomniejszyć gabinet tj. zrównać ścianę między salonem a gabinetem ze schodami ( przesunięcie około 90 cm ), jest to możliwe z zachowaniem wszystkich "nośności" ?12636388.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mWilQ nie wszystkie mają. Beam ma.

Zresztą odkurzacz wisi w rogu garażu, a przy podwójnym garażu byłoby kłopotliwe podłączanie. Gniazdo mam na środku pomiędzy samochodami.

 

Masz rozeznanie w innych firmach, coś godnego polecenia? U mnie instalacja obejmuje dwa punkty w domu (jeden na górze) i dwie szufelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...