Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

czy zaznaczony na zdjęciu słup musi być w tym miejscu zgodnie z projektem? Chciałbym pomniejszyć gabinet tj. zrównać ścianę między salonem a gabinetem ze schodami ( przesunięcie około 90 cm ), jest to możliwe z zachowaniem wszystkich "nośności" ?[ATTACH=CONFIG]180236[/ATTACH]

Przy zastosowaniu podciągu z tego słupa można całkowicie zrezygnować. Murarz powinien wiedzieć jak to wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Konto usunięte na żądanie
czy zaznaczony na zdjęciu słup musi być w tym miejscu zgodnie z projektem? Chciałbym pomniejszyć gabinet tj. zrównać ścianę między salonem a gabinetem ze schodami ( przesunięcie około 90 cm ), jest to możliwe z zachowaniem wszystkich "nośności" ?[ATTACH=CONFIG]180236[/ATTACH]

 

20130220_165008.jpg

 

mWilQ we wtorek zapytam kolegi dam znac co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alienmc
zastanawiam się również nad przeniesieniem kotłowni na tył garażu ( komin na ścianie między garażem a gabinetem ) - co prawda w grę wchodzi ogrzewanie gazowe ale nigdy nie wiadomo co człowieka spotka - jeśli trzeba będzie zamontować piec węglowy - w obecnym miejscu jego użytkowanie będzie mocno kłopotliwe. Ciąg wentylacyjny w łazience nie jest potrzebny gdyż będę montował wentylację mechaniczną. W związku z tym podczas zmiany umiejscowienia komina jest wymaga zmiana w projekcie? Widzę na powyższym zdjęciu że właśnie na tej ścianie postawiony jest komin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alienmc
chciałem również zapytać o dach - czym kryliście swoje Rodo ? Zastanawiam się nad wyborem między dach ceramiczna, cementowa a blacho-dachówka. Po przestudiowaniu wielu artykułów oraz porównaniu cen u lokalnych dystrybutorów wraz z "oględzinami" na razie przychylamy się ku cementowej - boimy się jednak że po 10 latach będzie wyglądała koszmarnie ... może więc rukki ? http://www.ruukki.pl/Referencje/Budownictwo-mieszkaniowe-dachy/Finnera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Przemas 791!! Witam odpisałam wczoraj do Państwa z muratora ale nie mam pewności czy wiadomość dotarła, myślałam, że będzie tu moja odp widoczna. Z chęcią udzielę Państwu wszelkich informacji i pokarzę dom, posiadamy jeszcze dużo braków, ale to zawsze łatwiej dokonać zmian jak zobaczy się wnętrze na żywo. Proszę o kontakt na adres [email protected]. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
chciałem również zapytać o dach - czym kryliście swoje Rodo ? Zastanawiam się nad wyborem między dach ceramiczna, cementowa a blacho-dachówka. Po przestudiowaniu wielu artykułów oraz porównaniu cen u lokalnych dystrybutorów wraz z "oględzinami" na razie przychylamy się ku cementowej - boimy się jednak że po 10 latach będzie wyglądała koszmarnie ... może więc rukki ? http://www.ruukki.pl/Referencje/Budownictwo-mieszkaniowe-dachy/Finnera

 

Z tego co pamiętam to większość osób kryła dachówką i raczej ceramiczną (u nas jest Creaton Premion). Do betonu nie mam przekonania.

Ruukki Finnera też się nią interesowaliśmy. jest nawet nią przykryty Rodek w tym poście masz zdjęcia:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?73624-projekt-DOM-W-RODODENDRONACH-6-pracownia-ARCHON&p=5260268&viewfull=1#post5260268

 

Kotłownia za garażem fajna sprawa. Ale zapomnij o jakichś stołach warsztatowych w garażu. U nas po przeróbce passat wchodzi na styk - dosłownie :)

 

Zdrowych i wesołych Świąt!!

 

Gosik - fajna sprawa z tą akcją DKMS w Twoim blogu - z żonką już wysłaliśmy próbki-zachęcam innych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosik - fajna sprawa z tą akcją DKMS w Twoim blogu - z żonką już wysłaliśmy próbki-zachęcam innych :)

 

Bardzo się cieszę, że ktoś do mnie zagląda- mam nadzieję, że już niedługo pojawi się więcej postów na temat budowy- wniosek złożony, za 2 tygodnie decyzja w sprawie kredytu. Trzymajcie kciukasy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zaznaczony na zdjęciu słup musi być w tym miejscu zgodnie z projektem? Chciałbym pomniejszyć gabinet tj. zrównać ścianę między salonem a gabinetem ze schodami ( przesunięcie około 90 cm ), jest to możliwe z zachowaniem wszystkich "nośności" ?[ATTACH=CONFIG]180236[/ATTACH]

 

Witam,

na stronie 141 są moje zdjęcia tej części budynku, gdzie jest ładnie pokazane że słupa być nie musi,

 

Pozdr.,

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, niestety pogoda nam wszystkim nie pomaga, a ja już kompletnie dostałem deprechy pogodowej, na budowie nie wiele sie dzieje i do tego to bagno dookoła. Wracając do tematu dachówki zamieszczam link do mojej dachówki, może komuś się przyda http://www.bogener-dachziegel.de/index.php?id=153&L=4 , ja wybrałem o nazwie rubin szlachetny.

Dziś przyjechała do mnie więźba ale ze względu na CIĄGLE PADAJĄCY DESZCZ ekipa nie zrobiła za wiele. A oto zdjęcia z wczoraj.

 

Najpierw na zewnątrz

 

http://images39.fotosik.pl/148/74e3aa79fe43abefmed.jpg

 

http://images46.fotosik.pl/152/80e37b7ff8e02ad2med.jpg

 

http://images44.fotosik.pl/153/7ed756fb9fd1dabamed.jpg

 

I z wewnątrz

 

http://images46.fotosik.pl/152/854d92e17ca537bdmed.jpg

 

http://images37.fotosik.pl/148/335ff07606136e6cmed.jpg

 

Na ostatnim zdjęciu widać jak na dłoni element wielokrotnie poruszany na forum, słupów w salonie, jak widać ich nie ma za to jest podciąg i nie ma z tym wogóle problemów, tak więc wszyscy którzy zaczynacie się budować i nie chcecie mieć tych okropnych słupów nie dajcie się zwieść że się nie da.

Na koniec życzę Wszystkim i samemu sobie w końcu ładnej pogody i postępów na budowach.

 

Pozdrowionka, Arek :wink:

 

alienmc, ostatnie zdjęcie to odp. na Twoje pytanie :)

Ja właśnie tak zrobiłem że gabinet jest mniejszy, ścianka działowa jest na równi z tą od dolnego wc, salon się znacznie powiększył i stał się bardziej praktyczny.

 

Pozdr.,

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alienmc
alienmc, ostatnie zdjęcie to odp. na Twoje pytanie :)

Ja właśnie tak zrobiłem że gabinet jest mniejszy, ścianka działowa jest na równi z tą od dolnego wc, salon się znacznie powiększył i stał się bardziej praktyczny.

 

Pozdr.,

Arek

 

Dzięki Arek :) Powiedz mi jakie zmiany naniosłeś w projekcie w związku z usunięciem tych słupów ?

Jak obecnie wygląda zaawansowanie budowy ? masz może jakieś "świeże" zdjęcia ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Arek wasz kierownik budowy to musi mieć "jaja" że pozwolił na likwidację tego słupa przy schodach.

 

U nas we wtorek wchodzą tynkarze. Jeśli dojadą :)

 

20130331_204944.jpg

 

20130331_204256.jpg

 

20130331_202443.jpg

 

zdjęcia z 31.03.2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem również zapytać o dach - czym kryliście swoje Rodo ? Zastanawiam się nad wyborem między dach ceramiczna, cementowa a blacho-dachówka. Po przestudiowaniu wielu artykułów oraz porównaniu cen u lokalnych dystrybutorów wraz z "oględzinami" na razie przychylamy się ku cementowej - boimy się jednak że po 10 latach będzie wyglądała koszmarnie ... może więc rukki ? http://www.ruukki.pl/Referencje/Budownictwo-mieszkaniowe-dachy/Finnera

 

Ja mam dachówkę ale powiem Ci ze moj brat zastanawiał sie nad cementowa i wtedy polecono nam rukki i zdecydował sie na nia ,wrażenie ZAJEBSTE z bliska i daleka wyglada jak normalna dachowka ceramiczna,polecałbym Ci rukki bratu zakładali za 18zł/m2 ale po załozeniu powiedzieli ze ostatni raz robia za takie pieniadze bo trzeba ja dokładnie połozyc to nie to samo co zwykła blachodachowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Arek :) Powiedz mi jakie zmiany naniosłeś w projekcie w związku z usunięciem tych słupów ?

Jak obecnie wygląda zaawansowanie budowy ? masz może jakieś "świeże" zdjęcia ? :)

 

Witam,

Zmiany jakie naniosłem to jak pooglądasz zdjęcia z postu wyżej to poprzesuwałem okna w gabinecie i w salonie tak aby w gabinecie było m\w na środku pokoju a w salonie aby zmieścił się narożnik nie nachodząc na okno, resztę życzeń przedstawiłem mojemu "Kiero" a on poprzeliczał, przeliczał i uznał że się da (trochę więcej stali i betonu :) ). Nie robiłem tego na etapie adaptacji gdyż większość pomysłów rodzi się w trakcie budowy gdy widzisz coś na żywo niż wpatrując się w kartkę papieru, a jak "Kiero" się zgodzi i naniesie odpowiednie wpisy do dziennika budowy to jesteś kryty i nie ma z tym problemów. Poza tym poszeżyłem garaż (2 stanowiskowy) o 90 cm do rozpiętości belek Terriva 7,20 cm co pozwoliło mi na zamontowanie bramy 5m i nigdy bym tego nie zmienił gdyż parkując "na wprost" swobodnie otwieram drzwi samochodów nie obijając ich o siebie. A znam przykłady osób które mają bramę 4,5 m i muszą parkować pod kątem w garażu żeby wogóle otworzyć drzwi samochodu. Poza tym cały dół podniosłem o jeden pustak, a ściankę kolankową na górze również o jeden pustak, kotłownia na tył garażu i likwidacja 2 okien dachowych w garderobach (w/g mnie zbędne). M/w to wszystko. Co do dgrugiego pytania to mieszkam od ponad 2 lat więc zdjęcia jakieś mogę przesłać, ale lepiej by było filmik ale nie wiem jak to się robi ( może ktoś da cynk jak :) ) Chyba że chcesz wpaść na kawkę :), pooglądać :). Generalnie fajny domek ale warto coś pozmieniać na własne potrzeby przy budowie. Zawsze wpada coś do głowy jak już masz zrobione i nie bardzo jest wtedy jak pozmieniać. Także zapraszam.

 

Pozdr.,

Arek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek wasz kierownik budowy to musi mieć "jaja" że pozwolił na likwidację tego słupa przy schodach.

 

lokmen, (patrz post wyżej),

dla chcącego nic trudnego, większość kierowników budów powie że się nie da gdyż to dla nich m/w 30 min więcej roboty na przeliczenia, i po co brać odpowiedzialność za to czego projektant nie przewidział. Mieszkam od 2 lat i nie widzę w tym miejscu żadnych większych przeciążeń, spękań, nic się nie dzieje. Więcej odwagi i "jaj" jak piszesz, ale dla Nas którzy wiemy jak chcemy mieszkać, a nie dla Kiero że się zdodził. Gorąco pozdrawiam,

 

Arek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dachówkę ale powiem Ci ze moj brat zastanawiał sie nad cementowa i wtedy polecono nam rukki i zdecydował sie na nia ,wrażenie ZAJEBSTE z bliska i daleka wyglada jak normalna dachowka ceramiczna,polecałbym Ci rukki bratu zakładali za 18zł/m2 ale po załozeniu powiedzieli ze ostatni raz robia za takie pieniadze bo trzeba ja dokładnie połozyc to nie to samo co zwykła blachodachowka.

 

Kurczę jak już tak się rozpisałem, jak od 4 lat nigdy to pozwolę sobie zabrać głos na temat dachówki. Patrząc na moich wszystkich sąsiadów którzy mają betonówkę (gdyż brali pod uwagę mocno koszty) a moją dachówkę ceramiczną szkliwioną, czy jak to tam się zwie, to poprostu niebo a ziemia, pewnie kasa zupełnie inna gdyż na samą dachówkę bez dodatków wydałem około 27 tyś, ale wygląd po 3 latach jest taki, u mnie wygląda tak jakby była położona wczoraj, a na betonówce mech, mech i jeszcze raz mech. Na moich dużo wcześniejszych postach znajdziecie moją dachówkę. Z góry pszepraszam użytkowników "betonówki" :).

 

Pozdr.,

Arek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alienmc
Witam,

Zmiany jakie naniosłem to jak pooglądasz zdjęcia z postu wyżej to poprzesuwałem okna w gabinecie i w salonie tak aby w gabinecie było m\w na środku pokoju a w salonie aby zmieścił się narożnik nie nachodząc na okno, resztę życzeń przedstawiłem mojemu "Kiero" a on poprzeliczał, przeliczał i uznał że się da (trochę więcej stali i betonu :) ). Nie robiłem tego na etapie adaptacji gdyż większość pomysłów rodzi się w trakcie budowy gdy widzisz coś na żywo niż wpatrując się w kartkę papieru, a jak "Kiero" się zgodzi i naniesie odpowiednie wpisy do dziennika budowy to jesteś kryty i nie ma z tym problemów. Poza tym poszeżyłem garaż (2 stanowiskowy) o 90 cm do rozpiętości belek Terriva 7,20 cm co pozwoliło mi na zamontowanie bramy 5m i nigdy bym tego nie zmienił gdyż parkując "na wprost" swobodnie otwieram drzwi samochodów nie obijając ich o siebie. A znam przykłady osób które mają bramę 4,5 m i muszą parkować pod kątem w garażu żeby wogóle otworzyć drzwi samochodu. Poza tym cały dół podniosłem o jeden pustak, a ściankę kolankową na górze również o jeden pustak, kotłownia na tył garażu i likwidacja 2 okien dachowych w garderobach (w/g mnie zbędne). M/w to wszystko. Co do dgrugiego pytania to mieszkam od ponad 2 lat więc zdjęcia jakieś mogę przesłać, ale lepiej by było filmik ale nie wiem jak to się robi ( może ktoś da cynk jak :) ) Chyba że chcesz wpaść na kawkę :), pooglądać :). Generalnie fajny domek ale warto coś pozmieniać na własne potrzeby przy budowie. Zawsze wpada coś do głowy jak już masz zrobione i nie bardzo jest wtedy jak pozmieniać. Także zapraszam.

 

Pozdr.,

Arek :)

 

A gdzie na tę kawkę ? :) chętnie się wybiorę w weekend byle nie na 2 koniec polski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Jak macie zrobione sufity w salonie- na jednym poziomie czy jakieś fikuśne wypusty etc. Nie mam w ogóle pomysłu, a muszę w części TV dać o 25cm w dół sufit. Niestety nie mogę o tyle dać w dół przy schodach bo się głową będzie walić w sufit. No i tu mam zagwozdkę. Jakieś foto mile widziane jakby ktoś posiadał :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...