Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość alienmc
Ja zdecydowałem się na okna takie jak w projekcie tj Platinium z Oknoplast Kraków na profilu Veka.

Brałem pod uwagę Galen,Rehau.Kommerling ale w zimowej promocji Oknoplastu cena była najkorzystniejsza. Za 14 okien i 7 dużych drzwi balkonowych bez poprzeczek w całym przeszkleniu wyszło 17 400 z montażem. Przemas791 pod zbrojenie ław fundamentowych wystarczy nawet cegła tu chodzi tylko o to aby belki nie opadły podczas zalewania. Dostałem w końcu kredyt po 3 miesiącach udręki z bankiem. Załapałem się na Rodzinę Na Swoim. Po przeanalizowaniu cen bram jak i również opinii użytkowników wybieram Hormanna :) lokmen ile płaciłeś za m2 podłogówki pytam o robociznę. Pozdrawiam wszystkich budujących:)

 

 

[ATTACH=CONFIG]182134[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]182135[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]182137[/ATTACH]

Jak się załapałeś na kredyt rodzina na swoim ?? Myślałem że to już po wszystkiemu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

my też mamy okna vetrex (firmę podpowiedział nam lookmen ;) ). cena ~17500 w tym tarasowe suwanki 2,7m, które podnoszą cenę całości o ok 2tyś w porównaniu do zwykłych. v70 optimal black, profil veka, pakiet 3 szybowy, okleina dwustronna. bardzi dobrą cenę dostaliśmy też na topowe okna Krispol z megabudu - firma z bardzo dobrą opinią u nas w okolicach trójmiasta.

 

a co do bram to nam polecają BEDITOM - okleina identyczna jak na oknach, polski producent z Gdyni, solidnie i ponoć taniej niż Horman czy Wiśniowski...

 

mC

Zatem mamy prawie te same okna ,juz nie pamietam dokładnie co i jak ale tez kolor z 2 stron złoty dąb ,mi duzo osób polecało brame Wisniowskiego Hormana nie polecali bo jest drogi a jakośc prawie bądz tez moze i nawet taka sama ,ale zdecydowaliśmy sie na hormanna ,do okien żona chciała te szprosy a to też było zaraz tysiac drozej,no ale raz sie tylko w życiu kupuje okna do swojego domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
U nas dziś porażka na całej linii. Przyjechali fachowcy tynkować. Niestety przedłużacz, który mam 200m kabla 4x2,5 jest za słaby i agregat na nim nie rusza. Przywiozłem agregat prądotwórczy 10KW- też mało. Załatwiłem kolejne 200m kabla 4x4 i jak jutro nie ruszy to będzie załamka- towar w bramie stoi a tu dupa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Dokładnie Vetrex to Veka.

 

Ewelka gdzieś Ty była tyle czasu :)

 

U nas dziś z prądem dalej walka była. Załatwiłem 200m kabla 4x4 i na nim też ten diabelski agregat nie poszedł. Wkurzyłem się i równolegle podłączyłem jeszcze ten swój 4x2,5 i... prace ruszyły :)- ale zakaz używania innych urządzeń podczas pracy agregatu.

 

20130409_150933.jpg

 

A i z rana przyleciały bociany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Jak liczyłem żeby zamówić towar to wychodziło mi ok 450m2 ale my nie tynkujemy sufitów na parterze (oprócz części salonu)

Oczywiście 12zl to bez materiału. Materiał jak wstępnie liczyłem wyjdzie ok 10zl/m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie zamawiania mat. do fundamentu. Potrzebuje info:

1. co najlepiej "podłożyć" pomiędzy bloczkiem fund. a pierwszą warstwą ściany?

2. Izolacja pionowa i pozioma - co najlepiej?

i wogóle dobre rady przy etapie - FUNDAMENTY

 

1. papę na ciepło i to jak rozumiem jest izolacja pionowa.

2. pozioma to folia kubełkowa, którą z zewnątrz zabezpieczona jest sciana fundamentowa, po ociepleniu styrodurem.

 

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. papę na ciepło i to jak rozumiem jest izolacja pionowa.

2. pozioma to folia kubełkowa, którą z zewnątrz zabezpieczona jest sciana fundamentowa, po ociepleniu styrodurem.

 

 

mC

dzieki ...a styrodur to jakiej firmy?

Do izolacji poziomej jeszcze jakies smarowidło np. dysperbit - potwierdzasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...