Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość alienmc
Czy ktoś z Was budował rodosa z bloczków solbetu?? przekonuje mnie ekipa budowlana "dołączana" do produktu, przy zakupie materiału na cały dom koszty robocizny wynoszą nie wiele więcej niż poro + murarz a murarza sprawdzonego nie mam. Powinny być również cieplejsze, ściany równiejsze " gładkie" a samo schnięcie zajmie mniej czasu ( systemy nadproży etc )...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktoś z Was budował rodosa z bloczków solbetu?? przekonuje mnie ekipa budowlana "dołączana" do produktu, przy zakupie materiału na cały dom koszty robocizny wynoszą nie wiele więcej niż poro + murarz a murarza sprawdzonego nie mam. Powinny być również cieplejsze, ściany równiejsze " gładkie" a samo schnięcie zajmie mniej czasu ( systemy nadproży etc )...

 

ja chciałem zmienić na beton komórkowy a z kolei ekipa która robi u mnie wraz z materiałem przekonała mnie do ceramiki (porotherm) (nadproża gdzie się dało też systemowe). myślę, że jeżeli ekipa się na danej technologii zna a jakość materiału jest dobra to chyba nie ma większego znaczenia. decydują osobiste preferencje - jak np. w przypadku rodzaju tynku ;)

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakie macie wysokości pomieszczeń na parterze? czy góra wylewki ma wchodzić z 5cm nad bloczek? W projekcie bodajze jest 2,4m czyli jakieś 12 pustaków (MAX 288x188) w górę.

Mój obecny etap:D Zdjęcie robione dzisiaj:

[ATTACH=CONFIG]182798[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]182799[/ATTACH]

Dodam, że muruje 1 murarz i ja jako pomagier

 

gratuluję postępów.

w projekcie słupki między oknami są całe z pełnej cegły, nie boisz się, że Max będzie za słaby na to nadproże + stopodach/taras?

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno mnie nie było to jeszcze krótko opisze postępy na budowie.

Okna wstawione w pierwszym mi jedynym ciepłym tygodniu marca :mad:

Elektryka rozłożona

Tylki zdecydowaliśmy że będą gipsowe poza garażem i kotłownią. koszt 23 zł za m2. Efekt spełnia nasze oczekiwania, ściany są ładne, gładkie, nic tylko malować. Jedynym problemem było ich wysychanie ale i z tym sobie poradziliśmy :) Jedyna strata to kurtka która miała bliskie spotkanie z piecykiem :D

Teraz czekamy na hydraulika miał być na początku kwietnia będzie za tydzień....IMAG0102.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jaką robicie klatkę schodową u góry robicie otwarty korytarz (czyli jakas balustrade)czy dajecie u góry scianke działową??? ) bo hydraulik radzi mi zostawic tą scianę i założyć tam grzejnik bo może tam być zimno. A już zaczęli robic hydraulikę i teraz jestem w wielkiej niewiadomej co robic a decyzja musi szybko zapaśc,jak widzę na zdjęciach to mało kto ma ta sciankę .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jaką robicie klatkę schodową u góry robicie otwarty korytarz (czyli jakas balustrade)czy dajecie u góry scianke działową??? ) bo hydraulik radzi mi zostawic tą scianę i założyć tam grzejnik bo może tam być zimno. A już zaczęli robic hydraulikę i teraz jestem w wielkiej niewiadomej co robic a decyzja musi szybko zapaśc,jak widzę na zdjęciach to mało kto ma ta sciankę .

 

Też wydaje mi się to chybionym pomysłem- przez pewien okres musieliśmy dogrzewać dom kozą stojącą w salonie i całe ciepło przede wszystkim uciekało do góry klatka schodową-tak pisze lokmen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez tak mówiłem majstrowi i w planach nawet nie ma tam grzejnika ,myslałem albo zeby puścic tam ogrzewanie podłogowe z łazienki już by było inaczej,bo ta sciana też za nic mi sie tam nie podoba a jak dam tam balustradę to będzie bardziej przestrzenna . i chyba tak zrobię .Bo też mi się wydaje ze to ciepło z salonu bedzie uciekało do góry .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób izolowaliście posadzki poziomo? Chodzi mi o izolacje pomiędzy chudziakiem a styropianem. Zastanawiam się czy papa termozgrzewalna wystarczy czy jeszcze pomalować to wcześniej dysperbentem. Co sądzicie?

 

też mnie to ostatnio zastanawiało. w projekcie jest tylko papa... a jak w praktyce? ;)

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy dysperbitem i na to 10 styroduru potem folia kubelkowa. Jako że teren lekko podmokly to u pasadowienia fundamentu rura odwadniajaca.

 

U mnie jest dokładnie tak samo ,w koło domu i pod domem dałem drenaż z ujściem do studni na glembogosc 3 kręgów lub 4nie pamietam dokładnie. Mam kłopot z piwnica,gdyż za droga sąsiadująca z działka plynie sobie mały strumyk i jego poziom jest identyczny jak poziom wylanego chudziaka w piwnicy,w zeszłym roku zalało mi piwnice mimo ze jest drenaż to i tak woda w studni byla na wysokości posadzki i nie miała żadnego ujścia. Teraz mam pompę w studni cały rok i pompuje sobie wodę gdy jest jej za duzo w studni. Na razie jest ok. Będę w piwnicy wylewał posadzki z styropianem= 10cm na taka wysokość woda nie podejdzie ALE TEZ SZUKAM DOBREGO SRODKA NA IZOLACJE PIWNICY BY NIE BYLO WILGOCI ,moze słyszeliście o czymś dobrym. Bo folia lub papa to moze nie zdać rezultatu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym w tym roku zaczęli robić ta drogę,poszerzać itp. Strumyk ma być zlikwidowany a raczej maja go pogłębić ,wstawić kręgi i chcą to zasypać by poszerzyć ta drogę wiec chce się jeszcze przez ten rok wstrzymać z posadzka w piwnicy i zobaczę co się będzie działo. Jeśli da rade to moze zrobię stały odpływ wody z studni do strumyka jeśli dostatecznie go pogłębia ale co dokładnie będą z nim robili to sam nie wiem,wiec muszę poczekać. LOKMEN gratuluje postępów w budowie ;) Mam pytanie wodę dawales w miedzi czy plastiku. Bo mój majster daje wodę w plastiku ,mówił ze w zupełności wystarczy,a CO w miedzi maja juz zrobione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...