Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Po za tym w tym roku zaczęli robić ta drogę,poszerzać itp. Strumyk ma być zlikwidowany a raczej maja go pogłębić ,wstawić kręgi i chcą to zasypać by poszerzyć ta drogę wiec chce się jeszcze przez ten rok wstrzymać z posadzka w piwnicy i zobaczę co się będzie działo. Jeśli da rade to moze zrobię stały odpływ wody z studni do strumyka jeśli dostatecznie go pogłębia ale co dokładnie będą z nim robili to sam nie wiem,wiec muszę poczekać. LOKMEN gratuluje postępów w budowie ;) Mam pytanie wodę dawales w miedzi czy plastiku. Bo mój majster daje wodę w plastiku ,mówił ze w zupełności wystarczy,a CO w miedzi maja juz zrobione.

 

Ja również wykonuję wodę w pex alu pex . LOKMEN ile ci wyszło styropianu na elewację? Jak możesz to przybliż kwotę za m3 i rodzaj styropianu.

Wiosna przyszła więc uciekam na budowę:)

Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj był gośc od tynków,obliczył 780m2 sciany i sufity z piwnicą (całość podpiwniczona łacznie z miejscem pod garażem )lecz nie liczył garażu,garaż mam juz wytynkowane.Cena 19zł /m2 LOKMEN SPROSTOWANIE CO DO CENY ZA POSADZKI cena miała byc 24zł,zszedł na 23zł gdyz okazało sie ze faktycznie ma to być bez styropianu,musiałem go jakos zle zrozumieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś pomysł na dobrą izolację piwnicy?

 

Chodzi ci o izolację poziomą?

U mnie też wyliczyli coś około 780m2

Ekipa od tynków wchodzi mi po weekendzie majowym

Tynki cementowo wapienne 22 z materiałem.

A dzisiaj miałem faceta od wylewek i sprawa wygląda następująco:

Powierzchnie

- parter 60m2

-garaż 42,5m2

-poddasze 69m2

-piwnica 65m2

- półpiętro 43m2

Razem 280m2

Materiały

-styropian 5cm - 280m2

-styropian 2cm - 100m2

-folia czarna 0,3 - 400m2

-taśma dylatacyjna 5x50mb

-piasek - 19m3

-cement - 3900kg

-siatka zbrojeniowa 310m2

-plastyfikator do betonu 10litrów

Robocizna:

12zł m2

Co o tym sądzicie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak macie wykończony komin systemowy w częsci strychowej? Otynkowany czy wykończony styropianem i klejem na siatce?

 

U mnie na strychu wylano opaskę, na której zaczyna piąć się w górę komin z cegły klinkierowej. Część jest "surowa", ale nawet nie przyszło mi do głowy, żeby to siatkować/tynkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o izolację poziomą?

U mnie też wyliczyli coś około 780m2

Ekipa od tynków wchodzi mi po weekendzie majowym

Tynki cementowo wapienne 22 z materiałem.

A dzisiaj miałem faceta od wylewek i sprawa wygląda następująco:

Powierzchnie

- parter 60m2

-garaż 42,5m2

-poddasze 69m2

-piwnica 65m2

- półpiętro 43m2

Razem 280m2

Materiały

-styropian 5cm - 280m2

-styropian 2cm - 100m2

-folia czarna 0,3 - 400m2

-taśma dylatacyjna 5x50mb

-piasek - 19m3

-cement - 3900kg

-siatka zbrojeniowa 310m2

-plastyfikator do betonu 10litrów

Robocizna:

12zł m2

Co o tym sądzicie?:)

 

Dzięki za info względem metrów posadzek,u mnie bedzie robic ten sam gosc co od dynków i cena 23zl/m2 z materiałem +styropian w wlasnym zakresie .wymiary bede znał po polozeniu tynków,nie pytalem dzis o nie. tak chodzi mi o izolację poziomą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Witam.

 

Mam prośbę jak podajecie cenę z materiałem podawajcie od razu rodzaj materiału. Ponieważ to znacząca różnica gdy jedni liczą towar na podstawie własnych przeliczeń w oparciu o towar z górnej półki (tak jak u nas) oraz jak się to ma do wskazań "waszych majstrów" którzy dają 22zł/m2 z materiałem w oparciu o towar "no name- będzie Pan zadowolony" czy też "made in china":...

 

Ktoś pytał o koszty tynków:

Robocizna 5500

Materiał: tynki, kątowniki, i listwy przyokienne: 5400

RAZEM 10900

Czas: 3 dni ROBOCZE- szok jak szybko. Ekipę mogę polecić SUPER !!!

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam prośbę jak podajecie cenę z materiałem podawajcie od razu rodzaj materiału. Ponieważ to znacząca różnica gdy jedni liczą towar na podstawie własnych przeliczeń w oparciu o towar z górnej półki (tak jak u nas) oraz jak się to ma do wskazań "waszych majstrów" którzy dają 22zł/m2 z materiałem w oparciu o towar "no name- będzie Pan zadowolony" czy też "made in china":...

 

Ktoś pytał o koszty tynków:

Robocizna 5500

Materiał: tynki, kątowniki, i listwy przyokienne: 5400

RAZEM 10900

Czas: 3 dni ROBOCZE- szok jak szybko. Ekipę mogę polecić SUPER !!!

Rozumiem ze ten materiał i ta cena, to towar z wyższej półki jaki ponoc zakładasz? Na ale nadal nie wiemy jaki to materiał bądź też jakiej firmy. A sam prosisz by pisać . Wydaje mi się ze z tym towarem i kosztem jego zakupu jest różnie. Ceny napewno na pomorzu są inne niż w np.Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupując piec do domu nie będę się kierował renoma jakiejś firmy z południa polski z X letnim doświadczeniem (bo kupie moze tysiąc drożej ) i jako jeden na milion klientów będę miał pecha i piec się popsuje (defekt fabryczny) i wtedy będę kombinował na własny koszt z reklamacja. A tak kupię tysiąc taniej od lokalnego producenta o którym nawet nie słyszałeś i piec będzie chodził około 20lat a jak się popsuje to ok,nie ma klopotu z reklamacja ;) Edytowane przez lasci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tynków to nie masz wrażenia ze pachnie w domu samym gipsem? Bo poznałem dzis rodzinke która chce sprzedać dom bo 5 lat temu robili tynki gipsowe i teraz w domu pachnie samym gipsem. Być moze przyczyna jest to ze maja zła wentylacje w domu? Ale myślę ze pierw trzeba troszkę pomieszkać wtedy sie wymienimy opiniami na temat tynków ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

w sumie racja nie podałem :)

Tynk gipsowy Knauf MP 75 w cenie po 16,80zł / worek

Cementowy: Caparol

 

Co do zapachu to nie czuć "gipsu". Powiem szczerze, że jeden jak i drugi szwagier ma tynki gipsowe i też w domu nie śmierdzi gipsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...