Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Macie jakiś pomysł na dobrą izolację piwnicy?

 

Brałem pod uwagę dysperbit potem papę zgrzewaną (taką jakiej użyłem na ściany piwnicy) i następnie folię aby oddzielić styropian. Następnie 2 x5cm styropian i wylewka. Taka izolacja jest bodajże w projekcie.

w garażu jestem zmuszony dać samą papę termo zgrzewalną gdyż za wysoko wylałem chudziaka i nie puszczają mnie schody. Czy to wystarczy?

Ja bez rozmyślania za i przeciw tynkom gipsowym wybrałem tradycyjne cementowo wapienne. Ekipa która będzie mi to wykonywać robi tynki pod malowanie (oglądałem wykonanie). Cena jak już wcześniej wspominałem 21 zł z materiałami. Ale jak LOKMEN wspominał nie pytałem czy to materiał z górnej półki:) Co do mojej nieszczęsnej murłaty to zabieram się za nią jutro. I jednak cegła jak to polecił LOKMEN. Poczytałem wymieniłem opinie i jednak murłata powinna zostać nie zależna od kolankowej bo potem pęka wiec lepiej zamurować. Lasci masz doświetlacze okien piwnicznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Konto usunięte na żądanie

Ocieplenie mam 15cm KNAUF THERM EXPERT XTHERM - 0,031 - płaciłem ok 220 zł/m3

Ogólnie poszło ok 38m3 Kupiłem na 250m2 elewacji i w sumie zwróciłem jakieś 6 paczek.

 

Rozliczać możesz przez 5 lat od momentu, w którym złożyłeś 1 wniosek. Jeśli jeszcze nie składałeś tu musisz do końca tego roku złożyć wniosek i wtedy przez kolejne 5 lat możesz składać wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mówi:)

Mój kierownik tak twierdzi:)

Cytuję ,,wytynkuj lub oklej styropianem na kleju zatapiając siatę komin w części strychowej bo kominiarz nie odbierze'' :)

Przypominam że to kominy systemowe schiedela.

 

To zapytaj kierownika o przepisy. U mnie ani kierownik, ani kominiarz nie zwrócili na to uwagi. Kominy też mam systemowe Schiedel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas w piątek zalali już wieńce, a właściwie wieniec. ekpia - o czym nie wiedziałem przy pisaniu umowy - spina cały dom jednym wieńcem. nie widziałem, żeby jakiś rododendron był tak robiony (może u TAR bo miała tą samą ekipę?) ale skoro to jest w cenie to czemu nie ;) wydaje mi się to fajnym i solidnym rozwiązaniem. co o tym myślicie?

 

wieniec.jpg

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplenie mam 15cm KNAUF THERM EXPERT XTHERM - 0,031 - płaciłem ok 220 zł/m3

Ogólnie poszło ok 38m3 Kupiłem na 250m2 elewacji i w sumie zwróciłem jakieś 6 paczek.

 

my chyba do ocieplenia kupimy styropian 0,032 bo ponoć ma najlepszy stosuenk cena/jakość. co do firmy to pewnie będziemy się raczej kierować najniższą ceną u lokalnych dystrybutorów/producentów... pytanie tylko czy te deklarowane przenikalności cieplne u każdego producenta są zachowane...?

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Ewelka co tak szybko z tą kuchnią :) My startujemy dalej z robotami po weekendzie majowym- wchodzi gość też ocieplać poddasze i kłaść płyty k/g. Kuchnię planuję na końcu- jednak syf się niesie wszędzie. Ogólnie gratuluję postępów. Kiedy planujesz przeprowadzkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas w piątek zalali już wieńce, a właściwie wieniec. ekpia - o czym nie wiedziałem przy pisaniu umowy - spina cały dom jednym wieńcem. nie widziałem, żeby jakiś rododendron był tak robiony (może u TAR bo miała tą samą ekipę?) ale skoro to jest w cenie to czemu nie ;) wydaje mi się to fajnym i solidnym rozwiązaniem. co o tym myślicie?

 

[ATTACH=CONFIG]183750[/ATTACH]

 

mC

 

Gratuluje postępów. To jest Rodos 6 czy jakiś inny bo wykusz jakiś szeroki.

 

A oto moj stan. Fotki z dzisiaj

Zdjęcie2122.jpg

Zdjęcie2125.jpgZdjęcie2123.jpgZdjęcie2115.jpg

 

Powiększyliśmy 2 przednie okna z 120x130 na 150x130

Edytowane przez slavex17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje postępów. To jest Rodos 6 czy jakiś inny bo wykusz jakiś szeroki.

 

tak, mamy rodo 6 g2 ale główne zmiany to powiększony wykusz (2x szersze onko niż normalnie) i garaż dłuższy o 0,5m. w tym wykuszu będzie nasz salon, kuchnie mamy zamienioną miejscami z gabinetem, więc cały układ się trochę pozmieniał - jak dla nas na korzyść, ale oczywiście każdy ma swoją wizję ;)

 

fron z większymi oknami wygląda fajnie - tak jak u Ewelki, ale ponieważ my tam mamy gabinet/pokój gościnny a nie kuchnię a zamiast spiżarki wnękę na szafę od strony wiatrołapu to zostaliśm przy standardzie.

 

pozdro

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewelka co tak szybko z tą kuchnią :) My startujemy dalej z robotami po weekendzie majowym- wchodzi gość też ocieplać poddasze i kłaść płyty k/g. Kuchnię planuję na końcu- jednak syf się niesie wszędzie. Ogólnie gratuluję postępów. Kiedy planujesz przeprowadzkę?

 

Mieliśmy przeprowadzić się na początku roku i dla tego meble do kuchni już stoją, ale się nie wyrobiliśmy. Daliśmy sobie spokój z ociepleniem poddasza itd.

Meble obecnie są ofoliowane i stoją w garażu, mimo to kurz oraz cały ten syf tam się dostanie.

Czekamy na hydraulika aby podłączył piec i grzejniki i jedziemy z płytkami i podłogami. Planujemy przeprowadzkę w wakację ale to wstępny termin bo pieniądze z kredytu się kończą a wykończeniówka kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy wyceny drzwi i bramy garażowej:

1. wejsćiowe 100x210, z przeszkleniem KMT Plus 2120PLN

2. do garażu 90x210 podobne tłoczenie bez przeszkleń 1600PLN

3. brama BEDITOM 5000x2150 4990PLN

4. napęd do bramy Somfa 1000PLN, zalecane wzmocnienia przy brami powyżej 4750mm 300PLN

 

wszystko orzech, z montażem i podatkiem. montaż jednego dnia z oknami (kusząca propozycja).

co myślicie o tych cenach? te wzmocnienia brany mnie zastanawiają... niby zalecane, ale nie konieczne. i na razie chyba będziemy musieli odpuścić automat do bramy choć jest w promocji... :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Kurcze śnieg stopniał, a na działce wygląda jakby bomba wybuchła- wszystko wszędzie porozwalane... :)

 

Dziś zauważyłem niestety, że pękł tynk na ścianie, na której jest słup pomiędzy sypialnią z balkonem nad wykuszem, a małym pokojem vis'a'vis łazienki. Daliśmy siatkę ale najwyraźniej ten słup ostro pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze śnieg stopniał, a na działce wygląda jakby bomba wybuchła- wszystko wszędzie porozwalane... :)

 

Dziś zauważyłem niestety, że pękł tynk na ścianie, na której jest słup pomiędzy sypialnią z balkonem nad wykuszem, a małym pokojem vis'a'vis łazienki. Daliśmy siatkę ale najwyraźniej ten słup ostro pracuje.

 

dlatego ja w sypialni, żeby się nie denerwować na tej ścianie położyłem ozdobną tapetę :D Z drugiej strony zabudowywałem słup regipsami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Jak mam być szczery to z kominami walczyłem, walczyłem- a teraz będą po to żeby bocian miał gdzie gniazdo zrobić. Czyli będą nieużywane... ale 6 kanałowego nie mam.

 

Ale 1 komin mam w całości od 1go piętra więc jak 2 kanały dasz od 1go to nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...