Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pytanie o rynny: jakie wybraliście (pcv czy metalowe)? jak się sprawują po kilku sezonach?

 

mC

 

Czarne Marleya PCV. Strasznie się rysują, co nie wygląda estetycznie. W czasie budowy myślałem jeszcze nad Rheinzinkami, ale dostałem informacje od sprzedawcy, że tylko firma z autoryzacją może to spawać, w przeciwnym wypadku gwarancja papa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
pytanie o rynny: jakie wybraliście (pcv czy metalowe)? jak się sprawują po kilku sezonach?

 

mC

Galeco, PCV, kolor złota miedź. Ładnie się mienią. Po 3 sezonach wyskoczył jeden feler - na rynnach (nie rurach spustowych), tam gdzie są wywinięte na zewnątrz, to na tym zagięciu wypłowiał (wybielił się) ten kolor. Sprawdzałem pozostałe odcinki, na szczęście są w porządku - w przeciwnym wypadku bym to wszystko reklamował i wymieniał. Ogólnie jestem zadowolony, choć pozostał jakiś niesmak po tym wybarwieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktos z was pamięta ile m3 poszlo wam styropianu na ocieplenie domu? Lub ile m2 ma dom w rododendronach 6 z pojedynczym garazem? Będę wam wdzięczna za odpowiedz!!! Musze szybko zamówić styropian na ocieplenie a jakos mi obliczenia nie wychodza:(:(

 

I jeszcze jedno czy ktos z was w ostatnim czasie zamawial okna do domu? Myslicie ze jest sens zamawiac okna 3szybowe lub okna z ciepla ramka? Kompletnie sie na tym nie znam. Odwiedzilam kilka sklepow, oczywiscie kazdy zachwalal okna przez siebie sprzedawane. Nie mam zielonego pojecia jaka firme wybrac, poniewa cena miedzy nimi jest naprawde maleńka. Proponuja mi Plastimet, Aluplast RL,Brugmann Arte, Gealan. Czekam jeszcze na wycene z Oknoplastu, ale domyslam sie ze u nich bedzie najdrozej. Czy ktos z was ma moze okna z ktores z wyzej wymienionych firm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymaliśmy wycenę dachu, okien, drzwi i bramy garazowej:

Dachówka Roben MONZA plus Antracytowa Angobowana- cena 8% VAT ze wszystkimi dodatkami (łącznie z gwoździami, łatami, kontrłatami, oknami Roto- 2 szt, rynnami itd.) 26 600zł.

Robocizna 6 800 zł.

 

Okna:

Firma DOMEL, profil Synergic Round (GEALAN), białe obustronne, pakiet 3-szybowy, ciepła ramka Swisspacer biała, klamki "na przycisk"

Cena: 12 000 zł. z montażem

 

Drzwi wejściowe KMT: 2 200zł. z montażem

Brama wejściowa- 3 000zł. z napędem, ale niestety ta wycena została w pracy i firmy oraz parametrów nie pamiętam ;)

 

Co myślicie o tej wycenie?

Pozdrawiam wszystkich

Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymaliśmy wycenę dachu, okien, drzwi i bramy garazowej:

Dachówka Roben MONZA plus Antracytowa Angobowana- cena 8% VAT ze wszystkimi dodatkami (łącznie z gwoździami, łatami, kontrłatami, oknami Roto- 2 szt, rynnami itd.) 26 600zł.

Robocizna 6 800 zł.

 

Okna:

Firma DOMEL, profil Synergic Round (GEALAN), białe obustronne, pakiet 3-szybowy, ciepła ramka Swisspacer biała, klamki "na przycisk"

Cena: 12 000 zł. z montażem

 

Drzwi wejściowe KMT: 2 200zł. z montażem

Brama wejściowa- 3 000zł. z napędem, ale niestety ta wycena została w pracy i firmy oraz parametrów nie pamiętam ;)

 

Co myślicie o tej wycenie?

Pozdrawiam wszystkich

Gosia

 

co do dachówki to jednak sporo, bo my koło 30tyś mamy wyceny na rodo 6 g2 + powiększony garaż i w tym 7 okien dachowych (i to velux ggl z kołnierzami izolującymi)

 

wycene drzwi KMT Plus, tłoczenie Vds (z przeszkleniem) z montażem w systemie jesdnego klucza mamy na 2120 z montażem.

 

bramę mamy długości 5m i ceny od ok 5,5tyś do 7tyś z napędem i montażem. najtańszy okazuje się wiśniowski! a sprzedawca co ma też na stanie Hormana mówi że wiśniowski już przeskoczył jakością konkurenta z niemiec... prawda to?

 

co do okien to mało danych ;) my przy suwanym balkonie daliśmy sporo więcej bo poand 17tyś. za vetrex optimal black w kolorze obustronnym, też 3 szybowe.

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
I jeszcze jedno czy ktos z was w ostatnim czasie zamawial okna do domu? Myslicie ze jest sens zamawiac okna 3szybowe lub okna z ciepla ramka? Kompletnie sie na tym nie znam. Odwiedzilam kilka sklepow, oczywiscie kazdy zachwalal okna przez siebie sprzedawane. Nie mam zielonego pojecia jaka firme wybrac, poniewa cena miedzy nimi jest naprawde maleńka. Proponuja mi Plastimet, Aluplast RL,Brugmann Arte, Gealan. Czekam jeszcze na wycene z Oknoplastu, ale domyslam sie ze u nich bedzie najdrozej. Czy ktos z was ma moze okna z ktores z wyzej wymienionych firm?

Na temat styropianu nie pomogę, bo jeszcze przede mną : ) Ale można spojrzeć na stronę www Archonu, tam bodajże przy rodku jest podana powierzchnia ścian zewnętrznych (w projekcie też powinno to być wymienione). Okna - producenci różni, ważne na jakich profilach robią. Ja się kierowałem walorami montażowymi, że to tak nazwę, tj. wyszłem z założenia że najlepsze okna można spie...p....rzyć przez montaż. Punktem wyjścia dla mnie była sprzedaż okna przez firmę, która miała własną ekipę montażową. Własną, to jest własnych pracowników na etat, nie wynajmowaną z zewnątrz ekipę czy nawet jakąś firmę na umowę zlecenie. Obawiam się, że u takich podwykonawców decydującym kryterium wyboru była cena i bałem się o doświadczenie tych ludzi. Dla przykładu - drzwi metalowe, które kupiłem do piwnicy, zamontowane przez jakiś kretynów, o ich fantazji niech świadczy fakt że podczas montowania szyldów z klamkami, ponawiercali otwory za duże w stosunku do blachowkrętów, przez co po naciśnięciu klamki śruby same wyskakiwały z szyldów (jeden z kilku "kwiatków" zaserwowanych przez tychże "F"achowców). Kupowałem okna 2 lata temu, unikałem profilu z Dobroplastu, Drutexu (z szacunkiem dla użytkowników tych okien) i w ogóle jakiś no name. Profile z Chin grożą samoczynnym paczeniem się okien po iluś latach. Z tego co pamiętam, to 70% firm w Polsce jedzie na Aluplaście. Jest to niemiecka firma, jednakże profile są produkowane w Polsce, chyba gdzieś w Pyrlandii :) Co do Gealana trudno mi się wypowiadać, na tym profilu robią okna na Śląsku w Tychach (Tyskie Okna), kolega ma ich okna od kilku lat i nie narzeka. Ja też chciałem kupić te same okna, niejako z polecenia, ale obsługa to było kompletne dno a może nawet i głębiej (pozdrawiam zdezorganizowane biuro na Mikołowskiej w Tychach) i trafiłem w końcu do firmy która robiła okna na profilu z Bruegmanna. Chwalę sobie te okna, obsługę, montaż i serwis. Napisawszy szczerze, to ludziska przechodzą przez budowę i się mnie pytają dlaczego dałem drewniane okna :D Dotychczas naliczyłem 4 takie pomyłki :)

Ja polecam Bruegmanna, jest droższy, ale to jest moja osobista i subiektywna ocena. Na ciepłą ramkę się skusiłem, nie wiem ile w tym PijaRu, marketingu a ile fachowej wiedzy, ponoć redukuje to utratę ciepła o ok. 10%. Może dałem się nabić z tym w butelkę, no ale mam to w tych oknach. Sprawdzić i tak nie sprawdzę ile w tym prawdy... Gdybym kupował 2x, to bym to odpuścił.

Jeszcze odnośnie okien polecam okna rozwierno-uchylne, tzw. RU albo UR, wtedy możesz sobie przesunąć klamkę na mikrouchył a i przy przewietrzaniu nie potrzebujesz otwierać całego skrzydła. Na balkony weź sobie klamki z kluczykiem albo z przyciskiem, jeśli masz/będziesz mieć dzieci to warto w to zainwestować. Zawsze jakaś przeszkoda dla szkraba. I jeszcze jedna uwaga: jak zamontują Ci drzwi tarasowe, to niech Ci zamontują albo przełożą klamkę z przyciskiem/kluczem. U kolegi włamali się do domu właśnie przez zwykłą klamkę. Jak? Ano drzwi tarasowe były podniesione od parteru o grubość izolacji+wylewki i opiankowane. Złodziej wyskrobał piankę, przełożył rękę najprawdopodobniej z jakimś żelastwem czy innym przedłużeniem pod drzwiami, wycelował w klamkę, do góry i .... kable elektryczne poooooszły : )

Pozdrawiam.

Edytowane przez 80mariusz80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat styropianu nie pomogę, bo jeszcze przede mną : ) Ale można spojrzeć na stronę www Archonu, tam bodajże przy rodku jest podana powierzchnia ścian zewnętrznych (w projekcie też powinno to być wymienione). Okna - producenci różni, ważne na jakich profilach robią. Ja się kierowałem walorami montażowymi, że to tak nazwę, tj. wyszłem z założenia że najlepsze okna można spie...p....rzyć przez montaż. Punktem wyjścia dla mnie była sprzedaż okna przez firmę, która miała własną ekipę montażową. Własną, to jest własnych pracowników na etat, nie wynajmowaną z zewnątrz ekipę czy nawet jakąś firmę na umowę zlecenie. Obawiam się, że u takich podwykonawców decydującym kryterium wyboru była cena i bałem się o doświadczenie tych ludzi. Dla przykładu - drzwi metalowe, które kupiłem do piwnicy, zamontowane przez jakiś kretynów, o ich fantazji niech świadczy fakt że podczas montowania szyldów z klamkami, ponawiercali otwory za duże w stosunku do blachowkrętów, przez co po naciśnięciu klamki śruby same wyskakiwały z szyldów (jeden z kilku "kwiatków" zaserwowanych przez tychże "F"achowców). Kupowałem okna 2 lata temu, unikałem profilu z Dobroplastu, Drutexu (z szacunkiem dla użytkowników tych okien) i w ogóle jakiś no name. Profile z Chin grożą samoczynnym paczeniem się okien po iluś latach. Z tego co pamiętam, to 70% firm w Polsce jedzie na Aluplaście. Jest to niemiecka firma, jednakże profile są produkowane w Polsce, chyba gdzieś w Pyrlandii :) Co do Gealana trudno mi się wypowiadać, na tym profilu robią okna na Śląsku w Tychach (Tyskie Okna), kolega ma ich okna od kilku lat i nie narzeka. Ja też chciałem kupić te same okna, niejako z polecenia, ale obsługa to było kompletne dno a może nawet i głębiej (pozdrawiam zdezorganizowane biuro na Mikołowskiej w Tychach) i trafiłem w końcu do firmy która robiła okna na profilu z Bruegmanna. Chwalę sobie te okna, obsługę, montaż i serwis. Napisawszy szczerze, to ludziska przechodzą przez budowę i się mnie pytają dlaczego dałem drewniane okna :D Dotychczas naliczyłem 4 takie pomyłki :)

Ja polecam Bruegmanna, jest droższy, ale to jest moja osobista i subiektywna ocena. Na ciepłą ramkę się skusiłem, nie wiem ile w tym PijaRu, marketingu a ile fachowej wiedzy, ponoć redukuje to utratę ciepła o ok. 10%. Może dałem się nabić z tym w butelkę, no ale mam to w tych oknach. Sprawdzić i tak nie sprawdzę ile w tym prawdy... Gdybym kupował 2x, to bym to odpuścił.

Jeszcze odnośnie okien polecam okna rozwierno-uchylne, tzw. RU albo UR, wtedy możesz sobie przesunąć klamkę na mikrouchył a i przy przewietrzaniu nie potrzebujesz otwierać całego skrzydła. Na balkony weź sobie klamki z kluczykiem albo z przyciskiem, jeśli masz/będziesz mieć dzieci to warto w to zainwestować. Zawsze jakaś przeszkoda dla szkraba. I jeszcze jedna uwaga: jak zamontują Ci drzwi tarasowe, to niech Ci zamontują albo przełożą klamkę z przyciskiem/kluczem. U kolegi włamali się do domu właśnie przez zwykłą klamkę. Jak? Ano drzwi tarasowe były podniesione od parteru o grubość izolacji+wylewki i opiankowane. Złodziej wyskrobał piankę, przełożył rękę najprawdopodobniej z jakimś żelastwem czy innym przedłużeniem pod drzwiami, wycelował w klamkę, do góry i .... kable elektryczne poooooszły : )

Pozdrawiam.

 

 

Dziekuje za przydatne informacje!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Gosik mamy te okna z tej fabryki. Są naprawdę porządnie zrobione. Jeszcze jakby miały okucia winkhaus miałabyś rozwierno-uchylne co przyznam szczerze jest wygodne.

 

Styropian. Na podwójny garaż zamówiłem na 250m2 powierzchni (zostało ok 5 paczek i zwróciłem do hurtowni) Jak zamówisz na 220m2 będzie dobrze. Ilość m3 zależy od grubości ocieplenia jakie planujesz.

I jeszcze jedno czy ktos z was w ostatnim czasie zamawial okna do domu? Myslicie ze jest sens zamawiac okna 3szybowe lub okna z ciepla ramka? Kompletnie sie na tym nie znam. Odwiedzilam kilka sklepow, oczywiscie kazdy zachwalal okna przez siebie sprzedawane. Nie mam zielonego pojecia jaka firme wybrac, poniewa cena miedzy nimi jest naprawde maleńka. Proponuja mi Plastimet, Aluplast RL,Brugmann Arte, Gealan.

 

Ciepła ramka w oknie to podstawa (chodzi o tą ramkę w środku szyby)- jeśli jest metalowa dochodzi do przemarzania w tym miejscu- efektem np. są parujące szyby.

Okna 3 szybowe- moim zdaniem warto

 

Pytanie o wełnę. Ile metrów poszło?

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alienmc

W dniu dzisiejszym oddałem projekt do adaptacji :)) Zmiany które chcieliśmy wprowadzić zostały zaakceptowane niemniej jednak jedna z nich niestety nie. Chodzi o poszerzenie wykusza ( w wersji 6N - o prostych kształtach) w stronę kuchni tak aby zajmował on cały balkon ( a nie z tym dodatkowym daszkiem ) - takie własnie rozwiązanie widnieje w realizacji dostępnej na filmie archonu (

) - niestety projektant adaptujący stwierdził iż od wykusza idzie ściana i belka nośna i musiał by zostawić ściankę ( co oznacza że wykusz na szerokości tego daszku byłby "schowany" za ścianą w kuchni ). Zastanawiam się jak to rozwiązać ?? Czy wykonanie stropu w technologii terriva a nie żelbetu wyeliminuje ten problem ??

Chodzi o ściankę i wykusz jak na rysunku:

przyklad.jpg

Edytowane przez alienmc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym oddałem projekt do adaptacji :)) Zmiany które chcieliśmy wprowadzić zostały zaakceptowane niemniej jednak jedna z nich niestety nie. Chodzi o poszerzenie wykusza ( w wersji 6N - o prostych kształtach) w stronę kuchni tak aby zajmował on cały balkon ( a nie z tym dodatkowym daszkiem ) - takie własnie rozwiązanie widnieje w realizacji dostępnej na filmie archonu (
) - niestety projektant adaptujący stwierdził iż od wykusza idzie ściana i belka nośna i musiał by zostawić ściankę ( co oznacza że wykusz na szerokości tego daszku byłby "schowany" za ścianą w kuchni ). Zastanawiam się jak to rozwiązać ?? Czy wykonanie stropu w technologii terriva a nie żelbetu wyeliminuje ten problem ??

Chodzi o ściankę i wykusz jak na rysunku:

[ATTACH=CONFIG]184550[/ATTACH]

 

wg mnie na filmie tylk balkon jest krótszy, a nie wykusz dłuższy, ale może się mylę...?

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym oddałem projekt do adaptacji :)) Zmiany które chcieliśmy wprowadzić zostały zaakceptowane niemniej jednak jedna z nich niestety nie. Chodzi o poszerzenie wykusza ( w wersji 6N - o prostych kształtach) w stronę kuchni tak aby zajmował on cały balkon ( a nie z tym dodatkowym daszkiem ) - takie własnie rozwiązanie widnieje w realizacji dostępnej na filmie archonu (http://www.youtube.com/watch?v=QRwncu9sr7E) - niestety projektant adaptujący stwierdził iż od wykusza idzie ściana i belka nośna i musiał by zostawić ściankę ( co oznacza że wykusz na szerokości tego daszku byłby "schowany" za ścianą w kuchni ). Zastanawiam się jak to rozwiązać ?? Czy wykonanie stropu w technologii terriva a nie żelbetu wyeliminuje ten problem ??

Chodzi o ściankę i wykusz jak na rysunku:

 

Rzeczywiście dość problematyczne, bo ta ściana nośna ma swoją funkcję.

Terriva też musi się na czymś oprzeć i jak zdjęcia konstrukcyjne pokazują są to belki ~5,5 w salonie i ~3,5 w kuchni i nie sądzę, żeby można było zastosować dłuższe, chociaż się nie znam, bo to nie moja branża. Jedyne co mi przychodzi do głowy to podciąg oparty na ścianach nośnych lub na słupach jak na rysunku. Nie wiem jak długi może być, ale wydaje mi się, że do wykonania. Podpytaj kierownika budowy, lub tego projektanta.

 

wykusz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alienmc
wg mnie na filmie tylk balkon jest krótszy, a nie wykusz dłuższy, ale może się mylę...?

 

mC

 

Balkon nie jest krótszy - widać to jak na dłoni po górnych otworach drzwiowych. Zrezygnowano w projekcie z 2 wyjść z jednej z sypialni ( nad salonem ) Dzięki czemu zyskano miejsce na kaloryfer i mebelki ( chcę zrobić tak samo )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...