Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gosik mamy te okna z tej fabryki. Są naprawdę porządnie zrobione. Jeszcze jakby miały okucia winkhaus miałabyś rozwierno-uchylne co przyznam szczerze jest wygodne.

 

Okna są RU- myślę, że cena przyzwoita. A co sądzisz o wycenie dachówki? Bardziej o to się martwię, jak mam być szczera. Najkorzystniejsza jaką w Szczytnie znalazłam :( Drzwi i brama są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Balkon nie jest krótszy - widać to jak na dłoni po górnych otworach drzwiowych. Zrezygnowano w projekcie z 2 wyjść z jednej z sypialni ( nad salonem ) Dzięki czemu zyskano miejsce na kaloryfer i mebelki ( chcę zrobić tak samo )

 

sprawdziłem jeszcze raz i się nie zgadzam ;) wg mnie co najwyżej przesunęli wyjście balkonowe. zresztą w tym domu jest bardzo wiele zmian i w co drugim pomieszczeniu pani mówi że powiększyli jakieś pomieszczenie a nie mówi kosztem czego ;-0

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alienmc
sprawdziłem jeszcze raz i się nie zgadzam ;) wg mnie co najwyżej przesunęli wyjście balkonowe. zresztą w tym domu jest bardzo wiele zmian i w co drugim pomieszczeniu pani mówi że powiększyli jakieś pomieszczenie a nie mówi kosztem czego ;-0

 

mC

 

sprawdziłem raz jeszcze - masz rację ;) została przesunięta ściana na górze w sypialni od frontu na środek budynku oraz przesunięto drzwi balkonowe. Moim zdaniem bardzo dobre rozwiązanie - też tak zrobię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Rzeczywiście dość problematyczne, bo ta ściana nośna ma swoją funkcję.

Terriva też musi się na czymś oprzeć i jak zdjęcia konstrukcyjne pokazują są to belki ~5,5 w salonie i ~3,5 w kuchni i nie sądzę, żeby można było zastosować dłuższe, chociaż się nie znam, bo to nie moja branża. Jedyne co mi przychodzi do głowy to podciąg oparty na ścianach nośnych lub na słupach jak na rysunku. Nie wiem jak długi może być, ale wydaje mi się, że do wykonania. Podpytaj kierownika budowy, lub tego projektanta.

 

[ATTACH=CONFIG]184562[/ATTACH]

 

Lepiej moim zdaniem jest dać wylewkę nad wykuszem jako monolit natomiast wzdłuż dać belkę na której oprzemy podciąg idący od komina. Tylko czy to da rade musi przeliczyć jakiś inżynier.

 

Gosik weź jeszcze ofertę na dachówkę Creaton- jeśli dostaniesz w podobnej cenie to będzie super. A dachówka lepsza.

wykusz.jpg

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Melduję posłusznie, że 29 kwietnia br. wbijamy pierwszą łopatę ( taki plan - zobaczymy czy uda się zrealizować).

Jestem przed zakupem Izolacji poziomej i pionowej fundamentu i prosiłbym o podpowiedź jaką izolacje zrobiliście u siebie.

Zastanawiam się ile cm dać styrodur czy 6 cz8 a może 10 . Teren absolutnie nie podmokły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie warto o tym pomyślec ,chociażby troszke podnieść ,ja gdybym dzis kopał piwnice np.to bym co najmniej szedł 0,5m.do góry i nie patrzał na przepisy a nie teraz mam problemy z woda chociaż ten rok jest suchy jak narazie,chyba pompa sie w studni jeszcze nie popsuła ;)no ale niedługo beda robic tą drogę jak wcześniej wspomniałem wiec wtedy już bede wiedział na czym stoję. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Melduję posłusznie, że 29 kwietnia br. wbijamy pierwszą łopatę ( taki plan - zobaczymy czy uda się zrealizować).

Jestem przed zakupem Izolacji poziomej i pionowej fundamentu i prosiłbym o podpowiedź jaką izolacje zrobiliście u siebie.

Zastanawiam się ile cm dać styrodur czy 6 cz8 a może 10 . Teren absolutnie nie podmokły.

 

My zdecydowaliśmy się na 10 cm na fundamentach, koszty nie są ogromne a kilka cm więcej nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do doświadczonych forumowiczów :) stoimy przed decyzją- schody murowane czy drewniane (ażurowe). Czy możecie się podzielić swoimi doświadczeniami odnośnie ceny jednych i drugich? Ile kosztowały Was schody w Waszych Rodoskach? Pozdrawiam cieplutko :)

 

nasze schody na beton kosztowały 10 tyś

IMG_1940[1].JPG

IMG_1945[1].JPG

IMG_1909[2].JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry po dłuższej nieobecności. Przedstawiam Państwu nasz salon (niektórzy byli ciekawi).

 

IMG_4510.JPG

 

IMG_4511.JPG

 

IMG_4512.JPG

 

IMG_4513.JPG

 

IMG_4514.JPG

 

IMG_4515.JPG

 

IMG_4516.JPG

 

Jak widać - posiadamy gabinet. I chyba jesteśmy w mniejszości tu na forum :) Salon nie jest jakoś makabrycznie mały choć jednak mocno zawęża pole manewru jeśli chodzi o wybór mebli ale obecność dodatkowe pokoju na dole przy posiadaniu małego brzdąca (+ drugiego w drodze) jest nie do przecenienia.

Pozdrowienia,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam kilka pytań co do posadzki. Ile metrów taśmy dylatacyjnej przy wykonaniu posadzki zużyliście. Jestem przed tym etapem i muszę zamówić ,a nie pamiętam żeby było to wymienione. Przy okazji ile cementu i żwiru zamawialiście? Zdecydowaliście się na siatkę zbrojeniową czy na włókna polipropylenowe? Najprawdopodobniej zdecydujemy się na ekipę gdzie materiał będzie po naszej stronie. Koszt za robociznę 11zł/m2. Edytowane przez Ratki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

michur - bardzo ładnie.

 

Gosik my ze schodami planujemy taki inny myk bo uważam, że fachowcy z nas za dużo zdzierają- żeby za 20 stopni bulić 10 koła to trochę sporo moim zdaniem.

Plan jest taki- obok mojej pracy jest taka firma DLH handlują szeroko pojętym drewnem. Mam za miar kupić u nich duży blat. Kolega stolarz potnie mi ten blat na stopnie, obrobi i polakieruje. Ze wstępnych wyliczeń wychodzi, że przy blacie dębowym zamknę się w 150zł/ stopień- a jak rzeczywiście wyjdzie?- czas pokaże :)

 

Ratki: rodos 6 G2- poszło 3 palety + 10 worków cementu "jedynki".

Piach płukany 0,2 - 1 pełna wywrotka 26t + ok 6t

Nie wylewaliśmy balkonów bo pogoda nie pozwoliła.

ogólnie 220m2

Dylatacji coś ok 5 rolek.

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratki: rodos 6 G2- poszło 3 palety + 10 worków cementu "jedynki".

Piach płukany 0,2 - 1 pełna wywrotka 26t + ok 6t

Nie wylewaliśmy balkonów bo pogoda nie pozwoliła.

ogólnie 220m2

Dylatacji coś ok 5 rolek.

 

Rolki 10mm x 20cm x50m??

To jest już z poddaszem? czy na poddaszu dałeś innych wymiarów ze względu na wysokość posadzki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokmen- jak zawsze można na Ciebie liczyć, ToSz01 super fotki :) - bardzo Wam dziękuję :) U nas póki co z parteru na piętro można dostać się jedynie po sosnowej drabinie :(

 

Michur- my również zostawiliśmy gabinet! Bardzo podoba mi się Wasza lampa nad stołem w salonie- gdzie kupiona i ile kosztowała jeśli mogę spytać|?

Gosik pozdrawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Ratki nie mam rozmiaru bo to kupował hydraulik jak układał podłogówkę.

 

Gosik w temacie dachu masz tu link do mich ofert będziesz miałą przysłowiowego bata na potencjalne hurtownie:)

 

https://docs.google.com/folder/d/0B9P7UmNKZ8x1d0FQUW5UY0h3V2c/edit?pli=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gosik w temacie dachu masz tu link do mich ofert będziesz miałą przysłowiowego bata na potencjalne hurtownie:)

 

https://docs.google.com/folder/d/0B9P7UmNKZ8x1d0FQUW5UY0h3V2c/edit?pli=1

 

Oglądam właśnie wycenę na naszą Monzę- masz tylko 1 wyłaz, mi powiedzieli, że muszę mieć dwa :( Oszukiści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i naciągacze :) - a tak na serio to po co 2? jak z jednego wyjdziesz do obu kominów.

Wiesz co, prześlę Ci skanem na e-maila w poniedziałek tą moją wycenę. Porównałam nasze wyceny- masz więcej okien dachowych, ale u mnie w wycenie mam np. łaty, kontrłaty, deskę koszową, deskę okapową, płytę OSB na wiatrownicę, struktonit (sami chcieliśmy). ogólnie sama dachówka, gąsiory, itp. (cena jednostkowa) u mnie jest ciut niższa, ale te pozostałe elementy?

Dzięki za odpowiedź. G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...