Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Konto usunięte na żądanie
Hm wydaje mi się to nieekonomiczne oraz kłopotliwe w użytkowaniu. Wiecznie będziesz wnosił piach do domu. Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michur- my również zostawiliśmy gabinet! Bardzo podoba mi się Wasza lampa nad stołem w salonie- gdzie kupiona i ile kosztowała jeśli mogę spytać|?

Gosik pozdrawia

 

To Italux Sferio, kosztowałą około 550zł, kupiona w necie.

Generalnie nie polecam firmy Italux - jakość wykonania tych lamp jest marna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michur.

Salon bardzo ładny, w moim stylu, tylko ten kamień na kominie chyba nie pasuje, ale to kwestia gustu.

Przy okazji mam pytanie do Ciebie, z czego masz zrobione balustrady na tarasie, a może masz jakieś zdjęcia?

Z góry dzieki.

 

Ten kamień do w rzeczywistości odlewy gipsowe - na pewno nie wysokiej klasy materiał :) W rzeczywistości wygląda ciut lepiej - ładnie kontrastuje z szarymi ścianami. W założeniu miał być tłem dla kozy, która tam chyba nigdy nie postanie. No i ostatnia kwestia - ponownie na pewno byśmy go nie zamontowali, głównie ze względu na jakość.

Balustrady są zrobione z desek i profili stalowych pomalowanych na szaro.

IMG_3757.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MICHUR ---tylko pozazdrościc ;)jak możesz to wstaw jeszcze zdjecia łazienek i kuchni jestem ciekaw jak macie rozmieszczone meble itp.My również gabinet zostawiamy co prawda gdybym wiedział o tym forum zanim zacząłem budowę to dzis bym dużo rzeczy pozmieniał

 

Dołączam się do próśb o zdjęcia pozostałych pomieszczeń w domku :) Zwłaszcza kuchni (planujemy rozmieszczenie mebli) i łazienek. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MICHUR ---tylko pozazdrościc ;)jak możesz to wstaw jeszcze zdjecia łazienek i kuchni jestem ciekaw jak macie rozmieszczone meble itp.My również gabinet zostawiamy co prawda gdybym wiedział o tym forum zanim zacząłem budowę to dzis bym dużo rzeczy pozmieniał

 

Zdjęcia kuchni są tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?56188-Pochwalcie-si%C4%99-swoimi-kuchniami&p=4888514#post4888514

 

Łazienki dolnej nie umiem sfocić za bardzo - za mała jest :)

 

Taki był plan:

r1_0004.jpg

 

I mniej więcej tak wyszło.

IMG_2744.JPG

 

Łazienka górna jest w stanie developerskim - przygotowana do płytkowania ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam właśnie wycenę na naszą Monzę- masz tylko 1 wyłaz, mi powiedzieli, że muszę mieć dwa :( Oszukiści?

 

My mamy jeden wyłaz zaraz za kominem z kotłowni. Do drugiego komina nie da się przejść bezpiecznie bez ław kominiarskich. Ław nie chcemy montować, więc rozwiązaniem jest drugi wyłaz za drugim kominem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie posiadania lub braku gabinetu na dole to ja należe do grupy posiadającej gabinet i zdecydowanie jestem zadowolona z tej opcji.

 

Michur, możesz coś więcej napisać odnośnie złej jakości Twojej imitacji kamienia na ścianie?

I jeszcze jedno, czyli rozumiem, że Twoja balustrada nie jest z nierdzewki.

Możesz podać koszt, ile Cie to wyniosło i czy robiłeś sam.

Pytam, bo planuję coś w tym stylu na ogrodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie posiadania lub braku gabinetu na dole to ja należe do grupy posiadającej gabinet i zdecydowanie jestem zadowolona z tej opcji.

 

Michur, możesz coś więcej napisać odnośnie złej jakości Twojej imitacji kamienia na ścianie?

I jeszcze jedno, czyli rozumiem, że Twoja balustrada nie jest z nierdzewki.

Możesz podać koszt, ile Cie to wyniosło i czy robiłeś sam.

Pytam, bo planuję coś w tym stylu na ogrodzenie.

 

 

Ten gipso-kamień to taka tandeta po prostu :) Sporo się trzeba nagimnastykować, że by jako tako położyć go na ścianie - żeby nie było za bardzo widać łączeń, i żeby na narożnikach nie było widać przekroju (narożnikowych płytek chyba nie ma). W tym celu szlifowałem i dopasowywałem krawędzie każdej płytki z osobna.

 

Co do balustrady - w naszym przypadku potrzebowaliśmy 30 metrów bieżących - koszt nierdzewki niestety przerasta nasze obecne możliwości - są inne ważniejsze rzeczy do zakupienia.

Elementy stalowe zostały zespawane przez ślusarza. W sumie z materiałem kosztowało to około 1700zł. Do tego trzeba doliczyć farby, drewno, śruby i wkręty oraz własną pracę przy montażu całości. Myślę, że zamknęło się to w kwocie 3tys zł czyli 100zł/mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gipso-kamień to taka tandeta po prostu :) Sporo się trzeba nagimnastykować, że by jako tako położyć go na ścianie - żeby nie było za bardzo widać łączeń, i żeby na narożnikach nie było widać przekroju (narożnikowych płytek chyba nie ma). W tym celu szlifowałem i dopasowywałem krawędzie każdej płytki z osobna.

 

Ale jak już się położy to chyba jest ok? Czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie puściliście rure odpływu z górnej łazienki do dolnej w ścianie czy jakoś w rogi zabudowaliście? Musze o tym pomyśleć bo w przyszłym tygodniu chcemy zalewać strop a chciałbym jakąś rurke dać żeby później się nie pocić:p

 

My np.daliśmy w scianie czołowej od domu ale równie dobrze jest ja dać na scianie sasiadującej z garażem ,chociaż moj hydraulik mówił ze jak już jest to ok to się podczepi pod nią ,ale mało kto ją ma jak zakłada kanalizę ,robi to sam za pewne koszt jest też wtedy inny ale w to już nie wnikałem. Podstawą jest by sobie rozplanować gdzie co ma stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...