Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli kaparka potrzebna jest do wykopania ław, to tak. Chociaż biorąc pod uwagę zapas ziemi wybrany spod domu, to słupki wbite przez geodetę są bezpieczniejsze przy kopaniu ław niż przy wybieraniu humusu.

 

u nas ławy były szalowane, czyli zakres pracy był taki sam co przy humusie a tylko głębokość różna ;) geodeta sam ustalał kiedy ma się pojawić z wykonawcą i wszyscy byli zadowoleni, ale podejście wasze jest bezpieczniejsze, szczególnie jak się robi samemu.

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie geodeta był najpierw i był talko raz. deski w rogach nabite szeroko z zapasem i gościu sporą koparką miał dosyć miejsca na wszystko. a te słupki były w ziemi na początku ale potem nabite na deski były gwoździe a linki przecinały się w miejscach gdzie wcześniej były słupki. geodeta dwa razy nie jeździł, koparkowy sobie poradził i nie wziął więcej więc da się. a jak nie geodeta to koparka będzie musiała jeździć kilka razy ;)

 

mC

 

właśnie tak to zamierzam zrobić po konsultacji ze swoim majstrem. Geodeta wytyczy z dystansem. Koparka wjeżdża i zdejmuje humus a ja mam nadzieję, strzelam fotkę i umieszczam je na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teoretycznie właśnie tak powinno być - bo wysokość posadowienia budynku jest jasno określona w projekcie. ale jak pisałem, czasem dane wysokościowe są niedokładne i trzeba to zmienić a czasem jak widać po prostu można się dogadać z wykonawcą.... nie wiem jak przy odbiorach. u nas dom nie mógł być za wysoko bo musimy się zmieścić w 8 metrach.

 

mC

 

MICHALC -sam wspomiałeś że masz działke z pod skosu czyli poziom zero nie jest róny między przodem a tyłem domu ,za tym czy zachowałeś wysokość 8m.? To według mnie jest głupi wymysł urzedników,a co za problem jest podsypac sobie ziemie przed odbiorem domu,po drugie komu z FORUMOWICZÓW ROBIONO ODBIÓR DOMU????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? Jest ktoś taki że z starostwa bądz też z gminy był ktoś odebrać budynek (chodzi o dom jednorodzinny)także ja jak bym dziś budował to poszedłbym w góre co najmniej metr a w realu mam tylko 0.6m wyżej i też mam działkę z skosu schody bede miał na conajmniej 4 stopnie a z tyłu domu wyjśćie na tasar 10cm niżej ,i teraz od czego wyznaczyć 8m wysokości bo też musze tyle zachować. Chyba ze od punktu zero wytyczonego przez geodetę . ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
lasci powiem więcej :) w ubiegłym roku miałem kontrolę budowy z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. A starostwo u nas tak odbiera, że aż wiory lecą jak się coś nie zgadza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MICHALC -sam wspomiałeś że masz działke z pod skosu czyli poziom zero nie jest róny między przodem a tyłem domu ,za tym czy zachowałeś wysokość 8m.? To według mnie jest głupi wymysł urzedników,a co za problem jest podsypac sobie ziemie przed odbiorem domu,po drugie komu z FORUMOWICZÓW ROBIONO ODBIÓR DOMU????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? Jest ktoś taki że z starostwa bądz też z gminy był ktoś odebrać budynek (chodzi o dom jednorodzinny)także ja jak bym dziś budował to poszedłbym w góre co najmniej metr a w realu mam tylko 0.6m wyżej i też mam działkę z skosu schody bede miał na conajmniej 4 stopnie a z tyłu domu wyjśćie na tasar 10cm niżej ,i teraz od czego wyznaczyć 8m wysokości bo też musze tyle zachować. Chyba ze od punktu zero wytyczonego przez geodetę . ;)

 

też słyszałem że odbiory to raczej fikcja... ale jednak inspektorzy z Kartuz 2 razy w tygodniu w teren jeżdżą - pytanie gdzie i po co ;p

 

a te 8m to jak rozumiem od punktu który określa projektant na mapie zagospodarowania terenu - nie wiem na jakiej zasadzie on to określa. czy musi wybrać punkt najwyższy czy najniższy z tych co są na mapie do celów projektowych nie mam pojęcia (u nas nanieśli kilkanaście rzędnych jak robili mapkę). ja chciałem mieć dom nie za wysoko ale żeby mi się deszczyk nie wlewał przez próg i tak mam a do tego tak powinienem mieć ;) (piwnicy nie mam). poza tym okolica pochyła i o zalaniu nie ma mowy. spadek na naszej działce pod domem to ok 0.5m a na całości dochodzi do 1m-1.5m. w sam raz tam gdzie garaż mam niżej :)

 

mC

Edytowane przez michalc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Styrodur kosztuje ok 500zl/m3

 

-------------

 

U nas jadą z kablem ostro i od razu pierwszy spór na lini ja i oni :)

Jakiś cymbał zaprojektował złącze nie w ogrodzeniu tylko 1,5m przed nim. Chyba projektant zasugerował się moim płotem, a nie sprawdził na mapach, że ten płot mam 1,5m przed rzeczywistą linią tego właściwego. Nie wyobrażacie sobie ile to zachodu i roboty żeby przesunąć skrzynkę o 1m i 30cm...

 

 

20130425_121412.jpg

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie była podobna sytuacja ,tyle ze skrzynka juz była bo kupiłem działkę z mediami .Lecz jak sie pozniej okazało skrz.stoi w wjezdzie do garażu.Energia zamiast ja postawic na rogu działki to dali ja 3m.do srodka ,wiec przesunięcie kosztowało mnie 700zł.Niby nie dużo ale mało to też nie jest. i ile biegania i załatwiania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

juz pierwszy dzien na budowie mam za sobą. Spaliłem sie na heban a wynik prac to wielka diura w ziemi i westchnienia sasiadów, że juz nie będą mieli widoków na nasza górę Ślezę (Sobótka). Pomimo fachowości operatora kopanie trwało 8 h. - humus ok. 30 cm - miejscami skalna zwietrzlina i trzeba było łupać......Mój majster doszedł do wniosku, że bedziemy ławę fund. szalować.

Potrzebuję informacji w zakresie przyłaczy:

1. woda

2. ścieki/kanaliza

3. Pompa ciepła

4. prąd

co do wody to gdzies w necie wypatrzyłem, że przyłaczę powinno iśc pod ławą? Dodam, że na obecnym etapie jestem w trakcie rozmów z sąsiadem w zakresie kosztów wykonania instalacji wodnej (warunki określone w ZWiK) i jeszce nie wiem gdzie ta rura z woda miałaby iść.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha i jeszce do posta powyżej - to może ktoś z Was dysponuje fotkami to poprosze o przesłanie.

 

zdjęcie0020.jpg

Drenaż w koło domu i pod ławami zawinięty otuliną i obsypany kamieniami

 

zdjęcie0019.jpg

Drenaż poprowadzony do studni

 

zdjęcie0371.jpg

Kanaliza poprowadzona do kotłowni i do drugiego pomieszczenia gdzie ma być pralnia ( projekt odbicie lustrzane)

 

zdjęcie0372.jpg

Niebieski wąż to poprowadzona woda od głownej lini wodnej ,także woda już w domu jest ;)

 

zdjęcie0375.jpg

Pod folią poprowadzony prąd od skrzynki do domu.

 

Skrzynki z prądem i liczniki z wodą będe miał w garażu koło siebie,także z wodą wyszłem pod garażem.

Edytowane przez lasci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Chyba wszyscy w związku z nadejściem wiosny złapali wiatr w żagle i są na budowach :)

Dostaliśmy cenę na wylewki (miksokret) - 11 zł m2 lub 12 zł m2 z ułożeniem styropianu. Oczywiście jest to sama robocizna, materiał we własnym zakresie. Co sądzicie? Fachowcy sprawdzeni u kilku znajomych osób- wszyscy zadowoleni.

Pozdrawiam cieplutko!

Gosik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Chyba wszyscy w związku z nadejściem wiosny złapali wiatr w żagle i są na budowach :)

Dostaliśmy cenę na wylewki (miksokret) - 11 zł m2 lub 12 zł m2 z ułożeniem styropianu. Oczywiście jest to sama robocizna, materiał we własnym zakresie. Co sądzicie? Fachowcy sprawdzeni u kilku znajomych osób- wszyscy zadowoleni.

Pozdrawiam cieplutko!

Gosik :)

 

Witam

Dostałem identyczną wycenę.

Jest to raczej normalna cena przynajmniej jak na okolice Krakowa.

Wykonywał ktoś bariery na balkony?

Dostałem następującą wycenę:

4 balkony wychodzi około 20m

cena za metr bariery z pomalowaniem na dowolny kolor oraz z montażem 195 zł.

całość 3900 zł

bariera wygląda następująco:balustrada_balkonowa_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]186165[/ATTACH]

Drenaż w koło domu i pod ławami zawinięty otuliną i obsypany kamieniami

 

[ATTACH=CONFIG]186166[/ATTACH]

Drenaż poprowadzony do studni

 

[ATTACH=CONFIG]186171[/ATTACH]

Kanaliza poprowadzona do kotłowni i do drugiego pomieszczenia gdzie ma być pralnia ( projekt odbicie lustrzane)

 

[ATTACH=CONFIG]186173[/ATTACH]

Niebieski wąż to poprowadzona woda od głownej lini wodnej ,także woda już w domu jest ;)

 

[ATTACH=CONFIG]186175[/ATTACH]

Pod folią poprowadzony prąd od skrzynki do domu.

 

Skrzynki z prądem i liczniki z wodą będe miał w garażu koło siebie,także z wodą wyszłem pod garażem.

 

 

dzieki serdecznie!!

Może ktoś jeszce może podzielić się cennymi wskazówkami nt. instalacji (WOD-KAn, Prąd, Pompa ciepła) w momencie wykonywania fundamentów.

Pozdrawiam i lecę na budowę.

Inwestor- to brzmi dumnie...hehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas od wczoraj działają z więźbą :) wczoraj za wiele się nie wydarzyło, ale elektrownia przeszkadzała wyłączając prąd, miejmy nadzieję, że dziś robota ruszy z kopyta.

 

przy okazji chciałem prosić was o radę ponieważ zauważyłem że w 2 mijscach siadła wylekwa "0". obawiam się, że to pokłosie niskich temperatur podczas zasypywania budynku... z wykonawcą dopiero będę rozmawiać, ale czy wg was np nalanie nowej wylewki wystarczy? a może powinni skuć starą i zagęścić piach jeszcze raz?

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...