Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dlatego u mnie nie mamy chudziaka a stemple do stropu stawiamy na deskach i jest git. Budynek zasypywałem jesienią, przez zimę wszystko siadło jakieś 5-10cm. Cały czas się chodzi i ubija:)

[ATTACH=CONFIG]186766[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]186767[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]186768[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]186769[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]186770[/ATTACH]

 

no tak, niegłupio, ale u nas była nawet zagęszczarka i warstwami było sypane i zagęszczane (bo całość musieliśmy zasypać piaskiem, grunt rodzimy się nie nadał) - ale widać nie pomogło.... wstępny plan to jak pisałem pierwsza opcja - nadlanie za kilka tygodni miejsc gdzie siadło.

 

gratuluję postępów ;)

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o ile Ci spadło?

U nas zasypywalem fundamenty późną jesienią w deszczu. Nic nie siadlo. Tyle że chudziak to B20 :-)

 

u nas ze względu na temperatury też lali B20. siadło ok 5cm. jeśli raz siadło i koniec to spoko, ale jak mi znów siądzie jak będę miał zalaną posadzkę z podłogówką to będzie masakra....

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ciężki temat jak będą dziury pod wylewką. Ciekawe jakby przez te nawiercone otwory jakoś wpuścić wodę z piachem i zamulić:p Tylko jak:/ To ciekawe jaki tam masz grunt jak ubijane było zagęszczarką a nadal siada. Ja mam szpadel czarnej, 2 szpadle żwiru i dalej glina ale taki spiek. Jak kopałem fundamenty ręcznie to kilof był aż czerwony. 4 chłopów i cały dzień kopania:P Myślę że przez ten spiek u mnie nic nie siądze, środek zasypany jesienią przez zimę pod naporem wody ze śniegu ładnie siadło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ciężki temat jak będą dziury pod wylewką. Ciekawe jakby przez te nawiercone otwory jakoś wpuścić wodę z piachem i zamulić:p Tylko jak:/ To ciekawe jaki tam masz grunt jak ubijane było zagęszczarką a nadal siada. Ja mam szpadel czarnej, 2 szpadle żwiru i dalej glina ale taki spiek. Jak kopałem fundamenty ręcznie to kilof był aż czerwony. 4 chłopów i cały dzień kopania:P Myślę że przez ten spiek u mnie nic nie siądze, środek zasypany jesienią przez zimę pod naporem wody ze śniegu ładnie siadło.

 

grunt to glina/piasek, ale badania były i nośność wystarczająca. moim zdaniem to kwestia mrozu, który nocą musiał złapać wilgotny piasek/podłoże i poziom się podniósł. teraz jest ciepło to opadło... eh te goniące terminy ;-/ dam znać jak sprawdzą co i jak.

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]186165[/ATTACH]

Drenaż w koło domu i pod ławami zawinięty otuliną i obsypany kamieniami

 

[ATTACH=CONFIG]186166[/ATTACH]

Drenaż poprowadzony do studni

 

[ATTACH=CONFIG]186171[/ATTACH]

Kanaliza poprowadzona do kotłowni i do drugiego pomieszczenia gdzie ma być pralnia ( projekt odbicie lustrzane)

 

[ATTACH=CONFIG]186173[/ATTACH]

Niebieski wąż to poprowadzona woda od głownej lini wodnej ,także woda już w domu jest ;)

 

[ATTACH=CONFIG]186175[/ATTACH]

Pod folią poprowadzony prąd od skrzynki do domu.

 

Skrzynki z prądem i liczniki z wodą będe miał w garażu koło siebie,także z wodą wyszłem pod garażem.

 

dzięki serdecznie.

Może ktoś przypnie tutaj fotki rozłożenia kanalizy oraz przepustów pod pompę ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepusty pod pompę ciepła niech wskaże Ci ten który będzie ją robił.

 

tyle tylko, że jeszcze waży się u mnie decyzja w zakresie czy wybrać Pompę ciepła Glikol-woda czy Pompę ciepła z bezpośrednim parowaniem, w zw. z czym zastanawałem się czy istnieje jakaś uniwesralna metoda wykonania przepustów pod PCi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
To radzę zrobić tak jak ja- w miejscu gdzie będą wchodziły rury nie zalałem posadzki- zostawiłem tak ok 50 cm na 30cm. W ubiegłym tygodniu hydraulik bez problemu w tym miejscu podkopał się pod fundamentem. Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymaliśmy dziś 2 wyceny hydrauliki:

1) 22 703 zł.- 8% VAT, w tym kocioł TQD 16 kW ekogroszek; kotłownia materiały instalacyjne; grzejniki aluminiowe 11 sztuk; materiały instalacyjne do c.o; mat. instalac. cwu, zw. oraz kanaliz. dla 9 punktów poboru, bojler 140 l. ogrzew. podłogowe 4 obwody i montaż. PCV stabilizow., miedź +20%.

 

2) 30 817 zł.- 8% VAT, w tym inny kocioł- Defro duo UNI 15 kW; kotłownia w miedzi, reszta PCV stab; grzejniki purmo, grzejniki łazienkowe; pompy grundfoss; naczynie przeponowe; naczynie przelewowe; filtr wody, filtr butelkowy; kolano segmentowe; zestaw różnicowy; zawór miesz. do podłogówki; belka 9 i 7 plus szafka; folia do podłogówki; zawór powrotny prosty; stelaże wc; zawory termostat; rura pex 19 purmo; mat. wod-kan; mat. kotłownia.

 

Druga była bardzo szczegółowa, pierwsza jak widać. Przy pierwszej szczegółowo opisaliśmy na czym nam zależy- powiedziano, że wszystko będzie uwzględnione.

Co o nich myślicie?

Z góry dziękuję za opinie- pomogą podjąć decyzję :)

Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymaliśmy dziś 2 wyceny hydrauliki:

1) 22 703 zł.- 8% VAT, w tym kocioł TQD 16 kW ekogroszek; kotłownia materiały instalacyjne; grzejniki aluminiowe 11 sztuk; materiały instalacyjne do c.o; mat. instalac. cwu, zw. oraz kanaliz. dla 9 punktów poboru, bojler 140 l. ogrzew. podłogowe 4 obwody i montaż. PCV stabilizow., miedź +20%.

 

2) 30 817 zł.- 8% VAT, w tym inny kocioł- Defro duo UNI 15 kW; kotłownia w miedzi, reszta PCV stab; grzejniki purmo, grzejniki łazienkowe; pompy grundfoss; naczynie przeponowe; naczynie przelewowe; filtr wody, filtr butelkowy; kolano segmentowe; zestaw różnicowy; zawór miesz. do podłogówki; belka 9 i 7 plus szafka; folia do podłogówki; zawór powrotny prosty; stelaże wc; zawory termostat; rura pex 19 purmo; mat. wod-kan; mat. kotłownia.

 

Druga była bardzo szczegółowa, pierwsza jak widać. Przy pierwszej szczegółowo opisaliśmy na czym nam zależy- powiedziano, że wszystko będzie uwzględnione.

Co o nich myślicie?

Z góry dziękuję za opinie- pomogą podjąć decyzję :)

Gosia

 

nie wiem do końca ile kosztuje kocioł na ekogroszek, ale u nas przy całym domu w podłogówce + 4 grzejniki + piec gazowy + instalacja gazowa (reszta jak u was) wycena wychodziła na niecałe 40 tyś (pewnie do zbicia do ok 35 tyś) więc szczególnie ta wasza pierwsza wycena wydaje się bardzo atrakcyjna. druga też atrakcyjniejsza niż moja, ale u mnie kilka tyś to instalacja gazowa (wraz ze skrzynką pod licznik), której u was nie ma...

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem do końca ile kosztuje kocioł na ekogroszek, ale u nas przy całym domu w podłogówce + 4 grzejniki + piec gazowy + instalacja gazowa (reszta jak u was) wycena wychodziła na niecałe 40 tyś (pewnie do zbicia do ok 35 tyś) więc szczególnie ta wasza pierwsza wycena wydaje się bardzo atrakcyjna. druga też atrakcyjniejsza niż moja, ale u mnie kilka tyś to instalacja gazowa (wraz ze skrzynką pod licznik), której u was nie ma...

 

mC

Dziękuję za odpowiedź :)

Kocioł na ekogroszek w pierwszej wycenie to 5900 zł, natomiast w drugiej 8600 zł. Podobno ten drugi jest dużo lepszy.

Aaa, zapomniałabym, do tego jeszcze doliczyć trzeba szambo ;)

Gosia

Edytowane przez gosik102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po małej przerwie,kredyt załatwiony ;)kasa na kacie ,tylko że czekam na ekipę tynkującą ,maja wpaść pod koniec maja :( dopiero. no a wtedy to już reszta po kolei. a tak to małe poprawki na budowie i udoskonalenia z prądem po wyczytanych pomysłach na forum ;) Pozdrawiam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Budujących :)

Czy zmierzył się ktoś z problemem, dylematem- szambo a przydomowa oczyszczalnia ścieków? Koszty montażu w przypadku szamba sporo niższe, jednak w eksploatacji zdecydowanie wygrywa oczyszczalnia (wywóz nieczystości wozem asenizacyjnym średnio 130 zł/mc). Jeszcze jest u nas problem z wysokim poziomem wód gruntowych, więc koszty założenia oczyszczalni rosną. Poczytałam trochę na forach- wszyscy zachwalają oczyszczalnie. Ot zagwostka ;)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po małej przerwie,kredyt załatwiony ;)kasa na kacie ,tylko że czekam na ekipę tynkującą ,maja wpaść pod koniec maja :( dopiero. no a wtedy to już reszta po kolei. a tak to małe poprawki na budowie i udoskonalenia z prądem po wyczytanych pomysłach na forum ;) Pozdrawiam .

 

Gratuluję otrzymania kredytu- nie ma jak to "dożywotni" związek z bankiem! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję otrzymania kredytu- nie ma jak to "dożywotni" związek z bankiem! :)

Wszystko się zgadza co do kredytu ,ale z drugiej strony wynajmować i budować się jeszcze moze 5lat lub dłużej to też nic ciekawego . A tak to przy dobrych wiatrach na zimę się wprowadzam i mieszkam i splacam swoje ;) a 14 lat kredytowania to też nie taka załamka jak np.25lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...