Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Konto usunięte na żądanie

mWilQ ja też mam możliwość nadpłaty kredytu (w pierwszych 5 latach mogę nadpłacać 20 000zł) po dokonaniu nadpłaty mogę zdecydować czy nadpłata ma zmniejszyć okres zadłużenia czy wysokość raty. Oczywiście nadpłacam kapitał.

 

TAR- gdzieś Ty się zagubiła na tyle czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wiecie ja juz z rodkiem niewiele mam wspolnego, zagladam tylko z sentymentu, niech paleczke przejma nowi :D , nasz domek wystawilismy na sprzedaz jest jak dotad spore zainteresowanie oby przelozylo sie na to finalne z dobra cena. teraz myslimy tylko o nowym domu i oczywiscie ogrod zajmuje mi lwia czesc czasu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alienmc
wiecie ja juz z rodkiem niewiele mam wspolnego, zagladam tylko z sentymentu, niech paleczke przejma nowi :D , nasz domek wystawilismy na sprzedaz jest jak dotad spore zainteresowanie oby przelozylo sie na to finalne z dobra cena. teraz myslimy tylko o nowym domu i oczywiscie ogrod zajmuje mi lwia czesc czasu :)

 

Dlaczego wystawiłeś Rodka na sprzedaż ??

Jesteś już 3 osobą z tego forum która zaczęła budowę na pierwszych stronach a teraz już się domu pozbywa..

Aż mnie ciary przechodzą na myśl że za dwa lata będę mój dom wystawiał na sprzedaż..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczesniej juz pisalam, rodek to bardzo fajny domek ale nie dla mnie i mojej rodziny, chcemy parterowke budowac. zaluje ze nie znalam wczesniej tego forum, swiadomosc budowlana wlasnych potrzeb rosnie z dnia na dzien.

poza tym mam za mala dzialke na moje zapedy ogrodowe wiec zmienilismy na inna :lol2: a tam juz prosi sie o inny domek, na pewno bedzie oranzeria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alienmc
wczesniej juz pisalam, rodek to bardzo fajny domek ale nie dla mnie i mojej rodziny, chcemy parterowke budowac. zaluje ze nie znalam wczesniej tego forum, swiadomosc budowlana wlasnych potrzeb rosnie z dnia na dzien.

poza tym mam za mala dzialke na moje zapedy ogrodowe wiec zmienilismy na inna :lol2: a tam juz prosi sie o inny domek, na pewno bedzie oranzeria

 

Też się zastanawiałem z żoną nad parterówką... nawet już mieliśmy gotowy projekt, jednak po oględzinach "na żywo" wygrała opcja domku mniej " rozległego" o tej samej powierzchni ale jednak z piętrem. Mam nadzieję że dla rodziny 2+1 to będzie dobre rozwiązanie na całe lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Jak sobie pomyślę, że znowu musiałbym robić ogrodzenie, rozwalowywac tyle ziemi, i pierniczyć się z budową dochodzę do wniosku, że życie jest za krótkie na taką zabawę ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie pomyślę, że znowu musiałbym robić ogrodzenie, rozwalowywac tyle ziemi, i pierniczyć się z budową dochodzę do wniosku, że życie jest za krótkie na taką zabawę ...

Mam identyczne odczucie :) U nas II etap nie ruszył jeszcze pełną parą, a ja już miewam dość ;)

 

Margaret2011- jasne, że pomogę, napiszę więcej jak będę miała dostęp do własnego komputera.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczegółowiona wycena hydrauliki:

Poprzednia wycena, którą zamieszczałam (okołoo 22 tyś) nie zawierała wszystkich elementów. Po zmianach (piec, całość w miedzi, instalacja odkurzacza centralnego, 3 zestawy podtynkowe- Geberity) zdecydowaliśmy się na tę firmę:

 

1. Kotłownia- urządzenia

Kocioł Defro Duo Uni 8600 zł.

Bojler 140 l 641zł.

2. Kotłownia- materiały instalacyjne ; Czopuch z blachy ok.1650zł.

3. Grzejniki Immergas10 szt 3300zł.

Gł 1 – 1szt,Gł 2 – 1 szt 653zł.

4. Materiały instalacyjne do centralnego ogrzewania Cu ok.3300 zł.

5. Materiały instalacyjne cwu, zw oraz kanaliz. dla 9 punktów ok.1080zł.

Stelaże Geberit WC, bidet 890zł.

6.Ogrzewanie podłogowe 4 obwody ok. 1650zł.

7. Centralne odkurzanie/materiały/ ok.600zł.

8. Materiały pozostałe 300zł.

Materiały razem 22.664zł.

Montaż instalacji 4300zł.

Razem netto 26.964 zł.

Ogółem brutto z podatkiem VAT –8% 29.121zł.

 

Bardzo proszę, napiszcie jak to wg. Was wygląda?

Pozdrawiam i miłego weekendu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad mahoniowymi oknami do domu. Co myslicie o tym kolorze?

Bardzo mi sie podoba i wydaje mi się że do mojego dachu będą ładnie pasowały. Problem jest w tym że chciałabym mieć wewnatrz domu również okna w kolorze, a jakoś tak nie umiem sobie wyobrazić do czego ten mahoń by mi pasował:( Ma ktoś z was okna w tym kolorze??

 

Niestety dach jeszcze nie polożony, na pasach nadrynnowych widać jaki bedzie kolor. W słońcu ten brąz wpada w czekoladowy może mahoniowy. Może wy mi podsuniecie jakiś inny kolor okien które by tu pasowały? Podbitka jest w kolorze palisander, dosyć ciemna.Elewacja pewnie będzie jakaś jasna. Braliśmy też pod uwagę dąb bagienny ale te okna są strasznie ciemne, a już brama to w ogóle będzie czarna:(

Najgorsze jest gdy po zakupie materiału na dach kolor okaże się inny niz się zakładało:(:( Załamało mnie to lekko i niestety wszystkie plany trzeba zmienić. Wszystko daodatkowo komplikują ceglaste kominy:(:( Załamanie...

Będę wdzięczna za każdą pomoc.

 

IMG_1431.jpg

Edytowane przez ada1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tar naprawdę cię podziwiam za decyzje o budowie kolejnego domu. Twierdze tak samo jak lokmen że życie jest za krótkie na kolejną budowe. My się z budową szarpiemy pięć lat i mam serdecznie dość. Jescze została nam wykończeniówka i zejdzie nam jeszcze rok. Chce się wkońcu wprowadzić i dychnąć od tego wszystkiego i nacieszyć się domkiem. Zresztą przed kupnem działki mieliśmy wszystko przemyślane jaki domek chcemy i ilu arową działkę bo to decyzja na całe życie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

ada1984 a może kolor "orzech włoski" okna są ciemne ale nie czarne moim zdaniem ładnie by to wyglądało.

 

A tymczasem do nas przyjechał kominek i dziś gość zaczyna go składać :p

 

20130513_163945.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alienmc
ada1984 a może kolor "orzech włoski" okna są ciemne ale nie czarne moim zdaniem ładnie by to wyglądało.

 

A tymczasem do nas przyjechał kominek i dziś gość zaczyna go składać :p

w nawiązaniu do postu:

Czy robiąc kominek uwzględnialiście dostęp "świeżego powietrza" do komory spalania z zewnątrz -> np. poprzez rurę pcv.

jeśli tak to na jakim etapie, przed chudziakiem czy na chudziak ?

czy ocieplaliście ?

Jeśli zastosowaliście takie rozwiązanie to czy na końcu wlotu powietrza zamontowaliście zamknięcie sterowane np, elektronicznie włączane

przy używaniu kominka ( tak aby nie wyziębić pomieszzcenia ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Powietrze do kominka jest z zewnątrz. Wychodzi pod kominkiem. Było robione pod chudziakiem. Mamy rekuperator wiec kominek jest szczelny, a powietrze doprowadzone jest bezpośrednio do wkładu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alienmc
Powietrze do kominka jest z zewnątrz. Wychodzi pod kominkiem. Było robione pod chudziakiem. Mamy rekuperator wiec kominek jest szczelny, a powietrze doprowadzone jest bezpośrednio do wkładu.

 

jakiego materiału użyliście ? jaka średnica rury ? czy była prowadzona pod wykusz? Czy montowane były dodatkowo jakieś zamknięcia z zewnątrz?'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
jakiego materiału użyliście ? jaka średnica rury ? czy była prowadzona pod wykusz? Czy montowane były dodatkowo jakieś zamknięcia z zewnątrz?'

 

Rura kanalizacyjna fi 110 wychodzi pod wykuszem. Na tą chwilę zaślepiona jest siatką co czła na styropian. Później będzie jakaś kratka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...