Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

do 4 będzie się dało wejść na stojąco?

 

tak, spokojnie - umiejscowienie ścianek jest orientacyjne. ocieplenia pod belki damy pewnie 5cm jakiejś supermaty, więc mocno to nie ograniczy wysokości. na stronie naszego projektu można zaznaczyć obszar poniżej 2,2m a ścianka ma być jeszcze bliżej środka domu. ja mam 176cm i jestem nawyższy w rodzinie (na razie). plan jest taki że w pomieszczeniu nr 4 będą po lewej same półki i po prawej jakieś szafki - po środku 60-80cm przejścia do "obsługi". taka szafa.

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, spokojnie - umiejscowienie ścianek jest orientacyjne. ocieplenia pod belki damy pewnie 5cm jakiejś supermaty, więc mocno to nie ograniczy wysokości. na stronie naszego projektu można zaznaczyć obszar poniżej 2,2m a ścianka ma być jeszcze bliżej środka domu. ja mam 176cm i jestem nawyższy w rodzinie (na razie). plan jest taki że w pomieszczeniu nr 4 będą po lewej same półki i po prawej jakieś szafki - po środku 60-80cm przejścia do "obsługi". taka szafa.

 

mC

 

Osobiście bym wolał ozdobne rozsuwane drzwi od strony sypialni i przestrzeń użytkową po bakach i całą pod skosem, ale wiadomo, robicie to dla siebie i jeśli Wam to będzie pasowało to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym wolał ozdobne rozsuwane drzwi od strony sypialni i przestrzeń użytkową po bakach i całą pod skosem, ale wiadomo, robicie to dla siebie i jeśli Wam to będzie pasowało to ok.

 

dokładnie tak będzie w pomieszczeniu nr 2. a pralni nie zmieścimy w kotłowni bo musimy mieć hydrofor i pewnie małą stację uzdatniania wody - to nam wyszło, że nad garażem będzie najlepsze do tego miejsce. zresztą u rodziców była pralnia w piwnicy i ostatecznie została przeniesiona na piętro, bo za dużo było biegania...

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak będzie w pomieszczeniu nr 2. a pralni nie zmieścimy w kotłowni bo musimy mieć hydrofor i pewnie małą stację uzdatniania wody - to nam wyszło, że nad garażem będzie najlepsze do tego miejsce. zresztą u rodziców była pralnia w piwnicy i ostatecznie została przeniesiona na piętro, bo za dużo było biegania...

 

mC

 

To jeszcze bardziej z doświadczeń kolegi, niż moich, bo ja nie mam suszarni... to pomieszczenie nr 1 będzie bardzo hmm "egzotyczne", będzie ciepło i wilgotno. Wiem, że kolega często otwiera okno w suszarni, tutaj okna nie ma, więc pomysł o jakieś dobrej wentylacji, Zastosuj też łazienkowe regipsy. Nie wiem jak z garderobą obok, też może potrzebować wentylacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze bardziej z doświadczeń kolegi, niż moich, bo ja nie mam suszarni... to pomieszczenie nr 1 będzie bardzo hmm "egzotyczne", będzie ciepło i wilgotno. Wiem, że kolega często otwiera okno w suszarni, tutaj okna nie ma, więc pomysł o jakieś dobrej wentylacji, Zastosuj też łazienkowe regipsy. Nie wiem jak z garderobą obok, też może potrzebować wentylacji.

 

w 1 dajemy okno dachowe łazienkowe z nawiewnikiem (okien nie naniosłem na ten szkic). o tę szafę rzeczywiście się trochę obawiam w kontekście wentylacji. najlepiej by było pewnie zmienić wejście, żeby nie było z suszarni, ale to pociąga sporo zmian...

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluję postępu....

Może Kolega podpowie ile poszło styroduru czy styropianu na ocieplenie ściany fundamentowej....

 

Szczerze to nie pamiętam, na pewno szła 10 styropian i na to siatka + klej i dysperbit a na to folia kubełkowa.

Weź projekt i policz ściany zewnętrzne wysokośc razy metry bieżące i jedziesz do hurtowni powiesz że masz tyle metrów2 i powie Ci ile paczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry : )

Te kwoty za kuchnie, podawane parę stron wcześniej obejmowały wszystko - łącznie z AGD, montażem, brutto?

Pozdrawiam.

 

W moim przypadku meble brutto. AGD nie ma sensu wliczać, bo rozstrzał cenowy jest ogromny. Poza tym nie wszyscy chcą mikrofalówki, nie wszyscy mają kuchnie gazowe itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Tak jestem powiedzmy na etapie składania jej do kupy :-)

Ale przy piecu koszt hydrauliki z osprzętem myślę że do 40000 tez śmiało dobije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do hydrauliki to moje wyceny potwierdzają sumę w okolicy 40 tyś.

 

A czy ktoś się podzieli kosztami elektryki? Ile za punkt sobie obecnie liczą elektrycy? A ile trzeba liczyć na materiały?

U mnie instalacja elektryczna wyniosła 6500

materiał 2500

robocizna 4000

ile wyszło punktów nie pamiętam

W tej cenie wykonana została cała instalacja alarmowa,RTV,internet i domofon. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...