Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam podzielę sie kosztami,

u mnie elektryka rok temu kosztowała 12000 zł z materialem w tym alarm,internet,rolety,elektryczne,punktów nie wiem ile było,ale zgodziłem z materiałem z dobrej półki,hydraulika w tym ogrzewanie podlogowe caly dol bez garazu i lazienka na gorze koszt 10000zł(80zł za punkt), wylewki w tym roku kosztowały 12000zł około 300metrów w tym balkony i strych strop zalewany,rodo z podwojny garażem pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wita ja tez mam Creaton Premion Antracyt jakies dachowki mi dostaly, jak nie znajdziesz to daj znac to popatrze u siebie. najwyzej by wyslal tobie.

 

Cześć, dzięki za odpowiedź. Trzymaj, pilnuj, schowaj w bezpiecznym miejscu. Na tą chwilę udało mi się namierzyć końcówki w Łodzi i je kupiłem, ale nie mam jak ich odebrać, a kurier będzie ostatecznością. Bo nawet jakby zbił i oddał kasę z ubezpieczenia, to mnie to w żadnym wypadku nie urządza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś w swoim rodku zabudował kabinę prysznicową w dolnej łazience pod schodami, tak jak jest to w projekcie? czy jest tam na tyle miejsca że swobodnie można się umyć ?

 

U mnie kabina jest zaraz na lewo po wejściu do dolnej łazienki. To jest ściana widoczna w salonie i częściowo ściana pierwszego biegu klatki schodowej. Pod samymi schodami jest sporo miejsca. U mnie jeszcze więcej, ponieważ mam spocznik prosty 2 metrowy. Pod nim zmieściła mi się spora szafa łazienkowa, poza tym pod schodami mam miejsce na pralkę.

 

Sam pomysł, żeby zrobić prysznic we wnęce mi się podoba, można nawet wykorzystać nieco przestrzeni ze skosem i zrobić tam ławeczkę na której można przycupnąć podczas mycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek to coś mało kabli Ci poszło :)

w 2500 masz skrzynki bezpiecznikowe i kabel przyłączeniowy do budynku?

 

No nie tak mało bo dom mam w wersji z piwnicą i podwójnym garażem.

Nie powiem ci dokładnie ile kabli poszło bo oddałem fakturę do księgowego.

Cena 2500 nie obejmuje kabla przyłączeniowego do domu i tej całej skrzynki w ogrodzeniu.

Zawiera natomiast wszystkie bezpieczniki i kable do instalacji elektrycznej alarmowej domofonu internetu oraz RTV,

Jak postępy na budowie co teraz działasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

sorry ale te 2500 to jakoś strasznie skąpo :p

U mnie poszło ok 7 krążków 3x1,5 całe 2 krążki 3x2,5 i wiele innych( 200m TV, 400m komputerowego, domofonowy, siłowy ok 70m, 4x1,5 poszedł cały krążek, rozdzielnice bez bezpieczników kosztowały ok 700 zł) Sumując same te 2 pierwsze pozycje kosztują ok 2 000 zł- a gdzie reszta? sam kabel przyłączeniowy 50 metrów (5 x 16) kosztował ponad tysiaka...

 

Aktualnie skompletowałem graty do kotłowni, tam też ułożone są płytki. Na górze walczą chłopaki z ociepleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas dziś na budowie był - jak to powiedział jeden montażysta - armagedon. Przez tony pyłu i kurzu przeszliśmy płynnie do SSO i SSZ na raz. Prawdę mówiąc okna i drzwi już były na miejscu a murarze jeszcze kończyli ścianki działowe. Żartowali że dziś robią na nockę, ale mam nadzieję, że skończyli przed zmierzchem ;)

 

Ekipa dwóch montażystów sprawnie zamontowała okna i 2 pary drzwi - chwalili że otwory idealne i ściany proste więc robota szła szybko :) (Tylko pod jednym oknem trzeba będzie podmurować - ale to z mojej winy, pomyliłem wymiar i otwór jeszcze był poszerzany o 2cm a powinien być o 15cm zmniejszony). Suwanki balkonowe chodzą super :)

W międzyczasie przyjechali panowie z bramą. We 3 montowali tego 5 metrowego kolosa, zajęło im to ze 3h. Kolor idealnie spasowany z oknami, automat działa płynnie - czeego chcieć więcej? ;)

No i od samego rana murarze kończyli ścianki działowe. Ponieważ są one z silki to przy cięciu (lecieli na dwie piły) kurzyło się aż strach, wszyscy byli biali jak piekarze ;)

Z ciekawostek w łazience ściankna od strony schodów (schowek pod schodami mamy od strony garażu, więc jest cała wymurowana) ma 6cm - jest z cegły na sztorc. silkna ma 12cm a właśnie o zaoszczędzone centymetry zwiększy nam się prysznic (ma być bezbrodzikowy, wciśnięty pod ten krótszy bieg schodów - bo jak miwq mamy dwa biegi proste).

 

Rozliczyliśmy się z panem Jackiem z dom-budu, którego wszystkim budującym w okolicy trójmiasta z czystym sercem polecam :) Może jeszcze się spotkamy przy tynkach i wylewkach, ale przygoda z SSO dobiegła do końca ;)

 

okna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ale te 2500 to jakoś strasznie skąpo :p

U mnie poszło ok 7 krążków 3x1,5 całe 2 krążki 3x2,5 i wiele innych( 200m TV, 400m komputerowego, domofonowy, siłowy ok 70m, 4x1,5 poszedł cały krążek, rozdzielnice bez bezpieczników kosztowały ok 700 zł) Sumując same te 2 pierwsze pozycje kosztują ok 2 000 zł- a gdzie reszta? sam kabel przyłączeniowy 50 metrów (5 x 16) kosztował ponad tysiaka...

 

Aktualnie skompletowałem graty do kotłowni, tam też ułożone są płytki. Na górze walczą chłopaki z ociepleniem.

 

W instalacji elektrycznej jak przy innych etapach - różne materiały, różna jakość i cena. Rozstrzał cenowy chociażby dla zwykłego 3x1,5 jest ogromny. Ja za samą rozdzielnie z osprzętem zapłaciłem ok 5 tysięcy. Samo zabezpieczenie przeciwprzepięciowe kosztowało mnie ponad tysiaka. Co do kabli to nie będę mieszał, bo u mnie odcinki były liczone w kilometrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jak się wykańcza styk drzwi, wylewek i świata zewnętrznego? ;) Teraz pod drzwiami i bramą garażową jest spora dziura. Czy należy ją podmurować? do jakiego miejsca dochodzi wylewka posadzki? brama jest zlicowana z wewnętrzną częścią ściany- więc czy posadzka nie powinna do końca zewnętrznej częsci ściany?

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info. a styropian pod posadzki układa się do jakiego miejsca? też do zewnętrznego lica?

 

pozdro

mC

 

Szczerze nie pamiętam jak u mnie było. Sam go układasz? Jak tak to ułóż do zewnętrznego lica, fachowcy od posadzek, go najwyżej lekko obetną. Jak nie układasz sam, to oni to zrobią według uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bo będzie mostek termiczny. Możesz w tym miejscu dać sturodur.

 

Ja mam już dystans do takich pojęć jak mostki termiczne, współczynniki przenikania itd. Człowiek się naściera, nadenerwuje, a później się okaże, że jedno otwarcie okna, lub drzwi na parę sekund jest równe mostkom termicznym przez które "ucieka ciepło" przez cały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...