Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

powiedzcie co myslicie

 

Pomieszczenie z fioletową ścianą do czego? Wejście od strony garażu? Ja bym z dwóch stron nie zostawiał klatki schodowej otwartej, te wnęki średnio użyteczne. Z prawej pociągnąłbym ścianę i powiększył pomieszczenie albo gospodarcze pod schodami, albo to obok wiatrołapu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak więc kilka słów wyjasnienia

wejscie przez garasz na wprost koło wejscia do gabinetu

pomieszczenie pod schodami obnizone do poziomu garazu co zwiekszy metrasz. Schody narysowane takie jakie znalazłem i mogłem uzyć w programie ale beda betonowe więc schody nie beda otwarte całklowicie. scianki ( ta fioletowa) tak postawiona zeby wejscie do łazienki która bedzie obok wiatrołapu nie było od wiatrołapu tylko od wnętrza domu co zwiekszy miejsce na kórtki i takie tam w wiatrołapie. Sciana gabinetu przeunięta o jakiś 1m więc salon powiększony, wykusz powiększony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Wszystko ładnie na obrazku w rzeczywistości wyjdzie, że jest ciasno i za dużo ścianek. To porozsuwane na boki okna stworzą wrażenie, że dom będzie miał "zeza rozbieżnego"

Jedyne co jest fajne to te schody na odwrót jak w oryginale- dziś tak bym je zrobił.

Bez podniesienia parteru o 1 pustak nie uzyskasz takiego efektu schodów gdyż będzie za nisko. Jeśli masz 1 garaż to klatka schodowa zajmie Ci pół pokoju nad garażem.

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie na obrazku w rzeczywistości wyjdzie, że jest ciasno i za dużo ścianek. To porozsuwane na boki okna stworzą wrażenie, że dom będzie miał "zeza rozbieżnego"

Jedyne co jest fajne to te schody na odwrót jak w oryginale- dziś tak bym je zrobił.

Bez podniesienia parteru o 1 pustak nie uzyskasz takiego efektu schodów gdyż będzie za nisko. Jeśli masz 1 garaż to klatka schodowa zajmie Ci pół pokoju nad garażem.

 

Ja robiłem spocznik na obu biegach klatki i nie wchodziłem do pokoju nad garażem. Kosztem zwiększenia stopnia i minimalnego wyjścia w salon można taki efekt uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dobra galeria zdjęć z tego domku jest tutaj na http://moj.extradom.pl/budowa-i-remont/realizacje-projektow-domow/projekty-gotowe/projekt-domu-dom-w-rododendronach-6-sla1144/galeria.aspx A tak swoją drogą jakie pokrycie dachu wybrać dla rododendrona 6 i czy możecie polecić jakiegoś dobrego architekta w okolicach śląska i opolskiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie co myslicie

U mnie zrezygnowaliśmy z gabinetu na rzecz salonu. Drzwi na taras są powiększone o jedno skrzydło, czyli są 3 i są centralnie na środku ściany tylnej.

W kuchni zrezygnowałeś z drugiego okna?Wiatrołap będzie otwarty, a wejście do łazienki będzie własnie z wiatrołapu. Natomiast klatka schodowa tzn pod nią no i to pomieszczenie jak Ty masz z fioletową ściana to będzie przejściowe pomieszczenie do garażu a zarazem spiżarnia. Okna przedmie zmienieliśmy z 120x130 na 150x130. Na piętrze jest tyle pomieszczeń że można było zrezygnować z gabinetu na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany są bezsensowne.

 

Nie no aż tak tragicznie nie jest, nie zniechęcaj od razu :)

 

1. jeśli jest potrzebny gabinet to na plus salonowi wyjdzie jego zmniejszenie

2. zamysł schowka pod schodami jak najbardziej popieram - przydatne kąty w domu chociażby na mopa, odkurzacz itd.

3. spocznik prosty, jak dla mnie wygodniejszy

4. powiększony wykusz - prawidłowo

---

a teraz to co mi się nie podoba:

1. wykusz mały - dla mnie dwa razy większy przy 6 osobach jest ciasny

2. przejście z garażu do salonu mało trafione - ja ciągle latam przez pomieszczenie techniczne i widzę ile nanosi się syfu (bez sensu, żeby ten syf lądował w salonie)

3. kuchnia z tym przejściem za kominkiem, mało funkcjonalne, jak dwa wejścia to z salonu i z wiatrołapu jeśli po linii prostej jest garaż

4. to wejście do dolnej łazienki, czy też pomieszczenia obok wiatrołapu nie robiłbym z tą wnęką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykusz powiększony do 1,60, w planach cały przeszklony, zobaczymy jak wyjdzie w praktyce.

Przejście z garażu może być obok łazienki czyli z drugiej strony schodów (fioletowa ściana).

Co do wnęki fioletowa sciana powstaje tak, aby zwiększyć ilość miejsca w wiatrołapie.

Zdaję sobie sprawę że wizualizacja nie odzwierciedla faktycznego stanu rzeczy, ale daje pogląd co, jak i gdzie;)

Zastanawialiśmy się też nad potrójnymi drzwiami w salonie, ale obawiamy się że będzie zbyt mocno grzało w lecie(płd-zach)

Wysokośc parteru w projekcie 268, czy jest konieczność podnoszenia bo pojawiły się opinie na ten temat ale nie wiem czy ten projekt nie został zmodyfikowany przez Archona pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykusz powiększony do 1,60, w planach cały przeszklony, zobaczymy jak wyjdzie w praktyce.

Przejście z garażu może być obok łazienki czyli z drugiej strony schodów (fioletowa ściana).

Co do wnęki fioletowa sciana powstaje tak, aby zwiększyć ilość miejsca w wiatrołapie.

Zdaję sobie sprawę że wizualizacja nie odzwierciedla faktycznego stanu rzeczy, ale daje pogląd co, jak i gdzie;)

Zastanawialiśmy się też nad potrójnymi drzwiami w salonie, ale obawiamy się że będzie zbyt mocno grzało w lecie(płd-zach)

Wysokośc parteru w projekcie 268, czy jest konieczność podnoszenia bo pojawiły się opinie na ten temat ale nie wiem czy ten projekt nie został zmodyfikowany przez Archona pod tym względem.

 

Może wizualizacja nie oddaje tego co chcesz uzyskać, ale niektórzy z nas mieszkają już po kilka lat w rododendronie i wiedzą o czym mówią :) Znamy ten projekt wzdłuż, wszerz i na wylot :)

 

Parteru nie zmieniałem i nie żałuję, jest w sam raz. W mieszkaniu miałem pokoje na 4,10m wysokie i wcale na 2,68 nie czuję sufitu na głowie. Wysoki nie jestem może to też trzeba brać pod uwagę. Pewnie jakbym miał 1,9 to bym haczył nosem o żyrandol :D

 

Przejście z garażu po drugiej stronie nie rozwiąże problemu z noszeniem syfu do domu. Chyba, że chcesz buty ściągać w garażu i w papciach dreptać przez pomieszczenie techniczne, przez salon i do kuchni np jak będziesz chciał zanieść zakupy z auta. Gdybym decydował się na to przejście, to mocno przemyślałbym zamianę miejscami kuchni z gabinetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat swoja buciarnie mam w garażu i mi jest wygodnie, bo wjedzam autem i zmieniam obuw od razu. mezus ma w wiatrołapie, bo z niego wychodzi prosto na parking do swojej fury :D

 

TAR, bądź precyzyjna, pochwal się ilością butów i wtedy wszyscy zrozumieją, że nie było innego pomieszczenia niż garaż, żeby się pomieścić :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...