Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, czy możecie poratować mnie informacją jak zamontować drzwi wewnętrzne..?budujemy rodo5g2ale w rodo 6 widzę podobny otwór jak u nas..jedna strona normalna ściana dzialowa którą mogę objąć ręką niby ościeżnicą regulowaną a druga strona to prosty fragment sciany na którym rękę kładę płasko..jak zamontować drzwi w otwór o tak różnych bokach..podpowiecie coś..? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie, mam pilną prośbę, bardzo proszę podajcie ile wyszło Wam m2 do ocieplenia/tynkowania i jaki był koszt elewacji w Rodku? Na razie mamy następujące ceny za robociznę: 35 zł i 50 zł za m2. Ile należy doliczyć za materiały?

Będę ogromnie wdzięczna za odpowiedź :)

Pozdrawiam

Małgosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam pilną prośbę, bardzo proszę podajcie ile wyszło Wam m2 do ocieplenia/tynkowania i jaki był koszt elewacji w Rodku? Na razie mamy następujące ceny za robociznę: 35 zł i 50 zł za m2. Ile należy doliczyć za materiały?

Będę ogromnie wdzięczna za odpowiedź :)

Pozdrawiam

Małgosia

 

40-45 zł robocizna (cena zależna czy od razu kładziony jest tynk) i drugi tyle trzeba liczyć za materiał.

metry zaokrąglałem do 200 w wersji z 1 garażem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
mWilQ chyba przesadziłeś. Za rodo 6 g2 czyli 250m2 elewacji zapłaciłem za ocieplenie 4000zł zaznaczam, że bez tynku strukturalnego. Czyli styropian i 2 razy klej na siatkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zagęszczam, rozkładam kanalizę a w środę zalewam chudziaka. Może jakieś cenne rady i podpowiedzi na co szczególnie zwrócić uwagę..

Szczególnie potrzebuję podpowiedzi w zakresie rozłożenia kanalizy i doprowadzenia wody do budynku.

POzdrawiam

 

 

 

PODPOWIEDZCIE

Edytowane przez przemas791
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mWilQ chyba przesadziłeś. Za rodo 6 g2 czyli 250m2 elewacji zapłaciłem za ocieplenie 4000zł zaznaczam, że bez tynku strukturalnego. Czyli styropian i 2 razy klej na siatkę.

 

raczej nie przesadzil ;) ja placilam za robociznę z tynkiem 40 zl/m2 plus materialy. 80 zl spiewali za m2 z materialem. wolalam bez bo udało mi się kupic tanio styro i tynk. material wyszedł ok.20 zl/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
Witam, czy możecie poratować mnie informacją jak zamontować drzwi wewnętrzne..?budujemy rodo5g2ale w rodo 6 widzę podobny otwór jak u nas..jedna strona normalna ściana dzialowa którą mogę objąć ręką niby ościeżnicą regulowaną a druga strona to prosty fragment sciany na którym rękę kładę płasko..jak zamontować drzwi w otwór o tak różnych bokach..podpowiecie coś..? Pozdrawiam

Poczytaj w necie pod hasłem montaż drzwi/ościeżnicy/futryny bez węgarka. Ja mam to samo w 3 drzwiach, ale drzwi robi mi stolarz i nie muszę się martwić o żadne węgarki. Normalnie przy systemowych składankach są na to sposoby, montażyści obcinają kawałek ościeżnicy a potem zaczyna się dokładanie listew i innych maskownic w zależności jak estetycznie ma to być wykończone. Oczywiście koszty montażu wtedy rosną... Ja bulę za jedną sztukę drzwi na wymiar, z litej sosny, kolor i szyba wg mojego uznania bez dodatkowych opłat - 1000 PLN na gotowo z montażem (bez klamek/szyldów). Stolarz sprawdzony, zakład pokoleniowy (ojciec-syn) : ) Mam nadzieję, że się nie przejadę ... Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurka o których wy drzwiach mówicie???? w których pomieszczeniach? ja mam wszystkie drzwi "gotowce" i jakichś dziwactw nie miałam, jedynie w łazience dolnej wzielam inna oscieznice a do pokoju nad garażem oscieznice szeroka żeby sciane porothermowa zlapac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
U mnie murarze się nie popisali i drzwi do łazienki dolnej oraz te obok, na zejściu do garażu/piwnicy są bez jednego węgarka. Po prostu ten wąski słup rozdzielający oboje drzwi jest wyszałowany. Dodatkowo mam spiżarnię w kuchni z k/g doklejoną do ściany a tam nie mam ani jednego węgarka. Edytowane przez 80mariusz80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Melduję posłusznie, że w dniu jutrzejszym osiągnę stan 0....zdjęcia wstawię jutro ponieważ dzisiaj mam dość.....na budowie na zmianę albo cholerne słońce a za chwile grad.....ale kanaliza rozłożona, posypka zagęszczona i jutro chudziak....na marginesie dodam, że do środka, na zagęszczenie weszło mi 225 T posypki 0,5mm. Zapłaciłem 1 800 PLN ( 900 materiał i 900 transport). Aż się boje pomyśleć jak byłoby gdybym nie miał w pobliżu kamieniołomu....i trzeba byłoby wypełnić budynek piaskiem, który jest droższy.....

Podzielcie się uwagami w zakresie jaką izolację położyć na chudziaka i jaką szeroką bramę wjazdową do garażu macie u siebie ( czy sprawdza się w praktyce itp.) - Mam garaż jednostanowiskowy.

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mWilQ chyba przesadziłeś. Za rodo 6 g2 czyli 250m2 elewacji zapłaciłem za ocieplenie 4000zł zaznaczam, że bez tynku strukturalnego. Czyli styropian i 2 razy klej na siatkę.

 

lookmen super cena za ocieplenie - u nas bez tynku też krzyczą 35zł, z tynkiem jeszcze więcej. przy ich materiale, przy całym systemie termoorganiki dochodzi ~40zł. aż się zastanawiam czy nie wziąć 2 tygodni urlopu i zrobić to samemu - zaczynając od ocieplenia garażu od wewnątrz...

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lookmen super cena za ocieplenie - u nas bez tynku też krzyczą 35zł, z tynkiem jeszcze więcej. przy ich materiale, przy całym systemie termoorganiki dochodzi ~40zł. aż się zastanawiam czy nie wziąć 2 tygodni urlopu i zrobić to samemu - zaczynając od ocieplenia garażu od wewnątrz...

 

mC

U nas cena 35 zł. z tynkiem strukt. Teraz trwa walka o kolor :D Lokmen Twoja cena poraża na plus :)

Gosik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy mógłby ktoś podać ilość m2 tynków wewnętrznych w rodku w wersji z pojedynczym garaże. Wiem, że tematu w naszym obszernym wątku już się przetaczał ale wyłapałem sprzeczne informacje.

 

Prawidłowo wyłapałeś sprzeczne informacje, bo takie ws wewnętrznych tynków tutaj się pojawiały. Różnie dochodziły blisko 200 m2 i cały czas mowa o pojedynczym garażu. Proponuję porozmawiać z wykonawcą o sposobie mierzenia (żeby później nie było niejasności), możesz to jeszcze skorygować względem ogólnych zasad mierzenie w budownictwie i mając taką wiedzę policzyć metry we własnym zakresie. Przyda Ci się później metraż każdej ściany np przy kupowaniu farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...