Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość alienmc
Witajcie :)

U nas Rodo z 1 garażem SSO wyszło coś koło 140 tyś zł. bez dachówki, jakieś 3 lata temu i ten stan bez kredytu. Teraz wzięliśmy się za wykończeniówkę, tym razem wspomagamy się bankiem :) Mamy około 240 tyś. i zobaczymy na ile wystarczy, zaznaczam, że wykończeniówka to raczej średnia półka cenowa. Dodatkowo radzę przeczytać całe to forum- jest skarbnicą informacji. Ja w trakcie czytania robiłam notatki ;)

Pozdrawiam i powodzenia!

Witam,

coś Ci wyszło drogo - wersja 6N z garażem 1 stanowiskowym - mam nadzieję się zmieścić w kwocie 130 tyś z dachem (dachówka roben), ściany z maxa, komin tylko do kominka, strop ackerman. Przy dobrych wiatrach w tej kwocie zrobię SSZ (wycena okien 3-szybowe to ok. 18 500 ) z oknem narożnym w kuchni oraz wykuszem w kształcie prostokąta (z oknami góra-dół). oraz drzwiami przesuwnymi na taras.

 

Jak wyjdzie w życiu zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

slavex, jakoś dziwnie masz murowany ten domek, brakuje mi w nim elementów słupów żelbetowych do murłaty w ścianach kolankowych (działanie rozpierająco na ściany), jak również nadproży na otworach okiennych i drzwiowych ( tzn nadproża masz ale murowane?)

W poprzednich domkach ( ostatnie strony ) elementy te są widoczne - i jest to norma w obecnym budownictwie ...

[ATTACH=CONFIG]197120[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]197121[/ATTACH]

 

Mnie się wydaje, że te wszystkie elementy tam są - zabezpieczone od zewnątrz "szalunkiem traconym" w postaci połówki maxa (czy cegłami w nadprożach). Tak samo zresztą jak strop. Szalunek drewniany jednego ze słupków widać od środka na którymś zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

coś Ci wyszło drogo - wersja 6N z garażem 1 stanowiskowym - mam nadzieję się zmieścić w kwocie 130 tyś z dachem (dachówka roben), ściany z maxa, komin tylko do kominka, strop ackerman. Przy dobrych wiatrach w tej kwocie zrobię SSZ (wycena okien 3-szybowe to ok. 18 500 ) z oknem narożnym w kuchni oraz wykuszem w kształcie prostokąta (z oknami góra-dół). oraz drzwiami przesuwnymi na taras.

 

Jak wyjdzie w życiu zobaczymy :)

 

Może to było 130 tyś? Już dokładnie nie pamiętam, a zapisków nie prowadziliśmy wtedy. Jeśli zmieścisz się w tej cenie to nic tylko gratulować i się cieszyć :) Nam się nie udało. Od SSO sam dach- dachówka roben z robocizną, struktonit, okna dachowe to 32 tyś. zł. Okna 3 szybowe 12 tyś. brama z napędem 3 tyś, drzwi 2 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanówcie się, czy chcecie aż tak bardzo ingerować w wygląd zewnętrzny. Okno w kuchni jest w symetrii z drugim w pomieszczeniu technicznym / łazience. Według mnie nie będzie to dobrze wyglądało. Co do wyceny na archonie, to 3 lata wstecz całkiem nieźle się sprawdziła. Na pewno zależy od regionu, w którym budujecie, ekipy i rodzaju materiałów.

 

tutaj filmik z rodo z oknem naroznym - wg mnie cudo... GOSIK102- faktycznie drogo, czyli ze stanem pod klucz chcecie sie zmiescic w 380 tys, my myslimy o 300 tys ale moze jestesmy zbytnimi optymistami ? Edytowane przez vabien23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GOSIK102- faktycznie drogo, czyli ze stanem pod klucz chcecie sie zmiescic w 380 tys, my myslimy o 300 tys ale moze jesteśmy zbytnimi optymistami?

 

Wydaje mi się, że 300 tyś. to mało, ale oczywiście wszystko zależy od materiałów i ekip- tego, czym np. pokryjecie dach itp. U nas 50 tyś poszło tylko na pokrycie dachu i zamknięcie doku. Instalacje to kolejne (u nas) 40 tyś., elewacja z ociepleniem koło 15 tyś, do tego tynki, wylewki, nie mówiąc o stricte wykończeniu- sama kuchnia przy optymistycznym założeniu to lekko ponad 20 tyś zł. A "po drodze" wyskakuje jeszcze multum rzeczy o których nawet przy szacowaniu się nie pomyślało :( Ale niech się wypowiedzą Ci, którzy mają więcej pojęcia niż ja, czy 300 tyś to wystarczająco- ja uważam, że mało.

Pozdrowionka cieplusie :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kończe schody wewnątrz i na ten moment wydaliśmy 330 tys. zł Jeszcze tylko balustrada na balkonach i można sie wprowadzać.

 

balustrady akurat moj maz robi z nierdzewki wiec przynajmnej to nam obnizy koszta. Poza tym czytam watek i glowa peka. Ciekawa jestem jak bedziemy wszscy mieli urzadzony domek, LOKMEN masz super kominek i zazdroszcze etapu budowy

Edytowane przez vabien23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Vabien dzięki :) a gość, który go robił to mistrzostwo świata- jeszcze nie widziałem majstra, który na robotę przyjeżdża z własnym odkurzaczem przemysłowym i zaczyna robotę od posprzątania miejsca pracy- perfekcja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie czytam Wasze powyższe posty nt. kosztów....

W chwili obecnej wydałem 59 000 PLN. i osiągnąłem stan "0". Nadmieniam, że wszystkie zakupy materiałów sprawdzam kilkakrotnie i negocjuję...

Jak tak porównam sobie to co juz wydałem z Waszymi wydatkami na SSZ czy SSO to trochę sie martwię czy wystarczy mi biletów NBP.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie czytam Wasze powyższe posty nt. kosztów....

W chwili obecnej wydałem 59 000 PLN. i osiągnąłem stan "0". Nadmieniam, że wszystkie zakupy materiałów sprawdzam kilkakrotnie i negocjuję...

Jak tak porównam sobie to co juz wydałem z Waszymi wydatkami na SSZ czy SSO to trochę sie martwię czy wystarczy mi biletów NBP.

Pozdrawiam

 

Niestety mamy drogi region. Ja też dzwoniłem zawsze do kilku, nawet kilkunastu wykonawców. Hurtownie lokalne miałem obeznane, wysyłkowe też sprawdzałem. Ceny zdecydowanie wyższe niż np na pomorzu. Życie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alienmc
Czy jest ktos na forum, kto zostawil spizarnie jak w projekcie oraz pozostal przy opcji obu drzwii w kuchni?jakie macie zdanie

 

ja mogę polecić ( chociaż jeszcze nie z użytkowania ) powiększenie kuchni kosztem spiżarni ( ścianka do kominka ), spiżarnia w miejsce kotłowni/pralni, kotłownia na tył garażu, pralnia nad garażem od strony frontowej (pion wod-kan połączony z łazienką ).

Dodatkowo ok. 45 cm na szafkę we wiatrołapie kosztem spiżarni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy mógłby ktoś podać ilość m2 tynków wewnętrznych w rodku w wersji z pojedynczym garaże. Wiem, że tematu w naszym obszernym wątku już się przetaczał ale wyłapałem sprzeczne informacje.

 

U mnie wyliczono 790m2 z piwnicami,całosc podpiwniczona łącznie piwnicą pod garażem ,za to garaż był tynkowany wczesniej i nie był liczony,tak samo jak i szczyty wychodzące już nad sufitami czyli od belek nie były liczone. Jutro robią mi posadzki, 1 kondygnacja obliczyli 84m2 (parter i garaż ) lub piętro i pokój nad garażem ,cena 24zł z materiałem + styropian w moim zakresie ale oni go układają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, wczoraj zamowilismy projekt Dom w rododendronach 6 (G2N) TERMO... czy ktos zastosowal w kuchni okno narozne?Mam tez pytanie o koszta...czy kwoty podane na Archone sa miarodajne? zaznaczyc musze, ze sporo bedziemy robic sami, poki co bez kredytu...Pozdr Ania i Bogdan

 

Warto zobaczyć nowy wygląd domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

lasci jedna uwaga- w miejscu gdzie będzie kominek nie daje się styropianu. Przeciętny wkład (nie marketowy) waży ok 200kg do tego zabudowa więc trochę się uzbiera. dlatego w tym miejscu tylko folia i wylewka. Jak mam być szczery to otwór do kominka masz trochę nisko. żeby zwiększyć efektywność grzewczą kominka daje się radiator- u Ciebie już na niego nie ma miejsca.

Kanał doprowadzający powietrze (widzę że masz o przekroju prostokąta) zakończ okrągłym wyjściem gdyż jeśli będziesz miał pełną zabudowę trzeba będzie tam dać przepustnicę.

 

20130515_094835.jpg

 

Ja się "pochwalę" u nas rozbieramy połowę zabudowy z k/g bo niestety połowa rur od reku nadaje się do wymiany gdyż zaczęły rdzewieć... Ciśnienie już mi sięga zenitu :).

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyliczono 790m2 z piwnicami,całosc podpiwniczona łącznie piwnicą pod garażem ,za to garaż był tynkowany wczesniej i nie był liczony,tak samo jak i szczyty wychodzące już nad sufitami czyli od belek nie były liczone. Jutro robią mi posadzki, 1 kondygnacja obliczyli 84m2 (parter i garaż ) lub piętro i pokój nad garażem ,cena 24zł z materiałem + styropian w moim zakresie ale oni go układają.

Dzięki za informacje już jestem po rozliczeniu wyszło mi 550 m2 tynków odliczono od tego 40m2 za otwory drzwiowe wiec w ostatecznym rozrachunku wyszło 510m2 sufit w salonie i kuchni nie tynkowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...