Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość alienmc
lasci jedna uwaga- w miejscu gdzie będzie kominek nie daje się styropianu. Przeciętny wkład (nie marketowy) waży ok 200kg do tego zabudowa więc trochę się uzbiera. dlatego w tym miejscu tylko folia i wylewka. Jak mam być szczery to otwór do kominka masz trochę nisko. żeby zwiększyć efektywność grzewczą kominka daje się radiator- u Ciebie już na niego nie ma miejsca.

Kanał doprowadzający powietrze (widzę że masz o przekroju prostokąta) zakończ okrągłym wyjściem gdyż jeśli będziesz miał pełną zabudowę trzeba będzie tam dać przepustnicę.

 

20130515_094835.jpg

 

Ja się "pochwalę" u nas rozbieramy połowę zabudowy z k/g bo niestety połowa rur od reku nadaje się do wymiany gdyż zaczęły rdzewieć... Ciśnienie już mi sięga zenitu :).

 

Czy wiesz co jest przyczyną rdzewienia rur od reku? montaż powierzyłeś specjalistom i wymiana jest w ramach gwarancji ? Jestem przekonany co do użycia reku - zastanawiam się nad wyborem firmy rekuperatory.pl jako chyba najbardziej znanej w PL i polecanej już tutaj na forum - mam od kogoś dobry kontakt do handlowca. Pytanie, na jakim etapie kładłeś rury od reku, czy w stropie zostawiałeś miejsce na przewody zgodnie z projektem czy też projekt był wykonany po wykonaniu stropów ? W najbliższym czasie startuję z budową i nie wiem na jakim etapie lepiej zlecić wykonanie projektu instalacji a później samej instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Konto usunięte na żądanie

Instalacje reku robiłem w zasadzie jako 1 instalacje w domu. Uruchomienie planowane było na wrzesień ale chyba założę już w lipcu i odpalę.

Instalację wykonała wspomniana przez Ciebie firma. Od razu dodam, że do problematyki tych rur podeszli z dużym profesjonalizmem. Odbyła się inspekcja instalacji za pomocą endoskopu, pobrany został kawałek rury i wysłany do producenta. Firma będzie wymieniać instalację i poryje koszty związane z demolką. Jednak stracony czas...

Przyczyna rdzewienia rur? ciężko powiedzieć ale wydaje mi się, że sprawę skopał ich producent. Projekt robili sami i kuli otwory. Ten projekt reku z archonu jest hm. słaby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyliczono 790m2 z piwnicami,całosc podpiwniczona łącznie piwnicą pod garażem ,za to garaż był tynkowany wczesniej i nie był liczony,tak samo jak i szczyty wychodzące już nad sufitami czyli od belek nie były liczone. Jutro robią mi posadzki, 1 kondygnacja obliczyli 84m2 (parter i garaż ) lub piętro i pokój nad garażem ,cena 24zł z materiałem + styropian w moim zakresie ale oni go układają.

Witam

U mnie wyliczyli 750 m2 tynków.

Dom podpiwniczony w wersji z dwoma garażami wszystko tynkowane za wyjątkiem sufitu w garażu i ściany nośnej domu pomiędzy garażem a domem.

Też jestem na etapie wylewek:)

Lasci co dajesz na chudziaka pod wylewki w piwnicy?? Wejście do kominka w salonie masz strasznie niskoooooo.....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lasci jedna uwaga- w miejscu gdzie będzie kominek nie daje się styropianu. Przeciętny wkład (nie marketowy) waży ok 200kg do tego zabudowa więc trochę się uzbiera. dlatego w tym miejscu tylko folia i wylewka. Jak mam być szczery to otwór do kominka masz trochę nisko. żeby zwiększyć efektywność grzewczą kominka daje się radiator- u Ciebie już na niego nie ma miejsca.

Kanał doprowadzający powietrze (widzę że masz o przekroju prostokąta) zakończ okrągłym wyjściem gdyż jeśli będziesz miał pełną zabudowę trzeba będzie tam dać przepustnicę.

 

Dziękuję Lokmen za cenne uwagi,masz fajny kominek,ja robiąc otwór nie miałem zielonego pojęcia co chcę ,teraz jak człowiek zbliża sie do etapu koncowego to dowiaduje sie wiecej.Co do kanału doprowadzajacego powietrze to zgadza sie jest prostokątny i zakończony okrągłą rurą Fi 100 ,Radiator-u tez nie mam w planie instalować gdyż kominek WEDŁUG MNIE ma służyć do ogrzania tylko salonu bądz też do ozdoby,a według MOJEJ ŻONKI to cały czas się upiera na elektryczny kominek ,chociaż nie wiem po co mi taki ;(chyba żeby większe rachunki za prąd płacić ;)na wszelki wypadek wstawiłem dopływ powietrza,kominek raczej nie bedzie w całości zabudowany więc przepustnicy tez nie będe dawał,chyba zostawię pod nim taki wsad.A w elewacji na zewnątrz chcę umiescic klapę zwrotną do tego powietrza,styropian jest 15cm także miejsce jest.Co do styropianu to myślę ze fachowcy wiedzą o tym,ale po Twojej podpowiedzi lepiej im jeszcze jutro przypomnę ;)

 

DSC01936.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie wyliczyli 750 m2 tynków.

Dom podpiwniczony w wersji z dwoma garażami wszystko tynkowane za wyjątkiem sufitu w garażu i ściany nośnej domu pomiędzy garażem a domem.

Też jestem na etapie wylewek:)

Lasci co dajesz na chudziaka pod wylewki w piwnicy?? Wejście do kominka w salonie masz strasznie niskoooooo.....

Pozdrawiam

 

Chciałem dać papę ,ale gość od posadzek mówił że musi to być dobrze i solidnie położone i zgrzane,nie chce mi sie z tym bawić wiec daję folię ale tą grubszą 2 razy ,chociaż ona też za dużo nie da no i styropian 5cm.Co do wejscia do kominka to już Lokmen mi pisał.Najlepsze jest to że Ty i lokment patrząc na zdjęcie JUZ to stwierdziliście a inni FACHOWCY nawet tego nie zauważyli ,ale tak to bywa gdy sie bierze taniego murarza ,POLAK zawsze znajdzie sposób na wszystko ;)wieć myślę ze nie bedzie tak zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dać papę ,ale gość od posadzek mówił że musi to być dobrze i solidnie położone i zgrzane,nie chce mi sie z tym bawić wiec daję folię ale tą grubszą 2 razy ,chociaż ona też za dużo nie da no i styropian 5cm.Co do wejscia do kominka to już Lokmen mi pisał.Najlepsze jest to że Ty i lokment patrząc na zdjęcie JUZ to stwierdziliście a inni FACHOWCY nawet tego nie zauważyli ,ale tak to bywa gdy sie bierze taniego murarza ,POLAK zawsze znajdzie sposób na wszystko ;)wieć myślę ze nie bedzie tak zle.

Nie przejmuj się u każdego z nas coś jest spartaczone jak nie jedno to drugie:)

Mi natomiast fachman od wylewek radzi zgrzać papę bo a potem może być płacz jak woda podejdzie... Ja daję 2x5cm styropianu. Masz przepompownię ścieków w chudziaku tak jak jest to w projekcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Lasci kolejna rzecz, która bije po oczach do dylatacja, a dokładnie jej brak...

 

Całość kosztowała 12 000

Wkład 4000 Arysto

robota i materiał do zabudowy 7 000

kamień 1 000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lasci kolejna rzecz, która bije po oczach do dylatacja, a dokładnie jej brak...

 

Całość kosztowała 12 000

Wkład 4000 Arysto

robota i materiał do zabudowy 7 000

kamień 1 000

 

Zgadza się Lokmen sluszna uwaga,myślę ze to będą jutro zakładać,gdyż jutro kładą dalej styropian,a w piątek zalewają,robią sobie sami pod górkę,początkowo myslalem ze musi ona byc tylko na wysokości posadzki ale za styropian też raczej powinna zachodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się u każdego z nas coś jest spartaczone jak nie jedno to drugie:)

Mi natomiast fachman od wylewek radzi zgrzać papę bo a potem może być płacz jak woda podejdzie... Ja daję 2x5cm styropianu. Masz przepompownię ścieków w chudziaku tak jak jest to w projekcie?

 

przepompowni żadnej nie robiłem,całość poprowadzona do kanalizacji i podłączona,co do piwnicy to dluga historia u mnie,drenaż pod i w koło domu doprowadzony do studni koło domu,w studni pompa wypompowywuje wodę (caly rok na okrągło)do pobliskiego rowu ,poziom wody w studni jest 5cm niżej ław ,2lata temu pompa się zepsuła woda podeszła na 15cm w piwnicy czyli razem wysokość lawy (chyba 30lub40cm )dokładnie nie pamietam +15cm,masakra.Ale wtedy nie pilotowalem tego i nie byłem często na budowie. Pod garażem mam obniżone posadzkę równo z ławami,takze jak się pompa rozwali to pierw wyjdzie tam woda,jak juz będę tam mieszkał to moge codziennie zajść do piwnicy w takie mokre dni.Dobra wiadomość jest taka ze jeszcze w tym roku będą robić drogę i ten rów o którym wspomniałem chcą obniżyć i zamknac w kręgi by go później zasypać i poszezyc tą drogę ,wtedy poziom wody będzie niższy niż w studni i chce przy okazji by mi poprowadzili odpływ z studni. To cala moja historia i największe zmartwienie,takrze jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli to nie będę miał problemów z woda;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lasci kolejna rzecz, która bije po oczach do dylatacja, a dokładnie jej brak...

 

Całość kosztowała 12 000

Wkład 4000 Arysto

robota i materiał do zabudowy 7 000

kamień 1 000

 

Lokmen ceny są różne np.na allegro od 3.300 do 4.300zl ,ale to też związane z wymiarami jakie się chce. Ja się nie orientuje w cenach i firmach ,ale skoro Ty go kupiłeś to rozumiem ze jest wart polecenia? Gdzie można kupić najtaniej taki wkład?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Taśma brzegowa nie tylko służy za dylatację ale w przypadku ogrzewania podłogowego ma ograniczyć nagrzewanie się ściany i powinna zaczynać się od chudziaka, a nie od styropianu.

 

Wkład kosztował więcej bo mam rekuperator i musiała być wersja tzw. szczelna. Kupował go mój wykonawca.

Bardzo fajne są też kominki firmy brunner w tzw. ciepłej zabudowie ale to już bajka za ok 20 000

Tu masz stronę mojego wykonawcy http://www.kominkipopowczak.pl tam w galerii masz sporo propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma brzegowa nie tylko służy za dylatację ale w przypadku ogrzewania podłogowego ma ograniczyć nagrzewanie się ściany i powinna zaczynać się od chudziaka, a nie od styropianu.

 

Wkład kosztował więcej bo mam rekuperator i musiała być wersja tzw. szczelna. Kupował go mój wykonawca.

Bardzo fajne są też kominki firmy brunner w tzw. ciepłej zabudowie ale to już bajka za ok 20 000

Tu masz stronę mojego wykonawcy http://www.kominkipopowczak.pl tam w galerii masz sporo propozycji.

 

Dzięki za dobre rady,kominka za 20tys też nie mam zamiaru kupować :( nie na mój portfel ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

z karty informacyjnej taśmy brzegowej:

 

"-lekka

-mocna

-poprzez swą elastyczność eliminuje pożądany wpływ rozszerzalności termicznej i pęcznienia

-izoluje termicznie przed przenikaniem ciepła i akustycznie stykające się elementy konstrukcyjne

-przejmuje naprężenia "pracującej" posadzki

-nie ulega procesom starzenia

-łatwa w zastosowaniu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy,

 

u nas na chwilę prace trochę zwolniły ale elektryk ciągle robił swoje. dziś była koparka i zakopali kabel od skrzynki do rozdzielni, 40 metrów, 5h kopania w tym lekkie wyrównanie podjazdu. jeszcze ze 2 dni i będzie koniec elektryki. do tego jutro wchodzi hydraulik - będą robić wodę i kanalizę. zastanawiam się jak macie piony od kanalizy? chyba lokmen pisał, że ma w ścianie frontowej, my chyba będziemy mieli w okolicach komina (czyli między dolną łazienką a kotłownią) ale okaże się jutro ;)

 

przy okazji weźcie pod uwagę, że velux od czerwca do września zwraca do 600zł za okna. 100zł za okno ze starej serii i 150zł za okno nowej serii, zwrot jest dla max 4 okien. dziwnie to działa, bo trzeba zapłacić całość a potem ponoć velux zwraca kasę przelewem no ale ma to działać, a 600zł piechotą nie chodzi ;)

 

pozdro

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak rozwiązaliście temat odwodnienia z garażu. Wiadomo zimą na aucie jest dużo śniegu po wjechaniu do garażu wszystko zamieni się w wodę. Układał ktoś z Was płytki i dawał te kratki po całej szerokości garażu czy jedna kratka na środku ze spadem do niej? Może fotki?

 

Ja mam jedną kratkę na środku garażu. Jak działa? Nie wiem jeszcze nie wjeżdżałem do garażu.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...