Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Moi Drodzy mam pytanko, jak zawsze pilne :)

Co uważacie- czy cena za robociznę podbitki 25 zł za m2 jest korzystna? Będzie to podbitka pcv.

Ile wyszło Wam m2 w Rodosie z jednym garażem?

Dziękuję z góry za pomoc

Gosiak 102

 

Cena chyba ok. Mi początkowo majstry powiedzieli 30 za drewnianą, Ale w końcu zrobiliśmy sami z kolegą. Rodo g2 wyszło ok 90 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, jak rozwiązaliście temat odwodnienia z garażu. Wiadomo zimą na aucie jest dużo śniegu po wjechaniu do garażu wszystko zamieni się w wodę. Układał ktoś z Was płytki i dawał te kratki po całej szerokości garażu czy jedna kratka na środku ze spadem do niej? Może fotki?

 

jedna kratka na środku i płytki pochylone z czterech stron... niestety z auta oprócz śniegu leci cały syf z drogi i tą kratkę trzeba dość często czyścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
podwójna bo jeśli się okaże, że po 3 latach zrobi się matowa a za kolejne 2 z "grafitowego" zrobi się "jasno szara"... :) będziesz drugi raz robić podbitkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posadzki gotowe 252m2 minus garaz jednostanowiskowy około20m RODEK6P.z piwnicą pod garażem również.,jakie ceny chodzą za wykończeniówkę??????????? (STELAŻ,WATA itp.)dowiadywałem sie od kilku ekip to wołaja 50zł/m2 przygotowane do malowania? Drogo czy tanio? Wydaje mi sie drogo? Czy ktos ma juz policzone metry,wiadomo że u mnie może byc jakas róznica ale tak plus minus. pozdrawiam. Lokmen taśmę grzewczą dawali na styropian,nie wiem czy dobrze czy też zle ale mówili ze zawsze tak robią. Edytowane przez lasci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna kratka na środku i płytki pochylone z czterech stron... niestety z auta oprócz śniegu leci cały syf z drogi i tą kratkę trzeba dość często czyścić

 

i wylot do kanalizacji? czy wylot ze spadkiem w ścianie obok garażu. Pytam bo przed chudziakiem pasowałoby wkopać rury do odpływu/kanalizacji/napowietrzenia kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Co do odpływu to tak jak pisałem mam na środku kratkę ale dziś zrobiłbym liniowe przed bramą. Mniej kłopotu z układaniem płytek bo spadek w kierunku bram i można układać płytki równo na grzebień. Z kratką na środku trzeba łapać spadki do kratki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skończyliśmy elektrykę i hydraulikę :)

 

z elektryki wyszło 150 punktów - takie logiczne "minimum" ;) (jeszcze tylko sam pociągnę trochę skrętki pod internet), całość kosztowała 10 tyś. w tym prawie 50m kabla od skrzynki do domu, rozdzielnia, wszystkie zabezpieczenia, instalacja do alarmu, domofonu (ponad 70metrów do bramy - mamy taki specyficzny dojazd) itp itd.

 

z hydraulikiem dopiero będziemy się rozliczać, ale wstępnie miało być ok 6tyś. stelarze pod WC mamy polskiej firmy delfin - mają dobrą opinię i budowę umożliwiającą ewentualny serwis a są połowę tańsze niż geberit. skrzynki pod ogrzeanie podłogowe wkute, ciepła woda z cyrkulacją, rurki w izolacji. w sumie instalacja pod 5 zlewów/umywalek, 2 prysznice, 1 wanna, 1 bidet, 2 WC, 2 pralka, 1 zmywarka.

 

w najbliższym czasie muszę porobić fotki wszystkich instalacji i umówić tynkarzy.

 

dodatkowo muszę załatwić wpis do dziennika budowy o wykonanych instalacjach (do wypłaty transzy) - niestety nasz kierbud ma tylko uprawnienia budowlane - konstrukcyjne a nie elektrycze i sanitarne, więc szukam ludzi z papierami ;)

 

ps. lokmen dzięki za info o odwodnieniu!

 

pozdrawiam

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alienmc
skończyliśmy elektrykę i hydraulikę :)

 

z elektryki wyszło 150 punktów - takie logiczne "minimum" ;) (jeszcze tylko sam pociągnę trochę skrętki pod internet), całość kosztowała 10 tyś. w tym prawie 50m kabla od skrzynki do domu, rozdzielnia, wszystkie zabezpieczenia, instalacja do alarmu, domofonu (ponad 70metrów do bramy - mamy taki specyficzny dojazd) itp itd.

 

z hydraulikiem dopiero będziemy się rozliczać, ale wstępnie miało być ok 6tyś. stelarze pod WC mamy polskiej firmy delfin - mają dobrą opinię i budowę umożliwiającą ewentualny serwis a są połowę tańsze niż geberit. skrzynki pod ogrzeanie podłogowe wkute, ciepła woda z cyrkulacją, rurki w izolacji. w sumie instalacja pod 5 zlewów/umywalek, 2 prysznice, 1 wanna, 1 bidet, 2 WC, 2 pralka, 1 zmywarka.

 

w najbliższym czasie muszę porobić fotki wszystkich instalacji i umówić tynkarzy.

 

dodatkowo muszę załatwić wpis do dziennika budowy o wykonanych instalacjach (do wypłaty transzy) - niestety nasz kierbud ma tylko uprawnienia budowlane - konstrukcyjne a nie elektrycze i sanitarne, więc szukam ludzi z papierami ;)

 

ps. lokmen dzięki za info o odwodnieniu!

 

pozdrawiam

mC

 

a na co Ci dwie pralki w domu ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...