Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Konto usunięte na żądanie

gosik nie daj się robić w balona :)

 

zakładając że masz 600m2 tynku (pewnie tyle nie masz ale tyle zakładam dla przykładu)

1 worek np. cem. wap. dolina nidy przy grubości tynku ok 1cm wystarczy na 2m2 tynku

będziesz zatem potrzebowała 300 worków. Cena za worek ok 13zł czyli wychodzi 3900 zł za materiał 7,5zł/m2 i gdzie tu do 20 zł...

 

Jeśli robisz maszynowe to zrób ściany cem/wap, a sufity niech Ci zrobią gipsowym jest lżejszy i będzie gładko...

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zakładając że masz 600m2 tynku (pewnie tyle nie masz ale tyle zakładam dla przykładu)

1 worek np. cem. wap. dolina nidy przy grubości tynku ok 1cm wystarczy na 2m2 tynku

będziesz zatem potrzebowała 300 worków. Cena za worek ok 13zł czyli wychodzi 3900 zł za materiał 7,5zł/m2 i gdzie tu do 20 zł...

.

 

Wszyscy nam mówią, że u nas tynku będzie ze 4 cm, bo takie krzywe ściany są :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał 7 zł? To bardzo mało :) Nam powiedział, że materiał na cem-wap może wyść nawet do 20 zł/m2. :jawdrop:

 

My placilismy cem-wap 19zl z materialem jakis miesiac temu . Sciany tez nie byly rewelacyjnie proste , przy rozliczeniu gosc mowil ze zużył wiecej materialu no ale cena była ustalana przy ogladaniu domu, widzial na jaka budowe wchodzi. Po za tym tam gdzie jest duzo tynku zgadza sie sa pekniecia lecz one nie wplywaja w niczym na nic , gdyz i tak trzeba bedzie te sciany cekolowac jeszcze , za cekolowanie i przemalowanie 1raz mam ustalone 10zl (robocizna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Dawno mnie tu nie było ale ciągle widzę, ze dyskusje trwają tylko zmieniają się budowniczowie :) My zaczęliśmy budowę rodo w kwietniu 2010r a od czerwca 2012 mieszkamy więc forum budowlane zamieniłam na wykończeniowe. Niestety nie mamy do tej pory zrobionej podbitki ale mamy troszkę środków odłożonych więc mam do was pytanko. Czy ktoś wie jakie są aktualne ceny za robociznę z materiałem? Czekam na ofertę od poleconego wykonawcy i chciałabym wiedzieć jak to wygląda cenowo i czy mam się z nim targować. wiem, że robi dobrze bo widziałam jego robotę ale nie chciałabym, żeby skasował mnie jak za zboże.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Na wstępie bardzo Wam dziękuję za rady dotyczące tynków, poszukiwania tynkarza trwają.

Teraz pytanie do osób mających schody "w całości" drewniane (nie wylane). Otrzymaliśmy wycenę od fachowca bardzo polecanego w naszej okolicy. Schody drewniane, dębowe, cena z robocizną około 7500 - 8000 zł. Ile płaciliście za wasze schody?

Serdecznie pozdrowienia

Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaklepałem fachowca od płytek bede wykładał w piwnicy ,ma przyjść za 2 tygodnie ,byliśmy wczesniej ugadani ale nie na konkretny termin,cena za piwnice to 25zł za metr ,reszta będzie droższa ale nie uzgodniliśmy jeszcze ceny. Jak sie pytałem to ceny wahają się od 30 do 45zł. a od środy zaczynam robic stelarze w salonie i kuchni. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas wczoraj rozmawiałem z tynkarzem/posadzkarzem. tynki 11 tyś za całość z listwami przyokiennymi, posadzki 5tyś. wersja z podwójnym powiększonym o 0,5m garażem. w tym siatka w garażu a styropian we własnym zakresie. liczone jest po 19zł za metr tynku i 24zł za metr posadzki. chyba to jest to samo co miał Lasci? pewnie wejdą w tym samym terminie co dekarz, ale chyba im to nie będzie przeszkadzać.

 

poza tym przymierzam się do rozprowadzenia kanałów DGP (prostokątne, w posadzce), materiały już kupiłem i w tym tygodniu chcę zacząć (może od jutra...). jedno mnie zastanawia - kupiłem rękaw do izolacji kanałów i element mocujący kanał do stropu. zakładam, że to mocowanie powinno przyjść na zaizolowany kanał - ktoś może to potwierdzić? pamiętam były tu raz zdjęcia kanałów, ale bez izolacji. z tego co wyczytałem to kanały nie mogą być obłożone styropianem bezpośrednio bo może on się wytapiać jak się solidnie w kominku napali ;)

 

pozdrawiam

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

poza tym przymierzam się do rozprowadzenia kanałów DGP (prostokątne, w posadzce), materiały już kupiłem i w tym tygodniu chcę zacząć (może od jutra...).

mC

 

Michał, kiedy rozprowadza się kanały DGP? Może być po tynkach i wylewkach? Zupełnie o tym zapomniałam :( I co teraz? Na czwartek umówiony wylewkarz.

Pozdrawiam Gosia

Edytowane przez gosik102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, kiedy rozprowadza się kanały DGP? Może być po tynkach i wylewkach? Zupełnie o tym zapomniałam :( I co teraz? Na czwartek umówiony wylewkarz.

Pozdrawiam Gosia

 

po tynkach jak najbardziej (ja się nawet zastanawiałem czy nie poczekać na tynki), ale po wylewkach - o ile to mają być tak jak u mnie płaskie kanały w wylewce - to zdecydowanie nie. jeśli chcesz wyciągnąć rury na strych, dać turbinę i z sufitu spuszczać ciepłe powietrze to pewnie można zrobić i po.

 

kanały kupiłem w castoramie - mieli najlepszą cenę (o dziwo zgodznie z ich reklamą ;) ). chcę doprowadzić powietrze do pokoi i łazienki na górze, pominę część nad garażem bo to za dużo zachodu i pewnie przy grawitacyjnej cyrkulacji powietrze tam nie doleci. mam już też gotową dziurę w stropie, więc pracy nie jest super dużo.

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Też planowałem zrobienie DGP w posadzce ale jakoś nie wyszło :)

Po kilku seansach z kominkiem stwierdzam, że DGP w rodosie to strata kasy i czasu na robienie tego. Ciepło ładnie się rozchodzi bez tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...