Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Michell przekopałam internet trochę pod kątem markiz i jest to ciekawe rozwiązanie.Można je rokkładać i składać kiedy się chce, sa nawet cenniki które by można unieść finansowo tylko niepokoi mnie kilka spraw:

1) ich trwałość

2) jak się je czyści gdy się zabrudzą i czy nie wyblakną od słońca po ,,x" latach

3) przeważnie są w paski co mi średnio odpowiada (wolałabym 1 kolor)

4) są przeciwwskazania do montażu na docieplonej ścianie, chyba że by ich zamontował do stropu balkonowego

5) na ile te machanizmy są trwałe i niezawodne

6) czy nie zmiota ich wichury

chyba tyle a może ty coś dodasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Michell wszystko by było tylko muszę poszperać w internecie na temat rozwiązań technicznych mechanizmów tych markiz i zadzwonić do jakiegoś lokalnego producenta (już namierzyłam kilku). Chodzi mi o to że w tych super automatycznych markizy same się zwijają jak się robi pochmurno ale napewno sa b.drogie, stąd moje obawy czy jak np. nabędę z rozkładaniem ręcznym to jak np. będzie ulewa , ja będę w pracy a rano zostawię markizę w stanie rozłożonym to czy nadmiar wody podczas ulewy lub gradobicia jej nie oberwie czy nie ugnie stelaży- nie chcę przez całe lato pamiętać o markizie i śledzić prognozy pogody jaka będzie, gdy ja będe w pracy. No bo skoro te super automaty na burzę się same zwijają, to chyba po to by markiże nie poddawać niekorzystnym warunkom atmosferycznym. Ale ogólnie pomysł takiego zadaszenia mi się podoba, tylko muszę pogadać na ten temat z jakimś fachowcem, bo w internecie piszą tylko o samych plusach użytkowania a wiadomo realia to wefyfikują.jak będziesz coś więcej wiedzieć to proszę daj znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michell całe forum prześledziłam od deski do deski i uwierz mi, że temat markiz nie był poruszany. Ale może ktoś się na ten temat wypowie. ALE WŁAŚNIE, RODODENDRONOWICZE ODEZWIJCIE SIĘ CO WIECIE NA TEMAT MARKIZ LUB INNYCH FORM ZADASZENIA!!!!!!!!

 

Benia 7

zaglądnij do tematu "wybudowani wracający na forum". Tam jest kilka osób, które myślały o markizach. Może je zrobili i mogliby Ci udielić jakichs informacji.

http://forum.muratordom.pl/post2090605.htm?highlight=markizy#2090605

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img169.imageshack.us/img169/2266/tarasny7.jpg

takie coś... na drewnianym stelarzu...zadaszenie z przezroczystej pleksy (?)-tak cos to wygląda.

Dowiem się z czego to zadaszenie bo u nas w pracy mamy taki taras i supper jest! to przezroczyste zadaszenie nieznacznie tylko zatrzymuje światło ( nie jest porośnięte żadną roślinnością).Do markiz jakoś nie mogę się przekonać :-?

My głównie światło będziemy dostawać do salonu przez okna w wykuszu ( te sa na stronę południową) i dlatego wydłużamy je, aby dostawać go jak najwięcej :)

 

do tematu mojej łazienko-suszarni obiecuję wrócić ( pędzę do dzieciaków )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nas gryzie co innego-myślimy wciąż o tych pokichanych kominach :roll: za garażem komin do pieca na paliwo stałe mamy wrysowany,ale będzie on wystawał 2,6m nad dach!!!! :o garaz mamy na zachód i obawiam się żeby go wichury nie powaliły :o a wieje u nas,ze hej :evil:

no i jaki on ma być?-kierownik wspominał,że schiedla taki długi to ie bardzo, lepiej cegła, ale tyle klnkieru wywalić na 1 komn :o a jak możnaby go zazbroić dodatkowo??? :-?

no i czy robić ten gazowy w przewidywane rzez archon kotłowni (gaz na stare lata) i znowóż schiedl czy cegła, albo tylko wentylacja.z komnkowego-rezygnujemy-to juz raczej pewne.

wiolcia chyba ma taki wyyyyyysoki komin,a może ktoś inny wypowie się w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy 2,6 metra nad dach? Chyba nie 2,6 ponad szczyt dachu bo to przegiecie. Nie wydaje mi sie zeby ta wysokosc byla jakas koszmarna (liczac od polaci dachu) a po oblozeniu klinkierem zyskujesz kolejne kilogramy ktore sie temu wiatrowi przeciwstawiaja. Ja mysle o kominie wlasnie Schiedel'a Rondo Plus jako uniwersalny, bo kto wie jak bedzie i szczerze powiedziawszy za taka cene spodziewam sie ze ten komin mnie przezyje. :lol:

Jedno jest pewne trzeba wiedziec wstepnie czym sie bedzie ogrzewac i czy chce sie komin szybko postawic (systemowy) czy ma sie czas (tradycyjny). Mnie sie nie spieszy (budowa sposobem gospodarczym - wiem moze absurd...) ale i tak wybieram systema. Troszke poczytalem, popatrzylem i mimo ze wychodzi to troche drozej (patrzac na obliczenia innych-sam takich nie robilem) i tak juz wiem co kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aLien komentarz po świętach :wink: a teraz....

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy

miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr,

zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze.

Pracy, która pomaga żyć.

Uśmiechów bliskich i nieznajomych,

które pozwalają lżej oddychać i szczęścia,

które niejednokrotnie ocala nam życie.....

Powodzenia na budowach!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...