Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Też planowałem zrobienie DGP w posadzce ale jakoś nie wyszło :)

Po kilku seansach z kominkiem stwierdzam, że DGP w rodosie to strata kasy i czasu na robienie tego. Ciepło ładnie się rozchodzi bez tego.

 

centralne umieszczenie kominka w tym domu sporo daje, ale podejrzewam jednak, że z dgp ciepło rozejdzie się szybciej ;) ja za materiały zapłaciłem niecałe 700zł. praca własna, tyle że ze znalezieniem czasu jest najgorzej ;)

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

centralne umieszczenie kominka w tym domu sporo daje, ale podejrzewam jednak, że z dgp ciepło rozejdzie się szybciej ;) ja za materiały zapłaciłem niecałe 700zł. praca własna, tyle że ze znalezieniem czasu jest najgorzej ;)

 

mC

 

Ja dzwoniłam dziś od fachmana od kominków. Za wkład plus robocizna i DGP chce od 13-15 tyś. Czy to wg Was normalna cena, czy tylko mi zdaje się, że to strasznie dużo? Sam wkład to koszt około 4-6 tyś.

Pozdrawiam

Gosik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzwoniłam dziś od fachmana od kominków. Za wkład plus robocizna i DGP chce od 13-15 tyś. Czy to wg Was normalna cena, czy tylko mi zdaje się, że to strasznie dużo? Sam wkład to koszt około 4-6 tyś.

Pozdrawiam

Gosik

 

Troszkę dużo, ale w tej branży ze skrajności w skrajność. Zależy też od skomplikowania projektu, materiałów pobocznych. Ale według mnie 5 tyś robocizna to maks za dwa dni roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzwoniłam dziś od fachmana od kominków. Za wkład plus robocizna i DGP chce od 13-15 tyś. Czy to wg Was normalna cena, czy tylko mi zdaje się, że to strasznie dużo? Sam wkład to koszt około 4-6 tyś.

Pozdrawiam

Gosik

Moim zdaniem dużo. Ja za wkład płaciłem 5 tys, obudowa ok 2 tys. robocizna coś koło 1200zł a dgp zrobię sam bo to prosta sprawa,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kojak139 i Lokmen, dziękuję mWilQ i michalc. Czyli już wiem, że za dużo krzyczą :) TAR zamknęła się w kwocie 5 tyś i wszystko sprawuje się dobrze :) Szukam dalej!

 

za samo podłączenie kominka w jednym sklepie u nas chcą 300zł - do tego kominek sprzedadzą na 8% vat i w sumie wyjdzie prawie na zero ;) co do obudowy to jeszcze nie wiem, tyle że my chcemy coś bardziej tradycyjnego: kamień (nie szlifowany)/stara cegła, jakaś półka z drewna.

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

U mnie wkład kosztował 4000, a zabudowa wraz z robocizną 7000 + 1000 zł kamień. Robocizna może i drogo ale zrobiona z głową.

 

Dla przykładu tu był tani kominek, tanio zrobiony bo robił go gość wszystko umiem. Już go nie ma... bo podłączył go do starego komina nie dając chociażby rury kwasówki...

 

IMG071.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lokmen: ale to nie oznacza, że jak ktoś zapłaci 2000 złotych za zabudowę to mu się dom od razu spali, nie przesadzajmy. Kominy są nowe, głównie systemowe, fachowiec ma tylko podłączyć się pod wkład. Robota raptem na dwa dni, materiału niewiele, skąd kwoty rzędu 7000 złotych? Rozumiem, że niektórzy się cenią, nie rozumiem tylko ludzi, którzy dają się tak naciągać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Ten gość tyle po prostu bierze i na brak roboty nie narzeka. Chciałem jego i zaakceptowałem te warunki.

W mojej rodzinie to 3 kominek i jak zawsze perfekcja.

Oczywiście nie neguję tego, że za 2000 ktoś zrobi źle. Ale z racji wykonywanego zawodu chucham na zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gość tyle po prostu bierze i na brak roboty nie narzeka. Chciałem jego i zaakceptowałem te warunki.

W mojej rodzinie to 3 kominek i jak zawsze perfekcja.

Oczywiście nie neguję tego, że za 2000 ktoś zrobi źle. Ale z racji wykonywanego zawodu chucham na zimne.

 

Ja na przykład ognia boję się na tyle, że nie zostawiam go bez opieki. W kominku palę rekreacyjnie, więc podczas rytuału jestem w jego pobliżu. Nie zostawiłbym ognia, tak jak to niektórzy robią, na noc i smacznie poszedł spać. Na bank śniłyby mi się same kataklizmy związane z pożarami.

Edytowane przez mWilQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wkład kosztował 4000, a zabudowa wraz z robocizną 7000 + 1000 zł kamień. Robocizna może i drogo ale zrobiona z głową.

 

Dla przykładu tu był tani kominek, tanio zrobiony bo robił go gość wszystko umiem. Już go nie ma... bo podłączył go do starego komina nie dając chociażby rury kwasówki...

 

IMG071.jpg

 

Jarku!

U Ciebie licząc "prostą matematyką" z kamieniem wyszło 12.000 :) U nas wycenił 15.000 przygotowany do malowania, bez żadnych udziwnień, bez wykończenia.

Pozdrawiam

Małgosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji tematu kominkowego to jakich firm wkłady polecacie? ja wiem tylko, że kratki.pl są popularne - mają wkłady tanie i jest spory wybór. Na drugim biegunie Jotul... Za co warto zapłacić a za co nie?

 

Ja też myślałem o kominie bez wkładu z kwasówki (sama cegła) ale ponoć przy wkładzie - szczególnie przy płaszu wodnym, choć go nie robimy - nie warto ryzykować, kier-bud mocno naciska na wkład. cegła podobno już też nie taka jak 50 lat temu ;)

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Moim zdaniem odwrotnie przy płaszczu wodnym temp. Spalin będzie niższa jak w przypadku zwykłego wkładu.

Jeśli chodzi o firmę to polecam Arysto albo Brunner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem odwrotnie przy płaszczu wodnym temp. Spalin będzie niższa jak w przypadku zwykłego wkładu.

Jeśli chodzi o firmę to polecam Arysto albo Brunner

 

z tego co czytałem właśnie niższa temperatura spalin i dalsze ich oziębienie w kominie powoduje wykraplanie się wody i niszczenie komina. tam gdzie spaliny są bardzo gorące ten efekt nie występuje i komin znosi to lepiej. są to opinie wyczytane na forum muratora, więc ocena we własnym zakresie ;)

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Oprócz kominka z płaszczem czym jeszcze będziesz grzać? I jak to będziesz łączył przez wymiennik czy bufor?

 

My dziś uruchomiliśmy pompę ciepła i odziwo działa :-) ale musze wymienić pompę obiegowa bo za mała.

No i dalej czekam za prądem :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
w zlikwidowanym gabinecie jest, a raczej będzie część TV reszta bez zmian- wyjście na taras, część na jadalnię w wykuszu i nie robimy wiatrołapu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz kominka z płaszczem czym jeszcze będziesz grzać? I jak to będziesz łączył przez wymiennik czy bufor?

 

My dziś uruchomiliśmy pompę ciepła i odziwo działa :-) ale musze wymienić pompę obiegowa bo za mała.

No i dalej czekam za prądem :-(

 

my nie dajemy płaszcza wodnego, tylko zwykły wkład i DGP - ale to tylko jako rezerwa, coś co będzie chodzić bez prądu. grzać będziemy gazowym kondensatem, wszystko w podłogówce (poza garażem). jutro w gazowni się wyjaśni czy będziemy mieć gaz jeszcze przed zimą czy nie... jest spotkanie "na szczycie" - sąsiedzi, właściciele drogi, którą gazownia puści przyłącze (jak by nie mogli puścić drogą powiatową po której my jeździmy...). powiedziałbym że ciągnie się jak prąd u ciebie lookmen, ale 3 lat jeszcze nie czekamy ;)

 

ciekawa sprawa taka pompa. możesz przypomnieć ile taka zabawka kosztuje?

 

mC

Edytowane przez michalc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...