Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A czy masz DGP? Ile kosztował sam kominek? Cena bardzo atrakcyjna. U mnie wyszło min. 9600 zł. :(

 

Nie mam DGP, u znajomych mimo częstej wymiany filtrów troszkę syfi ściany. Teraz z doświadczenia po dwóch zimach wiem, że to byłby zbędny wydatek. Przy słabym paleniu, bo ciężko w Mai zrobić ognisko w bardzo krótkim czasie ogrzewają się wszystkie pomieszczenia w domu. Jak się przesadzi, to ciężko wysiedzieć :) To mały domek, konstrukcja prosta, klatka schodowa działa jak ciąg, więc DGP zbędne.

 

Wkład z tego co pamiętam kosztował coś koło 2000-2200 złotych. To dokładnie Maja LUX (nie plus, coś zmyśliłem), z dolotem powietrza (wtedy trzeba było domówić), z jedną szybą. Zabudowa prosta.

Edytowane przez mWilQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie mam DGP, u znajomych mimo częstej wymiany filtrów troszkę syfi ściany. Teraz z doświadczenia po dwóch zimach wiem, że to byłby zbędny wydatek. Przy słabym paleniu, bo ciężko w Mai zrobić ognisko w bardzo krótkim czasie ogrzewają się wszystkie pomieszczenia w domu. Jak się przesadzi, to ciężko wysiedzieć :) To mały domek, konstrukcja prosta, klatka schodowa działa jak ciąg, więc DGP zbędne.

 

Wkład z tego co pamiętam kosztował coś koło 2000-2200 złotych. To dokładnie Maja LUX (nie plus, coś zmyśliłem), z dolotem powietrza (wtedy trzeba było domówić), z jedną szybą. Zabudowa prosta.

 

U nas wkład Arysto 10 to około 3600 zł, reszta to materiały i robota. Bez DGP wychodzi 7900 z kamieniem. Zlecałeś wykonanie firmie? Dostałeś bardzo korzystną cenę. U mnie w mieście krzyczą około 12-15 tyś. Do jakiej temperatury (średnio) wystarcza grzanie kominkiem?

Pozdrawiam

Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas przy DGP w sypialni trzeba zima okna otwierac, do tego komin, ktory przechodzi przez sypialnie dodatkowo dogrzewa dwa pomieszczenia, plus otwarta klatka schodowa, z ktorej rozchodzi sie do pozostalych pomieszczen. gdybym mogla cofnac czas, na dzien dzisiejszy nie robilabym DGP a juz wydatek na turbine - calkowity bezsens. w ogole uwazam ze w moim przypadku kominek jest zbedny i niepotrzebny, odpalany byl w zeszlym roku moze z 5 razy. innego zdania jest moj maz, ktory traktuje go jak awaryjne ogrzewanie w razie "W" na razie "W" nie wystapilo ;):lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wkład Arysto 10 to około 3600 zł, reszta to materiały i robota. Bez DGP wychodzi 7900 z kamieniem. Zlecałeś wykonanie firmie? Dostałeś bardzo korzystną cenę. U mnie w mieście krzyczą około 12-15 tyś. Do jakiej temperatury (średnio) wystarcza grzanie kominkiem?

Pozdrawiam

Gosia

 

Nie traktuję kominka jako głównego źródła ciepła, więc ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie. U mnie przy mrozach sięgających kilkunastu stopni na minusie kominek jest przyjemnym dodatkiem. Wrzucam dwa kawałki drewna i w pomieszczeniu momentalnie mam 2-3 stopnie więcej. Na górze czuć przyjemny zapach drewna, powietrze też się zmienia. Podejrzewam, że cierpliwi, co dorzucają i pilnują temperatury mogliby ogrzewać dom samym kominkiem. Tylko co zrobić jak wychodzi się z domu do pracy - wyziębiać pomieszczenia, zawsze to kilka stopni w dół przy mrozach. Nie wiem, czy to dobre dla budynku.

 

Rodzinka TAR dobrze, że miała różne zdanie na temat kominka. To "W" lepiej żeby się nie zdarzyło, ale jak już, to zawsze jest drugie rozwiązanie. U mnie "W" raz się trafiło, ledwo dojechałem w śnieżycy do domu, żółta elewacja była biała, frontowe okna zasypane, we wsi od rana nie było prądu i jakoś trzeba było sobie radzić. Materac do kominka, ciepłe danie na butli turystycznej i kolejne 20h bez prądu przetrwaliśmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Was pomęczę. Takie głupie pytanie. Czy tynkowaliście ściany na strychu? Bo ja się zastanawiam, czy warto, a Mąż twierdzi, że warto ;)

 

Ja mam RODEK 6P z całym podpiwniczeniem,czyli jakby nie patrzec duzo miejsca na wszelkiego rodzaju GRATY ale sciany na strychu dałem sobie wytynkować z kominami,wygląda to dużo dużo lepiej,brat buduje się również i tego nie zrobił i teraz żałuje . Tyle że nic mnie to nie kosztowało bo ugadałem sobie ze do całości domu zrobią mi te WSZYSTKIE szczyty gratis z kominami. A z czasem jak je pomaluję na biało to myśle ze dopiero będzie dobrze to wyglądać.Chociasz fakt dokonany jest taki ze ile ja będe z tego strychu korzystał 2-3razy do roku? Ale co jest to jest. Zastanawiam sie tylko nad wykonczeniem tego strychu ,czy po wacie i foli dać jeszcze płyte USB bo taką mi doradzają położyć ta najcieńszą chociaż 0,9cm. A na podłogi już grubsza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alienmc
Ja mam RODEK 6P z całym podpiwniczeniem,czyli jakby nie patrzec duzo miejsca na wszelkiego rodzaju GRATY ale sciany na strychu dałem sobie wytynkować z kominami,wygląda to dużo dużo lepiej,brat buduje się również i tego nie zrobił i teraz żałuje . Tyle że nic mnie to nie kosztowało bo ugadałem sobie ze do całości domu zrobią mi te WSZYSTKIE szczyty gratis z kominami. A z czasem jak je pomaluję na biało to myśle ze dopiero będzie dobrze to wyglądać.Chociasz fakt dokonany jest taki ze ile ja będe z tego strychu korzystał 2-3razy do roku? Ale co jest to jest. Zastanawiam sie tylko nad wykonczeniem tego strychu ,czy po wacie i foli dać jeszcze płyte USB bo taką mi doradzają położyć ta najcieńszą chociaż 0,9cm. A na podłogi już grubsza .

 

A nie płyta OSB? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś namiary na Pomorzu na fachowców co robią dobrze i tanio schody w domu z drzewa. Była u mnie jedna firma i zaśpiewali mi 10tyś drzewo BUK i parę dodatków przy balustradzie z nierdzewki w drzewie JESION 7.5tyś. Masakra .

Mogę polecić pana z miejscowości w Borach Tucholskich- robi na kujawach i pomorzu. Dębowe powinny być koło 10000, chociaż tanio to pewnie nie jest...

zdjęcie1.jpgzdjęcie2.jpgzdjęcie3.jpgzdjęcie4.jpgzdjęcie5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
Jeszcze Was pomęczę. Takie głupie pytanie. Czy tynkowaliście ściany na strychu? Bo ja się zastanawiam, czy warto, a Mąż twierdzi, że warto ;)

Ja dałem otynkować. Dla porządku, żeby było schludnie. Chociaż wg projektu, to powinno się tam przykleić styropian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
Ma ktoś namiary na Pomorzu na fachowców co robią dobrze i tanio schody w domu z drzewa. Była u mnie jedna firma i zaśpiewali mi 10tyś drzewo BUK i parę dodatków przy balustradzie z nierdzewki w drzewie JESION 7.5tyś. Masakra .

Ja postawiłem na granitowe... Madura Gold. Koszt brutto z montażem - 10.500 PLN (bez poręczy, barierki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...