Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

GRATULUJĘ UZYSKANEGO EFEKTU !!! Mam prośbę - czy mogłaby Pani napisać jaka dachówka jest położona? Z chęcią rzuciłbym okiem na zdjęcie od strony Wykuszu/a. Pozdrawiam z Wrocławia

 

Na Panią to trzeba mieć wygląd i pieniądze :lol2:

A tak na poważnie- dachówka to Roben Monza Plus Antracytowa Angobowana. Jak będzie ułożona w 100% to obiecuję wrzucić fotkę :)

Gratuluję postępów w budowie :)

Pozdrawiam

Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na Panią to trzeba mieć wygląd i pieniądze :lol2:

A tak na poważnie- dachówka to Roben Monza Plus Antracytowa Angobowana. Jak będzie ułożona w 100% to obiecuję wrzucić fotkę :)

Gratuluję postępów w budowie :)

Pozdrawiam

Gosia

a jaki koszt poniosłaś w zw. z robocizną i materiałem w zakresie dachu? Jaką Wybrałaś bramę i okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki koszt poniosłaś w zw. z robocizną i materiałem w zakresie dachu? Jaką Wybrałaś bramę i okna?

 

Całość dachu (tzn. bez więźby) materiał plus robocizna to około 31 tyś zł. Bramę- nie pamiętam nazwy (zamawialiśmy tam, gdzie okna i materiał na dach) kosztowała 3 000 zł, okna Gealan- 12 000 z montażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi drzwiami zewnętrznymi... większość z was pisze że ma drzwi wejściowe drewniane, a nam w każdym sklepie odradzają i proponują drzwi stalowe??? Niby że jeśli nie ma żadnego ganku to drzwi drewniane będą ciągle pracowały i za kilka lat bedą do wymiany. Jak myslicie lepiej wziąć te stalowe drzwi??

 

 

Gdzie kupywaliście armature lazienkową(wanne, prysznic,zlew)? Opłaca się zamawiać przez internet czy lepiej w sklepie, by pozniej bylo bez problemow?? A jesli przez internet to polecicie jakąś stronę? Bo odnośnie kafelek widziałam że podawaliście fajne, sprawdzone sklepy internetowe.

 

Hej Ada,

 

Co do wyposażenia łazienki (płytki, baterie, kabina, cała reszta) - wszystko oglądaliśmy w sklepach a potem zamawialiśmy w necie. Różnice w cenach są gigantyczne i nie było żadnych problemów.

 

Drzwi drewniane do wymiany po paru latach? No co Ty:) W domu gdzie teraz mieszkam mamy drewniane od 20 lat i wciąż wyglądają i pracują nienagannie. Drewniane są dużo ładniejsze ale tez droższe także także decyduje stan budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Ada,

 

Co do wyposażenia łazienki (płytki, baterie, kabina, cała reszta) - wszystko oglądaliśmy w sklepach a potem zamawialiśmy w necie. Różnice w cenach są gigantyczne i nie było żadnych problemów.

 

A czy moglabys polecic jakies sklepy, z ktorych ty kupowalas? Plytki to moze nie problem ale chodzi mi glownie o kabine, wanne, baterie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My takze podzielilismy okno w kuchni i pomieszczeniu gospodarczym. Nie zalujemy, bo wydaje nam sie ze nie pasowalyby do tego domu dwa okna kwadraciki(biorąc jeszcze pod uwage to ze podnieslismy scianke kolankowa o pustaka). Do tego jeszcze zastanawiamy sie czy nie dac opasek (gzymsow) wokol okien, by jakos je jeszcze powiekszyc.

 

Mam pytanie. Czy zostawialiscie te dwa drewniane slupy w pokojach na gorze? Nam wszyscy budowlancy, ktorzy przewineli sie przez budowę doradzaja, by te slupy zlikwidowac. a przynajmniej ten w pokoju nad drzwiami wejsciowymi.

Wiadomo ze kazdy jest mądry po szkodzie i tak u nas w najmniejszym pokoju slup nie jest w scianie tylko tuz obok. Majster nie podsunal nam pomyslu by dac go w scianie i teraz bedziemy go doczyszczac z tynku, polerowac i ma być "ozdobą" pokoju:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosik, ładnie

Kurcze też podzieliliśmy okno w kuchni i kotłowni bo to takie wygodne ale żałuje bo ono w sumie jest małe i ten podział dużo światła zabrał w kuchni, pozdrowienia.

 

Dziękuję Nutka :) Jeszcze nie użytkujemy i przyznam szczerze, że nie myślałam nad tym oknem, pewnie wyjdzie w praniu :) U nas kuchnia jest od północnego-wschodu i też będzie ciemna :( Kotłownię pal licho :rolleyes:

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Ada tym majstrom co Ci tak "dobrze" radzą każ stanąć na 1 nodze i niech powiedzą jak długo postoją...

Można z niego zrezygnować ale na etapie planowania więźby bo trzeba przerobić konstrukcję. Ktoś tu na forum już pokazywał co i jak.

Niestety te słupy to takie miejsce, przez które trzeba wydać parę zł. więcej. U nas np. ten co jest w ścianie mimo zastosowania siatki tynk pękł. Będę tam kombinował. Myślałem nad tym:

 

Oczywiście nie ten kolor :)

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ada tym majstrom co Ci tak "dobrze" radzą każ stanąć na 1 nodze i niech powiedzą jak długo postoją...

Można z niego zrezygnować ale na etapie planowania więźby bo trzeba przerobić konstrukcję. Ktoś tu na forum już pokazywał co i jak.

Niestety te słupy to takie miejsce, przez które trzeba wydać parę zł. więcej. U nas np. ten co jest w ścianie mimo zastosowania siatki tynk pękł. Będę tam kombinował. [....]

 

U nas konstruktor maksymalnie odchudził więźbę i słupy + płatwie wywalił. po przeliczeniach niby mu wyszło, że będzie ok. wykonawcy dali i płatwie i słupy a kier-bud stał za nimi murem a wyczyn konstruktora przemilczał...

 

u nas właśnie robią tynki i powiedzieli, że na słup w ścianie ablo można dać siatke - ale i tak pewnie pęknie albo go nie tynkować i zasłonić płytą karton-gips. i na to drugie rozwiązanie się zdecydowaliśmy. po każdej stronie ok 4cm ściany, do której płytę się przyklei, a za płytą słup będzie mógł sobie pracować. ale i tak możliwe że pęknie na łączeniu tynk-płyta ;)

 

pozdro

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie o posadzki. czy wyrównywaliście poziom podłogi styropianem? wiadomo, że nierówności nie są duże, ale jakieś są. hydraulik ma posadzkarza co wyrównuje styropianem a jak leje nierówno to za każdy centymetr nadlanego betonu każe dopłacać 5zł! za metr kw. drugi posadzkarz mówi, że nierówności tego typu eliminuje się tylko i wyłącznie betonem i nie liczy więcej za to a wręcz jest tańszy. jak to było u was? czy była jakaś różnica dla pomieszczeń z podłogówkąi tych bez podłogówki?

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Te majstry to co jeden to ma lepsze sposoby na wyciągnięcie kasy. Jak masz nierówny strop czy chudziak to co najwyżej będzie się krzywo styropian układać, a on i tak na równo leje. Z tym równo wychodzi często kiepsko...

Jak jest strasznie krzywe podłoże można je wyrównać zwykłym piochem i na to kładziesz styropian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie o posadzki. czy wyrównywaliście poziom podłogi styropianem? wiadomo, że nierówności nie są duże, ale jakieś są. hydraulik ma posadzkarza co wyrównuje styropianem a jak leje nierówno to za każdy centymetr nadlanego betonu każe dopłacać 5zł! za metr kw. drugi posadzkarz mówi, że nierówności tego typu eliminuje się tylko i wyłącznie betonem i nie liczy więcej za to a wręcz jest tańszy. jak to było u was? czy była jakaś różnica dla pomieszczeń z podłogówkąi tych bez podłogówki?

 

mC

 

Pierwsze słyszę o takich wynalazkach. Przecież wiadomo, że w jednym pomieszczeniu będą rury, w innych elektryka, w innych podłogówka. Układasz izolację według projektu, ewentualnie według własnego widzi mi się. Na to idzie wylewka. Ma tworzyć równą powierzchnię, bez względu czy w jednym pomieszczeniu pójdzie 5 cm, czy 10 cm.

 

Na tym etapie warto zwrócić uwagę, czy nie ma bubla przy montażu okien. Zerknij czy nie są np za nisko osadzone. Nie wiem ile dokładnie, ale posadzka też musi mieć swoją minimalną grubość, więc przy izolacji to uwzględnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ada tym majstrom co Ci tak "dobrze" radzą każ stanąć na 1 nodze i niech powiedzą jak długo postoją...

Można z niego zrezygnować ale na etapie planowania więźby bo trzeba przerobić konstrukcję. Ktoś tu na forum już pokazywał co i jak.

Niestety te słupy to takie miejsce, przez które trzeba wydać parę zł. więcej. U nas np. ten co jest w ścianie mimo zastosowania siatki tynk pękł. Będę tam kombinował. Myślałem nad tym:

 

Oczywiście nie ten kolor :)

 

 

Całkiem fajne rozwiązanie. Widzę ze wszystko masz juz przemyslane:)

Ale jeszcze odnosnie tego slupa w pokoju nad drzwiami wejsciowymi. Dawaliscie tam tak jak niby jest w projekcie pustaki szklane? Czy cala ta scianke zabudowywaliscie? U nas zostawiono przerwe na te pustaki i teraz to chyba tylko zostaje obrobic ta wolną przestrzen i ten slup plyta- chociaz nie wiem jak to wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajne rozwiązanie. Widzę ze wszystko masz juz przemyslane:)

Ale jeszcze odnosnie tego slupa w pokoju nad drzwiami wejsciowymi. Dawaliscie tam tak jak niby jest w projekcie pustaki szklane? Czy cala ta scianke zabudowywaliscie? U nas zostawiono przerwe na te pustaki i teraz to chyba tylko zostaje obrobic ta wolną przestrzen i ten slup plyta- chociaz nie wiem jak to wyjdzie.

 

my zrobimy półki - albo drewniane albo z jakiejs lekkiej zabudowy.

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo przepraszam. Dopiero teraz doczytalam ze dopiero zrobicie te polki:)

 

u nas rzeczywiście dopiero będzie, ale już tu ktoś prezentował ładne wykończenie:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?73624-projekt-DOM-W-RODODENDRONACH-6-pracownia-ARCHON&p=4639128&viewfull=1#post4639128

 

pozdr

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...