Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość 80mariusz80
Nie :( To próba naprawy jednego z wieeelu błędów pierwszego Boba Budowniczego...

Mhm... U nas też wyszałowali balkon na równo z wykuszem. Mój ojciec na szczęście to zauważył i murowańcy musieli to poprawiać - nawiercali dziury i nadlewali kolejny kawał balkonu. Mam nadzieję, że kiedyś z tą nadlewką nie runę w dół...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm... U nas też wyszałowali balkon na równo z wykuszem. Mój ojciec na szczęście to zauważył i murowańcy musieli to poprawiać - nawiercali dziury i nadlewali kolejny kawał balkonu. Mam nadzieję, że kiedyś z tą nadlewką nie runę w dół...

 

Sprzedam Ci lepszy schemat- u nas balkon był COFNIĘTY w stosunku do wykusza :( I to, co jest wyrównaniem balkonu do wykusza to STYROPIAN ;) Cóż począć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Gosia elewacja rewelacja :) Wygląda pięknie.

 

Balkon jak był cofnięty to można było dowiercić drutów wyszalować i dolać- byłoby podparcie .

 

U nas dziś zakończył glazurnik- mamy łazienki, garaż, salon, kuchnię, hol i pralnię w płytkach :) wyszło prawie 100m2 glazury i terakoty. Ogólnie jestem w szoku ile to kapusty kosztowało... tradycyjnie 2 x tyle ile zakładałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór Drodzy Forumowicze :)

Ogłaszam, że elewacja skończona :)

Oto efekty:

[ATTACH=CONFIG]207055[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]207056[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]207057[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]207058[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]207059[/ATTACH]

I jak? ;)

 

Oryginalna elewacja. Robi wrażenie.

A jaka to elewacja?

i jaką Masz dachówkę?

Jestem na etapie decyzji co do wyboru dachówki.....urwanie głowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna elewacja. Robi wrażenie.

A jaka to elewacja?

i jaką Masz dachówkę?

Jestem na etapie decyzji co do wyboru dachówki.....urwanie głowy...

Bardzo dziękuję za miłe słowa :)

Dachówka (tak jak pisałam kilka stron wcześniej) to Roben Monza plus antracytowa angobowana. Z położeniem, rynnami, struktonitem i wszystkimi "pierdołami" wyszła jakoś 31 tyś.

Elewacja to Alpol kolor S 1155 baranek 2mm silikatowo-silikonowy. Ramki wokół okien to styropian i biały tynk. Sama robocizna to koszt 11 500 zł. (ocieplenie, kleje, siatki, struktura, ramki wokół okien, kominy, podbitka) materiały musiałabym podliczyć jak będę w domu. Wiadro tynku z pigmentem to 120 zł. Poszło 25 wiader.

Tak w skrócie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia elewacja rewelacja :) Wygląda pięknie.

 

U nas dziś zakończył glazurnik- mamy łazienki, garaż, salon, kuchnię, hol i pralnię w płytkach :) wyszło prawie 100m2 glazury i terakoty. Ogólnie jestem w szoku ile to kapusty kosztowało... tradycyjnie 2 x tyle ile zakładałem.

 

Dziękuję bardzo, zapraszam do obejrzenia na żywo :)

Podzielisz się kosztami robocizny glazurnika?

Pozdrawiam

Gosik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:) Jestem na etapie ocieplania domu i mam pytanie ile macie wypuszczony styropian na ościeżnicę okien? Gosik piękna elewacja :) ale balkon nad wykuszem to murarze spartaczyli. Chyba za dużo wypili wody...... ;) Zamontowałem wczoraj barierki jak zrobię foteczki to wrzucę na forum. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:) Jestem na etapie ocieplania domu i mam pytanie ile macie wypuszczony styropian na ościeżnicę okien? Gosik piękna elewacja :) ale balkon nad wykuszem to murarze spartaczyli.

Dziękuję Janku.

Nic nie mów o pierwszym Bobie Budowniczym- to tylko jedno z wielu jego partactw, napsuł nam mnóstwo krwi. Teraz już "po ptokach" :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki....

Jeśli to nie problem to napisz proszę konkretnie jaki model okien i do kiedy trwa promocja?

Pozdrawiam

 

promocja trwa do końca sierpnia lub września, niestety nie wiem dokładnie. z tego co wiem dopłaty są niezależne od modelu okna.

 

przy okazji nasza marsylka też zaczyna się prezentować :)

 

dach.jpg

 

pozdrawiam

mC

Edytowane przez michalc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to razem z łazienką, czy same podłogi?

 

u nas był wczoraj gościu i tylko dolną łazienkę wycenił na 7000 (sama robota). liczył szlifowanie kafli na styk w narożnikach (przez komin, wnękę, słup i pion kanalizacyjny tych narożników będzie kilka).

 

mC

 

Zastanów się czy chcesz mieć takie szlifowania. W łazience nie raz przywaliłem mopem albo odkurzaczem w wystające narożniki i tylko lista mnie ochroniła przed ukruszeniem. Szlif by tutaj nie wytrzymał, a dodatkowo trzeba za niego zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...