Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktoś z "rododendrowiczów" zrezygnował ze schodów zabiegowych? Jak można rozwiązać problem, żeby spocznik był przed wejściem nad garaż. Macie jakieś pomysły? Będę wdzięczna za opinię bo sprawa bardzo pilna a my skołowani:(

 

U mnie prosty spocznik na wysokości pokoju nad garażem. Dwa proste biegi schodów. Koszt - wyższe stopnie, lub wypuszczenie schodów w salon. Ja wybrałem wyższe stopnie, wygoda mniejsza, ale da się funkcjonować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Parter mamy podniesiony o 1 pustak. Pierwsza część schodów (proste- bez zabiegu) idzie aż do poziomu pokoju nad garażem tak że ostatni stopień kończy się na ścianie nośnej pomiędzy garażem a salonem. Wejście do pokoju nad garażem robimy po środku między biegami schodów. Wysokość stopni 17,5 cm. Poniżej postaram się pokazać na rysunku. Dodam że mamy wersję rodosa z podwójnym garażem i nad garażem będzie 1 pomieszczenie.

To rozwiązanie daje nam: praktycznie brak skosu w pomieszczeniu pod schodami. Drzwi od górnej łazienki nie otwierają się bezpośrednio na schody.

 

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/schody.jpg

 

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/schody1.jpg

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=113883&d=1335724165

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=113884&d=1335724176

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lokmen: wydaje mi się, że tylko przy podwójnym garażu można sobie na takie rozwiązanie pozwolić.

 

my mamy tak jak lookmen, ale też podwójny graraż. tyle że nasze schody kończą się na wysokości słupa - więc lookmen albo masz słup rzesunięty albo dłuższe schody. u nas długość stopnia jest na styk, mogłyby być ciut dłuższe, wysokośc jest ok.

 

u nas dach skończony, podłogówka ułożona a dziś robią wylewki (5000 robota + materiał). ostatni ponad tydzień był ciężki bo jedynie z okazjonalną pomocą taty układałem styropian, malowałem dysperbitem parter i garaż, kładłem folię. wkleiłem też ten styropian fundament gold (zamiast styroduru) pod drzwi i balkony - trochę zeszło z tym wszystkim i czuję w końcu trudy budowy na sobie samym ;) dni typu budowa-praca-budowa nie należą do najłatwiejszych ;) ale przynajmniej masz przywilej otworzenia domu i zamknięcia po wszystkich ;p

 

pocieszam się, że zostało już niewiele:

ocieplenie dachu od środka i domu z zewnątrz

kotłownia + oczyszczalnia ścieków

wykońecznie.... ;)

 

pozdrawiam!

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, nie mam teraz projektu pod ręką, ale kojarzę, że u mnie był słup i za nim kawałek ścianki. Bez tego fragmentu schody na pewno wychodzą poza słup. Z drugiej strony (od łazienki) mam chyba wszystko jak w projekcie i tam mniej więcej dwa schody wychodzą poza ścianę, Spocznik mam w całości nad łazienką, wszystko w części domu, nie wchodziłem z nim nad garaż, tak jak pisałem wcześniej koszt to wysokość stopnia, chyba 21cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko przywitam.

 

Po długiej przerwie wznowiliśmy prace nad Rodo 6. Wszyscy, którzy zaczynali razem z nami już mieszkają a my jak zwykle do tyłu ale zgłaszam że jesteśmy i walczymy :)

 

Głowa do góry, ci co pokończyli są też na forum i starają się wspierać, tych co budują, lub planują zacząć. Macie przewagę, bo nie popełnicie tych błędów, które na forum zostały opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

pocieszam się, że zostało już niewiele:

ocieplenie dachu od środka i domu z zewnątrz

kotłownia + oczyszczalnia ścieków

wykońecznie.... ;)

 

pozdrawiam!

mC

 

 

Myślę że to jedno słowo powinieneś mocno rozbić na wieeeeele czynników :)

 

Co do schodów to u mnie są one dłuższe bo parter mam wyższy o 1 pustak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Doszedłem do wniosku że przesuniemy pierwszy schód w stronę salonu ( a tak naprawdę do kominka ponieważ obróciłem schody ) i do tego zrobię delikatny zabieg 2 schodki. Wysokość schodka 17,5

Majster za NIC nie chciał zgodzić się na przerobienie schodów miał już zaszalowane ale z rana udało się go przekonać co prawda musi to skupić się na mojej kieszeni :lol2:

Przyszła wycena dachu braas LUMINO Celtycka 9 714,97 zł dodatki 7 920,06 zł okna dachowe 2 438,55 zł

co myślicie o takiej wycenie ??

A no właśnie Majster tu też sięga do mojej kieszeni za dach z dachówki a nie z blacho-dachówki chce 3000zł więcej :mad: co sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Przyszła wycena dachu braas LUMINO Celtycka 9 714,97 zł dodatki 7 920,06 zł okna dachowe 2 438,55 zł

co myślicie o takiej wycenie ??

A no właśnie Majster tu też sięga do mojej kieszeni za dach z dachówki a nie z blacho-dachówki chce 3000zł więcej :mad: co sądzicie ?

Czy to już komplet wszystkich materiałów na dach? A ile robocizna za pokrycie? U nas kosztowała 5 tyś z orynnowaniem, obróbkami itd. Przy takiej cenie robocizny jak nasza Twoja wycena jest niższa od naszej całkowitej (z łatami, kontrłatami, gwoździami...) o około 5 tyś. Chyba dobrze :)

Edytowane przez gosik102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanka, czy ktoś z Was przykrył rodosa blachodachówką? Jak wrażenia podczas deszczu ? oraz czy ze względu na montaż wentylacji mechanicznej podnosiliście strop ? cała instalacja na parterze będzie rozprowadzona pod sufitem, czy w standardzie znajdzie się na to miejsce?

 

My mamy pokrytego Rodosa blachodachowka, ale powiem ci szczerze ze nawet nie wiem jak to jest podczas deszczu:):)Jak bedzie padac bede musiala to sprawdzic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
Witam wszystkich.

W tym tygodniu i ja wraz z mężem ruszamy z budową "Domu w rododendronach 6 P".

Fajnie że jest takie forum bo już zdążyłam przeczytać dużo pomocnych informacji.

witam kolejną piwnicę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś sobie pierwszy raz pochodziłem po posadzkach - fajnie :) jest tylko jedno ale: 3 fachowców mierzyło, żeby okno w kuchni było pod szafki 90cm a teraz wyszło, że max 86 się zmieści i nie wiem co z tym fantem zrobić. reklamacja, że źle wymierzyli okna chyba w grę nie wchodzi, poza tym po tynkach nie chciałbym robić już bałaganu. standard to ponoć 87, więc jakoś to pewnie się przeżyje...

 

tu widok naszej kuchni (w nominalnym gabinecie) i salonu, który bazuje na powiększonym wykuszu :)

20130828_131555.jpg20130828_131608.jpg

 

poza tym wycena łazienki: był dziś trzeci już polecony glazurnik, robi ładnie i ma pomysły na wszelkie problemy - taka złota rączka. wycena? 2500! w sumie z kaflami w wiatrołapie, kuchni i kilkoma zabudowami karton-gips 3400. jak pomyślę, że pierwszy krzyknął 7000 za samą łazienkę (drugi 4000) to nie mogę dojść o co tu chodzi... ;) w każdym razie z ostatnim się "związaliśmy" ;)

 

pozdrawiamy

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alienmc

W dniu wczorajszym rozpoczęcie prac ;)

- zdjęto humus,

- wykopano ławy,

- druty powiązane

W dniu dzisiejszym zalewamy i stawiamy fundamenty

Jutro ocieplenie, od poniedziałku kanaliza.

 

Efekty prac po 1 dniu:

IMAG0289.jpg

IMAG0290.jpg

IMAG0291.jpg

 

Dodam że ekipa budowlana pracuje szybciej niż się mogłem spodziewać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu wczorajszym rozpoczęcie prac ;)

- zdjęto humus,

- wykopano ławy,

- druty powiązane

W dniu dzisiejszym zalewamy i stawiamy fundamenty

Jutro ocieplenie, od poniedziałku kanaliza.

 

Efekty prac po 1 dniu:

[ATTACH=CONFIG]209113[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]209114[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]209115[/ATTACH]

 

Dodam że ekipa budowlana pracuje szybciej niż się mogłem spodziewać :)

 

rzeczywiście idzie szybko, gratulacje.

 

tylko mam pytanie czy będą ci lać ławy bez szalowania do poziomu ziemi po zdjęciu humusu? wydaje się że wykop dość głęgoki to i sporo betonu pójdzie, ale może takie masz warunki gruntowe?

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...