Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

barbarka9 Skąd macie taką wycenę tej dachówki ? możesz podać namiar.

My dostaliśmy wycenę tondacha 12000 na samą dachówkę!!!

Wycena dotyczy dachówki Creaton Harmonie, 4 okien dachowych Fakro, rynien Galeco i tych wszystkich drobiazgów - razem 17229 netto. Wycena robiona w firmie Ambit (dostaliśmy spore upusty). Gdy kupimy poprzez wykonawcę cena brutto wyniesie 18607. Za położenie zapłacę około 10 tys. Nie ma więc aż takiej tragedii jak się obawiałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto będzie robił ci schody? masz jakiś namiar?

 

mC

 

Były u mnie 3 firmy i ceny różniły sie nawet do tysiaca zł. Z kąd takie różnice to nie wiem, A namiary mam bedac w Pruszczu Gd.na giełdzie ,firma jest z OSIECZNEJ i zaproponowali najniższą cenę,w necie patrzałem na ich stronę to jest ok.Nie szukałem jeszcze na forum czy coś o nich piszą jakie są o nich opinie ale jeszcze poszukam. Jeszcze ich nie zamówiłem ale raczej nie będę za dużo wydziwiał. Firma z Brus koło Chojnic chce 8tyś. A firma z netu drawex-schody wyceniła na 15tyś!!!!masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lasci miałem ten sam problem i roziąniem okazało się http://www.oferia.pl

Złożyłem tam zlecenie wykonania projektu kuchni, którego realizacji podjęło się kilka firm. Wybrełem firmę z Łodzi. Pełen profesjonalizm za bardzo małą kasę. Ogólnie znaleźliśmy złoty środek.

 

 

 

Aż się boję czy te nasze 10KW da radę :)

Kombinuję coś z tymi meblami gdyż żona chce koniecznie w kuchni chociażby mały stół mimo ze będzie jeszcze stół w wykuszu stał,Dla tego trzeba coś usunąć a coś dodać.Początkowo szafki miały iść na 3 ścianach i ta 1 wolna z przejściem do salonu,ale teraz już nie wiem sam jak je rozmieścić ,jak byłem się pytać w firmach to chcą od 150-200 zł za projekt i fachową doradę ,jeśli się zdecyduję to kasę mi oddadzą.Gorzej jak tak wezmę kilka firm i na żadną się nie zdecyduję. A to w końcu chyba nie jest aż takie trudne,pokombinować jak ustawić meble. Na pewno chcemy mieć zlew rogowy i mały stolik w kuchni,a jak będzie z reszto to się okaże. Pozdrawiam i dziękuję za rady.

 

Co do pieca to najmniejszy jaki mi proponowali to 18 KW także nie pomogę Ci w tym zakresie gdyż nie znam się na tym ,ale z tego co pamiętam to masz kominek więc powinno być ok. Ja na razie nie zakładam kominka,kończy mi się kasa więc trzeba się skupić na ważniejszych rzeczach ,a chciałbym zrobić od razu dół i górę na gotowo, nie chce się pózniej bawić w wykończenie góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lasci miałem ten sam problem i roziąniem okazało się http://www.oferia.pl

Złożyłem tam zlecenie wykonania projektu kuchni, którego realizacji podjęło się kilka firm. Wybrełem firmę z Łodzi. Pełen profesjonalizm za bardzo małą kasę. Ogólnie znaleźliśmy złoty środek.

Jarku, czy tam znalazłeś również wykonawcę mebli, czy tylko firmę, która zrobiła Ci projekt?

Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich!

 

Szkoda , że dołączamy do forum dopiero teraz (na etapie ~SSO) ale lepiej późno niż wcale :D pewnie udało by się uniknąć kilku błędów....

 

Budujemy we Wrocławiu Rododendrony 6A (z kilkoma zmianami).

 

Na zdjęciu stan z dnia wczorajszego.

 

http://images65.fotosik.pl/126/8a1c813e67fa0785.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Forumowiczów!! na wiosnę przyszłego roku planujemy budowę naszego Domu w Rododendronach 6. Bardzo proszę o podzielenie sie swoimi uwagami i doswiadczeniani na temat funkcjonalnosci tego domku. na projekcie dom wygląda świetnie, aczkolwiek mam małe obawy co do wielkosci salonu na dole. nie wiem , czy nie bedzie za mały. moze ktoś z Forumowiczow juz spędza czas w swoim salonie i podzieli się uwagami na jego temat.A moze ktos z okolic Wrocławia będzie tak miły i zaprosi mnie do siebie na budowę ( moze byc stam surowy) zebysmy mogli sobie pooglądać RODODENDRONY 6 " na zywo" ?z gory serdecznie dziękuje za wszelkie odpowiedzi!!! pozdrawiam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Forumowiczów!! na wiosnę przyszłego roku planujemy budowę naszego Domu w Rododendronach 6. Bardzo proszę o podzielenie sie swoimi uwagami i doswiadczeniani na temat funkcjonalnosci tego domku. na projekcie dom wygląda świetnie, aczkolwiek mam małe obawy co do wielkosci salonu na dole. nie wiem , czy nie bedzie za mały. moze ktoś z Forumowiczow juz spędza czas w swoim salonie i podzieli się uwagami na jego temat.A moze ktos z okolic Wrocławia będzie tak miły i zaprosi mnie do siebie na budowę ( moze byc stam surowy) zebysmy mogli sobie pooglądać RODODENDRONY 6 " na zywo" ?z gory serdecznie dziękuje za wszelkie odpowiedzi!!! pozdrawiam!!!

 

No to masz pół roku na lekturę forum. Wszystko czego potrzebujesz już zostało opisane i przedyskutowane. Ja mam powiększony salon i decyzji nie żałuję, jednak teraz zamieniłbym miejscami drzwi tarasowe z oknem. Inni użytkownicy powiedzą Ci, że jednak pokój musi być, bo to świetne miejsce dla małego dziecka, lub jako gabinet itd. Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj, na pewno nie pożałujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Forumowiczów!! na wiosnę przyszłego roku planujemy budowę naszego Domu w Rododendronach 6. Bardzo proszę o podzielenie sie swoimi uwagami i doswiadczeniani na temat funkcjonalnosci tego domku. na projekcie dom wygląda świetnie, aczkolwiek mam małe obawy co do wielkosci salonu na dole. nie wiem , czy nie bedzie za mały. moze ktoś z Forumowiczow juz spędza czas w swoim salonie i podzieli się uwagami na jego temat.A moze ktos z okolic Wrocławia będzie tak miły i zaprosi mnie do siebie na budowę ( moze byc stam surowy) zebysmy mogli sobie pooglądać RODODENDRONY 6 " na zywo" ?z gory serdecznie dziękuje za wszelkie odpowiedzi!!! pozdrawiam!!!

 

Witam i zapraszamy do nas :D poszło na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Jarku, czy tam znalazłeś również wykonawcę mebli, czy tylko firmę, która zrobiła Ci projekt?

Pozdrawiam! :)

 

Małgosiu byliśmy u nich oglądać meble. Wykonanie perfekcja ale cena kosmiczna jak na tą kuchnię i moją skąpość :)

Powiem szczerze, że u nich 1wszy raz widziałem szafki, które zamiast lakieru miały fronty szklane- wyglądało to super.

 

Znalazłem wykonanie o 8 tyś tańsze ale jeszcze się nie zdecydowaliśmy co do wykonawcy. Temat kuchni odkładamy na wiosnę 2014.

Gosiu w środę będziesz miała gości na budowie bo jadę do Was na grzyby :)

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można nie dostać odbioru bez wentylacji - o ile ktoś się pofatyguje ze starostwa ;)

 

mC

 

Może gdyby rzeczywiście istniała szansa, że ktoś się pofatyguje, to takich pomysłów by nie było :) Wentylacja to jedno, a wykonanie kominów to drugie. Zwróćcie uwagę, czy na kominie otwór przy kanałach wentylacyjnych jest na wylot, czy jest tylko jedno we/wy powietrza.

 

Zapomniałem dopisać, że u mnie jest bubel i mam otwór bez przelotu i lubi sobie zassać powietrze do pomieszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być też wina braku dopływu powietrza "dołem" - zbyt szczelne okna, drzwi, itp.

 

Może być, chociaż u mnie jest powiększony wiatrołap, wejście do łazienki dolnej właśnie z niego. Drzwi wejściowe mam tak fachowo uszczelnione, że dmucha z każdej strony, więc i do łazienki powinien być dopływ powietrza, tym bardziej, że zazwyczaj jest otwarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich!

 

Szkoda , że dołączamy do forum dopiero teraz (na etapie ~SSO) ale lepiej późno niż wcale :D pewnie udało by się uniknąć kilku błędów....

 

Budujemy we Wrocławiu Rododendrony 6A (z kilkoma zmianami).

 

Na zdjęciu stan z dnia wczorajszego.

 

http://images65.fotosik.pl/126/8a1c813e67fa0785.jpg

 

 

 

Witam

My zaczynamy z mężem za jakieś 2 tygodnie i mam pytanie ten stan, który ma Pani na zdjęciu czyli SSO jeśli można wiedzieć ile Was kosztował?

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...