Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Macie jakieś pomysły na kuchnie,bądz też znacie jakieś strony w necie gdzie można podpatrzec jak usytuować meble w kuchni,bo ja mam spędzone mnóstwo godzin na ogladaniu zdjęć i nadal nie mam pomysłu na kuchnie. Czekam na Waszą pomoc za co z góry dziękuję.

 

 

 

My w kuchni zostawiliśmy dwa przejścia i oba okna.

Zrezygnowaliśmy ze spiżarki, w jej miejscu stoi wysoka zabudowa z mebli, gdzie mieści się wbudowany piekarnik i mikrofala w jednym słupku, w drugim szafka "spiżarkowa" (5 dużych szuflad do wysokości ok 140,tj zrównane z piekarnikiem). Można też ustawić zabudowana lodówkę. Trzeci słupek jest nad blatem, czyli w rogu. Dołem jest szafka magic corner, żeby dostąc się do dolnej narożnej szafki. Każdy słupek po 60 cm.

 

Pod dużym oknem :w/w magic corner w rogu, szafka, zlew, zmywarka- po ok 60 cm . W drugim rogu mam narożna płytę, przód ścięty. POLECAM takie rozwiązanie, dostęp dobry, pod spodem duża szafka, mieści z tyłu miksery, z przodu talerze. Jest b.pojemna. (Układ jak na zdjęciach z wnętrz kuchni dom w rododendronach 6n na stronie archonu)

 

W trzecim rzędzie: cargo 30 cm, szuflady 80-90 cm i lodówka wolnostojąca czarna. Mam białe meble i czarne blaty. na scianach szary lacobel i na podłodze ciemne szare płytki. Wg mnie wyszło ładnie i elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dla osób budujących (na etapie projektu). My zrezygnowaliśmy z przejścia do garażu. Zamieniliśmy miejscami łazienke z kotłownią

Mamy dzięki temu dużą łazienkę z oknem, drzwi są w tym samym miejscu co na projekcie. Mam wersje odwrócona domu. Na ścianie po prawej jest wielke lustro i umywalka, na wprost pod oknem duzy prysznic 120 cm. Po lewej od wejścia ubikacja.

Obok łazienki, przy schodach są drugie drzwi do kotłowni, pod schodami zmieściła się pralka i zbiornik na wodę, jest też miejsce na srodki czystości albo kosz na bieliznę. itp. Piec wisi we wnęce przy kominie. Szerokość kotłowni przy wejściu jest na szerokość drzwi i jest jeszcze miejsce na płytkie szafki z boku (na ścianie graniczącej z łazienką) Kotłownia nie jest mała,łazienka świetna, jasna. polecam.

 

Kolejna zmiana, to zlikwidowanie pokoju na dole . mamy tam komplet wypoczynkowy i TV (szkoda tylko że nie wpadłam na pomysł powiększenia o ok 0,5-1 metra tej sciany graniczącej z garażem)

Sypialnia jest nad garażem i pokoje na górze jak w projekcie.

 

I jeszcze odnośnie kuchni. W przejściu do jadalni mamy blat na wysokości ok 1,1 metra (taki na jednej nodze, w kształcie odwróconej litery L) Tam kiedyś będą dwa hokery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiliśmy styropian - TermoOrganika Termonium. Ponoć 6 września ceny mogą pójść w górę, więc jeśli ktoś sie zastanawia to niech się pośpieszy ;)

edit: chodzi o ceny TermoOrganiki

 

dopinamy też zamówienie towaru na ocieplenie poddasza. sprzedawca proponował paroizolację za ok 6zł netto za metr kw Dorken Delta Reflex, ale wzięliśmy "odpowiednik" za ok 2zł/metr Ventia.

 

przy okazji czy ktoś z was ma zdjęcia zabudowy okien połąciowych, ale przed położeniem płyt k-g, co by można było podpatrzeć jak to robić?

 

mC

Edytowane przez michalc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł z łazienką wydaje się być ciekawy - czy możesz to jakoś "rozrysować" na planie (schemacie) parteru ?

Najbardziej ciekawi mnie kwestia drzwi do kotłowni.

Dziękuje

 

Jedynie ten brak przejścia do garażu jest w moim przypadku nie do zaakceptowania. Ale i przejście by się zmieściło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie ten brak przejścia do garażu jest w moim przypadku nie do zaakceptowania. Ale i przejście by się zmieściło :)

 

popieram ;) dodałbym też chodzenie do łazienki przez wiatrołap - teraz w bloku mam wejście do łazienki w korytarzu i czasem w nocy można wejść w jakiś piasek... każdy może zrobić po swojemu a jak widac dom jest całkiem elastyczny i chyba między innymi dlatego tak popularny :)

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem dołączyć zdjęcia, mogę wysłać mailem. Drzwi do łazienki są obok drzwi do kotłowni, pomiędzy wiatrołapem a schodami. W wiatrołapie w miejscu przejścia jest szafa wnekowa.

Wiatrołap zawsze będzie chłodniejszy, dlatego wejście do łazienki w tym miejscu dla mnie odpada (zimą do łazienki przez wiatrołap ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem dołączyć zdjęcia, mogę wysłać mailem. Drzwi do łazienki są obok drzwi do kotłowni, pomiędzy wiatrołapem a schodami. W wiatrołapie w miejscu przejścia jest szafa wnekowa.

Wiatrołap zawsze będzie chłodniejszy, dlatego wejście do łazienki w tym miejscu dla mnie odpada (zimą do łazienki przez wiatrołap ?)

 

Zależy jak zrobisz ogrzewanie. Po dwóch zimach nie odczułem różnicy między np. salonem, a wiatrołapem. W supermarkecie, gdzie ciągle ktoś wchodzi i wychodzi można powiedzieć, że takie pomieszczenie jest chłodniejsze, ale w domku jednorodzinnym raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem dołączyć zdjęcia, mogę wysłać mailem. Drzwi do łazienki są obok drzwi do kotłowni, pomiędzy wiatrołapem a schodami. W wiatrołapie w miejscu przejścia jest szafa wnekowa.

Wiatrołap zawsze będzie chłodniejszy, dlatego wejście do łazienki w tym miejscu dla mnie odpada (zimą do łazienki przez wiatrołap ?)

proszę o maila [email protected]

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wciaż mam dylemat

czy wykonać pełne deskowanie (deska lub płyta OSB) czy położyć folię.

Kładę dachówkę ceramiczna Braas Turmalin.

Podzielcie się swoimi uwagami w tym zakresie....

Pozdrawiam

 

deskowanie wzmocni konstrukcję, będzie chyba trwalsze, stanowi dodatkową izolację (akustyczną również)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wciaż mam dylemat

czy wykonać pełne deskowanie (deska lub płyta OSB) czy położyć folię.

Kładę dachówkę ceramiczna Braas Turmalin.

Podzielcie się swoimi uwagami w tym zakresie....

Pozdrawiam

 

przy deskowaniu dach jest sztywniejszy, ale trzeba się bawić w wentylację między deskami a wełną...

 

przy membranie(folii) dekarze chcieli więcej za ułożenie dachówki, na mambranę trzeba uważać, dekarz co lubi zapalić na dachu odpada bo popiół może wypalić dziurę ;) ponoć są też takie co się degradują pod wpływem słońca (promieniowanie UV), więc nie można za długo z tą folią dachu zostawić (ale tu nie chodzi o tydzień czy dwa ;) ). na pewno wygodniej się to ociepla potem.

 

można jeszcze policzyć co wyjdzie w sumie taniej ;) bo wykonastwo spartaczyć można przy każdej technologii, więc trudo się tym sugerować ;)

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alienmc

mam ten sam dylemat... wykonawca twierdzi że woli położyć pełne deskowanie - jak by poddasze było nieużytkowe radził by zrobić folie ale że mam tam mieszkać to on na moim miejscu wybrał by deskowanie. Cenowo wychodzi nieznacznie więcej.

 

Czy warto ? Jak później sprawnie ocieplić poddasze ? ( chyba jedynie sznurki wchodzą w grę) ale bardziej interesuje mnie fakt jak się mieszka w domu bez deskowania ? :) Czy jest to aż tak duża różnica że trzeba więcej płacić i później jeszcze martwić się o dylatacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wciaż mam dylemat

czy wykonać pełne deskowanie (deska lub płyta OSB) czy położyć folię.

Kładę dachówkę ceramiczna Braas Turmalin.

Podzielcie się swoimi uwagami w tym zakresie....

Pozdrawiam

My też deskowaliśmy. Każdy budowlaniec z którym rozmawiałam zalecał deskowanie. Membrany są zaledwie od kilku lat i nikt tak naprawdę nie wie co z nich zostanie za 10 - 15 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...