Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kama rzeczywiscie zalezy mi na tym aby spokojnie moc kogos przenocowac ,teraz mam małe mieszkanko i przeszkadza mi to bardzo, że jest problem gdy ktos chciałby zostać na noc. Chce miec jeden pokoj "zapasu" bo nie wiem jeszcze czy w jednym nie zorganizuje takiego pokoju hobby, troche biura (oboje z mężm prowadzimy firmy) żeby rożne papierzyska nie fruwały wszedzie gdy czasem trzeba tez w domu popracowac. No i mam na uwadze jeszcze sytuacje na razie zupełnie hipotetyczną, że może kiedys któres z naszych rodziców potrzebowało by opieki i wtedy przyda sie dodatkowy pokoj.

 

Ale to Kama sa moje priorytety Ty mozesz mieć jak najbardziej inne :D Kombinuj tak żeby Tobie sie wygodnie mieszkało. Powodzonka

 

Ja nie wiem jeszcze jak bedzie z nasza kotłownia poniewaz mamy juz pozwolenie i nie zrobilismy zmiany żeby kotłownie przenieśc na tył garażu. Jesli nam sie to uda to pralnia bedzie w tej kanciapce gdzie miała byc kotłownia. Ty masz chyba tak jak w projekcie juz zbudowane o ile pamietam dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Podziwiam wasze piękne domki - rododonki.

Wasze zdjęcia pomogły nam podjąć ostateczną decyzję, jeśli dom to ten i żaden inny.Przed nami dopiero cała papierologia, ale już teraz proszę, przyjmijcie nas do swego grona wielbicieli rodo. :wink:

Pozdrawiam

 

la_bruijta jeśli można to jeszcze prośba do ciebie

prześlij wspomniany na forum kosztorys na adres [email protected][/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie przydałby sie ten pokoik..tez mysle ze do garderoby wtrynie biórko z kompem i papierami...tak sobie mysle ze jak ktos przyjedzie do nas to moge dzieci usadowic w jednym pokoju na czas pobytu lub poprostu poloze gosci w salonie...

 

kotlownie mam takjak w projekcie-piec bedzie w tej wnece a sciane z oknem zabuduje w szafki..tez myslalam o pralni tam ale to jest jednak przejscie do garazu i nie wyobrazalam sobie zeby pranie wisialo nad głową..

a ty jakie masz wyobrazenie na pralnie w kotlowni?pralke mozna w sumie wszedzie ulokowac-kuchnia,dolna lazienka,kotlownia...a coz praniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Oto moje propozycje zmian w projekcie, na razie parter:

 

http://lh3.google.pl/aLienzibi/R-NtsX1ieoI/AAAAAAAAARI/VicoD4Dq0ro/s800/parter.gif[/url]

 

Proszę o komentarze.

Zaznaczę, że ta wnęka przy kominku to będzie miejsce do składowania drewna.

 

jakie zmainy musiał wprowadzić archtekt aby pozbyć się słupa nośnego w centralnej części planu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jesteśmy na etapie zakupu projektu. Wybraliśmy Dom w rododendronach 6(p) z piwnicą.

Zmiany jakie chcemy wprowadzić w projekcie:

- podniesienie ścianki kolankowej o jeden pustak,

- likwidacja okna w kuchni,

- likwidacja okna bocznego w garażu,

- likwidacja ścianki działowej w garażu,

- likwidacja lukarny z tyłu domu, w to miejsce wstawimy dwa okna dachowe,

- likwidacja środkowych drzwi balkonowych,

Chcemy również zmienić technologię ścian zewnętrznych na porotherm 38 + tynk albo porotherm 44 + tynk.

 

Mam pytanie Do remle:My będziemy się budować w Katowicach, prawdopodobnie nie ominą nas szkody górnicze. Jakie materiały zostały użyte do zabezpieczenia ścian i fundamentów u Ciebie? W jakich ilościach?

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

my już gotowi do startu i na dniach powinniśmy ruszyć.. :D

 

La_bruijta - my zastanawialiśmy się również nad okurzaczem centr.ale wielu już jego użytkowników nam odradza :-? .Ze fajnie na początku..ale niestety długie rury w ścianach, przez które przechodzi wszelkiego rodzaju brud to wylęgarnia bakterii i różnych brzydactw.. po jakimś czasie z otworów zaczyna wydobywać się nieprzyjemny zapach.Nie ma możliwości przeczyszczenia tych rur - wiesz odkurzacz zwykły to raptem kilkadziesiąt cm. rury i i to co odkurzasz wpada szybko do "wora" a w odkurzaczu centr. po drodze osiada w ścianach i się "rozmnaża". Mnie to przekonało - w sumie terażniejsze odkurzacze to nie kombajny tylko małe, poręczne urządzenia, więc damy radę !!

ps.a poza tym pracuję w hotelu, gdzie właśnie w pokojach są odkurzacze centr. i raczej coś o tym juz wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak będzie w przyszłości ale ja instalację do odkurzacz założyłam. Koszt nie wielki bo ok 1000 zł z montażem. Mam jedno gniazdo na dole przy schodach, drugie nad garażem i trzecie na górze na korytarzu, a w kuchni szufelkę.

Przed wprowadzeniem zakupię tylko jednostkę .

Będzie Ok

pozdrawiam pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po przerwie chorobowej jestem już z wami :)

I daje kilka fotek:

z przodu:

http://images30.fotosik.pl/187/0bc921a0d7052790.jpg

z tyłu

http://images34.fotosik.pl/199/7ee1e6c65e401697.jpg

widok z salonu

http://images33.fotosik.pl/199/1664815485eddf43.jpg

klatka schodowa i wejście do mordoru (piwnicy)

http://images32.fotosik.pl/199/27e8d9c384e34239.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie wygoda tego rozwiązania przekonuje :)

wtykam w jedno miejsce rurę i odkurzam cały parter. do tego ta szufelka w kuchni to rewelacja. teraz mamy dobrej klasy odkurzacz w domu a jak się zabiore za odkurzanie to więcej czasu na kichanie tracę jak na cały proces odkurzania (na kurz mam jakieś uczulenie).

zapach i osadzanie się syfów to może rzeczywiście byc problem, pomimo tych antystatycznych rur :(

a co do gniazd to myślę przy kominku jedno zrobić w podłodze, szufelka w kuchni, na piętrze gdzieś w korytarzu (tu jest największy problem z lokalizacją gniazda żeby promienie skrętu rurek były jak namniejsze) oraz w garażu (do odkurzania samochodu). Dzisiaj pomierzę tylko jakiej długości rura mi to obleci bo na górze mogę mieć problem z 9 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Andrzej&Aga są wzmocnione fundamenty i żelbetowe narożniki ścian, jak będziecie mieli warunki zabudowy z górnictwa to architekt zrobi odpowiednią adaptację. Nie jestem w stanie podać Wam szczegółów, bo się na tym nie znam. Gdzie dokładnie budujecie (dzielnica)? Powodzenia

Michell rewelacja! Byle tak dalej! Trzymam kciuki!

La_bruijta co do odkurzacza jestem zadowolona, gniazdek mamy trzy: w górnym hollu, w pokoju nad garażem i w salonie między dużymi drzwiami a wejściem na schody. Szufelki są dwie: w wiatrołapie i kuchni, ale uważam że to pic na wodę - mnóstwo hałasu, strata mocy i mierny efekt. Rura jest dł. 9m i wszędzie sięga bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...