Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam do Was pytanie. Czy ścianki balkonowe nad wejściem i nad tarasem jakoś dodatkowo wzmacnialiście? Mój kierownik mówi że przydałoby się tam wzmocnienie konstrukcji słupkami żelbetowymi aby w przyszłości te balkoniki nie odfrunęły przy silniejszym wietrze.

 

U nas to wyglada tak:

 

IMG_0813.JPG

 

W tych zewnętrznych słupkach puszczone są pręty zbrojeniowe ale jako, że są one tylko zatynkowane, a nie zalane betonem, to nie sądzę żeby spełniały jakąś istotną rolę. Chciałem zrobić takie żelbetowe obramowanie - jak tu gdzieniegdzie na forum widać - wtedy wieniec byłby połączony żelbetowymi słupami z nadprożem drzwi balkonowych (tak jak chce Twój kierbud) ale moi budowlańcy najwyraźniej nie zrozumieli no i skończyło się na tych defacto gołych prętach.

W każdym razie jaskółek póki co (3 lata) nam nie porwało, a wichry na naszym pagórku wieją silne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas to wyglada tak:

 

IMG_0813.JPG

 

W tych zewnętrznych słupkach puszczone są pręty zbrojeniowe ale jako, że są one tylko zatynkowane, a nie zalane betonem, to nie sądzę żeby spełniały jakąś istotną rolę. Chciałem zrobić takie żelbetowe obramowanie - jak tu gdzieniegdzie na forum widać - wtedy wieniec byłby połączony żelbetowymi słupami z nadprożem drzwi balkonowych (tak jak chce Twój kierbud) ale moi budowlańcy najwyraźniej nie zrozumieli no i skończyło się na tych defacto gołych prętach.

W każdym razie jaskółek póki co (3 lata) nam nie porwało, a wichry na naszym pagórku wieją silne.

Dzięki wielkie za odpowiedź. Z Twojej wypowiedzi wnioskuję że mój kierbud jest zapobiegliwy i dobrze mi radzi więc mu zawierzę. Wydam kilka groszy więcej, ale niech balkoniki stoją stabilnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź. Z Twojej wypowiedzi wnioskuję że mój kierbud jest zapobiegliwy i dobrze mi radzi więc mu zawierzę. Wydam kilka groszy więcej, ale niech balkoniki stoją stabilnie :)

 

u nas wylali właśnie wszystko (tyle, że mamy tylko jedną lukarnę) - wieniec spina cały dom, ekipa która nam robiła tylko tak robi, żeby było solidnie. inna sprawa że jest pełno domków ktróre tego nie mają (w projekcie tego też nie ma) i stoją bez problemów ;)

 

wieniec.jpg

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może montował okna Vetrex V90+? Będę wdzięczny za opinie użytkowników.

 

my mamy vetrexa ale v70 optimal black. jeszcze nie mieszkamy ale powiekszych deszczach po otwarciu skrzydla widac wode - watpie zeby to bylo normalne ale przed nami jeszcze regulacja. ogolnie okna ladne i solidne + w dobrej cenie.

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Napiszcie proszę, jakie założyliście u siebie okna dachowe i rynny...

Chętnie poznam również wasze argumenty uzasadniające Wasz wybór....

Pozdrawiam

 

Okna Fakro FTU-v U3 Z-Wave (nie trzeba pamiętać o zamykaniu w czasie deszczu, można zintegrować z automatyką domową no i wspieramy polską firmę) rynny Galeco stal (są trwalsze, lepiej wyglądają niż plastik oraz cena ok)

Edytowane przez AWKl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w kuchni zostawiliśmy dwa przejścia i oba okna.

Zrezygnowaliśmy ze spiżarki, w jej miejscu stoi wysoka zabudowa z mebli, gdzie mieści się wbudowany piekarnik i mikrofala w jednym słupku, w drugim szafka "spiżarkowa" (5 dużych szuflad do wysokości ok 140,tj zrównane z piekarnikiem). Można też ustawić zabudowana lodówkę. Trzeci słupek jest nad blatem, czyli w rogu. Dołem jest szafka magic corner, żeby dostąc się do dolnej narożnej szafki. Każdy słupek po 60 cm.

 

Pod dużym oknem :w/w magic corner w rogu, szafka, zlew, zmywarka- po ok 60 cm . W drugim rogu mam narożna płytę, przód ścięty. POLECAM takie rozwiązanie, dostęp dobry, pod spodem duża szafka, mieści z tyłu miksery, z przodu talerze. Jest b.pojemna. (Układ jak na zdjęciach z wnętrz kuchni dom w rododendronach 6n na stronie archonu)

 

W trzecim rzędzie: cargo 30 cm, szuflady 80-90 cm i lodówka wolnostojąca czarna. Mam białe meble i czarne blaty. na scianach szary lacobel i na podłodze ciemne szare płytki. Wg mnie wyszło ładnie i elegancko.

 

Paulina123 przydały by sie jakieś zdjęcia ;) ale i tak dziękuje za rady i pomysły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może montował okna Vetrex V90+? Będę wdzięczny za opinie użytkowników.

 

 

Witam ,mam te okna kolor złoty dąb ,kupowałem przez pośrednika w Kościerzynie jest też ich siedziba .Ceny są podobne lecz mój sprzedawca miał jeszcze bramy garazowe firmy Hormann więc ceny były podobne. Nie wypowiem się za dużo gdyż jeszcze nie mieszkam,może na gwiazdkę ;),na pewno nie polecam duzego okna tarasowego z zastosowaniem hamulca ,gdyż użylem go kilka razy a już się rozwalił :( teraz bawię sie w reklamacje . A tak to wydaje mi sie ze są ok. Zmieniliśmy klamki bo te standardowe były niezbyt ładne. no i dodaliśmy szprosy w oknach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parter.jpg

Takie zmiany wprowadzone tj. schody w drugą stronę wypuszczone o 1 schodek do kominka

pomieszczenie pod schodami obniżone -38 (będzie spiżarka)

wejście do pokoju na dole od strony schodów

wejście do łazienki od strony schodów

przejście przez spiżarkę do garażu

powiększony wykusz z pełnym przeszkleniem

powiększone drzwi tarasowe przesuwne

pomieszczenie gospodarcze przeniesione na tył garażu tam też idzie komin spalinowy

W związku z zmianami dołu oczywiście niezbędne będą zmiany na górze ale to jak budowlańcy wejdą do ścianek wewnętrznych to się zobaczy co i jak wyjdzie.

Nasz etap to zalany strop ;]

teraz pytanie będziemy robić stropodach - czy w takim razie folia pod dachówkę paro przepuszczalna jest konieczna ?

Ocieplenie stropodachu Budowlaniec mówi - styropian z nałożoną siatka -klej - w takim razie ile tego styropianu i jaki ? a może jeszcze miedzy drewno wełna?

dachówka Creaton czy Tondach jakieś doświadczenia macie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Napiszcie proszę, jakie założyliście u siebie okna dachowe i rynny...

Chętnie poznam również wasze argumenty uzasadniające Wasz wybór....

Pozdrawiam

 

Kupiłem veluxa ale gdybym dziś kupował to zdecydowałbym sie na fakro,lub velux z dolną klamką ale są droższe,fakro wyjdzie taniej,a dziecko na pewno nie otworzy tego okna samo. (małe dziecko)

Druga sprawa to to co mi powiedzieli dekarze ze sprzedawcy wciskaja i polecaja velux gdyz maja lepszy zarobek na nich.

Edytowane przez lasci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam te okna kolor złoty dąb ,kupowałem przez pośrednika w Kościerzynie jest też ich siedziba .Ceny są podobne lecz mój sprzedawca miał jeszcze bramy garazowe firmy Hormann więc ceny były podobne. Nie wypowiem się za dużo gdyż jeszcze nie mieszkam,może na gwiazdkę ;),na pewno nie polecam duzego okna tarasowego z zastosowaniem hamulca ,gdyż użylem go kilka razy a już się rozwalił :( teraz bawię sie w reklamacje . A tak to wydaje mi sie ze są ok. Zmieniliśmy klamki bo te standardowe były niezbyt ładne. no i dodaliśmy szprosy w oknach.

 

Z hamulcem? masz na myśli okno przesuwne patio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
[ATTACH=CONFIG]210916[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]210917[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]210918[/ATTACH]

 

Logout sprawdź czy w kominie masz wełnę między pustakiem, a kamionką jeśli nie to niech rozbierają i dokładają. Taki sam problem wynikł na budowie, którą teraz robię. Ekipa ma przechlapane bo będą rozbierali kominy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...