Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktoś z budujących rodka zastanawiał się nad jakąś fajną realizacją elewacji?

 

Pomyslow jest duzo w necie. Ja poczatkowo logowalem sie na stronie extra dom i tam tez zaczerpnalem pomysl ale z innego domu.chodz bardzo podobnego. Teraz loguje sie na tej stronie gdyz dzieje sie tu duzo wiecej.

Edytowane przez lasci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś z osob o zaawansowanym stadium budowy:):) podzieliłby się informacją jaki piec posiadacie? Chodzi mi o firmę, czym będziecie w nim palić i czy macie podajnik. Interesuje mnie też cena, ale pewnie nie każdy będzie chciał udzielić takiej informacji:(

A moze orientujecie się jak to jest z odbiorem domu, jeśli przykładowo ma się piec tzw. śmieciuch na wszystko. Bo przeciez wtedy nie jest to piec ekologiczny.

Moze zadaje glupie pytania ale naprawde nigdzie nie widzę o tym informacji. Nie mowiąc juz o moim kierowniku budowy. Zero zainteresowania- ostatni raz byl na budowie obejrzeć krokwie na dachu a nastepna jego wizyta ma byc przy odbiorze domu...Porazka jakas. Jak do niego dzwonimy to nigdy nic nie wie. A ja sie zastanawiam skąd ja go wzięłam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze informacja dla osob ktore zaczely budowe. Pod schodami mozna zrobic duzy schowek z wejsciem od strony garazu. Bo gwarantuje, ze pomimo ze Rodek jest duzy to jak dla mnie to nie ma w nim za duzo miejsca na przechowywanie "gratow":):)

Jak jest ktos zainteresowany jak to wygląda wizualnie to pozniej moge wrzucic zdjęcie (jak mi sie uda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś z osob o zaawansowanym stadium budowy:):) podzieliłby się informacją jaki piec posiadacie? Chodzi mi o firmę, czym będziecie w nim palić i czy macie podajnik. Interesuje mnie też cena, ale pewnie nie każdy będzie chciał udzielić takiej informacji:(

A moze orientujecie się jak to jest z odbiorem domu, jeśli przykładowo ma się piec tzw. śmieciuch na wszystko. Bo przeciez wtedy nie jest to piec ekologiczny.

Moze zadaje glupie pytania ale naprawde nigdzie nie widzę o tym informacji. Nie mowiąc juz o moim kierowniku budowy. Zero zainteresowania- ostatni raz byl na budowie obejrzeć krokwie na dachu a nastepna jego wizyta ma byc przy odbiorze domu...Porazka jakas. Jak do niego dzwonimy to nigdy nic nie wie. A ja sie zastanawiam skąd ja go wzięłam...

 

ZMIEŃ KIEROWNIKA - pamietaj to WY bedziecie tam mieszkac wiec to w WASZYM interesie. Bez sentymentow, jak pozniej cos nieprzyjemnego wyjdzie to gosc umyje rece i to WY zostaniecie z problemem a nie kierownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
Witam.

Czy ktoś z osob o zaawansowanym stadium budowy:):) podzieliłby się informacją jaki piec posiadacie? Chodzi mi o firmę, czym będziecie w nim palić i czy macie podajnik. Interesuje mnie też cena, ale pewnie nie każdy będzie chciał udzielić takiej informacji:(

A moze orientujecie się jak to jest z odbiorem domu, jeśli przykładowo ma się piec tzw. śmieciuch na wszystko. Bo przeciez wtedy nie jest to piec ekologiczny.

Moze zadaje glupie pytania ale naprawde nigdzie nie widzę o tym informacji. Nie mowiąc juz o moim kierowniku budowy. Zero zainteresowania- ostatni raz byl na budowie obejrzeć krokwie na dachu a nastepna jego wizyta ma byc przy odbiorze domu...Porazka jakas. Jak do niego dzwonimy to nigdy nic nie wie. A ja sie zastanawiam skąd ja go wzięłam...

Piec SEKO Eko2w1. To są dwa piece połączone w jeden monoblok (jedno wyjście do komina). Jeden piec z podajnikiem, drugi tzw. "śmieciuch". Podajnik odpalamy w sezon zimowy, w "śmieciuchu" przepalamy po sezonie zimowym na ciepłą wodę - przy okazji mam problem z głowy z kartonami czy drzewem (a po płytkach była kupa kartonów :) ). Cena III.2011: 6800 PLN brutto z dowozem. Piec jest z atestem ekologicznym, kwalifikującym go do częściowej refundacji kosztów zakupów - jeśli takowe są oferowane przez gminę w której budujecie. My mogliśmy dostać zwrot 2000 PLN, jednakże po wizycie na miejscu gminni urzędnicy mieli wątpliwości co do tego pieca, bo takiego wykonania nie przewidzieli w ustawie :) W efekcie nie dostaliśmy zwrotu, gdyż mimo że mamy eko-piec z podajnikiem, to mamy jeszcze "śmieciuch", pomimo tego iż jest to jeden monolit (jeden nr fabryczny, jedna pozycja na fakturze, etc.).

Z pieca jestem zadowolony, użytkowałem go 1 sezon zimowy i przepalałem 2 sezony letnie. Przyszedł z fabryczną wadą, serwis przyjechał nieodpłatnie i naprawił wszystko - przy okazji poustawiał mi wszystkie parametry na sterowniku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZMIEŃ KIEROWNIKA - pamietaj to WY bedziecie tam mieszkac wiec to w WASZYM interesie. Bez sentymentow, jak pozniej cos nieprzyjemnego wyjdzie to gosc umyje rece i to WY zostaniecie z problemem a nie kierownik.

 

Kierownik ma być odpowiedzialny za budowę i musi wyłapać wszystkie błędy budowlańców. Ma do tego uprawnienia i swoim podpisem poświadcza, że robota została wykonana prawidłowo, lub źle. W razie błędów to kierownik, a nie inwestor powinien zatrzymać pracę i wyjaśnić sytuację. Inwestor powinien mieć zawartą umowę z kierownikiem, w której opisany jest zakres jego prac oraz jego wynagrodzenie. Nie wyobrażam sobie, będąc na miejscu kierownika, że mam być na każde zawołanie, pojawiać się na budowie każdego dnia i spełniać wszystkie zachcianki - to nie jest opiekunka.

 

Inwestor powinien wspólnie z kierownikiem ustalić wizyty na zakończenie ważnych etapów budowy. Według harmonogramu, lub na telefon kilka dni przed zakończeniem. Jeśli inwestor widzi rażące błędy, to ewentualnie na własny koszt wzywa kierownika, który szybszą interwencją zaoszczędzi czas, pieniądze i nerwy inwestora.

 

U Ady, kierownika praktycznie nie ma. To, że sprawdzi krokwie to tylko część jego pracy, resztę zlekceważył, poświadczył w ciemno, oszukał tym samym inwestorów. Według mnie są to podstawy do zwolnienia kierownika i zatrudnienia nowego na ustalonych z góry zasadach. Współczuję nerwów, sam miałem z kierownikiem przejścia, tragiczne przejścia. Pierwszy kierownik na początkowym etapie zmarł, niewiele brakowało, żeby u mnie na działce. Znalezienie nowego to był przypadek, okazało się, że mój znajomy, którego obsługiwałem w firmie, ma uprawnienia i zaoferował pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze informacja dla osob ktore zaczely budowe. Pod schodami mozna zrobic duzy schowek z wejsciem od strony garazu. Bo gwarantuje, ze pomimo ze Rodek jest duzy to jak dla mnie to nie ma w nim za duzo miejsca na przechowywanie "gratow":):)

Jak jest ktos zainteresowany jak to wygląda wizualnie to pozniej moge wrzucic zdjęcie (jak mi sie uda:)

 

IMAG0122.jpgIMAG0123.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też opcja, dla mnie to pomieszczenie obok łazienki to przejściówka między domem a garażem. Mam tam rozdzielnie do elektryki i automatyki. Planuję pod oknem jakąś szafkę zastępującą spiżarnię (bo z niej zrezygnowałem na rzecz szafy na przedpokoju). Mam również wnękę z wyprowadzoną instalacją do małego kotła z podpięciem do komina. Komin jak w projekcie, bo w kotłowni za garażem mam system c.o. bez spalinowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś z osob o zaawansowanym stadium budowy:):) podzieliłby się informacją jaki piec posiadacie? Chodzi mi o firmę, czym będziecie w nim palić i czy macie podajnik. Interesuje mnie też cena, ale pewnie nie każdy będzie chciał udzielić takiej informacji:(

A moze orientujecie się jak to jest z odbiorem domu, jeśli przykładowo ma się piec tzw. śmieciuch na wszystko. Bo przeciez wtedy nie jest to piec ekologiczny.

Moze zadaje glupie pytania ale naprawde nigdzie nie widzę o tym informacji. Nie mowiąc juz o moim kierowniku budowy. Zero zainteresowania- ostatni raz byl na budowie obejrzeć krokwie na dachu a nastepna jego wizyta ma byc przy odbiorze domu...Porazka jakas. Jak do niego dzwonimy to nigdy nic nie wie. A ja sie zastanawiam skąd ja go wzięłam...

Piec mam na eko groszek z duzym paleniskiem takze drzewo smieci i normalny wegiel bede tez palił nie jest on na slimak tylko na tłok inne zastosowanie niby lepsze. okaze sie za jakis miesiac bo na slimak mam w aktualnym domu i przez 7lat był juz naprawiany 4 razy. zBratu robili odbiór miesiac temu ma piec smiecuch i nikt na to nie patrzał ,nawet na to ze balustrad na balkonach nie ma,a słyszałem ze to musi byc do odbioru.

Za piec zapłaciłem 6.200zł moc pieca 22kw

Edytowane przez lasci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec mam na eko groszek z duzym paleniskiem takze drzewo smieci i normalny wegiel bede tez palił nie jest on na slimak tylko na tłok inne zastosowanie niby lepsze. okaze sie za jakis miesiac bo na slimak mam w aktualnym domu i przez 7lat był juz naprawiany 4 razy. zBratu robili odbiór miesiac temu ma piec smiecuch i nikt na to nie patrzał ,nawet na to ze balustrad na balkonach nie ma,a słyszałem ze to musi byc do odbioru.

Za piec zapłaciłem 6.200zł moc pieca 22kw

 

Do odbioru potrzebne jest świadectwo energetyczne na którym umieszczone jest zdjęcie budynku. Jeśli na zdjęciu nie widać balustrad, to Inspektorat może poprosić o dodatkowe fotki. Bez balustrad nie powinno się otrzymać odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przestrzeń pod schodami wykorzystana jest w łazience, mam tam pralkę, szafę na ręczniki, środki higieny i dwa kosze na brudy

 

a my mamy tak jak ada bo w łazience pod drugim, krótszym biegiem schodów będzie prysznic. od łazienki czy od garażu - nieważne, ale miejsce wykorzystać trzeba!! ;) takich skrytek nigdy za wiele!

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a my mamy tak jak ada bo w łazience pod drugim, krótszym biegiem schodów będzie prysznic. od łazienki czy od garażu - nieważne, ale miejsce wykorzystać trzeba!! ;) takich skrytek nigdy za wiele!

 

mC

 

U mnie prysznic dobrze się sprawdza na lewo od drzwi. Pod spocznikiem (prostym na dwóch biegach) mam wc i obok niego szafę, a pod skosem zmieściłem pralkę i szafkę na proszki. Ścianę pod schodami dzielącą łazienkę z salonem (według projektu pokój na parterze - zlikwidowany) mam nie zabudowaną.

 

Co do pomieszczeń gospodarczych to oczywiście się zgadzam. Według mnie pod tym względem projekt rodo z jednym garażem jest kiepski. Teraz wybierałbym inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś z osob o zaawansowanym stadium budowy:):) podzieliłby się informacją jaki piec posiadacie? Chodzi mi o firmę, czym będziecie w nim palić i czy macie podajnik. Interesuje mnie też cena, ale pewnie nie każdy będzie chciał udzielić takiej informacji:(

A moze orientujecie się jak to jest z odbiorem domu, jeśli przykładowo ma się piec tzw. śmieciuch na wszystko. Bo przeciez wtedy nie jest to piec ekologiczny.

Piec Defro eco duo, na ekogroszek i inne paliwa stałe, z podajnikiem, cena z vat 8500 zł. Jeszcze nie użytkujemy, więc więcej informacji nie mogę podać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie prysznic dobrze się sprawdza na lewo od drzwi. Pod spocznikiem (prostym na dwóch biegach) mam wc i obok niego szafę, a pod skosem zmieściłem pralkę i szafkę na proszki. Ścianę pod schodami dzielącą łazienkę z salonem (według projektu pokój na parterze - zlikwidowany) mam nie zabudowaną.

 

Co do pomieszczeń gospodarczych to oczywiście się zgadzam. Według mnie pod tym względem projekt rodo z jednym garażem jest kiepski. Teraz wybierałbym inaczej :)

 

mWilQ a mógłbyś zamieścić jakieś zdjęcia, głównie tej wnęki pod schodami. Napisałeś że ścianę pod schodami dzielącą łazienkę z salonem masz nie zabudowaną, nie zrozumiałam tego, masz otwartą na salon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...